[دکتری] مشاوره آزمون دکترای معماری

mahshid shz

عضو جدید
سلام
لطفا کسی اگه می دونه می خواستم بدونم شهریه و هزینه هر ترم و در کل دکتری دانشگاه آزاد چقدر هست؟ممنون

هر ترم تا قبل از پایان نامه تقریباً 7میلیون تومان
پایان نامه ترم اول 10 و تمدید 3 میلیون
کل دوره هم 3 ترم درسی و حداقل 3 ترم پایان نامه

mahshid shz

عضو جدید
من هدفم خییلی یزرگه..ولی میدونم دست یافتنیه! میخوام دکترای معماری داشته باشم..طرحا و کارای خیلی بزرگ انجام بدم..دوست دارم تو دانشگاه تدریس کنم..الان با ارشد هم میتونم اما میخوام کسی باشم که دانشجوهام چیزی ازم یاد بگیرن..من استعدادم خوبه..طرحام خوبه..اما میخوام تحصیلاتم هم خوب باشه..منظورم از دانشگاه،دانشگاهای خارج از ایران بود..اگه راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون..

به اهداف بزرگت کاملاً احترام میذارم و امیدورام بهش برسی
ولی همون طور که احتمالاً توی دوره ارشد هم بهش رسیدی، دوره ها باعث باسواد شدن نمیشن. کار و مطالعه هست که تو رو به جلو هدایت می کنن.
اگر از من به عنوان یه دوست نظر بخوای، بهت پیشنهاد می کنم هم کار حرفه ای و هم تدریس و هم بقیه شاخه های کاری رو تجربه کن و بعد تصمیم بگیر.
در مورد خارج از کشور هم... خوب باید تحقیق کنی.

در هر حال امیدورام در هر راهی هستی، به چیزی که میخوای برسی.

royafshp

عضو جدید
دوستان کسی میدونه منبع نانو تکنولوژِی واسه آزمون دکتری چه کتابی خوبه؟ من کتاب گلابچی رو دارم ولی خیییییییییییلی زیاده و همینطور خیلی حفظیه :confused: میشه اگه کتاب یا مقاله در این مورد میشناسید معرفی کنید؟
در مورد سوالی که پارسال در مورد قوس ها داده بودند هم دوتاشونو هیچ جا پیدا نکردم . . . "قوس دزد" و "قوس منحنی شکسته"، اگه کسی میدونه اینا چجورین میشه توضیح بده؟ :redface:
یه سوال دیگه هم دارم :cool: مبحث پل بازار ها که پاریال سوال داده بودند توی چه کتابی میشه پبدا کرد؟؟؟

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
سلام به همه
راستش برای آزمون دکترای امسال که رفته بودم بچه ها میگفتن مرکز معماری برای آمادگی توی آزمون خیلی خوبه و رتبه 1 دانشگاه آزاد از اونجا بوده این درسته یا نه ؟

یعنی اگه زندگی هامونو تعطیل کنیم و بچسبیم به این کلاسا میشه که موفق بود ؟

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
آزمون دانشگاه آزاد امسال که آسون بود . بیشتر شبیه آزمون کاردانی به کارشناسی سال های گذشته بود تا دکتری

ناشر

عضو جدید
سلام
کسی راجع به دکتری پزوهش هنر اطلاعاتی داره؟تعداد پذیرفتگان دانشگاه های ارایه دهنده و ...؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنه

samar

عضو جدید
سلام دوستان..من امسال برای اولین بار و بدون مطالعه امتحان دکترا معماری دادم//هنوز دفاع نکردم و مشغول پابان نامه هستم...می خواستم بدونم درصد های دوستانی که سال قبل برای مصاحبه دعوت شدند چطور بوده؟ و یا میانگین درصد هاشون هر کدوم که مهمتره..من اطلاعاتم کمه ممنون میشم راهنمایی کنید.

samar

عضو جدید

royafshp

عضو جدید
سلام دوستان، دفترچه انتخاب رشته اومده . . . چرا اینقدر ظرفیت کم شده؟ :eek: پارسال 40 نفر بود ولی امسال 32 نفر! علم و صنعت پارسال 8 نفر گرفته بود امسال 3 نفر :cry:

mariiana

عضو جدید
سلام دوستان، دفترچه انتخاب رشته اومده . . . چرا اینقدر ظرفیت کم شده؟ :eek: پارسال 40 نفر بود ولی امسال 32 نفر! علم و صنعت پارسال 8 نفر گرفته بود امسال 3 نفر :cry:
واقعا چه فکری کردند با 32 تا ظرفیت؟؟

fereshte1111

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوالی دارم. کسی که ارشد آزاد بخونه دکترای سراسری میگیرنش؟؟؟؟ ( به من یکی گفته نمیتونه . دکترای سراسری نمیگیرنش!!!! )

واسه ارشد غیر انتفاعی بهتره یا علوم تحقیقات تهران ؟؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.نه خیر من خودم رشتم معماری چند وقت پیش سوابق تحصیلی یکی از استادامونو مرور میکردم ارشدش آزاد همدان بود ،دکتراش علم و صنعت

معمارباشی

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوالی دارم. کسی که ارشد آزاد بخونه دکترای سراسری میگیرنش؟؟؟؟ ( به من یکی گفته نمیتونه . دکترای سراسری نمیگیرنش!!!! )

دکترا چون بخش مصاحبه هم داره معمولا اساتیدی که مصاحبه رو بررسی می کنند به دانشجویان دانشگاه ازاد کم لطفی می کنند ... ولی این طوریا هم نیست که اصلا نشه ! باید مقاله داخلی و خارجی ... کتاب و سایر تالیفات و امتیازاتتون رو حسابی بالا ببرید تا جلوی قضاوت های پیشفرضشون رو بشکنید ..........

nour86

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
میشه یکی از شما که اطلاع داره در مورد مراحل کامل ازمون دکترای معماری توضیح بده
اول ازمون کتبی هست که تو اسفند برگزار میشه، و مراحل بعدی در صورت مجاز شدن چیه ؟؟؟ خیلی ممنون

noorani 2001

عضو جدید
با سلام.
با آرزوی موفقیت همه دوستان.
کسی برا کنکور دکترا آزاد اقدام نکرده؟ کسی هست که به مصاحبه دعوت شده باشه؟
نتایج هم ظاهرا تا حداکثر دوهفته دیگه میاد!

mohsenplasma

عضو جدید
سلام بچه ها

من کاردانی و کارشناسی و ارشد آزاد بودم اونم ده کوره. دکتری هنر اصفهان روزانه برم داشت.
علوم تحقیقات تهران

glamorous

عضو جدید
من کاردانی و کارشناسی و ارشد آزاد بودم اونم ده کوره. دکتری هنر اصفهان روزانه برم داشت.
علوم تحقیقات تهران
تبریک میگم....
:gol:شما احتمالا مقاله داشتین؟یا اینکه فکر میکنید برای جبران کردن سطح دانشگاهی که ارشد رو میگذرونیم (برای قبولی در دکترا ) چی کار باید کرد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تبریک میگم....
:gol:شما احتمالا مقاله داشتین؟یا اینکه فکر میکنید برای جبران کردن سطح دانشگاهی که ارشد رو میگذرونیم (برای قبولی در دکترا ) چی کار باید کرد؟

قبلا ذکر شده همینجا، سابقه تدریس مهمه
بعد هم داشتن مقاله خصوصا تو ISI، هرچند به شخصه اگر مقاله ای تو ISI داشته باشم عمرا خودمو و عمرمو تو دانشگاهای سطح پایین ایران تلف نمیکنم و بورسیه از دانشگاه های خارج از کشور میگیرم
یه سرنخ دیگه هم بهتون میدم "بسیج اساتید" استانتون

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان داشتن رزومه چقدر تاثیر داره در قبولی دکترا؟؟
یعنی حتما باید چندین مقاله داشت و استاد بود تا بتونی قبول بشی؟یا اگر یه دانشجویی باشی که فقط وقت رو ارشد گذاشتی و الان میخوای وارد دکترا باشی و استاد هم نبودی ایا میشه؟؟

sama_gol

عضو جدید
من فکر میکنم یه دانشجوی خوب ارشد حتما ترمی یک مقاله ی isi باید بنویسه وگرنه فقط کتاب خوندن و استفاده از یافته های دیگران و فهمیدنشون زیاد مد نظر نیست.

النازا

عضو جدید
قبلا ذکر شده همینجا، سابقه تدریس مهمه
بعد هم داشتن مقاله خصوصا تو ISI، هرچند به شخصه اگر مقاله ای تو ISI داشته باشم عمرا خودمو و عمرمو تو دانشگاهای سطح پایین ایران تلف نمیکنم و بورسیه از دانشگاه های خارج از کشور میگیرم
یه سرنخ دیگه هم بهتون میدم "بسیج اساتید" استانتون

منظورتون ازبسیج اساتیداستانا چیه چه ربطی به دکتری داره