دوستی دختر و پسر .. چه کسانی و چرا

دوستی دختر و پسر .. چه کسانی و چرا

• سودمند است

رای: 20 46.5%
  • مضر است

رای: 23 53.5%

• مجموع رای دهندگان
    43

mahboobeh

عضو جدید
اگه بتونن بدور از جنسیتشون و فقط به عنوان دوتا انسان در کنار هم باشن .. به نظر من هیچ عیبی نداره...

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه به نظر من آخر کار خراب شدن فقط به یه موضوع یا فقط به دختر بر نمی گرده
این دوستی باعث میشه انسان از واقعیت فاصله بگیره و این ابراز احساسات بین طرفین باعث تحلیل رفتن نیروی دختر و پسر میسه .
در حالی که اگه همین ابراز احساسات در مسیر خودش( که بین زن و شوهر) اتفاق بیفته باعث افزایش نیرو در زندگی میشه . حالا شما خودتون حساب کنید . پسر و دختری که قبل از ازدواج انواع احساسات رو تجربه کردن . آیا می تونن در زندگی مشترک با همون انرزی جلو برن
;)

ببین دوست عزیز حرف شما هم خیلی منطقیه ینی همه ی حرفایی که تو این تاپیک زده شده به نوع خودش جالبه وحقیقت رو نشون میده این وسط مشکل ادمایی هستن که خب از این سواستفاده می کنن
:w16:

اگه بتونن بدور از جنسیتشون و فقط به عنوان دوتا انسان در کنار هم باشن .. به نظر من هیچ عیبی نداره...
اگه....:razz:

mahboobeh

عضو جدید
دقیقا :cool:
من که خیلی چیزا از همکلاسی و دخترای اطرافیانم یاد گرفتم که خیلی به دردم خورده :)

:Dدقیقا
فک کنم همچین رابطه ای رو بیشتر آدم با همکلاسیاش و هم دانشکده ایاش تجربه کرده

:D والا بقیه بی جنبن زودی رابطه رو احساسی می کنن

همه جا میتونه این رابطه ها باشه... فقط باید حواس ادم جم باشه... وقتی مثلا من به شخصه حواسمو جم کنم.. خواه ناخواه طرف مقابلمم مجبور میشه که رعایت کنه...

mahboobeh

عضو جدید
به نظر من بزرگترین مشکل ما شده اینکه به هم نگاه جنسیتی داریم....تو محیط کار..یونی... جمع فامیل.... ما اول باید طرز نگاه کردنمونو درست کنیم...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من بزرگترین مشکل ما شده اینکه به هم نگاه جنسیتی داریم....تو محیط کار..یونی... جمع فامیل.... ما اول باید طرز نگاه کردنمونو درست کنیم...
مرد ها اصولا از ظاهر چیزی ک خوششون میاد، جدبش میشن
واسه همینم اینقدر ب ماشیناشون می رسن
این خاصیت ی مرد
نگاه از دید میل جنسی هیچم بد نیست تا جایی ک ب سو استقاده و بازی دادن نکشه
وگرنه هیچ مردی نیست ک دلبسته زنی بشه ک اونو بی ریخت بپنداره!!!
نگاه جنسیتی برای مرد ها قدم اوله اما همش نیس

mahboobeh

عضو جدید
مرد ها اصولا از ظاهر چیزی ک خوششون میاد، جدبش میشن
واسه همینم اینقدر ب ماشیناشون می رسن
این خاصیت ی مرد
نگاه از دید میل جنسی هیچم بد نیست تا جایی ک ب سو استقاده و بازی دادن نکشه
وگرنه هیچ مردی نیست ک دلبسته زنی بشه ک اونو بی ریخت بپنداره!!!
نگاه جنسیتی برای مرد ها قدم اوله اما همش نیس

ینی نمیتونن به جنس مخالفشون به چشم یه انسان نگاه کنن؟؟... ینی واسشون مثه اقایون باشه؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این امکان پدیر نیست
اینو از تجربه شخصیم می گم
اینور هستن ادم هایی ک از بچگی با جنس مخالف بودن چی تو مدرسه چ دانشگاه چ محل کار
اما در پاهر خیلی رعایت می کنن، ی جورایی مثل حیا اسمشو بگذار
اما همین ک تنها میشن مرد ها شروع می کنن ب صحبت کردن درباره چیز هایی ک تو فکرشونه
این ی حس کامل ظبیعی است فقط باید همون حرمت رو نگه داشت و ب هرچی ک فکر می کنی عمل نکنی اما نمیشه گفت ک فکر نکن همون طور ک نمیشه گفت اب نخور یا نفش نکش

mahboobeh

عضو جدید
این امکان پدیر نیست
اینو از تجربه شخصیم می گم
اینور هستن ادم هایی ک از بچگی با جنس مخالف بودن چی تو مدرسه چ دانشگاه چ محل کار
اما در پاهر خیلی رعایت می کنن، ی جورایی مثل حیا اسمشو بگذار
اما همین ک تنها میشن مرد ها شروع می کنن ب صحبت کردن درباره چیز هایی ک تو فکرشونه
این ی حس کامل ظبیعی است فقط باید همون حرمت رو نگه داشت و ب هرچی ک فکر می کنی عمل نکنی اما نمیشه گفت ک فکر نکن همون طور ک نمیشه گفت اب نخور یا نفش نکش

نمیدونم والا... نمیتونم درک کنم...
شاید صحبتاتون درست باشه... ;)
ولی من بازم میگم اگه کنترل بشه... میشه...

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ینی نمیتونن به جنس مخالفشون به چشم یه انسان نگاه کنن؟؟... ینی واسشون مثه اقایون باشه؟؟

چرا فکر می کنی داشتن این تمایل بد!!!
اگه قرار باشه مرد ها ب زن ها مثل مرد نگاه کنن و زن ها ب مرد ها مثل زن ک فاتحه تولید مثل خوندس
هدف از زندگی، ادامه زندگیه
ما ها تلاشمون اینه طوری زندگی کنیم ک برای نسل بعدمون هم راحتی باشه، این یعنی نسلی باید متولد بشه و نسل از تولید مثل و تولید مثل نیاز ب دو جنس داره و این دوجنس نیاز ب امیرش و امیزش نیاز ب جذب داره
ک زن یا زیبایی و ظاهرش باعث جذب مرد میشه
ی مرد ممکنه فقط یکبار بره خواستگاری چون ی باز دیده چیزی رو ک خوشش امده
اما ی زن ممکنه چندین خواستگار داشته باشه
هر چی جذاب تر تمایل قدرت جدب بیشتر
این طبیعت ماس نمیشه خفه اش کرد
حرفم این نیست ک جذابیت ب معنی خوب بودنه ها

mahboobeh

عضو جدید
چرا فکر می کنی داشتن این تمایل بد!!!
اگه قرار باشه مرد ها ب زن ها مثل مرد نگاه کنن و زن ها ب مرد ها مثل زن ک فاتحه تولید مثل خوندس
هدف از زندگی، ادامه زندگیه
ما ها تلاشمون اینه طوری زندگی کنیم ک برای نسل بعدمون هم راحتی باشه، این یعنی نسلی باید متولد بشه و نسل از تولید مثل و تولید مثل نیاز ب دو جنس داره و این دوجنس نیاز ب امیرش و امیزش نیاز ب جذب داره
ک زن یا زیبایی و ظاهرش باعث جذب مرد میشه
ی مرد ممکنه فقط یکبار بره خواستگاری چون ی باز دیده چیزی رو ک خوشش امده
اما ی زن ممکنه چندین خواستگار داشته باشه
هر چی جذاب تر تمایل قدرت جدب بیشتر
این طبیعت ماس نمیشه خفه اش کرد
حرفم این نیست ک جذابیت ب معنی خوب بودنه ها

حرفاتون درسته... من قبول دارم..
ولی اینجا بحثش چیز دیگه... اینجا موضوع اینه که دخترو پسر میتونن با هم دوست باشن یا نه؟؟
من نظرمو در مورد این مسئله گفتم... منظورم اینکه اگه قرار باشه چندتا دخترو پسر توی یه گروه باشنو با هم رابطه داشته باشن اگه رعایت کنن همه روحشون سالم میمونه... نه اینکه تا دو روز با هم بودن به نگاه جنسیتی داشتن بشن عاشق همدیگه...
خب این ادما اگه با یکی دیگه هم رابطه اشته باشن اونم میشه مثه این... این خیلی بده...

mahboobeh

عضو جدید
دقیقا
من خودم دوستای خوبی داشتم از جنس مخالف ک واقعا دوست بودن رفیقای بامرام ک هر جا کارم گیر میکرد میتونستم ازشون کمک بخام
چ تو شهر خودم چ از شهرهای دیگه

ب نظرم رابطه اگه احساسی بشه ب گند کشیده میشه
خخخخ

اره منظور منم همینه... خیلی میتونیم برای هم مفید باشیم... ;)
.
.
اونکه که دیگه هیچی.... فقط باید تمومش کرد...

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفاتون درسته... من قبول دارم..
ولی اینجا بحثش چیز دیگه... اینجا موضوع اینه که دخترو پسر میتونن با هم دوست باشن یا نه؟؟
من نظرمو در مورد این مسئله گفتم... منظورم اینکه اگه قرار باشه چندتا دخترو پسر توی یه گروه باشنو با هم رابطه داشته باشن اگه رعایت کنن همه روحشون سالم میمونه... نه اینکه تا دو روز با هم بودن به نگاه جنسیتی داشتن بشن عاشق همدیگه...
خب این ادما اگه با یکی دیگه هم رابطه اشته باشن اونم میشه مثه این... این خیلی بده...

خب تورج داره می گه نمی شه دیگه !:w25:
مگه نه تورج ؟!
اگه اشباه می گم بیا اصلاح کن لطفا
داره می گه ما مرد ها بالذاته یا خوشمون میاد و جذاب می پنداریم که ... دی ری ری ...
یام که ناجذاب می پنداریم و و طرف سوژه ی کار و ایناست ... اونوقت بدتر ! یعنی طوری رقابت می کنن با دختری که همطراز با خودشون می بینن که با پسرای همقطار خودشون اونجوری رقابت نمی کنن !!!

اینکه تعامل سالم و روح سالم و نگاه فارق از جنسیت و این قرتی بازیا مال دید دخترانه ی معصومانه ی تو ا محبوبه جان ...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اره الان توی جامعه ما همونجور که گفتم دوستی یه تعبیر دیگه ای داره مثلا یه دختری با یه پسر دوست میشه چون این باور غلط وجود داره توی خیلیا هم نفوذ کرده میگه خب دوستیم می تونیم هر کاری بکنیم که این مربوط میشه به تربیت ما توی جامعه که چی دخترا باید مدارسشون نیم ساعت از پسرا زود تر تعطیل شه که نکنه یه اشنایی با هم نوع خودشون داشته باشن واسه همین دیگه جنبه و ظرفیتی وجود نداره تا یه دختر می بینن یا حتی یه پسر شل میکننو بقیشم خودت برو
یه پسر مثل یه دختر فکر نمیکنه،حرف نمیزنه،رفتار هم نمیکنه.چرا که اگه اینطور بود،پسر پسر نمی شد،دخترم دختر نمیشد.جفتشون میشدن پسر یا دختر.

وقتی پسرا با هم دوست میشن،اگر دقت کنی اکثرا دوستیشون یه جورایی عمومی و کلیه.یعنی ممکنه 7 8 تا دوست که شاید خیلی اشتراک خاصیم باهم نداشته باشن، خیلی راحت بتونن 3 4 ساعت با هم بیرون برن،گپ بزنن، در مورد مسائل کلی اعم از درسو هوا و زمینو سیاستو ..... صحبت کنن،بدون اینکه جمله ای در مورد جزییات زندگیشون به همدیگه بگن،تازه خیلیم بهشون خوش بگذره.خیلی وابسته همدیگه نمیشن.شاید یکی دو تا دوست خیلی صمیمی داشته باشن که به ندرت مسائل شخصی و خصوصیشونو باهاش مطرح کنن.

اما کاملا برعکس در مورد دخترا.وقتی دخترا میخوان با هم دوست شن،حتما باید دوستی شخصی صورت بگیره.یعنی جزییات افکار و باورهای مشترک داشته باشن تا به همدیگه اجازه بدن که با هم دوستی کنن.بعدم که دوست شن 90% حرفاشون با هم در مورد مسائل شخصیشونه.خیلی به ندرت پیش میاد با دوستانشون بحثای کلی و جدی داشته باشنو بتونن با هر تیپ دختر دیگه ای ارتباط خوب برقرار کننو....

حالا وقتی یه پسر یا یه دختر دوست میشه.منظور من از دوستی همون دوستی بین دختر با دختر،یا پسر با پسره.(همونی که از نظر شما بدون هیچ چیز خاصیه).پسرا حتی در دوستی های به قول شما معمولی،هیچ وقت حسی که نسبت به همون دوست هم جنسشون دارن رو نسبت به یه دختر ندارن.نبایدم داشته باشن.چون این دختره، وجودش،فکر کردنش،همه چیش با اون دوست هم جنس خودشون فرق میکنه.قطعا تحت تاثیر دختر بودن طرف مقابلشون قرار میگیرن(اگر بخوان دوست باشن،تاکیدم رو دوستیه،حتی سادش).دخترا هم همینطور.اگر دختری بگه حسی که من نسبت به یه پسر که باهاش دوستم دارم،دقیقا عینا مثه همون دوست هم جنس خودمه به نظر من داره دروغ میگه.دلیلم داره که دیگه واردش نمیشم.

اینکه در هر دوستی دختر و پسر،چه مواردی بیشتر به چشم دخترا میاد و چه مواردی بیشتر به چشم پسرا هم مثه اینکه دخترا بیشتر تحت تاثیر حرف زدن پسرا قرار میگیرن و پسرا بیشتر تحت تاثیر ظاهر دخترا هم مفصله که دیگه واردش نمیشم.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم با توجه یه اینکه تو ایران همیشه از بچگیمون بین پسر و دختر یه دیوار کشیده شده و سعی شده این دو جنس از هم دور نگه داشته بشن بنابراین رابطه ی دختر و پسر و در واقع دو جنس مخالف خیلی برای دو طرف عادی نیست
تو کشورایی که روابط آزاده چون پسر و دختر از بچگی به دیدن هم تو مدرسه و .. عادت کردند، واقعا براشون دوستِ پسر و دختر فرقی نمی کنه و حتی ممکنه صمیمی ترین دوستشون جنس مخالف باشه، بدون هیچ نوع احساس عشقی
می خوام بگم به خاطر محدودیتی که ما داریم خیلی کم پیش میاد دوستی با جنس مخالف به چیزی فراتر از یه دوست ختم نشه، اتفاقا در بیشتر موارد تو این جور دوستی ها خیلی سریع هم دو طرف حس می کنن که عاشق هم هستن! یا حداقل یکی از طرفین دلبسته میشه
به نظرم اگه واقعا دختر و پسر یه مدت طولانی مثل دو تا رفیق باشن و بعد به این برسن که هم دیگه رو دوس دارن و میخوان با هم ازدواج کنند، یعنی اگه این تصمیم از روی شناختی که نسبت به هم دارند باشه هیچ هم بد نیست، میشن زن و شوهری که با هم رفیق و صمیمی هستن و سعی نمی کنن همدیگه رو برنجونن و اذیت کنن، فارغ از کشمکش هایی که معمولا بین دوست دختر و دوست پسر در حالت عادی هستش هستند

در کل دوستی چه با هم جنس و چه غیر هم جنس می تونه هم سود داشته باشه و هم زیان، این خود ما هستیم که باید سود و زیانشو تشخیص بدیم و تصمیم بگیریم که اون رابطه ادامه داشته باشه یا نه و درگیرش نشیم، به نظرم دوستی از هر نوع که باشه باید یه حد و مرزی براش قائل شد و فراتر از اون مرز نرفت

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه با هم بحث کنین چه نکنین شرع میگه جایز نیست از طرفی از نظر من تعاملات سالم باعث رشد میشه

mahboobeh

عضو جدید
به نظرم با توجه یه اینکه تو ایران همیشه از بچگیمون بین پسر و دختر یه دیوار کشیده شده و سعی شده این دو جنس از هم دور نگه داشته بشن بنابراین رابطه ی دختر و پسر و در واقع دو جنس مخالف خیلی برای دو طرف عادی نیست
تو کشورایی که روابط آزاده چون پسر و دختر از بچگی به دیدن هم تو مدرسه و .. عادت کردند، واقعا براشون دوستِ پسر و دختر فرقی نمی کنه و حتی ممکنه صمیمی ترین دوستشون جنس مخالف باشه، بدون هیچ نوع احساس عشقی
می خوام بگم به خاطر محدودیتی که ما داریم خیلی کم پیش میاد دوستی با جنس مخالف به چیزی فراتر از یه دوست ختم نشه، اتفاقا در بیشتر موارد تو این جور دوستی ها خیلی سریع هم دو طرف حس می کنن که عاشق هم هستن! یا حداقل یکی از طرفین دلبسته میشه
به نظرم اگه واقعا دختر و پسر یه مدت طولانی مثل دو تا رفیق باشن و بعد به این برسن که هم دیگه رو دوس دارن و میخوان با هم ازدواج کنند، یعنی اگه این تصمیم از روی شناختی که نسبت به هم دارند باشه هیچ هم بد نیست، میشن زن و شوهری که با هم رفیق و صمیمی هستن و سعی نمی کنن همدیگه رو برنجونن و اذیت کنن، فارغ از کشمکش هایی که معمولا بین دوست دختر و دوست پسر در حالت عادی هستش هستند

در کل دوستی چه با هم جنس و چه غیر هم جنس می تونه هم سود داشته باشه و هم زیان، این خود ما هستیم که باید سود و زیانشو تشخیص بدیم و تصمیم بگیریم که اون رابطه ادامه داشته باشه یا نه و درگیرش نشیم، به نظرم دوستی از هر نوع که باشه باید یه حد و مرزی براش قائل شد و فراتر از اون مرز نرفت

حرفتون کاملا درسته بانو...
یه تجربه ی عینیش که خود منم تجربه کردم اینه که اولش که ما وارد یونی میشیم... چقد برامون سخته که تو یه کلاس کنار اقایون بشینیم.. چقد مواظبیم که اشتباهی نکنیم.. چون تا حالا اینقد نزدیک کنار هم نبودیم.. برای اقایونم همینطوره.. اونام یه جورایی معذبن... البته هم بین دخترا و هم بین پسرا استثنا هست..
ولی دقت کردین از سال سوم دیگه برامون مهم نیست.. خیلی راحت از کنار هم رد میشیم..
از هم سوال میپرسیم.. کنار همیدیگه تو کلاس میشینیم.. به بودن در کنار هم عادت میکنیم.. اون گارد اولیه رو نداریم..
این مشکل جامعه ماست.. هر چند که حالا دارن بعضی از یونی ها حتی کلاسارو هم جدا میکنن..
ولی حرف من اینه.. وقتی اونجا یاد میگریم که چطور در کنار هم باشیم..
خب میتونیم مفید باشیم برای هم..
اینم که میگین هر دوستی حد و مرز داره درسته... حتی بین دوستی دو دختر و دو پسر هم میگن خیلی حواستون باشه.. همه ی رازهای زندگیتونو به هم نگین..

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
باید دید هدف این دوستی چیه....ولی کلا بنظر من مزخرفه مثلا اگه کسی یه دوستی معمولی و پاک رو بخواد خوب با همجنسشم جور میشه:confused:

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال خیلی کلیه به همین جهت منم یه جواب کلی میدم موافقش نیستم .
ولی اگر جزیی تر نگاه کنیم و با قبول بعضی شرایط میتونه خیلی خوب باشه و یا حتی عالی باشه که در ایران ما جایی نداره و به غلط تعریف شده و سو استفاده میشه از حتی کلمه دوستی .

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سوال خیلی کلیه به همین جهت منم یه جواب کلی میدم موافقش نیستم .
ولی اگر جزیی تر نگاه کنیم و با قبول بعضی شرایط میتونه خیلی خوب باشه و یا حتی عالی باشه که در ایران ما جایی نداره و به غلط تعریف شده و سو استفاده میشه از حتی کلمه دوستی .

جون من دوستی یه پسر برا یه دختر میتونه چ سودی داشته باشه؟:Dمن نهایتا وقتی خسته ام تو شب تو یه شهر غریب دارم از کلاس برمیگردم میگم اینجاست که دوستی از جنس مذکر پورشه سوار نیازه:D

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
جون من دوستی یه پسر برا یه دختر میتونه چ سودی داشته باشه؟:Dمن نهایتا وقتی خسته ام تو شب تو یه شهر غریب دارم از کلاس برمیگردم میگم اینجاست که دوستی از جنس مذکر پورشه سوار نیازه:D

از اونجا که دوست یک کلمه با اعتباره قطعا پر سوده ... پس اگر دوست خوبی داشته باشی با ارزشه ، دیگه اهمیتی نداره دختره یا پسر