دوستانی که مدرک کارشناسی ناپیوسته تاسیسات دارند بیاید تو(گردهمایی جهت تغییر پروانه از نظارت به طراحی و نظارت)

هادی مظفری

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من هم بانظر شما عزیزان موافقم چون واقعا در حق ما تاسیساتی ها اچ هاف میشه ما که این همه دروس طراحی تاسیسات پاس کردیم تکلیفمون چیه آیا نظارت بر طرح های مهندسین عزیزی که خودمون براشون نقشه پیشنهاد میکنیم؟ این بی عدالتی نیست؟ مهندسین عزیز من رو هم همراه خود بدانید هرکاری از دستمون بر بیاد انجام میدیم و این رو بدونید که جوینده یابنده است ان شاالله صدامونو رسانه ای کنیم که جواب بگیریم ودرپایان تشکر از عزیزانی که در این حوزه فعالیت میکنند و (به هیچ عنوان کوتاه نمیان)

mechvacr

عضو جدید
سلام به دوستان هم رشته ای "مهندسین مظلوم تاسیسات".
باورکردنش خیلی سخته که بیشتر از 160 واحد بعنوان کاردانی و کارشناسی تاسیسات با اونهمه جزئیات از درسهای محاسباتی گرفته تا طراحی و نقشه کشی (دستی و نرم افزار) و کارگاه ها و ... درمجموع کل مباحث تاسیساتی رو بخونیم و آخرش همون کدی رو بهمون بدن که به یه جامداتی که 2واحد تاسیسات نخونده میدن ! :eek:
من هم مدتهاست این مسئله رو دنبال میکنم و امیدوارم هرطورشده به نتیجه برسیم.
یه موضوع دیگه ای هم که هست اینه که نظام مهندسی مدرک کارشناسی پیوسته تاسیسات حرارتی و برودتی رو که در یکی-دو دانشکده دانشگاه سراسری از سالهای دور برقرار بوده رو کد اصلی میده! ولی اینکه چرا به کارشناسی ناپیوسته اونم با وجود تعداد واحد بیشتر همچین نگاهی میشه جای سوال داره!:question:
متاسفانه بخشنامه ها و قوانین این ارگان های دولتی اصلاً به روز نیست و تا رفع نقص بشه دیگه یه نسل گذشته ...:(
اما به امیدخدا اگه همه تاسیساتی ها یکصدا بشن میتونیم حقمون رو بگیریم :)
من به چندتا از دوستانم که باهم فارغ التحصیل شدیم هم اطلاع میدم. فقط باید قدم هامون رو باهم برداریم و با برنامه پیش بریم.
الان قدم اول فرستادن این نامه که دوستان آماده کردن هستش ؟؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم ناپیوسته تاسیسات هستم و اعتقاد دارم به در جاهایی صنعتی و تاسیسات ساختمان به دید مهندسی بهش نگاه نمی کنند.متاسفانه دلیل نظام مهندسی اینه که در رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات خبری از ریاضی مهندسی و دینامیک سیالات و مباحث طراحی نیست که به شما حق طراحی داده بشه!!!! بدبختی اینکه اون کسی که توو نظام مهندسی رئیس هست اصلا سواد نداره.
رشته ما هم باید حق طراحی داشته باشه هم نظارت. یه مشکلی هم که هست و نمیشه انکارش کرد: متاسفانه رشته تاسیسات در زمینه کاری خودش در سطح مقطع ارشد رشته ای نداره ولی در کشورهای دیگه مهندسی تاسیسات حتی در دکتری در زمینه مدیریت انرژِی در گرایش های متفاوت هست. همین خاطر این علم مهندسی در همون سطح لیسانس مونده و یه بدبختی هم که هست استاد متخصص مهندسی تاسیسات در کل دانشگا هها واقعا کمه و این خودش یه دلیل بزرگ هست که در محافل نظام مهندسی و دانشگاهی حتی کاری به این رشته کم بها داده بشه.
باید همه جمع بشیم و نامه بنویسیم با مدرک و دلیل و به همه جا بفرستیم. با چند نفر کار درست نمیشه. حتی باید در مطبوعات علمی هم این موضوع رو بصورت نقد درج کنیم.

mechvacr

عضو جدید
دوستان دراین وبلاگ این موضوع ازطرف مدیرش مطرح شده و تعداد قابل قبولی اعلام همراهی کردند.
http://tasisateng.persianblog.ir

از عزیزان انجمن که جدی دارن این موضوع رو پیگیری میکنن میخوام که با گرداننده ی این وبلاگ یکسو بشن تا تعداد و راهی که باید درپیش بگیریم روشن تر بشه.
باسپاس

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سالها رشته مهندسی مکانیک – حرارت و سیالات به دلیل عدم وجود رشته مهندسی تاسیسات به عنوان نزدیکترین گرایش به تاسیسات مکانیکی ساختمان مطرح و در سازمان نظام مهندسی به عنوان رشته اصلی با کد 400 پذیرفته شده بود.

اکنون که چندسالی است رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی در دانشگاه ها ایجاد و تعداد زیادی فارغ التحصیل دارند که اغلب با دید وسیع علمی و فنی کافی به لحاظ سیر مراحل تحصیل (هنرستان، فوق دیپلم تاسیسات، مهندسی تاسیسات) می باشند، بجاست که رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی به عنوان رشته اصلی و با حق طراحی و نظارت در سازمان نظام مهندسی به جایگاه واقعی و محقق خود دست یابد در این راستا برآنیم تا با انسجام و استفاده از ظرفیت های قانونی با مکاتبه پیگیری از مبادی زیربط (وزارت محترم راه و شهرسازی، وزارت محترم علوم، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، مجلس محترم شورای اسلامی) این مهم تحقق یابد. از کلیه دوستان عزیز خواهشمندیم نسبت به معرفی وبلاگ و هدف آن و به مثابه سفیرانی این پیام را پژواک بخشند.

ارسال نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت و مشخص نمودن دانشجو یا فارغ التحصیل بودن در راستای تحقق این هدف به آدرس :

Tasisat_eng@yahoo.com

hesam.m

عضو جدید
سلام به مهندسین گرامی
دوستان من پروانه نظامم رو گرفتم نوشته فقط نظارت
و از کارمند نظام مهندسی پرسیدم که میتونم تابلو بزنم و دفتر داشته باشم گفت باید با مهندسی که طراحی داره دفتر بزنید و به شما اجازه زدن دفتر نمیدند
اینجا دیگه خیلی زوره که به مهندسی که اصلا از الفبای تاسیسات سر در نمیاره خواهش کنم بیاد با من دفتر بزنه و.....
دوست عزیز بابک منم مشخصاتم را براتون ایمیل میکنم و آماده به همکاری هستم . ممنون از پیگیری هایی که انجام میدید به امید روزی که پروانه طراحی بگیریم

BaBak.Turk

اخراجی موقت
دیروز یکی از مهندس های سیالاتی می گفت : شما ها می تونید با گرفتن نامه از نظام مهندسی حدود 16 واحد درس بگیرین که هر د انشگاهی هم قبول نمی کنه. مثلا تهران جنوب قبول می کنه.دروسی مثل: ریاضی مهندسی دینامیک سیالات حرارت مرکزی و تویه مطبوع و ... . بعده قبولی از دانشگاه نامه میبرین واسه نظام مهندسی . اونوقت می تونید حق طراحی بگیرین؟

mechvacr

عضو جدید
آقا بابک عزیز و دوستان گرامی؛ این سایت http://tasisateng.persianblog.ir که من آدرسش رو گداشته بودم متاسفانه 2ساله که فعالیتی نداره و بالطبع ایمیل Tasisat_eng@yahoo.com راه بحایی نمیبره و پیگیری نمیشه !!!!

الان در انجمن تاسیسات گروهمون داره پی این موضوع رو میگیره و بهتره همه اونحا باهم پیش بریم تا به امید خدا به نتیجه برسیم.

پس لطفاً به اینجا مراجعه کنید >>>> پیگیری مسائل حقوقی مدرک مهندسان تاسیسات حرارتی و برودتی کشور

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
آقا بابک عزیز و دوستان گرامی؛ این سایت http://tasisateng.persianblog.ir که من آدرسش رو گداشته بودم متاسفانه 2ساله که فعالیتی نداره و بالطبع ایمیل Tasisat_eng@yahoo.com راه بحایی نمیبره و پیگیری نمیشه !!!!

الان در انجمن تاسیسات گروهمون داره پی این موضوع رو میگیره و بهتره همه اونحا باهم پیش بریم تا به امید خدا به نتیجه برسیم.

پس لطغاً به اینجا مراجعه کنید >>>> پیگیری مسائل حقوقی مدرک مهندسان تاسیسات حرارتی و برودتی کشور

من یه هاست و یه دامین خریدم نظرتون چیه اون هاست رو فقط برای اعتراض به این کار اختصاص بدیم؟

farhadsadeghiasl

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان
واقعا این بی عدالتی بزرگیه ولی نمیشه کارش کرد
حتی اگر دکترا داشته باشی ولی کارشناسیت ناپیوسته باشه فقط نظارت میدهند.
من چون 2 مدرک داشتم ( کارشناسی نا پیوسته تاسیسات حرارتی و برودتی و کارشناسی پیوسته مکانیک سیالات) هر 2 پروانرو بهم دادن

taha78

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
بنده هم با این نظر کاملا موافقم باید حتما پیگیر این قضیه از طریق نامه نگاری به سازمان نظام مهندسی و سازمان مسکن و شهرسازی باشیم.

taha78

عضو جدید
با سلام
من هم موافق پیگیری این مورد و نامه نگاری به نظام و سازمان مسکن و شهر سازی هستم

b_mardan

عضو جدید
سلام
من بهنام مردان هستم از شهر تبریز.لیسانسم رو در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، سال 88 تموم کردم.مدرک هنرستان، کاردانی و کارشناسیم تاسیسات حرارتی و برودتی هستم.الان هم مهندس پایه سه مکانیک نظارت دارم و در شهر تبریز مشغول به کار هستیم.خیلی ممنون میشم کاری انجام بدم تا به این حق خودمنون برسیم.
موفق باشید

mersad20

کاربر فعال
سلام
من بهنام مردان هستم از شهر تبریز.لیسانسم رو در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، سال 88 تموم کردم.مدرک هنرستان، کاردانی و کارشناسیم تاسیسات حرارتی و برودتی هستم.الان هم مهندس پایه سه مکانیک نظارت دارم و در شهر تبریز مشغول به کار هستیم.خیلی ممنون میشم کاری انجام بدم تا به این حق خودمنون برسیم.
موفق باشید

خودتون از شهرتون اقدام كنيد و نامه بزنيد

parsaniya

عضو جدید
سلام من پارسانیا هستم تلزه عضو سایت شدم، با نظر شما کاملأ موافقم رو بنده هم حساب باز کنید.

aboo70

عضو جدید
سلام و درود به

دوستان من خودم تاسیسات حرارت برودتی میخونم
میتونم بپرسم چرا شما مخالفت دارین؟؟

جهان خان

عضو جدید
سلام دوست عزیز،من از دانشجوهای دانشگاه شهید رجایی بودم و این موضوع در زمان دانشجویی خیلی پیگیری شد و تا وزارت علوم هم رفتیم (بلکه بتونیم مدرک مهندسی بگیریم ولی هیچ فایده ای نداشت

tohid22

عضو جدید
سلام
به اميد روزي كه طراحي كه حق مسلم ما تاسيساتي هاست بهمون داده بشه

mombazmtoa

عضو جدید
سلام به دوستان و همدردان عزیز
من هم از این قضیه واقعاً شاکی هستم ولی به نظر شما چطوری میشه این قضیه رو حلش کرد.:que:

full mekanik

عضو جدید
بچه ها من قبلا رشته مهندسی مکانیک جامدات میخوندم مدرک معادل فوق دیپلمشو گرفتم یعنی رشتم ریاضی بود کنکور سراسری مکانیک جامدات زاهدان قبول شدم .الان میخوام از کاردانی به کارشناسی دقیق رشته خودمو که جامداته بخونم باید چکار کنم؟اخه هیچ دانشگاهی کاردانی به کارشناسیشو نداره.اگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن دانشگاه ازاد کنار خونمون رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات و حرارت داره.اصلا چی هست رشته؟مثل مهندسیا خودمونه؟فنی حرفه ای حساب میشه؟مدرکش معتبره؟اصلا ارزش خوندن داره؟

salehbt

عضو جدید
سلام دوستان من کاردانی مکانیک خودرو و کارشناسی ناپیوسته سیالات گرفتم.
شرایط من هم مشابه شماست؟حق طراحی ندارم؟

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی مقطع کاردانی کقشه کشی هستم. من میخوام برای دوره ی کارشناسی تغییر رشته بدم و تاسیسات حرارتی بخونم میشه در این مورد نظرتونو بگید و راهنماییم کنید.

ممنون

رامين رخشا

عضو جدید
سلام
دوستان عزيز من 15 سال سابقه كار در صنعت دارم كه 5 ساله در زمينه تاسيسات ساختمان فعال هستم و هيچ وقت به عضويت در نظام فكر هم نكردم بهترين كار بي توجهي به سيستم مافيايي نظام مهندسيه قطعاً معلومات شما دوستان از بيشتر مهندسان مكانيك در زمينه تاسيسات بيشتره پس سعي كنيد هرچه بيشتر مطالعه كنيد و اطلاعات خودتون رو بالا ببريد وبه صورت مستغل كاركنيد .
پيروز باشيد

payampirmoradi

عضو جدید
سلام دوستان من کاردانی مکانیک خودرو و کارشناسی ناپیوسته سیالات گرفتم.
شرایط من هم مشابه شماست؟حق طراحی ندارم؟

سلام دوست عزیز منم مثل شمام پایه دو فقط نظارت بهم دادن طراحیم تو پایه 3 موند و بالا نیومد

mohsen.ghadery

عضو جدید
با سلام و خسته نباشد
به نظر بنده در صورتی که بتوان از نمایندگان مجلس کمک گرفت شاید نتیجه بهتری داشته باشه