دهکده جهانی و کارآفرینی!؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. میخوام نظر شما رو درباره کارافرینی بدونم.

آیا شما به این مدل کارها اعتقاد دارید؟ موانع رو در چه چیزی می بینید؟ محاسن رو چه می بینید؟ بازار کار و وضعیت کار رو چگونه می بینید؟ چقدر تا به حال در مورد کار فکر کرده اید؟

سوالی که در بچگی از ما می پرسیدند رو من الان از شما می پرسم : می خواهید در آینده چه کاره شوید؟

نظر شما درباره کارآفرینی و کار و بازار کار چیست؟ لطفا بحث کنید

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به دید گاه شما داره
بله
با رشد سریع جوامع انسانی و نیاز به ارتباطات و همچنین برقراری و تبادل نظر در مورد شغل های جدید با توجه به رشد جمعیت یک چیز ملزومی هست مگر با دید نه شرقی نه غربی نگاه کنیم و بشینیم

بازار کار تا وقتی که بتونیم محصولی برای فروش و خریداری برای کالای خود داشته باشیم خوب میشه
محصولات و خریدار با توجه به مشکلات فعلی محدود هست

دوست عزیز اینجا ایران است برای مسائل مهم کسی بحث نمیکنه همه میان میخونن و میرن
اما میخاهی بحث راه بندازی مسائل زیر شکمی بگذار تا ببینی چی میشه!؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به دید گاه شما داره
بله
با رشد سریع جوامع انسانی و نیاز به ارتباطات و همچنین برقراری و تبادل نظر در مورد شغل های جدید با توجه به رشد جمعیت یک چیز ملزومی هست مگر با دید نه شرقی نه غربی نگاه کنیم و بشینیم

بازار کار تا وقتی که بتونیم محصولی برای فروش و خریداری برای کالای خود داشته باشیم خوب میشه
محصولات و خریدار با توجه به مشکلات فعلی محدود هست

دوست عزیز اینجا ایران است برای مسائل مهم کسی بحث نمیکنه همه میان میخونن و میرن
اما میخاهی بحث راه بندازی مسائل زیر شکمی بگذار تا ببینی چی میشه!؟

با سلام.
متشکرم از نظر شما

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
\موضوع مفید و پر استفاده ای است . حیف که جوّ حاضر آمادگی نداره که تو این موارد مهم به همفکری بپردازیم. همش با شوخی و وقت گذرانی و باری به هر جهت طی طریق میکنیم و نگران چیزی نیستیم.

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خيليا گيج شدن.اصن نميدونن كدوم طرفي برن.مخصوصا آقايون.
چرا؟چون اگه اينجور نبود دكتر جامعه بساز و بفروش نبود.اين برميگرده به طمع و اوضاع اقتصادي...
نون دونه اي250 تومن كي مياد با دست خالي و پشتوانه كم ريسك كنه؟80درصدش احتمال شكسته.
كارآفريني=پشتوانه پولي+ميدان براي انجام كار+پشتوانه دولت.به نظر من براي شروع كارآفريني مسائل بزرگش اينه.

كارآفريني خيلي خوبه چون خيلي به نفع اون جامعه و افراد و اقتصاد و دولتشه.
موانعم اون بالا گفتم.
توي كارآفريني خلاقيت هست،ايجاد شغل،درآمد زايي،استقلال،خودكفايي جامعه،اينكه افراد جامعه ميتونن با حداقل پولشون حداكثر امكانات رو داشته باشن(چون بعد از به وجود اومدن يه كارآفريني خيلي مسائل ديگه پشتش رديف ميشه) جامعه پيشرفت ميكنه،افراد موفقتر با انگيزه هاي بالاتري در جامعه خواهيم داشت كه باعث سرآمد شدن اون كشور ميشه.
وقتي فردي انگيزه پيدا ميكنه سعي ميكنه خلاقيت داشته باشه،رفاه بيشتر،گردش مالي تو جامعه بيشتر و اقتصاد مملكتي بالايي خواهيم داشت.

اما براي كارآفريني بايد اطلاعات خوب و كافي و متخصص و مدير كارآمد به همراه رهبري خوب و اون اقتصاد و پشتوانه كه بالا گفتم بايد باشه.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کار آفرینی یه فرهنگ میشد

مثلا همه ی ایرانی ها وقتی دستشون به دهنشون رسید و 5میلیارد تو حسابش بود بجای اینکه 2 میلیارد خونه بخره و 1 میلیارد بده ماشین وارد کنه،بیاد کارخانجات تاسیس کنه،کار آفرینی کنه اینجوری علاوه بر اینکه طی 2-3سال ه 5 سال آینده همون پول رو در میاره،بلکه 500نفر و خانواده رو هم نون میده!
این کار هرکسی نیس

الآن اکثر پولدارها تلاش میکنن جمع کنن،واقعا نمیفهمم چرا و مثلا چی میشه که حسابت 12تا صفر داشته باشه و بزاریش بانک هی سود بخوری ولی با سمند بری مغازه فرش فروشیت یا زمین کشاورزیت بعد تو خونه بشینی هیچ کار مفیدی نکنی
بنظرم این آدم ها قطعا پست تشریف دارن.چون این نعمتی که خدا بهشون داده رو به پست ترین شکل ممکن دارن هدر میدن!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم الان چند روز قبل دوره کارشناسیم تموم شد و از مهر ماه 94 از طریق استعداد درخشان میرم ارشد انشاا...

ولی در این بازه زمانی میخوام یه کاری بکنم ، فعلا درباره اش وقت نکردم فکر کنم ، علی الحساب میرم داروخانه کمی اونجا کار یاد بگیرم ولی فعلا هیچ حقوق و ... هم نداره و خسته کننده هم هست ، دیروز که اونجا بودم دیدم دکتر داروخانه کلی پول به جیب میزنه و نسخه پیچ ها کلی کار میکنن و اخرش یه حداقل حقوق میگیرن. فکر میکنم کار کردن برای دیگران ، کارگریه و بی فایده ست. خود اشتغالی بهتره. نظر شما چیه؟

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم الان چند روز قبل دوره کارشناسیم تموم شد و از مهر ماه 94 از طریق استعداد درخشان میرم ارشد انشاا...

ولی در این بازه زمانی میخوام یه کاری بکنم ، فعلا درباره اش وقت نکردم فکر کنم ، علی الحساب میرم داروخانه کمی اونجا کار یاد بگیرم ولی فعلا هیچ حقوق و ... هم نداره و خسته کننده هم هست ، دیروز که اونجا بودم دیدم دکتر داروخانه کلی پول به جیب میزنه و نسخه پیچ ها کلی کار میکنن و اخرش یه حداقل حقوق میگیرن. فکر میکنم کار کردن برای دیگران ، کارگریه و بی فایده ست. خود اشتغالی بهتره. نظر شما چیه؟

صدالبته كه آقاي خودت باشي بهتره.
اصلا نكته اول تو كارآفريني همينه.
كتاب مباني كارآفريني دكتر سيد علي اكبر احمدي-دكتر حسن درويشي رو بخون.
فكرت بازتر ميشه.

sfk123

اخراجی موقت
برای اطلاع از کارآفرینی، نیازی به بحث نیست. شما یکشنبه شب ها ساعت 23 شبکه یک برنامه پایش رو نگاه کنید متوجه همه چیز می شوید.
اینم سایت برنامه که کارآفرینان اونجا هستند میتونید سوالاتتون رو بپرسید
(کلیک کنید)

نکته: این برنامه که از کارآفرینان بزرگ زیادی دعوت می کند،و مشکلات سر راه را نیز مطرح می کند

کارآفرینی با ایده بسیار خوب(بیشتر مسائل شکمی و اینترنتی) در حد کوچک تا متوسط در جامعه ما به شدت جواب میدهد. ولی بدیش اینه که بعد طرف جو میگیردش میخواد بزنه تو کارهای بزرگ!!! اینجاست که موانع بسیاری هست چه قانونی و چه غیر قانونی.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن کارآفرینی میتونه موثرترین داروبرای درمان بیماری بیکاری درکشورعزیزمان باشد.ولی متاسفانه چون خودم تجربه ی شکست رودراین زمینه دارم به نوعی میشه گفت آوای دهل ازدورخوش است.چون اون اوایل کاراینقدرمشقت وسختی داره که بعضی مواقع آدم کم میاره.
پس اگرمیخوایدکارآفرین باشیدفقط وفقط برنامه ریزی دقیق داشته باشید.تابه سرنوشت مادچارنشید

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اطلاع از کارآفرینی، نیازی به بحث نیست. شما یکشنبه شب ها ساعت 23 شبکه یک برنامه پایش رو نگاه کنید متوجه همه چیز می شوید.
اینم سایت برنامه که کارآفرینان اونجا هستند میتونید سوالاتتون رو بپرسید
(کلیک کنید)

نکته: این برنامه که از کارآفرینان بزرگ زیادی دعوت می کند،و مشکلات سر راه را نیز مطرح می کند

کارآفرینی با ایده بسیار خوب(بیشتر مسائل شکمی و اینترنتی) در حد کوچک تا متوسط در جامعه ما به شدت جواب میدهد. ولی بدیش اینه که بعد طرف جو میگیردش میخواد بزنه تو کارهای بزرگ!!! اینجاست که موانع بسیاری هست چه قانونی و چه غیر قانونی.

بله این برنامه رو تماشا میکنم و میخواستم نظرات دوستان رو هم بدم و اگر خدا خواست می خواهم که کارایی رو تجربه کنم...