دنیا چگونه به پایان میرسد...؟؟؟؟

spow

اخراجی موقت
  • سلام دوستان عزیز :gol:
  • به نظر شما دنیا چطوری به پایان خواهد رسید :que::que:
  • کاری به جنبه های تخیل ومذهب نداریم :surprised:
  • این یک براورد علمیه وهرکدوم از دوستان خواستن میتونن به خود سایت مراجعه کنن :biggrin::biggrin:
  • نظر شما چیه وچرا...؟؟؟؟؟ :que::que::que:
  • موفق باشید ;);)

مجله «گرین دیلی» در مقاله‌ای با عنوان «پایان دنیا» به معرفی و بررسی 5 فرضیه‌ای پرداخته است که دنیا می‌تواند با وقوع هریک از آنها پایان یابد. چه وقت دنیا به پایان خواهد رسید؟ چه کسی و یا چه چیزی موجب این نابودی خواهد شد؟ اینها سئوالاتی است که بشر از سالیان قبل به آنها فکر کرده و همواره فرضیه هایی را در این خصوص ارائه کرده است.

به تازگی نیز مجله «گرین دیلی» در مقاله ای با ارائه گزینه‌هایی به بررسی 5 فرضیه‌ای پرداخته است که هر یک از آنها می‌توانند علت پایان دنیا باشند:

ماشینها و هوش مصنوعی

این مقاله با بررسی فرضیه‌ای آغاز می‌شود که براساس آن ماشین‌ها و هوش مصنوعی که امروزه دانشمندان نوروساینس با علاقه آن را دنبال می‌کنند، بر انسان برتری جویند و انسان و دنیا را به نابودی بکشانند.

دماسنج «گرین دیلی» در مورد احتمال وقوع این رویداد درجه یک به 10 را نشان می‌دهد. در حقیقت احتمال بسیار کمی ‌برای غلبه روباتها بر انسان در اثر فعل و انفعال بیشتر میان انسان و ماشین وجود دارد.

سقوط یک شهاب سنگ غول پیکر

دومین فرضیه نشان می‌دهد که زمین در اثر سقوط یک شهاب سنگ غول پیکر، دچار یک حادثه بزرگ می‌شود و به این ترتیب همانگونه که دایناسورها با برخورد شهاب سنگ به زمین منقرض شدند، انسان نیز نابود می‌شود و دنیا پایان می‌یابد. دماسنج "گرین دیلی"، احتمال وقوع این پدیده را 4 به 10 نشان می‌دهد.

بیماری فراگیر

سومین فرضیه پیشنهادی این سایت، احتمال خطر همه گیری یک بیماری کشنده را مطرح می‌کند که می‌تواند آنفولانزای پرندگان و یا ویروس جدیدی باشد که ممکن است از فردا به سرعت گسترش یابد و میلیونها نفر را در کوتاهترین زمان نابود کند. دماسنج رقم وقوع این پدیده را 5 به 10 نشان می‌دهد.

تقاضای فراتر از عرضه نفت

فرضیه چهارم پیشنهاد می‌کند که وجود انسان می‌تواند به سبب پدیده «قله نفت» (Peak Oil) نابود شود. براساس این فرضیه تقاضای نفت سوختی از عرضه آن فراتر می‌رود. احتمال وقوع این پدیده 6 به 10 است.

تغییرات آب و هوا

پنجمین فرضیه که از بالاترین رقم احتمال وقوع برخوردار است، برپایه تغییرات آب و هوایی استوار شده است.

به طوری که دماسنج گرین دیلی در این مورد رقم 8 به 10 را نشان می‌دهد. براساس این فرضیه، گرم شدن بیش از حد زمین در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند خطرات بسیار جدی را به وجود آورد و انسان و تمام جانداران زمین را به ورطه نابودی بکشاند.

موفق باشید ;)

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمین داره میلرزه چرا همه چی داره تکون میخوره
پسر آسمون نگاه چه قرمز شده
اوه اونجا رو
زمین داره باز میشه فرار کن کوهها دارن منفجر میشن
سنگه که داره پرت میشه به زمین و آسمون
بارون گرفت چه رعد وبرق وحشتناکیه
زمین چقدر داغ شده اینا چیه آتشفشانه
بدبخت شدیم
فرار
کجا؟
هیچ جایی نمیشه وایساد
سیل از یه طرف رعد وبرق آتشفشان زمین لرزه شدید تر میشه
دیگه سنگ پرتاپ نمیشه این گدازه های آتشفشانه

یا
یهو همه میمیرند

spow

اخراجی موقت
زمین داره میلرزه چرا همه چی داره تکون میخوره
پسر آسمون نگاه چه قرمز شده
اوه اونجا رو
زمین داره باز میشه فرار کن کوهها دارن منفجر میشن
سنگه که داره پرت میشه به زمین و آسمون
بارون گرفت چه رعد وبرق وحشتناکیه
زمین چقدر داغ شده اینا چیه آتشفشانه
بدبخت شدیم
فرار
کجا؟
هیچ جایی نمیشه وایساد
سیل از یه طرف رعد وبرق آتشفشان زمین لرزه شدید تر میشه
دیگه سنگ پرتاپ نمیشه این گدازه های آتشفشانه

یا
یهو همه میمیرند

دوست عزیز ممنون از اظهار نظرتان
ولی میشه بفرمایین با کدوم گزینه دنیارو به اخر رسوندین
ولی پایان معرکه ای داشتین
ممنون
من شرمنده تشکرم رفته خونه بابا جونش قصد برگشتن نداره فعلا انشا... بعدا:biggrin::biggrin:

• Like
واکنش ها: Hps

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیده بودم زمین تا چند سال دیگه یخ میزنه
البته میدونم با این گسترش گرما و مشکلاتی که به وجود آورده یخ زدن زمین یه کم غیر منطقیه
ولی خوب هیچی تو آفرینش بعید نیست! ممکنه جو زمین یه دفه تغیر کنه
اینم شنیده بودم یه شهاب سنگ هست که داره به زمین نزدیک میشه و تا هزاران سال دیگه به زمین برخرد میکنه...به نظر من این گزینه بیشتر با عقل جور درمیاد

• Like
واکنش ها: spow

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ممنون از اظهار نظرتان
ولی میشه بفرمایین با کدوم گزینه دنیارو به اخر رسوندین
ولی پایان معرکه ای داشتین
ممنون
من شرمنده تشکرم رفته خونه بابا جونش قصد برگشتن نداره فعلا انشا... بعدا:biggrin::biggrin:

بیشتر شوخی بود
تو این مورد
قسمت اول از تخیلم استفاده کردم
ولی تو قسمت آخر از منطقم

• Like

Hps

عضو جدید
به احتمال قوی با تغییرات اب وهوایی دنیا به پایان میرسه
ممنون

• Like

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
spow جان من فکر میکنم و شنیدم و تو مقالات و کتابها خوندم که زمین گرم میشه و تمامه یخ هایه قطب اب میشو و زمین پر از اب میشه و تمامه انسانها و جانوران از بین میرن و به خاطره وجوده مواده مضر جانورانه دریایی هم از بین میرن و باز دوباره از همین آب جانورانه تک سلولی به وجود میانو باز زندگی شروع میشه همینطور که ما به وجود اومدیم.
خیلی خیلی ممنون از تایپکه با محتوا و دور از خرافاتت
موفق و پیروز باشی دوسته من;)

shiva_bkr68

عضو جدید
من ميگم بهتره يهوووو بميريم،اينكه با يه بيماريه واگير دار يا ويروسي همه مردم نابود بشن خيلي سخته.آخه اينجور عذاب روحيه بيشتري ميكشيم.ولي اگه مثلا يه شهاب سنگ با كره زمين برخورد كنه و همه چي تو يه چشم به هم زدن نابود بشه دل چسب تره:w16:

انشاالله عاقبت به خير بشيييييييييييييم.

• Like

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
در نهايت اگر هيچكدام از اين اتفاقها هم پيش نيايد، وقتي كه انرژي خورشيد به پايان ميرسد، به يكباره در هنگام مرگ افزايش حجم پيدا كرده و سطح كره زمين را با گرمايش ذوب خواهد كرد. و پس از آن خاموش و سرد شده و در اثر نيروي گرانش تبديل به كوتوله سفيد ميشود. در اين حالت ديگر امكان حيات بر روي كره زمين وجود نخواهد داشت. كه اين خيلي مهم نيست، كل منظومه شمسي در برابر جهان مثل چند ذره گرد و غبار روي هواست.
انسان فكر ميكند كه خودش و كره اي كه رويش زندگي ميكند خيلي براي جهان مهم است و اصلا كل هستي به خاطر او بوجود آمده ... واقعا اينطوره؟ فكر نكنم ..

• Like

spow

اخراجی موقت
spow جان من فکر میکنم و شنیدم و تو مقالات و کتابها خوندم که زمین گرم میشه و تمامه یخ هایه قطب اب میشو و زمین پر از اب میشه و تمامه انسانها و جانوران از بین میرن و به خاطره وجوده مواده مضر جانورانه دریایی هم از بین میرن و باز دوباره از همین آب جانورانه تک سلولی به وجود میانو باز زندگی شروع میشه همینطور که ما به وجود اومدیم.
خیلی خیلی ممنون از تایپکه با محتوا و دور از خرافاتت
موفق و پیروز باشی دوسته من;)

دوست عزیز ممنون
ولی نتیجه اب شدن یکپارچه یخهای کره زمین بعد از افزایش موقت دما به طور طبیعی منجر به برودت شدید ویخبندان میشود
موفق باشید;)

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان يه چيز ديگه هم يادم اومد: كره ماه لحظه به لحظه در حال دور شدن از كره زمين است تا اينكه از مدار زمين خارج خواهد شد .... كره ماه نقش تثبيت زمين در حركت وضعي خود را دارد. وگرنه زمين در حركت وضعي خود ديوانه وار به اطراف مي چرخد و چرخشش در يك جهت نيست.... اين هم مي تواند به معني پايان كار انسان و موجودات ديگري باشد كه حياتشان با چرخه ماه تنظيم شده است....

خيلي از موجودات دريايي حياتشان بستگي به جذر و مد دريا دارد و در زماني كه قرص ماه كامل است تخمگذاري مي كنند. در مورد انسان، عادت ماهيانه خانمها هماهنگ با گردش ماه بوده و بدنشان به جاذبه ماه عكس العمل نشان مي دهد، لذا در صورت عدم وجود ماه، قابليت باروري خود را از دست خواهند داد....

درگاهي

عضو جدید
علم فیزیک اینو قبلاً گفته وهمه دانشمندان هم تایید کرده اند
سرعت چرخش زمین رفته رفته بیشتر خواهد شد تا حدی که از این کره چیزی به جا نماند

Die for Life

اخراجی موقت
بدون شک جنگ سوم جهانی در راه است ایشا ا.. بعدش نظر قطعیمو اعلام میکنم

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با پايان يافتن انرژي خورشيد و تبديلش به كوتوله سفيد , زمين به سردي ميگرايد و هممون فنا ميشيم. شايدم ممكنه به جسم مادر-آفتاب خانم- كه اكنون چگالتر و پر كشش تر شده , برگرديم..