دلفی: سورس های باحال - مشکلات - کامپاننت و ...

n.ziyayi_88

عضو جدید
سلام منم به این دلفی علاقه دارم اما نمیدونم چرا تو نصب cd با مشکل مواجه شدم
در ضمن ویندوزم هم فارسی نمیشه .
کمککککک.:confused:

maryam2006

عضو جدید
salam

salam

سلام .مرسی از مطالب خوب و مفیدتون.من دارم پروژه می نویسم میشه یک مثال به من بدید که با ado کار کرده باشه و ورود داده ها وحذف و جستجو رو داشته باشه .من واقعا مشکل دارم.نمی دونم چطوری با sql میشه یک برنامه با قابلیت های بالا نوشت یا با ابزار combobox در دلفی کار کرد .لطفا به من پیغام بدید. ممنون :gol:

rezazd

عضو جدید
کمی ساده تر

کمی ساده تر

دلفی چیست
نسخه ای بهبود داده شده از زبان پاسکال است توسط شرکت بورلند پیاده سازی شده است ،تحت ویندوز اجرا شده و زبانی ساختیافته و شی گراست
چرا دلفی ؟
اولا در کنترل نوع سخت گیری دارد بر خلاف سی لذا امکان اشتباه برنامه نویس کم است
دوما اجرای قائم به ذات دارد یعنی برنامه نرم افزار ساخته شده تحت دلفی بدون نیاز به نصب فایل ها یا کلاسهای اضافه در ماشین مقصد اجرا میشوند
سوما مدیریت حافظه و "گاربیج کالکشن " بهتری نسبت به محصولات میکرو سافت دارد
چهارما براحتی کدهای قابل اجرا در محیط لینوکس را مشابه ویندوز اپلیکیشن تولید میکند
پنجما به دلیل خوانایی کد نسبت به زبان سی اشکال زدایی کم هزینه تری دارد
و...
دلفی چه نسخه هایی دارد
بطور حرفه ای از نسخه 4 قابل بحث است نسخه 4 و 5 و 6 تحت ویندوز و نسخه 7.1 دات نت است نسخه 8 به بعد امکان برنامه نویسی تحت وب را اضافه نمود نسخه 2003 و2005 و2007 ان در بازار موجود هستند

نکته مهم ارایه دات نت برای اولین بار در نسخه 7.1 و قبل از میکرو سافت است !! این به دلیل معامله ای بود که بورلند با میکروسافت بر سر تصاحب برنامه های وب بیس تحت سیم بیان انجام داد سکوی اجرای وپ و WAP روی سیستم های پاکت پی سی و گوشی موبایل در انحصار بورلند است( سیم بیان سیستم عامل گوشیهای موبایل است ) مثل ویندوز و پی سی ها ، مقاله مفصلی اینجانب در مجله عصر فن آوری اطلاعات دارم مشاهده کنید
تخت عنوان علم بهتر است یا ثروت
http://www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=4611&Number=2&Appendix=0

قبل از ویژوال استدیو 2003 دلفی بهترین گزینه برای برنامه نویسی تحت وب بوده است نمونه سایت ساخته شده با دلفی را در indy.com قابل رویت است
دلفی براحتی با بانکهای اطلاعاتی اس کیو ال اداباس اینورمیکس و اوراکل و مای اس کیوال کار میکند و از طریق ویندوز آ پی آ ها تمام فانکشن های سیستم عامل دسترسی دارد
برای یاد گیری نکته های حرفه ای دلفی به چه سایتهای مراجعه کنم
swissdelphicenter
torri

اضافه کنم که کتایهای matering delphi
بهترین برای یاد گیری هستند

متشکرم ;)

rezazd

عضو جدید
بازهم کمی ساده تر

بازهم کمی ساده تر

یک کد تکنیکی بروش خودم برای دوستی که بحث دلفی و اس کیو ال را مطرح کرده بود
راستی لطفا برای بهتر دیدن صفه را اینورکی یا چپ براست کنید !
این روش unbound است یعنی از کامپوننت های روی فرم کمتر استفاده کردم برای کنترل بیشتر روی سورس

procedure Form1.MyDelete(Current_Id :integer)
Begin
with Tquery.Create(application) do
begin
DataBaseName = YourDbName ;
SQL.Add(' delete from dbo.book where book_id =:aId ') ;
ParamByName('aId').Asinteger = Current_id ;
Prepare ;
ExecSql ;
Free ;
end;
End;

آخرین ویرایش:

rezazd

عضو جدید
خیلی ساده حل میشه !

خیلی ساده حل میشه !

سلام منم به این دلفی علاقه دارم اما نمیدونم چرا تو نصب cd با مشکل مواجه شدم
در ضمن ویندوزم هم فارسی نمیشه .
کمککککک.:confused:

اولا نوع ویندوز را بگو دوما اشکال نصب تو دقیقا چیست ؟
یه توصیه حرفه ای واقعا قصد تبلیغ ندارم ولی سی دی های نصب را از جای معتبر مثل آبی کامپیوتر بگیر چون تلفنی اشکالات نصب و کراک کردن را برایت توضییح میدهند
اینهم سایتش
www.abicomputer.net
در کنترا پانل ویتدوز اکس پی رو قسمت زبانها میری یک چیزی که نوشته
Complex Script and right to left language ...
پیدا میکنی و تیک میزنی سی دی ویندوز هم باید توی درایو باشد و بقیه مراحل کار
اگر دلفی ات نصب شد برای فارسی شدن معمولا مشکلی نداری

rezazd

عضو جدید
عجیب است!

عجیب است!

سلام .مرسی از مطالب خوب و مفیدتون.من دارم پروژه می نویسم میشه یک مثال به من بدید که با ado کار کرده باشه و ورود داده ها وحذف و جستجو رو داشته باشه .من واقعا مشکل دارم.نمی دونم چطوری با sql میشه یک برنامه با قابلیت های بالا نوشت یا با ابزار combobox در دلفی کار کرد .لطفا به من پیغام بدید. ممنون :gol:

عزیزم این همه مطالب را که در این فرم ها که نمیشه یاد داد فکر میکنم بهتره یه راه دیگه پیدا کنیم که بشه به بچه هاییکه مایلند بهتر توضییح داد مثلا یه جایی پاتوق کنیم جمع شیم یک نفر هم اگه لپ تاپ داره بیاره حد اقل اساس کار را بشه گفت من برای 2 یا3 ساعت میتونم کمک کنم و وقت بذارم و باهم یک کار کوچولو رو از اول بنویسم که چند رکورد را در بانک حذف و اضافه و ویرایش کند و یک گزارش کو چلو هم تولید کند بقیه اش با شما ;):gol:

flightsazan

عضو جدید
چگونه با دلفی بدون کامپوننت هایی چون vcl skin می توان مانند xp و پنجرهایش کنار پنجره منوی فعال داشت و رنگ و فونت هم دلخواه ما باشد و نیز محیط زیبا مانند اسکین ها داشت چون در حال مصرف اسکین ها تمام محیط و رنگ ها به حالت پیش فرض اسکین مصرفی در می آید
با تشکر
حسن پوریوسف
تبریز

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم :...
برای اینکه بتونی از روالهای تصویری xp رو به برنامه اضافه کنی و ظاهر پنجره هات مانند xp بشه باید component به نام XPManifest رو از تب win32 توی فرم اصلی ات قرار بدی....

joulasa

عضو جدید
سلام من به delphiخیلی علاقه دارم
و دنباله یه طراح بانک می گردم میتونید کمک کنید

mahdicar20

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز منم از امروز در خدمت شما هستم البته خودم دنبال یه ماشین حساب خوب و مهندسی هستم ویکی پیدا کردم اما با توابع sinو cos مشکل دارم اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

hami162

عضو جدید
سلام عزیز
من یه پروژه ماشین حساب دلفی برداشتم که همه کاراش رو کردم ولی یه مشکل دارم این که کدهای رادیکال رو نمیدونم
اگه کسی بلده برام بفرسته
منم قول میدم کل برنامه رو uploadکنم تا همه استفاده کنند
البته با فرجه بیشتر از 2

.okay!?

in maile mane
hamed_zolghadri@live.com

freemajnoon

عضو جدید
kasi ta hala dll to delphi neveshte?
age are man ye dll neveshtam tosh ado gozoshtam henagme ejra error mide
dastam be damaneton help me please

dara

عضو جدید
سلام يكي به من بگه ميخوام دلفي ياد بگيرم از كجا شروع كنم

dara

عضو جدید
درمورد دلفي

درمورد دلفي

سلام بابا نمير باهات كارداريم شما كه ميميري براي دلفي خوب به منم ياد بده;)

farhad110

عضو جدید
بهترین پروژه ها به زبان دلفی واسه دانلود برات گذاشتم
دانلود پروژه های برنامه نویسی به زبان Delphi (قسمت اول)
دانلود پروژه های برنامه نویسی به زبان Delphi (قسمت دوم)

فقط پسوردشو از وبلاگ http://kojoor.blogfa.com/post-34.aspx بگیر

سلام. اگر لیست پروژه ها رو هم بگید ممنون میشم. تا متوجه بشیم منظور از بهترین پروژه ها چی هست

Smaryam

عضو جدید
منم ممنون میشم اگه یه سری منبع آموزشی مفید از مبتدی تا پیشرفته بذارید.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام.
خوب راستش را بخواين من الان 4 - 5 ساله كه دارم دلفي كار مي كنم. واقعا ازش لذت مي برم. به اندازه اي كه نمي دونم از كدوم قسمتش واستون بگم. ولي يه پيشنهاد دارم:
ما مي تونيم همه با هم شركت بورلند را متقاعد كنيم كه به ما سرويس هاي خاصي بده. من قبلا از سرويس هاي اون استفاده مي كردم. اما الان سايتشون را تغيير دادن و لازمه كه تعداد زيادي فارسي زبون از اونا بخوايم تا به ما سرويس بدن.
لطفا اگر خواستيد در اين زمينه كاري بكنيد منو در جريان بذاريد. مرسي
سلام من در نوشتن برنامه ماشین حساب ویندوز با دلفی و با رعایت تقدم عملگر ها مشکل دارم (مشکلم در قسمت کدهای اون هست)ممنون میشم راهنماییم کنید

farhad110

عضو جدید
سلام من در نوشتن برنامه ماشین حساب ویندوز با دلفی و با رعایت تقدم عملگر ها مشکل دارم (مشکلم در قسمت کدهای اون هست)ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام دوست عزیز
ماشین حساب ویندوز با ورود هر عملگر و عدد بعدی، نتیجه رو بدست میاره. پس تقدم عملگرها در این برنامه مورد نیاز نیست

s_aa

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ماشین حساب ویندوز با ورود هر عملگر و عدد بعدی، نتیجه رو بدست میاره. پس تقدم عملگرها در این برنامه مورد نیاز نیست[/quote
ممنون از دقت شما!اما من نیاز به رعایت تقدم عملگر ها در این برنامه دارم

s_aa

کاربر ممتاز
حل مشکل دلفی

حل مشکل دلفی

پس بگید با کدوم قسمت کدی رو که نوشتید مشکل دارید

1:من در بخش عملگر + متغیری رو تعریف کردم که با هر بار گرفتن عدد ان را در این متغیر نگه می داشت و تغییرات رو روی اون انجام می داد که خوشبختانه درست هم عمل کرد اما وقتی چنین کاری رو برای سایر عملگر ها انجام می دم درست کار نمی کنه!
2:برای تقدم عملگر ها هم می خواستم بدونم چه جوری میشه با ارایه یا تابع انجامش داد(در حد راهنمایی باشه نه سورس!ممنون)
ممنون میشم اگه جواب بدید.

farhad110

عضو جدید
1:من در بخش عملگر + متغیری رو تعریف کردم که با هر بار گرفتن عدد ان را در این متغیر نگه می داشت و تغییرات رو روی اون انجام می داد که خوشبختانه درست هم عمل کرد اما وقتی چنین کاری رو برای سایر عملگر ها انجام می دم درست کار نمی کنه!
مطمئنا مشکل از کد هست. اگر نتونستید حلش کنید باید کد رو بذارید
2:برای تقدم عملگر ها هم می خواستم بدونم چه جوری میشه با ارایه یا تابع انجامش داد(در حد راهنمایی باشه نه سورس!ممنون)
ممنون میشم اگه جواب بدید.
باید یک پشته (stack) رو شبیه سازی کنید و بعد از پیدا کردن مقدم ترین اولویت، با push و pop کردن به نتیجه نهایی برسید. امیدوارم با stack آشنایی داشته باشید وگرنه کار مشکلی پیش رو دارید
موفق باشید

ab2000

عضو جدید
اشکال در ارتباط خودکار برنامه با دلفی

اشکال در ارتباط خودکار برنامه با دلفی

سلام
من که کشته مرده دلفی هستم و مطالب زیادی هم درباره دلفی میدونم طوری که پروژه دانشجوهای دانشگاه رو من مینویسم

سلام
اگه ممکنه منو راهنمایی کنین چطور میشه برنامه ای رو که درست کردم وقتی تو سیستم دیگه ای می برم بعد از اجرا بصورت اتومات دیتابیس اس کیو المو بشناسه
خواهش میکنم منو راهنمایی کنین
ممنون میشم

farhad110

عضو جدید
سلام
اگه ممکنه منو راهنمایی کنین چطور میشه برنامه ای رو که درست کردم وقتی تو سیستم دیگه ای می برم بعد از اجرا بصورت اتومات دیتابیس اس کیو المو بشناسه
خواهش میکنم منو راهنمایی کنین
ممنون میشم
سلام. خوش آمدید
از کامپوننت SDAC استفاده کنید