دفتر مديريت تالار مهندسي كامپيوتر (محل ارائه پیشنهادات و انتقادات)

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام به همه کاربران در تالار کامپیوتر...
این تاپیک برای پیشنهادات و انتقادات شما کاربران تالار کامپیوتر ایجاد شده است...
هر گونه انتقاد ..پیشنهاد و مشکلی در تالار کامپیوتر دارید در این تاپیک قرار دهید...
همواره تیم مدیریت سعی خواهد کرد در اسرع وقت رسیدگی کند....

آخرین ویرایش:

russell

مدیر بازنشسته
سلام
می خواستم بدونم تایپیکی برای معرفی نرم افزار های بروز و مفید که می تونه برای هر کاربری مفید باشه... چه تخصصی و چه عمومی بوده؟
نرم افزار هایی که تازه معرفی شدند و همچنین نسخه های آپدیت شده نرم افزارهای موجود....

ممنون

Baran*

مدیر بازنشسته
سلام
می خواستم بدونم تایپیکی برای معرفی نرم افزار های بروز و مفید که می تونه برای هر کاربری مفید باشه... چه تخصصی و چه عمومی بوده؟
نرم افزار هایی که تازه معرفی شدند و همچنین نسخه های آپدیت شده نرم افزارهای موجود....

ممنون
تاپیکی به نام مطالب به روز در مورد نرم افزارها وجود داشت..اما بدلیل اینکه این تاپیک با تاپیک اخبار کامپیوتر ..تقریبا در یک زمینه پیش می رفت ..با هم دیگه ترکیب شدند...
البته همچین تاپیکی تالار شدیدا لازم داره ...که در چند روز آینده بعد از تغییراتی که در تالار انجام شد... ایجاد خواهد شد...البته در تالار نرم افزار...این تاپیک ایجاد خواهد شد...

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیکی به نام مطالب به روز در مورد نرم افزارها وجود داشت..اما بدلیل اینکه این تاپیک با تاپیک اخبار کامپیوتر ..تقریبا در یک زمینه پیش می رفت ..با هم دیگه ترکیب شدند...
البته همچین تاپیکی تالار شدیدا لازم داره ...که در چند روز آینده بعد از تغییراتی که در تالار انجام شد... ایجاد خواهد شد...البته در تالار نرم افزار...این تاپیک ایجاد خواهد شد...

خانم مهندس روی کمک من حتماً حساب کنین. هم در مورد مطالب نرم‌افزار‌های روز هم در مورد لینک دانلودشون.
در مورد ادغام هم خیلی خوب‌کاری کردین. این مورد واقعاً احتیاج بود.
امروز می‌خواستم این تاپیک رو ایجاد کنم اما به‌خاطر آوردم که شما قبلاً ایجاد کردین و...
به‌خاطر احترام به شما خواستم درجریان باشین.
مرسی و بای

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد بالاخره ما نرم افزار هاي جديدو توي تاپيك اخبار كامپيوتري بزاريم يا قسمت دانلود نرم افزار ؟
ممنون

Baran*

مدیر بازنشسته
ببخشيد بالاخره ما نرم افزار هاي جديدو توي تاپيك اخبار كامپيوتري بزاريم يا قسمت دانلود نرم افزار ؟
ممنون
دوست عزیز در چند روز آینده این تاپیک ایجاد خواهد شد..و شما می تونید..نرم افزار ها و توضیحات لازمه در این تاپیک گذاشته خواهد شد...

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز در چند روز آینده این تاپیک ایجاد خواهد شد..و شما می تونید..نرم افزار ها و توضیحات لازمه در این تاپیک گذاشته خواهد شد...

خب نميشه همين الان اين تاپيكو بزاريد؟ آخه من ميترسم اطلاعاتم بپره:):D

magsod

كاربر فعال مهندسی كامپیوتر
کاربر ممتاز
باران خان اگه ممکنه تالار کامپیوتر رو یه سرو سامانی بدید خیلی تاپیکها بی استفاده اند اگه میشه اونها رو حذف کنید .ممنون از تلاشتون

Baran*

مدیر بازنشسته
باران خان اگه ممکنه تالار کامپیوتر رو یه سرو سامانی بدید خیلی تاپیکها بی استفاده اند اگه میشه اونها رو حذف کنید .ممنون از تلاشتون
چشم ..در چند روز آینده پاک سازی لازم انجام می شه...
متشکرم از توجهتون...

d_vasegh

عضو جدید
سلام
میتونید روی من هم برای نرم افزار و برنامه نویسی (بخصوص تحت وب) حساب کنید

Baran*

مدیر بازنشسته
خب نميشه همين الان اين تاپيكو بزاريد؟ آخه من ميترسم اطلاعاتم بپره:):D
دوست عزیز...تاپیک های لازم ایجاد شد...به این قسمت مراجعه کنید...
می توانید..نرم افزارها را برای دانلود قرار دهید...
لطفا قبل از ارسال تاپیک ..اطلاعیه تالار دانلود نرم افزار را حتما مطالعه کنید...
متشکرم

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید.

خسته نباشید.

خانم مهندس باران. از طرف تمامی اعضای انجمن از زحماتی که کشیدین سپاس‌گذارم.
تالارها بی‌نظیر شدند و خیلی مرتب .
امیدورام سپاس‌گذاری و خسته نباشید من رو بپذیرن. و احترام دارم به زمانی که سپری کردین برای بالابردن کیفیت انجمن .
فکر می‌کنم تمام اعضای باشگاه با این حرف موافق باشند که مدیریت انجمن مهندسی کامپیوتر عالی و بی‌نظیر هست.

مرسی و بای

آخرین ویرایش:

Baran*

مدیر بازنشسته
کاربران عزیر تالار کامپیوتر...
تالار نرم افزار و کتابخانه ..کاملا پاک سازی شد...برای ارسال تاپیک حتما قوانین تالارها را مطالعه کنید بعد تاپیک را ارسال کنید..هر تالار اطلاعیه مخصوص به خود دارد...در تالار کتابخانه و دانلود نرم افزار..لیست کامل کتابها و نرم افزارها در یک تاپیک مهم شده ..ذکر شده است..
تالار سخت افزار به همراه زیر تالار شبکه ایجاد شد...لطفا مطالب در این زمینه را در این تالار مطرح کنید...
متشکرم

MOHAMMAD-- N

عضو جدید
یه پیشنهاد

یه پیشنهاد

سلام
یه پیشنهاد دارم در مورد مقالاتی که بچه ها در مورد کامپیوتر می ذارند
این که کسی بیاد هر مقاله ای را توی سایت بزنه کار زیاد مفیدی نکرده در واقع copy--->paste را تمرین میکنه بهتره هر کی که مقاله ای میذاره تو گروه یه خلاصه ای از مقاله را که خودش از اون استنباط کرده را توی سایت بزنه بعد فایل ارجاعیشا در ادمه به صورت linkقرار بده که هم برای قرار دهنده مفید واقع بشه هم تاپیک ها شلوغ نشه هم وقت دیگران تلف نشه دیگه هم الکی کسی گزینه تشکر را نمیزنه(قبول داشته باشید که یه سری از مطالبی که افراد میذارن اصلا یه خطش هم نخونده)

Baran*

مدیر بازنشسته
سلام
یه پیشنهاد دارم در مورد مقالاتی که بچه ها در مورد کامپیوتر می ذارند
این که کسی بیاد هر مقاله ای را توی سایت بزنه کار زیاد مفیدی نکرده در واقع copy--->paste را تمرین میکنه بهتره هر کی که مقاله ای میذاره تو گروه یه خلاصه ای از مقاله را که خودش از اون استنباط کرده را توی سایت بزنه بعد فایل ارجاعیشا در ادمه به صورت linkقرار بده که هم برای قرار دهنده مفید واقع بشه هم تاپیک ها شلوغ نشه هم وقت دیگران تلف نشه دیگه هم الکی کسی گزینه تشکر را نمیزنه(قبول داشته باشید که یه سری از مطالبی که افراد میذارن اصلا یه خطش هم نخونده)
ممنون محمدجان...کاملا با حرفاتون موافقم...
اگر کاربرهای محترم این کارو انجام بدن..واقعا عالی میشه..
اما فکر نکنم به چند دلیل این کار عملی باشه...!!!

Baran*

مدیر بازنشسته
چه دلایل قانع کننده ای واقعا ممنون باران جان
خوب نیازی نبود دلایل شو بگم..چون می دونم این کارو انجام نمی دن...
حالا که می خواین دلایل بدونید...
مهم ترین دلیلش اینکه بیشتر کاربرا حاضر به گذاشتن وقت لازم برای خلاصه کردن یک مطلب را نمی زارن...
و اگر هم بزارن بعد باید تمام این خلاصه مطلب را دوباره تایپ کنند و بعد پست ارسال کنند..اون وقت برای فرستادن یک پست زمان زیادی باید صرف کنند...برای همین از خیر این کار می گذرن..
و یکی از معایب این روش اینکه :
شاید قسمتی از اون مطلب را متوجه نشن بعد ممکن مطلب را حذف کنند یا اصلا اون قسمت را نگذارن...که این کار باعث از بین رفتن ارزش اون مطلب میشه...

در کل اگر کسی وقت بزاره و در مورد مطلبی که قصد گذاشتن آن داره اطلاعات کافی داشته باشه..این کار در آخر عالی میشه...

sh.mojtaba

عضو جدید
به روز رسانی اطلاعات

به روز رسانی اطلاعات

سلام
می خواستم بدونم توی تالار جایی نیست که بشه اطلاعاتمون رو رباره ی رشته ی خودمون زیاد کنیم. یا منظورم اینه که جایی تو تالار هست که بشه توی اون قسمت خودمون رو به روز کنیم.

ممنوووووووووووووووون:gol:

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم بدونم توی تالار جایی نیست که بشه اطلاعاتمون رو رباره ی رشته ی خودمون زیاد کنیم. یا منظورم اینه که جایی تو تالار هست که بشه توی اون قسمت خودمون رو به روز کنیم.

ممنوووووووووووووووون:gol:
ببخشید که من جواب میدم...شرمنده
ولی میخواستم بگم دو تاپیک وجود داره که بچه ها اخرین اطلاعات و اخبار کامپیوتر و سیستم عاملو اونجا قرار میدن...
اخبارکامپیوتر
مطالب روز در مورد سیستم عامل ها...
میتونین به اونجاها مراجعه کنین;)

Desideria

عضو جدید
من دنبال منابع برای ارشد هستم .. یه سری تبادل اطلاعات و کمک در زمینه ی برنامه ریزی برای آمادگی در آزمون ارشد
جستار و تاپیکی در این زمینه داریم ؟؟ اگه نه کجا میتونم استارت کنم؟

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دنبال منابع برای ارشد هستم .. یه سری تبادل اطلاعات و کمک در زمینه ی برنامه ریزی برای آمادگی در آزمون ارشد

از جستجو در تالار‌ها استفاده كنين. حتماً به پاسخ مي‌رسين!
به كتابخانه‌ي انجمن هم سري بزنين

Baran*

مدیر بازنشسته
می تونید به اینجا مراجعه کنید...
منابع ارشد

zalzalak_amir

عضو جدید
این چه وضعشه خیلی تاپیکا تو جای خودشون نیستن خواهشا متذرکر بشید
به کسایی که باعث گسیختگی میشن؟:mad:

Baran*

مدیر بازنشسته
این چه وضعشه خیلی تاپیکا تو جای خودشون نیستن خواهشا متذرکر بشید
به کسایی که باعث گسیختگی میشن؟:mad:
سلام دوست عزیز ..میشه کامل تر توضیح بدین...
منظورتون در کدام زیر تالاره..؟
اگر مورد خاصی وجود داره بفرمایید تا رسیدگی لازم انجام بشه...

zalzalak_amir

عضو جدید
مثلا : یه مقاله در مورد انواع حمله به صورت جدا در بخش کامپیوتر بود
که باید در بخش گفت و گوی جوجه هکرها می بود وچند تا مورد دیگه
که یادم نمیاد؟
با تشکر

یه سر به بخش جوجه هکر ها هم بزنید؟:cool:

joody121

عضو جدید

سلام
ضمن عرض تشکر بابت زحماتی که می کشید؛

به نظرم اینجا اون نظم لازمو نداره!
یعنی خیلی از کاربرا نمی دونن که کجا باید سوالاشونو مطرح کنن و اینکه اصلاً چه جوری سوالشونو بپرسن!
مثلاً یه کاربر تو بخش برنامه نویسی،می یاد میگه ویندوز من فلان قسمتش حذف شده،چی کارش کنم؟!
بدون اینکه توضیح بده از کی و مثلاً بعد از نصب چه نرم افزاری این مشکل پیش اومده،آنتی ویروسش چیه،مشکل سخت افزاری داره یا نه،مشخصات سیستمش چیه و ....
همین باعث میشه اون فردی که قصد پاسخگویی داره،کلی حدس بزنه و کلی هم سوال بپرسه تا منظور شخص سوال کننده رو بفهمه و عملاً تعداد زیادی پست زائد(یا اسپم) تولید میشه که می تونست تو یه پست مفید خلاصه بشه!
به نظرم اگه یه سری تبصره ها برای نوع طرح سوال و جواب و برنامه ی تالارها تدوین بشه و کاربرا ملزم به رعایت اونها باشن و در صورت عدم توجه،اخطار بگیرن خیلی بهتره و اینکه اصلاً عنوان تاپیک ها چی باشه،چون حتماً خودتونم شاهدین که خیلی از تاپیک ها مشابهن و موضوع خاصی رو بیان نمی کنن!
مثلاً تاپیک "سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را اینجا مطرح کنید" که یکی از پر بار ترین تاپیک هاست،موضوع خاصی رو بیان نمی کنه و خیلی از کاربرا حق دارن که سر در گم بشن و ندونن که سوالشونو کجا مطرح کنن!
یعنی یه موضوع واحدی نداره:
مثلاً مشکلات سیستم عاملی،نرم افزاری(چه نوع نرم افزاری)،سخت افزاری،شبکه ای،مشکلات ویروسی،سوالات تخصصی رشته کامپیوتر،سولات انتخاب رشته و ...

در کل،حداقل این تالار(من از تالار رشته های فنی دیگه خبر ندارم) نیاز داره که یه تجدید نظر اساسی روش انجام بگیره و کاملاً غربال بشه!

یه پیشنهادی هم داشتم:
این که چون این انجمن،انجمن "مهندسی کامپیوتر " هست،خیلی مهمه که بخش های عمومی و تخصصیش از هم جدا بشه!
چون همونطور که خودتون می دونید،تعداد بسیار زیادی سایت و فروم وجود داره که مشکلات عمومی کامپیوتری رو حل می کنه،ولی اینجا که اسم "مهندسی کامپیوتر" بهش اطلاق میشه،باید بخش های عمومی و تخصصیش از هم جدا بشه که کاربرایی که رشته شون یه چیز دیگه اس و یا سوالای معمولی کامپیوتری که خیلی ها باهاش مواجه می شن،اونجا مطرح بشه و بحث های تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر مثل وارد شدن در جزئیات کورس های درسی و رفع اشکال و بررسی کنکورهای کارشناسی ارشد و دکترا و حتی طرح و پیاده سازی پروژه های بزرگ با همکاری اعضای مهندسی کامپیوتر در یه بخش مجزا صورت بگیره تا بار کیفی انجمن خیلی بالا بره و یه مرجع خوب و به نوعی "خانه مهندسان کامپیوتر " ایجاد بشه!

در ضمن دانشجویان سخت افزار و نرم افزار و IT و حتی شاخه های تخصصی تر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و بالاتر، از هم تفکیک بشن و زیر بخش های تخصصی تری شکل بگیره و هر بخشی یه ناظر یا همون سوپر وایزر داشته باشه که کیفیت تاپیک ها و پست ها رو زیر نظر بگیره!

از طرفی پیشنهادم اختصاص یه بخش اختصاصی برای کنکورای مقاطع تحصیلات تکمیلی هستش تا کسایی که تو این زمینه تجربه موفقی داشتن،به معرفی کتاب و تست و رفع اشکال و مشاوره و ...بپردازن که مطمئنن استقبال زیادی ازش میشه!

می دونم خیلی از این اهداف تقریباً بلند مدته و به این زودیا نباید انتظار داشت که محقق بشه،ولی اگه تو این مسیر حرکت بشه،در آینده میشه واقعاً اسم انجمن مهندسی کامپیوتر رو روش گذاشت،چون به نظرم خیلی از تاپیک ها و پستهایی که الآن در تالار موجوده،باید بره تو بخش عمومی این انجمن که شامل سوالای معمول و اپراتوری و آماتوری که برای عموم و حتی متخصص ها پیش میاد،باشه!

به امید تحقق این هدف.
با تشکر از مدیرا و کاربرای محترم:gol:

Baran*

مدیر بازنشسته

سلام
ضمن عرض تشکر بابت زحماتی که می کشید؛

به نظرم اینجا اون نظم لازمو نداره!
یعنی خیلی از کاربرا نمی دونن که کجا باید سوالاشونو مطرح کنن و اینکه اصلاً چه جوری سوالشونو بپرسن!
مثلاً یه کاربر تو بخش برنامه نویسی،می یاد میگه ویندوز من فلان قسمتش حذف شده،چی کارش کنم؟!
بدون اینکه توضیح بده از کی و مثلاً بعد از نصب چه نرم افزاری این مشکل پیش اومده،آنتی ویروسش چیه،مشکل سخت افزاری داره یا نه،مشخصات سیستمش چیه و ....
همین باعث میشه اون فردی که قصد پاسخگویی داره،کلی حدس بزنه و کلی هم سوال بپرسه تا منظور شخص سوال کننده رو بفهمه و عملاً تعداد زیادی پست زائد(یا اسپم) تولید میشه که می تونست تو یه پست مفید خلاصه بشه!
به نظرم اگه یه سری تبصره ها برای نوع طرح سوال و جواب و برنامه ی تالارها تدوین بشه و کاربرا ملزم به رعایت اونها باشن و در صورت عدم توجه،اخطار بگیرن خیلی بهتره و اینکه اصلاً عنوان تاپیک ها چی باشه،چون حتماً خودتونم شاهدین که خیلی از تاپیک ها مشابهن و موضوع خاصی رو بیان نمی کنن!
مثلاً تاپیک "سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را اینجا مطرح کنید" که یکی از پر بار ترین تاپیک هاست،موضوع خاصی رو بیان نمی کنه و خیلی از کاربرا حق دارن که سر در گم بشن و ندونن که سوالشونو کجا مطرح کنن!
یعنی یه موضوع واحدی نداره:
مثلاً مشکلات سیستم عاملی،نرم افزاری(چه نوع نرم افزاری)،سخت افزاری،شبکه ای،مشکلات ویروسی،سوالات تخصصی رشته کامپیوتر،سولات انتخاب رشته و ...

در کل،حداقل این تالار(من از تالار رشته های فنی دیگه خبر ندارم) نیاز داره که یه تجدید نظر اساسی روش انجام بگیره و کاملاً غربال بشه!

یه پیشنهادی هم داشتم:
این که چون این انجمن،انجمن "مهندسی کامپیوتر " هست،خیلی مهمه که بخش های عمومی و تخصصیش از هم جدا بشه!
چون همونطور که خودتون می دونید،تعداد بسیار زیادی سایت و فروم وجود داره که مشکلات عمومی کامپیوتری رو حل می کنه،ولی اینجا که اسم "مهندسی کامپیوتر" بهش اطلاق میشه،باید بخش های عمومی و تخصصیش از هم جدا بشه که کاربرایی که رشته شون یه چیز دیگه اس و یا سوالای معمولی کامپیوتری که خیلی ها باهاش مواجه می شن،اونجا مطرح بشه و بحث های تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر مثل وارد شدن در جزئیات کورس های درسی و رفع اشکال و بررسی کنکورهای کارشناسی ارشد و دکترا و حتی طرح و پیاده سازی پروژه های بزرگ با همکاری اعضای مهندسی کامپیوتر در یه بخش مجزا صورت بگیره تا بار کیفی انجمن خیلی بالا بره و یه مرجع خوب و به نوعی "خانه مهندسان کامپیوتر " ایجاد بشه!

در ضمن دانشجویان سخت افزار و نرم افزار و IT و حتی شاخه های تخصصی تر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و بالاتر، از هم تفکیک بشن و زیر بخش های تخصصی تری شکل بگیره و هر بخشی یه ناظر یا همون سوپر وایزر داشته باشه که کیفیت تاپیک ها و پست ها رو زیر نظر بگیره!

از طرفی پیشنهادم اختصاص یه بخش اختصاصی برای کنکورای مقاطع تحصیلات تکمیلی هستش تا کسایی که تو این زمینه تجربه موفقی داشتن،به معرفی کتاب و تست و رفع اشکال و مشاوره و ...بپردازن که مطمئنن استقبال زیادی ازش میشه!

می دونم خیلی از این اهداف تقریباً بلند مدته و به این زودیا نباید انتظار داشت که محقق بشه،ولی اگه تو این مسیر حرکت بشه،در آینده میشه واقعاً اسم انجمن مهندسی کامپیوتر رو روش گذاشت،چون به نظرم خیلی از تاپیک ها و پستهایی که الآن در تالار موجوده،باید بره تو بخش عمومی این انجمن که شامل سوالای معمول و اپراتوری و آماتوری که برای عموم و حتی متخصص ها پیش میاد،باشه!

به امید تحقق این هدف.
با تشکر از مدیرا و کاربرای محترم:gol:
سلام دوست عزیز...
اول از همه بخاطر نظراتتون سپاس گزارم...
اما در مورد صحبتهای شما دوست گرامی...
-- با این صحبتتون که کاربرا نمی دونن چه طوری سوال کنند و کجا سوال کنند ..کاملا موافقم..من سعیم رو کردم..تا کاربرا این موضوع متوجه بشن..که متاسفانه هنوز عده ای هستند...
-- که البته با قوانین جدیدی که می زارم..امیدوارم که متوجه بشن...!!!
-- در مورد جدا کردن تالار به بخش عمومی و تخصصی..ما یک تالار کامپیوتر به نام کامپیوتر - سخت افزار، نرم افزار برای کاربران غیر مهندسی کامپیوتر داریم..که می تونن برای مشکلات و سوالات عمومی شون به این تالار مراجعه کنند...پس نیاز به تفکیک تالار مهندسی کامپیوتر نیست...
-- در مورد داشتن مدیریت برای زیر تالارها باید با ادمین صحبت کنم ..تا نظر ایشون چی باشه...
-- برای کنکور..معرفی کتاب و غیره..ایجاد یک تاپیک ..بصورت مهم شده...فکر می کنم کافی باشه..که شمایا هر کدوم از کاربرانی که تمایل داشته باشن می تونن ایجاد کنند...
تمام سعی من و بقیه مدیران..بهبود وضیعت تالار بوده و هست...و در این زمینه سعی می کنم هیچ کوتاهی نشه..
از همکاری همه شما دوستان عزیزم متشکرم...

Baran*

مدیر بازنشسته
با سلام به دوستان عزیزم..
مشکلی برام پیش آمده ..نمی تونم مدتی به سایت سر بزنم...
اگر کاری داشتین پیغام بزارید..سعی می کنم در هفته سر بزنم و پیغام ها را چک کنم...
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم...:gol: