دستگیری اراذل و اوباش- اینبار مشهد!!!

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم اعدام چون حق یک نفر را صایع کردن و به حق دیگران توهین کردن و آزادی آنها را گرفتن این دلیل من برای اعدام

دلیل شما برای اینکه اینها را اعدام نکنیم چیست؟ حتما میگین اینا هم ادم که حالا نه موجود هستن و حق زندگی دارن درست اما من به شما یک کلت کمری می دهم و یک شیر گرسنه را در خانه ی شما رها می کنم. خوب موجود است حق زندگی دارد طبیعت او گرسنه است بخداوندی خود خدا که می خواهد خودش را سیر کند چون این خواست را خود خداوند در وجود او قرار داده که شکار کند و بخورد و به زندگی خویش ادامه دهد او هیچ کار اشتباهی انجام نداده است و ...

شما چه می کنید؟

حاجی هی ما هیچی نمی گیم شما هی اتیششو بیشتر می کنی
البته قضیه رو شخصی نکن لوسم نشی ک وسط حرفت پریدم ک اگر ب تاریخ عضویتت نگاه کنی می بینی انوقت ک من پست می گذاشتم فیفا 08 بازی می کردی و انوقتی ک من فیفا 97 با کاپیوتر بازی می کردم نمی دونم از مهدکودک امده بودی یا نه
بقول ما خوزستانی ها
این خرمایی ک شما الان داری باهاش بازی می کنی من 10 سال پیش با هسته اش بازی می کردم.
اما در خصوص مثال بی ربط بالا
کلا خدایش با گربه سالان مشکل داری؟؟؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما در مورد این خط قرمزی ک نوشتی
سه نفری ک تخلف جستند، تا آن حد ک زمین با تمام وسعتش بر انها تنگ شد.(مفهوم اینکه یه کار اشتباهی کردن دیگران باهاشون قطع رابطه کردن ی حالتی مثل زندان) و دانستند پناگاهی از خدا جز ب سوی خدا نیست، سپس خدا رحمتش را شامل حال آنها نمود تا توبه کنند، خداوند پسیار توبه پذیر و مهربان است
سوره توبه ایه 118
اگر ب قران اعتقاد داری پس دیگه برو با خدا بحث کن ک این کلام خداس ک بنده اگر ب اشتباهش پی ببره قلبا، اون اشتباه پذیرفته میشه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما در مورد مثال بی ربطی ک زدی و انسان رو با حیوان مقایسه کردی
تو این مقایسه نتونستی بفهمی ک فرق انسان با حیوان اینکه انسان شعور داره اما حیوان نداره
اولش خیالت رو راحت کنم ک توی شهری ک من زندگی می کردم (اهواز) تا دلت بخواهد از این ادم ها زیاده و حسابی هم، کتک خوردم هم جیبم و خالی کردن
اما هیچ وقت ب خودم اجازه ندادم ک بگم این ادمی ک اینکار با من کرد باید اعدام بشه
نمی دونم رشته ات چیه اما تو رشته سیالات می فهمی ک سیالات تحمل فشار رو ندادند و فشار رو منتقل می کنند و از همین خصوصیت برای پمپ های هیدرولیکی استفاده میشه
ادم ها هم همینطورند اگر بهشون فشار بیاد این فشار رو منتقل می کنند یعنی اگر کسی بهشون ضربه ای بزنه می خواهند این ضربه رو یا بر گردونند یا ب دیگران منتقل کنند.
مثلا من از مورد سرقت قرار گرفته شدن عصبانیم این فشار رو با تصمیم اعدام بر می گردنوم
یعنی اون بابایی ک روی من اسلحه ژس کشید و موتورو از زیر پا من برد دو تا تیرم جلو پام زد اگر دست تو بدنش می گی اعدام اما از من فقط موتور برد، فکر کن ک کسی رو بخاطر بردن موتور اعدام کنند
فرق ادم هایی مثل اونها و ادم هایی با افکار شما تنها شرایطه
شما ک تو این شرایط انقدر متعصبانه و بدون خرد حرف می زنی و حکم اعدام می دی
اگر تو سختی ک اونها هم هستند باشی میگی از اونها بدتری
الان میگی یه شیر گرسنه امده یه کلتم دستته بزن بکش
وقتی تو شرایط اونا باشی میگی یه شیر گرسنه ای ی ادمم جلوته چیکار می کنی ایا بهش حمله نمی کنی؟
چ بسا ادم هایی ک مثل شما فکر می کنند خیلی از این ها ک بد تربیت شدن و شرایط اقتصادی بدی دارند بدترن

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر شخصی من اینکه باید این افراد از جامعه جدا بشند و مورد تربیت قرار بگیرند تا یاد بگیرند ک زندگی خیلی وقت ها سخت میشه و نباید فشار رو ب دیگران منتقل کنند و صبر باشند و چاره ای پیدا کنند برای مشکلشون
این افراد باید تربیت بشند نه اعدام. شاید درکش سخت باشه اما این وظیفه دولت ک شرایط خوبی برای تربیت بچه ها فراهم کن
این جا تو المان وقتی ی پدر یا مادر با بچه اش می خواهد از خیابون رد بشه اول براش توضیح می ده اداب رد شدن از خیابون چیه
براش توضیح میده اداب تو ماشین نشستن چیه
همین بچه وقتی بزرگ شد نمی تونه تصور کن ک ادمی بدون اینکه چراغ سبز بشه می تونه از خیابون بگذره
یه بار از دوستم پرسیدم ب سوالم خندید و گفت مگه ادم ها دیوانه اند ک وقتی چراغ قرمزه از خیابون رد بشن خب خطرناکه
من موندم چی بگم.

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این مقایسه نتونستی بفهمی ک فرق انسان با حیوان اینکه انسان شعور داره اما حیوان نداره
اولش خیالت رو راحت کنم ک توی شهری ک من زندگی می کردم (اهواز) تا دلت بخواهد از این ادم ها زیاده و حسابی هم، کتک خوردم هم جیبم و خالی کردن
نمی دونم رشته ات چیه اما تو رشته سیالات می فهمی ک سیالات تحمل فشار رو ندادند و فشار رو منتقل می کنند و از همین خصوصیت برای پمپ های هیدرولیکی استفاده میشه
ادم ها هم همینطورند اگر بهشون فشار بیاد این فشار رو منتقل می کنند یعنی اگر کسی بهشون ضربه ای بزنه می خواهند این ضربه رو یا بر گردونند یا ب دیگران منتقل کنند.
مثلا من از مورد سرقت قرار گرفته شدن عصبانیم این فشار رو با تصمیم اعدام بر می گردنوم
یعنی اون بابایی ک روی من اسلحه ژس کشید و موتورو از زیر پا من برد دو تا تیرم جلو پام زد اگر دست تو بدنش می گی اعدام اما از من فقط موتور برد، فکر کن ک کسی رو بخاطر بردن موتور اعدام کنند
وقتی تو شرایط اونا باشی میگی یه شیر گرسنه ای ی ادمم جلوته چیکار می کنی ایا بهش حمله نمی کنی؟
چ بسا ادم هایی ک مثل شما فکر می کنند خیلی از این ها ک بد تربیت شدن و شرایط اقتصادی بدی دارند بدترن
گفتم آواتارت آشناس! اول فکر کردم آلمانه
پس بگو همین پل کذایی خودمونه:D
توی آلمان هم عمرا فکر نکنم همچین چیزی پیدا بشه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهم نیست کجا باشم مهم اینکه کجا بزرگ شدم
ظهر با داداشم حرف زدم گفت امروز خیلی گرم بوده
بخدا باور کن همین گرما همین گردو خاک همین گرونی ادم های ضعیف رو وادار می کنه کار هایی رو بکنند ک اگر تو نعمت بهشون بگی ک این کارار می کنید بگن مگه دیوانه شدی
اما در مورد پل
خیلی دوس دارم بیام ببینمش ی چندتا عکسم از پل کیانپارس دیدم ک ابشاریش کردن؟

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست کجا باشم مهم اینکه کجا بزرگ شدم
ظهر با داداشم حرف زدم گفت امروز خیلی گرم بوده
بخدا باور کن همین گرما همین گردو خاک همین گرونی ادم های ضعیف رو وادار می کنه کار هایی رو بکنند ک اگر تو نعمت بهشون بگی ک این کارار می کنید بگن مگه دیوانه شدی
اما در مورد پل
خیلی دوس دارم بیام ببینمش ی چندتا عکسم از پل کیانپارس دیدم ک ابشاریش کردن؟
عکس پل رو اینقدر قشنگ گرفتن ,من خودم دیدم گفتم حتما آلمانه اگه جرات داشتن یه عکس هم از اون لجن زار زیر پل( کارون ) میگرفتن
بعد از سالها یه چیز توی اهواز ساختن همه ذوق مرگ شدیم
اگه الان بیای مطمئن باش هیچ جا تغییر نکرده

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
در کشوری که من هستم روزانه حق هزاران نفر ضایع میشه
آرزوهای هزاران نفر تباه میشه
شخصیت هزارن نفر خرد میشه

طوری که شما حساب میکنین الان باید جز شما و فلانی کسی نمونده باشه​

این دوستمون هنوز نتونستن صادقانه و صریح جواب سوال رو بدن؟​

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم اعدام چون حق یک نفر را صایع کردن و به حق دیگران توهین کردن و آزادی آنها را گرفتن این دلیل من برای اعدام

دلیل شما برای اینکه اینها را اعدام نکنیم چیست؟ حتما میگین اینا هم ادم که حالا نه موجود هستن و حق زندگی دارن درست اما من به شما یک کلت کمری می دهم و یک شیر گرسنه را در خانه ی شما رها می کنم. خوب موجود است حق زندگی دارد طبیعت او گرسنه است بخداوندی خود خدا که می خواهد خودش را سیر کند چون این خواست را خود خداوند در وجود او قرار داده که شکار کند و بخورد و به زندگی خویش ادامه دهد او هیچ کار اشتباهی انجام نداده است و ...

شما چه می کنید؟

حاجی هی ما هیچی نمی گیم شما هی اتیششو بیشتر می کنی
البته قضیه رو شخصی نکن لوسم نشی ک وسط حرفت پریدم ک اگر ب تاریخ عضویتت نگاه کنی می بینی انوقت ک من پست می گذاشتم فیفا 08 بازی می کردی و انوقتی ک من فیفا 97 با کاپیوتر بازی می کردم نمی دونم از مهدکودک امده بودی یا نه
بقول ما خوزستانی ها
این خرمایی ک شما الان داری باهاش بازی می کنی من 10 سال پیش با هسته اش بازی می کردم.
اما در خصوص مثال بی ربط بالا
کلا خدایش با گربه سالان مشکل داری؟؟؟

(ببین خودت می خوایا! من دارم صادقانه و ... با هات صحبت می کنم میای...

اینو خوبه یاد بگیرین که تا ازتون نظر نخواستن و دو نفر دیگه دارن با هم صحبت می کنن شما دخالت نکن!هر وقت گفتن...

شما هم بهتره قبل از نگاه کردن به تاریخ عصویتتون به تعداد پستهاتون و اینکه من تونستم تو این مدت کم این تعداد تشکر بگیرم دقت کنید! تازه می بینید که من تند صحبت می کنم و تشکرام رو الکی واسه خاله زنک بازی نگرفتم مثل بزیا

و بگذریم وقت این بازی های مسخره رو با اطفالی مثل شما ندارم و...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما در مورد این خط قرمزی ک نوشتی
سه نفری ک تخلف جستند، تا آن حد ک زمین با تمام وسعتش بر انها تنگ شد.(مفهوم اینکه یه کار اشتباهی کردن دیگران باهاشون قطع رابطه کردن ی حالتی مثل زندان) و دانستند پناگاهی از خدا جز ب سوی خدا نیست، سپس خدا رحمتش را شامل حال آنها نمود تا توبه کنند، خداوند پسیار توبه پذیر و مهربان است
سوره توبه ایه 118
اگر ب قران اعتقاد داری پس دیگه برو با خدا بحث کن ک این کلام خداس ک بنده اگر ب اشتباهش پی ببره قلبا، اون اشتباه پذیرفته میشه

دوست من شما اگر خودت به قرآن اعتقاد نداری لازم نیست از چیزی که بهش اعتقاد نداری نقل قول کنی

و خداوند اشدا من الکفار است و اینا در زمین خداوند کفر ورزیدن و شکر پرودگار را به جا نیاوردند و باید منتظر عذابی دردناک باشن تا تفسیر و درک و شان نزول آیات رو ندانی نمی توانی ازش استفاده کنی

هرکس نمی تونه از ایات قران مطلبی رو استخراج کنه مگر ....

این آیه شریفه

اولئك كالانعام بل هم اضلّ»( سوره اعراف، آیه 179)

که هر کس امانت الهی را حفظ نکند حیوان است و بلکه بدتــــر از حیوان

امانت الهی حالا چیه؟

همین اراده ای که خداوند به تمام انسان ها داده و کوه دریا وزمین و حیوانات از دریافت ان خودداری کردن و ادم این امانت را قبول کرد

بله امانت الهی اراده ای است که خداوند بلقوه به تمام انسان ها داده است و...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دلیل بیان حیوان و مثال را که فهمیدی دوست عزیز پست قبلی

پ بچه اهوازی عینک ریبونم حتما داری تو رفیقات جاسم و قاسم و.... هم هست؟

عربی یا بختیاری؟ یا اعجم؟

جواب سوال رو بدون این همه نوشتن بده جوابش یک کلمه است

شما یه کلت داری
یه شیر گرسنه تو خونهی شماست
شما دوستار حیوانات هستین
و...

شما چیکار می کنید؟

اگر می خوای از زیر جوابش فرار کنی بهت کمک می کنم!

بگو با کلت خودم را خلاص می کنم تا حیوان از من تغذیه کنه چون من حیوانات رو خیلی دوست دارن حتی حاصرم خانواده ی خودم را بدم بخوره تا سیر شه !

افرین من به شما افتخار می کنم. شما یک انسان بسیار روشنفکر و اروپایی هستید شایدم صاحب یک عینک ریبون!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر شخصی من اینکه باید این افراد از جامعه جدا بشند و مورد تربیت قرار بگیرند تا یاد بگیرند ک زندگی خیلی وقت ها سخت میشه و نباید فشار رو ب دیگران منتقل کنند و صبر باشند و چاره ای پیدا کنند برای مشکلشون
این افراد باید تربیت بشند نه اعدام. شاید درکش سخت باشه اما این وظیفه دولت ک شرایط خوبی برای تربیت بچه ها فراهم کن
این جا تو المان وقتی ی پدر یا مادر با بچه اش می خواهد از خیابون رد بشه اول براش توضیح می ده اداب رد شدن از خیابون چیه
براش توضیح میده اداب تو ماشین نشستن چیه
همین بچه وقتی بزرگ شد نمی تونه تصور کن ک ادمی بدون اینکه چراغ سبز بشه می تونه از خیابون بگذره
یه بار از دوستم پرسیدم ب سوالم خندید و گفت مگه ادم ها دیوانه اند ک وقتی چراغ قرمزه از خیابون رد بشن خب خطرناکه
من موندم چی بگم.

خوشحالم دوست عزیز با این پستت موافقم

اما تربیت هزار بار توصیح دادم بستر می خواد امکانات می خواد بودجه می خواد و....

بنظرت اگر امکانش وجود نداشته باشه چیکار باید کرد؟

آره تربیت انسان ها و اینکه می گید دیگه بچه ای از چراغ قرمز رد نمیشه و خیلی تعجب می کنه در صورت ...

اولا که اونجا ها هم کم نیستن افراد قانون شکن و...
اینجا هم کم نیستن افرادی مثل من که پشت چراغ قرمز می ایستند و بعد رد میشن.

اما تربیت کردن به این شکلی که شما میگید نیاز به ارمان شهر داره و...
برای همین این تنها راهی هست که می مونه

خوشحال میشم اگر راه حل دیگه ای هم دارید بگید من هم راصی به کشته شدن مردم نیستم.:gol:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
(ببین خودت می خوایا! من دارم صادقانه و ... با هات صحبت می کنم میای...

اینو خوبه یاد بگیرین که تا ازتون نظر نخواستن و دو نفر دیگه دارن با هم صحبت می کنن شما دخالت نکن!هر وقت گفتن...

شما هم بهتره قبل از نگاه کردن به تاریخ عصویتتون به تعداد پستهاتون و اینکه من تونستم تو این مدت کم این تعداد تشکر بگیرم دقت کنید! تازه می بینید که من تند صحبت می کنم و تشکرام رو الکی واسه خاله زنک بازی نگرفتم مثل بزیا

و بگذریم وقت این بازی های مسخره رو با اطفالی مثل شما ندارم و...
تشکر برای شما مهمه برای من مهم نبوده
دوم کاش منم مثل شما هدفم از زندگی تشکر گرفتن تو باشگاه بود
خوشبحالت ک انقدر ارزوهات کوچیکه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من شما اگر خودت به قرآن اعتقاد نداری لازم نیست از چیزی که بهش اعتقاد نداری نقل قول کنی

و خداوند اشدا من الکفار است و اینا در زمین خداوند کفر ورزیدن و شکر پرودگار را به جا نیاوردند و باید منتظر عذابی دردناک باشن تا تفسیر و درک و شان نزول آیات رو ندانی نمی توانی ازش استفاده کنی

هرکس نمی تونه از ایات قران مطلبی رو استخراج کنه مگر ....

این آیه شریفه

اولئك كالانعام بل هم اضلّ»( سوره اعراف، آیه 179)

که هر کس امانت الهی را حفظ نکند حیوان است و بلکه بدتــــر از حیوان

امانت الهی حالا چیه؟

همین اراده ای که خداوند به تمام انسان ها داده و کوه دریا وزمین و حیوانات از دریافت ان خودداری کردن و ادم این امانت را قبول کرد

بله امانت الهی اراده ای است که خداوند بلقوه به تمام انسان ها داده است و...

این ایه معنیش میشه
ب یقین گروه بسیاری از جنس و انس را برای دوزخ آفریدیم، انها دل هایی دارند ک با آن نمی فهمند و چشمانی ک با آن نمی بینند و گوش هایی ک با آن نمی شنوند، آنها همچون چهار پایانند، اینان همان افلانند!
اولا این معنی ربطی ب معنی ک گفتی نداشت وقتی از قران حرف می زنی باید کامل سوره رو بگی
دوم حرف من هم همین بود ک فرق انسان و حیوان شعور انسانه
خدا هم گفته ک هر کسی از این شعورش استفاده نکنه از حیوان بدتره مگه من غیر از این گفتم
اما شما گفتی باید بکشی حالا بگو خدا کجا گفته این حیوان رو باید بکشی
من گفتم خدا می بخشه شما می گی باید کشته بشه
وقتی از قران می خواهی مثال بزنی پسر خوب ایه ای رو مثال بزن ک خدا بگه انسان انسانی را بکش برای دزدی و سرقت

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیل بیان حیوان و مثال را که فهمیدی دوست عزیز پست قبلی

پ بچه اهوازی عینک ریبونم حتما داری تو رفیقات جاسم و قاسم و.... هم هست؟

عربی یا بختیاری؟ یا اعجم؟

جواب سوال رو بدون این همه نوشتن بده جوابش یک کلمه است

شما یه کلت داری
یه شیر گرسنه تو خونهی شماست
شما دوستار حیوانات هستین
و...

شما چیکار می کنید؟

اگر می خوای از زیر جوابش فرار کنی بهت کمک می کنم!

بگو با کلت خودم را خلاص می کنم تا حیوان از من تغذیه کنه چون من حیوانات رو خیلی دوست دارن حتی حاصرم خانواده ی خودم را بدم بخوره تا سیر شه !

افرین من به شما افتخار می کنم. شما یک انسان بسیار روشنفکر و اروپایی هستید شایدم صاحب یک عینک ریبون!

جاسم و قاسم سربازیند سلامتو بهشون می رسونم
عینک ریبونم مال آبادانه نه اهواز گل پسر
در مورد اصلیتم مهم اینکه مثل تو بی ادب نیستم ک وقتی نتونم جواب حرف رو با حرف بدهم برم تو جاده خاکی
جواب سوالت رو همه ی جور میدن اما نکته اینکه اول بگو چ ربطی بین اون حیون و انسان هست
من بهت گفتم ی بار با ژسه موتور از زیر پام برداشتن بردن جلو پام هم شلیک کردن در اینکه رفتار اون ادم حیوانی بود من هم شک ندارم اما منو ک نکشت فقط موتورو برد.
تو مثال بی ربطی ک زدی جای حرف نیست با اقا شیره اما تو با ی ادم می تونی حرف بزنی می تونی متوجه اشتباهش کنی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم دوست عزیز با این پستت موافقم

اما تربیت هزار بار توصیح دادم بستر می خواد امکانات می خواد بودجه می خواد و....

بنظرت اگر امکانش وجود نداشته باشه چیکار باید کرد؟

آره تربیت انسان ها و اینکه می گید دیگه بچه ای از چراغ قرمز رد نمیشه و خیلی تعجب می کنه در صورت ...

اولا که اونجا ها هم کم نیستن افراد قانون شکن و...
اینجا هم کم نیستن افرادی مثل من که پشت چراغ قرمز می ایستند و بعد رد میشن.

اما تربیت کردن به این شکلی که شما میگید نیاز به ارمان شهر داره و...
برای همین این تنها راهی هست که می مونه

خوشحال میشم اگر راه حل دیگه ای هم دارید بگید من هم راصی به کشته شدن مردم نیستم.:gol:
اولا در حدی نیستی ک بخواهی تصمیم ب مرگ کسی بگیری ک حالا ب مرگ دیگران راضی نباشی
اینکه شرایطی فراهمه تا تو محیط مجازی دیدگاهتو بگی، دلیل بر این نمیشه ک جو گیر بشی فکر کنی عددی هستی تو جامعه ک حالا بگی من هم ب کشتن مردم راضی نیستم. فکر کنم بازی کامپیوتری زیاد می کنی جو گرفتت
اما در خصوص اصلاح جامعه
معلومه بودجه می خواهد
اشتغال و آموزش پرورش
فکر می کنی این هایی ک انقدر راحت براشون تو و امثال تو حکم اعدام صادر می کنند. چند نفرشون کارمندند، چقدرشون حقوق ماهیانه حداقل 300 می گیرند، ایا خانواده دارند یا نه؟
چقدر شون تحصیلات دارند؟ ایا فرصت تحصیل داشتند یا ی بچه بیگناه بودند ک در یک خانواده معتاد گوشه شهر بدنیا امدن ک بجای تفریح بچگانه تو اشغالا پلاستیک جمع می کردند.
چ می فمی از زندگی تو بچه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تشکر برای شما مهمه برای من مهم نبوده
دوم کاش منم مثل شما هدفم از زندگی تشکر گرفتن تو باشگاه بود
خوشبحالت ک انقدر ارزوهات کوچیکه

دوست عزیز الان دقت کنی می بینی که تشکرهای من با اینکه تعداد پستهای ارسالیم بیشتر بود کمتر بوده چرا؟

چون دنبال این نبودم که حرف عوام پسند بزنم که زیرش تشکر بیاد حرف خودم رو زدم چه افراد خوششون اومده چه بدشون اومده معمولا هم انقدر تند بوده که کسی خوشش نیومده و...
از این بحث بگذریم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این ایه معنیش میشه
ب یقین گروه بسیاری از جنس و انس را برای دوزخ آفریدیم، انها دل هایی دارند ک با آن نمی فهمند و چشمانی ک با آن نمی بینند و گوش هایی ک با آن نمی شنوند، آنها همچون چهار پایانند، اینان همان غافلانند!
اولا این معنی ربطی ب معنی ک گفتی نداشت وقتی از قران حرف می زنی باید کامل سوره رو بگی
دوم حرف من هم همین بود ک فرق انسان و حیوان شعور انسانه
خدا هم گفته ک هر کسی از این شعورش استفاده نکنه از حیوان بدتره مگه من غیر از این گفتم
اما شما گفتی باید بکشی حالا بگو خدا کجا گفته این حیوان رو باید بکشی
من گفتم خدا می بخشه شما می گی باید کشته بشه
وقتی از قران می خواهی مثال بزنی پسر خوب ایه ای رو مثال بزن ک خدا بگه انسان انسانی را بکش برای دزدی و سرقت

ترجمه ی آیه (منظور من به تیکه ی آخر آیه بود که میگه دیگر اینها انسان نیستن و بلکه از حیوان هم پست تر هستند شما هم که خودتون اینو قبول کردید همون سارقانی که از حیوان پست تر بودند . تا اینجاشو قبول دارید؟
و حقّا که ما بسیاری از جن و انس را ( گویی ) برای دوزخ آفریده ایم ، زیرا که دل ها دارند ولی ( حقایق را ) بدان نمی فهمند ، و چشم ها دارند ولی بدان ( به عبرت ) نمی نگرند و گوش ها دارند ولی بدان ( معارف حقّه را ) نمی شنوند آنها مانند چهارپایانند بلکه گمراه ترند ( زیرا با داشتن استعداد رشد و تکامل ، به راه باطل می روند ) و آنها همان غافلانند. [ نظرات / امتیازها ]

پس چون اینها شعور نداشتن طبق پستتون انسان نیستن و حیوان شدند (خیلی خوبه که اینو قبل کردید)

حالا می رسیم به بحث کشتن

یه بار قاطع و در یک کلمه جواب این سوال رو بده و اینقدر برای مقاومت کردن در برابر فکر غلطت مقاومت نکن با یک کلمه جواب بده فقط خیلی صریح اگر از خودت مطمن هستی
وقتی یک حیوان درنده و وحشی به شما حمله میکنه شما چه کاری انجام می دهید؟یه کلتم داری! حیوانم از شدت غریزه ای که خداوند بهش داده بسیار گرسنه است! لطفا با یک کلمه صریح جواب بدید(از هیچ چیزم نترسید قرار نیست کار خاصی بکنیم خیلی شجاعانه جواب خودتون رو بگید ممنون)

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و در مورد دوم سوالتون که می گید خداوند کجا گفته انسانی انسان دیگر را بکشد!

در قرآن آیات مرتبط با قصاص زیاد داریم فکر کنم دیده باشیشون! تا اینجاشو که حتما قبول داری

یه تعداد آیات هم در مورد دفاع کرد ن از خود مربوط به اون سال که پیامبر در مدینه بود و مردم مکه به انها حمله می کردن و.... دقیق شماره آیش یادم نیست الان

اما فیلم محمد رسول الله رو که یادته حمز میاد و از پیامبر اجازه دفاع از مسلمین رو می خواد و پیامبر سکوت می کنند و از انجا می روند بعد فردا ان آیه نازل می شود و به مسلمانان اجازه دفاع کردن از خود را م یدهد

و حتی و حتـــــی دفاع ای که قبل از و حتـــــــی دفاعی که قبل از حمله ی دشمن به انها صورت گرفته باشد

به این نوع دفاع تو مجامع بین الملی که عمری کاملا طبیعی و قانون است دفاع مشروع پیش دستانه اگر اشتباه نکنم می گویند
حق دفاع مشروع را که در ماده ي 51 منشورملل متحد و نيز بند 4 از ماده ي 2 آن را منعکس شده

و در اسلام هم یه اسمی داشت تو همین مایه ها بود الان خاطرم نیست

آيا از نظر اسلام دفاع پيش گيرانه درست و قانوني است؟اسلام اجازه مي دهد که به کشوري به صرف اين که ممکن است در آينده به او حمله ي مسلحانه نمايد تجاوز کند؟
در اسلام دفاع از ارزش هاي انساني، حقوق الهي و حقوق انساني در هر
شرايطي لازم و ضروري مي باشد. اسلام مقابله با ظلم و ستم و دفاع از افراد جوامعي که مورد ستم و ظلم، از هرگونه ي آن، قرار گرفته اند را اصل اصيل انساني و اسلامي مي داند. رنگ، جغرافياي طبيعي، زبان، نژاد و مذهب براي اسلام مطرح نيست و دفاع از تمامي آنها را در حد توان، در صورتي که مورد تجاوز، ظلم و ستم قرار گرفتند، واجب مي داند.

خود ایه الان دقیقا خاطرم نیست

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب تا اینجا فهمیدیدم که همه انسان نیستند و در این میان تعداد حیوان هم وجود دارد

خوب جواب سوال اینکه اگر حیوانی وحشی به شما حمله کند شما چه م ی کنید

و اینک نیز برای شما از دفاع پیش گیرانه صحبت کردم و ...

البته لازم نیست آخری رو الان هصم کنید قطعا هصمش برای کودکی که تازه داره همراه غذای اصلیش برشتوک می خوره مشکل هست

ان شا الله اگر توفیقی باقی باشد در آینده به شما کمک می کنم این مفهوم را بهتر درک کنید و راحت تر بتونید هصمش کنید

به امید فردایی روشن تر و آدم هایی بزرگ و فهمیده تر
موفق و موید باشید :gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا در حدی نیستی ک بخواهی تصمیم ب مرگ کسی بگیری ک حالا ب مرگ دیگران راضی نباشی
اینکه شرایطی فراهمه تا تو محیط مجازی دیدگاهتو بگی، دلیل بر این نمیشه ک جو گیر بشی فکر کنی عددی هستی تو جامعه ک حالا بگی من هم ب کشتن مردم راضی نیستم. فکر کنم بازی کامپیوتری زیاد می کنی جو گرفتت
اما در خصوص اصلاح جامعه
معلومه بودجه می خواهد
اشتغال و آموزش پرورش
فکر می کنی این هایی ک انقدر راحت براشون تو و امثال تو حکم اعدام صادر می کنند. چند نفرشون کارمندند، چقدرشون حقوق ماهیانه حداقل 300 می گیرند، ایا خانواده دارند یا نه؟
چقدر شون تحصیلات دارند؟ ایا فرصت تحصیل داشتند یا ی بچه بیگناه بودند ک در یک خانواده معتاد گوشه شهر بدنیا امدن ک بجای تفریح بچگانه تو اشغالا پلاستیک جمع می کردند.
چ می فمی از زندگی تو بچه

ممنون از لطفتون

فقط یه سوال

بنظرتون چقدر بودجه می خواد؟

و بنظرتون کشور همچین بودجه ای داره؟

و یه سوال دیگه بنظرتون این بودجه باید از کجا تامین بشه؟ کدوم منابع مالی؟

(جواب این 3 تا سوال را وقتی بدید درجه ی فکر و فهم و درک و آگاهی شما مشخص میشه حتی اگر نظرتون این باشه که دلیلی نمی بینید به من جوابی بدید هم باز مشخص میشه!)
پیشاپیش ممنون از جوابتون

و جواب قاطع و صریحتون بدون فرافکنی و...

آگاه تر و موفق تر باشید در جهت اعتلای کشور عزیزمان ایران:gol:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون

فقط یه سوال

بنظرتون چقدر بودجه می خواد؟

و بنظرتون کشور همچین بودجه ای داره؟

و یه سوال دیگه بنظرتون این بودجه باید از کجا تامین بشه؟ کدوم منابع مالی؟

(جواب این 3 تا سوال را وقتی بدید درجه ی فکر و فهم و درک و آگاهی شما مشخص میشه حتی اگر نظرتون این باشه که دلیلی نمی بینید به من جوابی بدید هم باز مشخص میشه!)
پیشاپیش ممنون از جوابتون

و جواب قاطع و صریحتون بدون فرافکنی و...

آگاه تر و موفق تر باشید در جهت اعتلای کشور عزیزمان ایران:gol:
از همون جا ک اون بابا 3000 هزار میلیارد دزدیده

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم اعدامکار درستی نیست....جون ادمها رو میگیرند....و این دم دستی ترین راه هست...من بهشون حق میدم بلغزند و دچار اشتباه بشن ...همه دچار لغزش میشیم...همه همه همه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از همون جا ک اون بابا 3000 هزار میلیارد دزدیده

ممنون که لطف کردی و جواب دادی

منظورتون 3000 میلیارد هست دیگه آره 3 تا صفر زیادی گذاشتین!

شما 3000ملیارد می تونید تمام مشکلات را حل کنید؟

مطمن هستید؟

بنظر شما کشور ما لنگ 3000ملیارد هست؟

شاید درک این رقم برای افراد مثل ما سنگین باشه اما هیچ رقمی برای 75 میلیون نفر نیست!

تقسیمش بکن از یارانه کمتر میشه!

شما الان با یارانتون به کجاها رسیدین ؟

بنظرتون برای اینکه کسی بتونه زندگی سالمی داشته باشه + اینکه بخوایم روش کار فرهنگی و روانپزشکی هم بکونیم چقدر میشه؟

می دونید چه هزینه ای میشه؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر میکنم اعدامکار درستی نیست....جون ادمها رو میگیرند....و این دم دستی ترین راه هست...من بهشون حق میدم بلغزند و دچار اشتباه بشن ...همه دچار لغزش میشیم...همه همه همه

آره تو یه آرمان شهر که همه چیز هست و نیاز نیست برای اینکه فرهنگ اشغال نریختن رو به مردم یاد بدی

مجبور باشی چه رقم های سنگینی خرج کنی و....

اصلا کار درستی نیست واقعا