در معامله زندگی، گذشته شما هرگز برابر با آينده تان نيست

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی که ايرلند اعلام استقلال از انگلستان کرد و در طی آن 9 جوان شورشی ايرلندي دستگير و محکوم به مرگ شدند. از آن جايي که حکم مجازات آنان قبل از ملکه ويكتوريا صادر شده بود،او که
تحمل اعدام کردن آنان را نداشت و به همين خاطر دستور داد تا آنان را به
زندانی در مستعمره انگلستان يعني استراليا منتقل کنند. حدود 40 سال پس از
آن، ملکه ويكتورياا از استراليا ديدن کرد و مورد استقبال نخست وزير آنجا
يعنی آقای چارلز دافی( CharLs Gavan Duffy ) قرار گرفت. وقتی آقای چارلز
به اطلاع ملکه رساند که او يكي از 9 نفر ايرلندي محکوم به مرگ بوده است ،
ملکه به راستی شوکه شد . ملکه از او پرسيد که آيا از سرنوشت آن هشت
زندانی ديگر خبری دارد يا نه ؟ او به آگاهی ملکه رساند که آنان همگی با
يكديگر در تماس هستند ،

توماس فرانسیس(Tomas Francis Meagher)به ايالات متحده مها جرت کرد و خيلی زود به مقام فرمانداری مونتانا رسید.

ترنس مک مانس (Terrence Mcmanus)و پاتريک دونا او (Patrik Don Ahue ) هر دو ژنرال ارتش ايالات متحده شدند و بسيار عالی خدمت کردند.

ريچارد اوگورمان (Richard O Garman) به کانادا مهاجرت کرد و فرماندار کل نيوفوندلند شد.

ماريس لين(morris Lyene)و مایکل ایرلند ((MichaeL IreLand هر دو از اعضای هيئت دولت استراليا شدند و جدا از هم به عنوان دادستان کل استراليا انجام وظيفه کردند.

دارسی مگی (Darcy Mcgee) نخست وزير کانادا شد.
و در آخر جان میچل (john Mitchell) نيز در مقام شهردار نيويورک خدمت کرد .

همه ما نه تنها با سر خوردگيها و نا کامی ها بلکه با موانع و سدهايی در جاده های مختلف موفقيت روبرو می شوييم. اين داستان مصداق اين جمله است :
در معامله زندگی، گذشته شما هرگز برابر با آينده تان نيست

پرواز@

کاربر بیش فعال
دیشب به خود گفتم: "شعور یک گیاه , در وسط زمستان از تابستان گذشته نمی آید, از بهاری می آید که فرا خواهد رسید.گیاه به روزهایی که
رفته اند, نمی اندیشد, به روزهایی می اندیشد که خواهند آمد. اگر گیاهان یقین دارند که بهار

خواهد آمد, چرا ما - انسانها - باور نداریم که روزی خواهیم توانست به هر آنچه می خواهیم دست یابیم؟

جبران خلیل جبران

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینطور شنیده بودم که ملکه علی رغم میل باطنیش مجبور شد که اعدامشان نکند و تبعیدشان کرد

ولی از اینکه حال ملکه انگلیس گرفته شد بسی حال نمودیم:D

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینطور شنیده بودم که ملکه علی رغم میل باطنیش مجبور شد که اعدامشان نکند و تبعیدشان کرد

ولی از اینکه حال ملکه انگلیس گرفته شد بسی حال نمودیم:D
این قسمت داستان رو هر تاریخ نویسی یه جوری مینویسه که حاکم زمان خودش حال کنه !