در خواست کمک:از کدوم نرم افزارها باید شروع کنم؟

sina-electronic

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی سال دوم کارشناسی الکترونیک هستم ،خیلی ها میگن باید از همین الان کار با نرم افزارها رو شروع کنم این در حالیه که من درسهایی مثل معماری کامپیوتر و میکروپروسسور و این جور چیزا را هنوز نگذروندم .تنها درسیهایی که شاید واسه نرم افزارها لازم باشه که تا حالا گذروندم برنامه نویسیه و مدار یکه!
میخواستم بدونم برای کسی که چیزی به صورت تخصصی نمیدونه و هنوز اول کاره از چی باید شروع کنه؟
و هر کدوم از این نرم افزارها برای یاد گرفتنش چه پیش نیازهایی میخواد؟
من فقط تا الان اسم نرم افزارهایی مثل بسکام و مثل اینها رو شنیدم در حالی که هیچ آشنایی ای با هیچ کدومشون ندارم!
در ضمن خیلی ها میگن نرم افزار متلب واسه بچه های ریاضیه و به درد الکترونیکی ها نمی خوره ؛این حرف درسته؟
ممنون میشم جواب بدین

htpd

عضو جدید
نه نه نه....بسکام و کد ويژن واسه ميکروکنترلر هستش.
خيلي زوده بري سروقت اونا. به نظر من اول با يه نرم افزار خيلي ساده مثل EWB 5.12 يا همون Electronics Workbenchشروع کن و بعدش برو سروقت پروتئوس .
و بعدش پروتل و پي اس پايس و چه ميدونم هزار جور برنامه هاي قد و نيم قد از اين دست .
اما پروتيوس از نون شبت هم واجب تره چون ميکروکنترلر و مدارات آنالوگ رو با هم داره و در کنار همه اينا شبيه سازي زنده و متحرک که خيلي کمکم ميکنه.
اونو که ياد بگيري ميشه يه بيس کاري واسه يادگيري مولتي سيم و خيلي چيزاي ديگه .

sina-electronic

عضو جدید
نه نه نه....بسکام و کد ويژن واسه ميکروکنترلر هستش.
خيلي زوده بري سروقت اونا. به نظر من اول با يه نرم افزار خيلي ساده مثل EWB 5.12 يا همون Electronics Workbenchشروع کن و بعدش برو سروقت پروتئوس .
و بعدش پروتل و پي اس پايس و چه ميدونم هزار جور برنامه هاي قد و نيم قد از اين دست .
اما پروتيوس از نون شبت هم واجب تره چون ميکروکنترلر و مدارات آنالوگ رو با هم داره و در کنار همه اينا شبيه سازي زنده و متحرک که خيلي کمکم ميکنه.
اونو که ياد بگيري ميشه يه بيس کاري واسه يادگيري مولتي سيم و خيلي چيزاي ديگه .
آقا مرسی دمت گرم . بالاخره یه بامرام پیدا شد به ما جواب بده

K.Engineer

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز شما اگه میخواهید با نرم افزار اشنایی پیدا کنید بهترین و قویترین نرم افزار مربوط به ترسیم مدارات و تجزیه ئ تحلیل مدارات الکترونیک نرم افزار ORCAD هستش...
برای یادگیری اصول کار با میکرو در الکترونیک یه چیزی بگم ختم کلام فقط باید برنامه نویسی رو بلد باشی و اونم شروع با C هستش...بعدا که با اصولش اشنا شدی میتونی بری با میکرو کار کنی(اگه میخای همینجوری برنامه نویسی رو رد بشی مطمئن باش روی میکرو گیر می افتی..فقط باید تسلط داشته باشی)والبته بسکام و زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک نسبت به کدویژن و C خیلی راحتره ...فقط باید در برنامه نویسی تسلط داشتی باشی
موفق باشید

sina-electronic

عضو جدید
من دارم ویژوال بیسیک رو یاد میگیرم .همینم کارم رو راه میندازه درسته؟ از نظر کارکرد چه بسکام چه کدویژن فرقی که باهم ندارن؟

K.Engineer

عضو جدید
من دارم ویژوال بیسیک رو یاد میگیرم .همینم کارم رو راه میندازه درسته؟ از نظر کارکرد چه بسکام چه کدویژن فرقی که باهم ندارن؟

سلام
زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک بسیار اسان بوده و برای یادگیری بسکام می باشد...ولی برای پروژهای محمکتر وباکیفیت تر وقویتر کدویژن حرف اول رو میزنه.........البته میتونید برای شروع بسکام رو در نظر بگیرید.

ebijavadi

عضو جدید
یروزی منم جای شما بودم.ابتدا به مراکز فنی حرفه ای بروید و به صورت عملی با قطعات و دیجیتال آشنا شوید و سپس کتاب دیجیتال و تکنیک پالس را خوب بخوانید و سپس از سی پلاس پلاس شروع کنید.و بعدش رو هم بعد از گذروندن اینا میگم

البته اگر متوجه نشدید یا راهنمایی بیشتر ،حاضرم بهتون کمک کنم.جوادی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

iiranican

عضو جدید
سلام .... از همین الان برو تو کار متلب اینقدر که بتونی بهش در زمینه کاری خودت مسلط بشی....

مهرداد مقدم

عضو جدید
متلب ، متلب و باز هم متلب
شروع کن کار با متلب رو یاد گرفتن متلب برای انجام محاسبات خیلی دقیق تر از نرم افزار های دیگه س هیچ نرم افزاری مثل متلب دقت تو محاسبات مداری نداره ( البته تجربه شخصی خودم ) تول باکس های متلب تو طراحی مدار ها و خیلی چیز های دیگه مفید و همچنین پردازش تصویر ، صدا و سیگنال رو حتما یاد بگیر که هر کدوم تو پروژه های پایان ترم بهت کمک میکنه .
البته برا یادگیری متلب باید یکم صبر کنی تا مقدمات شو یاد بگیری و تا حدی اشنایی با زبان سی پیدا کنی ولی به محض شروع کار با متلب بیخیالش نشو /

sasan_m63

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی سال دوم کارشناسی الکترونیک هستم ،خیلی ها میگن باید از همین الان کار با نرم افزارها رو شروع کنم این در حالیه که من درسهایی مثل معماری کامپیوتر و میکروپروسسور و این جور چیزا را هنوز نگذروندم .تنها درسیهایی که شاید واسه نرم افزارها لازم باشه که تا حالا گذروندم برنامه نویسیه و مدار یکه!میخواستم بدونم برای کسی که چیزی به صورت تخصصی نمیدونه و هنوز اول کاره از چی باید شروع کنه؟و هر کدوم از این نرم افزارها برای یاد گرفتنش چه پیش نیازهایی میخواد؟من فقط تا الان اسم نرم افزارهایی مثل بسکام و مثل اینها رو شنیدم در حالی که هیچ آشنایی ای با هیچ کدومشون ندارم!در ضمن خیلی ها میگن نرم افزار متلب واسه بچه های ریاضیه و به درد الکترونیکی ها نمی خوره ؛این حرف درسته؟ممنون میشم جواب بدین
پیشنهاد من به شما دنیای مطلب هستش. مخصوصا کنترلش که جا زیاد داره واسه یادگیری.

بهار امیدوار

عضو جدید
دوستان سلام
برای من که دو ساله فارغ التحصیل شدم و میخام تو مغازه تابلو ال ای دی خودم یه محصول بهتر و جدیدتر ارائه بدم چه پیشنهادی دارین ؟

بالا