در خواست اطلاعات پیرامون نرم افزار Hfss

anayerir

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسان خوب ایرانی:
من مهندس مخابرات فارغ التحصیل از دانشگاه هوایی شهید ستاری هستم که راجع به نرم افزار HFSS اطلاعات جامعی می خواستم.
باتشکر:gol:

amir45

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسان خوب ایرانی:
من مهندس مخابرات فارغ التحصیل از دانشگاه هوایی شهید ستاری هستم که راجع به نرم افزار HFSS اطلاعات جامعی می خواستم.
باتشکر:gol:

اطلاعات جامع که به فارسی نمیتونی پیدا کنی . hfss یه نرم افزار تحلیل آنتن و آلات مایکروویو است .

من پروژم که طراحی آنتن نیکرواستریپ باند و.سیع بود رو با hfss تحلیل کردم . به نظر من بهترین مرجع یادگیری اون یه فالی هست که توش 10 تا مثال داره و حدود 57 مگ حجمشه که دانشگاهتون باید اشته باشه توی وب هم میشه یه چیزهایی پیدا کرد .
اگه مورد خاصی مد نظرته میتونم تا حدودی بهت کمک کنم

marzie-500

عضو جدید
سلام

سلام

بهترین مرجع برای hfss فایل example مربوط به این نرم افزاره. که در قسمتی که برنامه را install کردید هستش.
موفق باشید.

zand66

عضو جدید
من یه مشکل در نرم افزار HFSS دارم
در مورد طراحی آنتن
WAVE PORT دچار ارور CREAT LINE میشه!
اگه کمکم کنید ممنون میشم

gray

عضو جدید
در خواست راهنمایی

در خواست راهنمایی

من این فایلی که شما گفتین را دارم.مراحلو قدم به قدم گفته ولی نگفته مبه چه موقع ازاونا استفاده میکنیم مثلا من نمیدونم چه موقع از driven mode وچه موقع از driven terminal در قسمت solution type استفاده میکنیم؟کی میتونه کمکم کنه؟

آخرین ویرایش:

gray

عضو جدید

TheGodFather

عضو جدید
آموزش HFSS

آموزش HFSS

HFSS دنیایی پیچیده:cool:

من در مورد طراحی آنتن کاملا واردم و فقط مدیون کتاب زیر هستم که به صورت زبان اصلی هست
برای شما دوستان عزیز میگذارم......

در صورت اشکال در این مورد می تونید به من میل بزنید::razz:

TheGodFather.e@Gmail.com

کتاب اول:(اصلی);)
http://www.4shared.com/file/26598457/c7ca225/hfss10_full_book.html?s=1

حجم:
14.233k

بقیه کتابها:;)
http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchmode=2&searchName=hfss

mosizaza

عضو جدید
HFSS Tutorials

HFSS Tutorials

سلام دوستان

نرم افزار HFSS یک نرم افزار بسیار قدرتمند مربوط به رشته ی مخابرات میدانه که به منظور طراحی و شبیه سازی انواع و اقسام ادوات و مدارهای غیر فعال مایکروویو و *****های پسیو و از همه مهمتر آنتن های مختلف بکار برده می شه.

در واقع در این نرم افزار طراحی و رسم ساختارها به صورت سه بعدی صورت می گیره. از روش FEM برای انالیز استفاده می شه. آنالیز ساختار به صورت full wave است.

در زیر من چند تا سایت و لینک برای دانلود چند فایل آموزسی براتون گذاشتم اگه کسی از دوستان هم سوالی در مورد خود نرم افزار و مشکلی تو طراحی داشت حتما اینجا مطرح کنه تا بتونم بهش کمک کنم

لینک زیر در مورد یه تقسیم کننده توان اتصال T است که به طور کامل نحوه ی شبیه سازی رو توضیح داده :

کتاب زیر هم که به نظرم اصلی ترین کتاب HFSS هست :

این لینک مربوط به طراحی یه ***** پسیو هست که قدم به قدم مراحی شبیه سازی رو توضیح داده

سایت زیر هم جالبه :

سایت اصلی خود HFSS

mahsa Heidari

عضو جدید
سلام ببخشید من در مورد یکپارچه کردن شکل ها در HFSS مشکل دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم

yara_m

عضو جدید
با سلام
نرم افزار بهتری نسبت به HFSS وجود داره که به صورت کمی باشه؟
ممنونم

efa_67

عضو جدید
دوستان عزیز برای این نرم افزار(Hfss) مشکلی داشتید بهم بگید من در خدمتتون هستم

yara_m

عضو جدید
دوستان عزیز برای این نرم افزار(Hfss) مشکلی داشتید بهم بگید من در خدمتتون هستم
سلام
من می خوام عبور امواج الکترو مغناطیس از پارچه رو شبیه سازی کنم ،با hfss می شه عدد بدست اورد؟اگه نه نرم افزار بهتری می شناسید که بهم کمک کنه؟خیلی ممنون

vooroojaky

عضو جدید
سلام به مهندسان جوان
کسی آنتن هورن طراحی کرده تا حالا تو hfss؟
پروژه من یک آنتن هورن با یک پراب L-Shaped هستش که پلاریزاسیون رو به دایروی تغییر میده
الان نمیدونم چطوری یه شکل L که تشکیل شده از دو استوانه افقی و عمودی بکشم
ممنونم کمک کنید

بالا