در حالیکه اعتقاد به منجی و مهدی موعود یکی از باورهای اصلی...

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان در پست های بالاتر به این اشاره کردن که از دید دیگران موضوع را ببینید تا هم را درک کرده و بحث درست پیش برود. این خیلی خوبست چون من و دیگر دوستانی که مثل من فکر می کنند قبلا مسلمان بوده اند و اغلب خیلی هم متعصب. پس این برای ما آسان تر است که از دریچه چشم یک مسلمان حرف بزنیم. فقط نمی دانم دوستان مسلمان هم می توانند همینقدر منعطف باشند یا نه. البته امیدوارم.

فرض می کنیم خدا وجود دارد و فرض می کنیم قران از طرف او بر محمد نازل شده. اگر به قران مراجعه کنید صفات متعددی از الله دارید. از قهار گرفته تا رحمان. اما، امروزه از هر فرد مسلمانی بپرسید خدا کیست، تعریف خودش را می دهد که اغلب این تعریف خیلی هم شبیه تعریف شبان در داستان موسی و شبان است. خدایی تماما رحمان و رحیم که اگر هم به ما چپ نگاه می کند فقط به خاطر مصلحت ماست. او نور است و ما جاهل و گمشده. او بخشاینده است، او خوبی ما را می خواهد و او ... .

مسئله مهمی که دوستان مسلمان امروزی دوست ندارن بهش فکر کنن اینه که خیالپردازی تا چه حد می تونه ذهن رو متعصب کنه. دلداری دادن خودمون که خدا خیلی خوبه و ما هر کاری که خلاف احکام است انجام می دهیم ( در بعضی موارد نماز را در می رویم، روزه را ... . خانم ها را در خیابان یا در شبکه من و تو دید می زنیم. با جنس مخالف رفاقت می کنیم و ... ) و خدا ما را می بخشد، مضحک است.

اینکه اسلام و امام خوب هستند و دیگران انها را با اعمالشان بد جلوه داده اند و از آن استفاده ابزاری کرده اند، کوته فکری نیست؟ اسلام صدر اسلام و اسلام رحمانی و صافی شده توسط علمای شیعه، که بوسیله تبلیغات خانواده، مدرسه و تلویزیون و دانشگاه در ذهن ما فرو شده نمی تواند تفاوتی زمین تا آسمانی داشته باشد؟ یک مثال کوچک:تا به حال فکر نکرده اید که امام های معصوم شیعه چطور به خودشان اجازه می دادند برده و کنیز داشته باشند که بعدها با لطف و مرحمت آزادش کنند یا نکنند؟ داستان حقوق زنان که دیگر جای خودش را دارد.

توصیه من اینست که یکبار قران را بدون عینک مذهب و مسلمانی بخوانید، اگر قادر به این کار باشید میزان قهار بودن یا نبودن الله بهتر درک می شود. از قران که دیگه بالاتر مرجع نیست. اگر این یک مورد درک شود، موضوع وجود یا عدم وجود منجی هم خودبخود درک می شود.
خیلی دوست دارم بدانم چرا این دوستان من الله را اینقدر شبیه بابانوئل تصور می کنن؟ : )

( اون نقل قول بالا رو محض نمونه قرض گرفتم. مسلما منظورم فقط به شخص این خانم نیست. )

کسانی که کاافر شدند ، برای آان یکسان است که آنان را ( از عذاب الهی) بیم دهی یا ندهی، ایمان نخواهند آورد.6
خدا بر دلها و گوشها ی آنان مهر نهاده، و بر چشمهایشان پرده افکنده شده، و عذاب بزرگی در انتظار آنهاست.7 سوره بقره

متعسفانه بعضی ها برای دلداری دادن خودشون و پاسخ به میل به بقا و جاودانگی و کمال که هر لحظه تو وجودشون خودنمایی میکنه، به شبهه افکنی و ایراد وارد کردن به عقاید دیگران روی آوردن... ماکه فرضیات شما رو نمی پرستیم شمام که خدای مارو نمی پرستین... دین شما واس خودتون دین مام واس خودمون... به عقاید بقیه هم احترام بزارین و اینقدر شخصیت خودتونو زیر سوال نبرید.

Lady Neo

عضو جدید
کسانی که کاافر شدند ، برای آان یکسان است که آنان را ( از عذاب الهی) بیم دهی یا ندهی، ایمان نخواهند آورد.6
خدا بر دلها و گوشها ی آنان مهر نهاده، و بر چشمهایشان پرده افکنده شده، و عذاب بزرگی در انتظار آنهاست.7 سوره بقره

متعسفانه بعضی ها برای دلداری دادن خودشون و پاسخ به میل به بقا و جاودانگی و کمال که هر لحظه تو وجودشون خودنمایی میکنه، به شبهه افکنی و ایراد وارد کردن به عقاید دیگران روی آوردن... ماکه فرضیات شما رو نمی پرستیم شمام که خدای مارو نمی پرستین... دین شما واس خودتون دین مام واس خودمون... به عقاید بقیه هم احترام بزارین و اینقدر شخصیت خودتونو زیر سوال نبرید.

1. میل به بقا و جاودانگی بشر با اعتقاد به خدا و امید به زندگی پس از مرگ (معاد) توجیه می شود و این ما بیخدا ها هستیم که می گوییم بشر با مرگ تمام میشود و می رود پی کارش.

2. زدن برچسب مسخرگی بهترین راه برای طفره رفتن از دادن جواب است. حقیقت می سوزاند. خیلی ها می سوزند، اما تعدادکمی جگرش را هم دارند که به اشتباهشان اعتراف کنند.

3. یک سوال ساده که نمی دانم چرا به ذهن خود شما نرسید:

بر طبق آیه ای که نوشتید چرا خدا خودش به دل و گوش من و امثال من مُهر نهاده؟

جواب های ممکن:

الف:بد مرا می خواهد( معصوم نیست و پلید است)
ب: از این کار خوشش می آید ( دچار جنون است )
ج:برایش فرقی ندارد( بی مسئولیت است یا مرده است )
د: وجود ندارد

آخرین ویرایش:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در حالیکه اعتقاد به منجی و مهدی موعود یکی از باورهای اصلی مذهب شیعه است ، اما در هیچ کجای قرآن به صراحت در این باره سخنی گفته نشده است.
سلام دوست عزیز
منظورتون رو از صراحت متوجه نمی شم؟
یعنی منظورتون گفتن جزئیات منجی هستش؟ شکل ، قیافه، خصوصیات و ....؟
اگر به کتاب های اولیه حدیث و روایات نقل شده در صدر اسلام سری بزنید ، متوجه می شوید که در آنها هم هیچ سخنی از مهدی موعود به میان نیامده.

فقط من باب مثال خدمتان!
از کتاب سنن ابی داود(۲۰۲ _ ۲۷۵ هجری)
اگر از عمر دنيا بيش از يك روز نمانده باشد خداوند آن روز را طولانى مى‏كند تا آنكه مردى از اهل بيتم مبعوث شود كه اسم او اسم من است . او زمين را از قسط و عدل پر مى‏كند همانگونه كه از ظلم و جور پر شد
سنن ابى‏داود ، ج4 ص106
همین روایت در سنن ترمذی ج4 ص 438
و روایت های دیگر که فی الحال در این وقت و ساعت مجال ذکر آن نیست.
در ضمن این روایات از صحاح سته اهل سنت می باشد و در کتب اربعه شیعه روایات مفصل تر است که مربوط به دوره و زمان حکومت صفویه هم نیست!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
شرمنده ولی چشم دلت کوره وگرنه همه جواباش تو قرآن اومده،

و (آنها از روی استهزا) گفتند: (( دلهای ما در غلاف است ، (و ما از گفته ی تو چیزی نمی فهمیم))همین طور است)
خداوند آنها را به خاطر کفرشان ، از رحمت خود دور ساخته ، و کمتر ایمان می آورند. آیه 88 سوره بقره

:biggrin: بله ...

چشم دلم کور نیست خانم...چیزی به نام چشم دل وجود نداره. "چشم دل" بهانه ایه برای اعتقاد داشتن به چیزهای غیر عقلانی.

میهن پرستان

عضو جدید
1. میل به بقا و جاودانگی بشر با اعتقاد به خدا و امید به زندگی پس از مرگ (معاد) توجیه می شود و این ما بیخدا ها هستیم که می گوییم بشر با مرگ تمام میشود و می رود پی کارش.

2. زدن برچسب مسخرگی بهترین راه برای طفره رفتن از دادن جواب است. حقیقت می سوزاند. خیلی ها می سوزند، اما تعدادکمی جگرش را هم دارند که به اشتباهشان اعتراف کنند.

جواب های ممکن:

به قول نیچه بزرگ: این نوشته ها از آن چند تنی بیش نیست.

فقط خوانندگان محق،خوانندگان مقدر میفهمند، دیگران اهمیتی ندارن،بقیه فقط به قول خودشون بنده هستن فقط آدمیانند.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز

جواب های ممکن:

ممکن نیست خداوند قومی را ، پس از آنکه آنها را هدایت کرد (و ایمان آوردن) گمراه (و مجازات ) کند، مگر آنکه اموری راکه باید از آن بپرهیزند، برای آنان بیان نماید (و آها مخالفت کنند)، زیراخداوند به هر چیزی داناست.155 سوره توبه

پرده رو چش کافران انداخته... کافران.

معلومه جواب خداتو جوابای شما نمی گنجه... چون اگه می گنجید دیگه لازم نبود همچین کتابی نازل بشه.

اینکه شما میگی بی طرف برو سراغ قرآن من خودم تو یه برهه از زمان که پاسخی واسه سوالام پیدانمی کردم بی طرف رفتم سراغش و تا الان هر بار که اونو باز میکنم راهو نشونم میده و معجزه پیامبر جلو چشمه... نمی دونم ارزش نداره اینارو به بعضیاگفت وقت تلف کردنه ولی وقتی با کتابای قبل قرآن ، تورات و انجیل تحریف نشده مقایسه میشه.. حیرت انگیزه که متوجه میشی چقدر کلام دوستانه اش آشناست...

آخرین ویرایش:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin: بله ...

چشم دلم کور نیست خانم...چیزی به نام چشم دل وجود نداره. "چشم دل" بهانه ایه برای اعتقاد داشتن به چیزهای غیر عقلانی.

بالاخره چشم دلت کور نیست یا چشم دل وجود نداره؟!!!! می دونی چشم دل چیه؟ چشم دل یعنی همون حرف رفیق شفیقتون که گفت بی طرف برو سراغ قرآن... یعنی آدمی هرچه که دلش بخواهد میبیند... نه هرچه که چشم بیند دلش می خواد... وقضیه از نظرعلمی و عقلانی کاملا اثبات شده است.
این نظر شماست. موفق باشید.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگذار یکبار جواب تورا هم بدهم!
اون کتابی که سنگش رو به سینه میزنی حماقتی بیش نیست
در این کتاب هرچیزی که باعث نزول و زیانبخش است برای زندگی ،حقیقت یا همون ثواب مینامد و هر چیزی که ترقی میدهد،توجیه میکند،کندوکاو میکند،زیر سئوال میبرد و سبب پیروزی میشود خطا یا گناه مینامد.
یک به یک داستانها کپی از داستانهای خرافی یهود،بابلیان و مصریان قبل از میلاد است.
دیگر مسائل دقدقه های همان عصر و دیگر داستانها زاده ذهن بشر میباشد.
در کل جعلی است.
و در آخر بگم:اعتقاد به منجی به عنوان افزون کننده بدبختی انسانها و در مقام چیزی بسیار حقیر یکی از ابزارهای پیش برد جاهلیت میباشد .بدرودددد

داستان.. احسنت... سوال خوبی بود... مشکل ما از ندونستن... بیان کردن تعالیم الهی در قالب داستان یکی از بهترین شیوه های تربیت است که که فوایدش رو متخصصین بهتر میدونن... داستان خوندن تصویر سازی ذهن رو به دنبال داره و به آدم اجازه میده خود را در قالب هر شخصیتی که دوست داریم تصور کنیم و از زاویه دید افراد با تفکرات مختلف به قضیه نگاه کنیم.

تاریخ تکرار میشه. فقط یک خود رای اینو انکار میکنه ، به رای خود تکیه میکنه و از گذشته درس نمیگیره.

من هم می گویم تفکرات شما جز بد بختی و سرگردانی چیزی رانمی رساند... شمام تهش یکیو یا یه چیو به هیچ قیمتی از دست نمیدین... این نظر شماست و موفق باشید.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من موندم اساتید که اصل اسلام عزیز رو قبول ندارن چطوریه تشریف میارن درباره امامت نظریه پردازی می کنند!!!!

نمی دونم ، شاید کار اسلام رو تموم کردن و همه چیز رو بردن زیر سوال و رسیدن به امامت!!!

ماشالله روی سنگ پای قزوین رو هم سفید کردن ، مولتی یوزر که هیچ هزاران یوزرند این قوم عاقل و متفکر ...
:)

خوش باشید ....

اسلام علیک یا صاحب الزمان (اروحنا فدا)

آخرین ویرایش:

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دور باطل...

دور باطل...

اساس این نوع بحث ها اشتباهه
چون عده ای اصلا خدا رو قبول ندارند و ما هم اصول و جهان بینی اونها رو اصلا قبول نداریم ، مبنا بحث برای هر طرف متفاوته

جواب دادن و ادامه بحث به نظرم دور باطله ...

Lady Neo

عضو جدید
ممکن نیست خداوند قومی را ، پس از آنکه آنها را هدایت کرد (و ایمان آوردن) گمراه (و مجازات ) کند، مگر آنکه اموری راکه باید از آن بپرهیزند، برای آنان بیان نماید (و آها مخالفت کنند)، زیراخداوند به هر چیزی داناست.155 سوره توبه

پرده رو چش کافران انداخته... کافران.

معلومه جواب خداتو جوابای شما نمی گنجه... چون اگه می گنجید دیگه لازم نبود همچین کتابی نازل بشه.

اینکه شما میگی بی طرف برو سراغ قرآن من خودم تو یه برهه از زمان که پاسخی واسه سوالام پیدانمی کردم بی طرف رفتم سراغش و تا الان هر بار که اونو باز میکنم راهو نشونم میده و معجزه پیامبر جلو چشمه... نمی دونم ارزش نداره اینارو به بعضیاگفت وقت تلف کردنه ولی وقتی با کتابای قبل قرآن ، تورات و انجیل تحریف نشده مقایسه میشه.. حیرت انگیزه که متوجه میشی چقدر کلام دوستانه اش آشناست...

این آیه جواب سوال من نیست. شما که اهل تفسیر قران هستین بروید شان نزولش رو هم مطالعه کنید. همینجا یک نکته جالب از قرآن به نظرم رسید و اون هم اینکه اونقدر الله بر هر چیزی داناست که جملاتش کاملا مغشوشه که و حتی برای ترجمه هم نیاز داره توی پرانتز توسط مترجم متنش تکمیل بشه. اونم مترجمی که خودش یک آدمه و نه یه موجود معصوم و به دور از اشتباه! الله خیلی نیازمند به نظر نمیاد؟! این از بنیان محکمش. حالا تفاسیر مفسرین که دیگه به کنار!

اگه جواب خدا توی جوابای من نمی گنجه، جواب خود شما که توی جوابای من می گنجه. : ) ولی می دونین که جوابی ندارین، و چون خیال می کنین هرکس پست آخر رو بنویسه برنده است. می تونین در جواب من یه بار دیگه یه پست بی ربط دیگه بزارین. : )

کلام دوستانه اش آشناست؟ چون ساخته و پرداخته ذهن یک سری انسانه. درست مثل سروده های سهراب یا شاملو که هر وقت می خونین براتون آشناست. می تونین به خیالپردازیتون برای ماورایی بودن متن قرآن ادامه بدین. از نوشته تون برمیاد که متن قرآن افیون شماست. پیروز باشین.

اساس این نوع بحث ها اشتباهه
چون عده ای اصلا خدا رو قبول ندارند و ما هم اصول و جهان بینی اونها رو اصلا قبول نداریم ، مبنا بحث برای هر طرف متفاوته

جواب دادن و ادامه بحث به نظرم دور باطله ...

من که گفتم فکر نمی کنم همه مسلمون ها جرات و جسارتش رو داشته باشن از دریچه چشم یک بیخدا دنیا رو ببینین. و تازه مدام حرف از این می زنین که به چشم و دل ما بیخداها پرده افتاده. دوستان! ما هم مسلمون بودیم و خیلی وقته که اون پرده رو کنار زدیم. کاش شما هم جراتش رو داشتید. شما حتی می ترسید این کار رو بکنید و شک زندگیتون رو برداره و دنیای زیبا و رویایی که برای خودتون ساختین فرو بریزه.

با احترام فراوان، با دنیای خیالیتون موقتا خوش باشید، ولی انتظار نداشته باشید وقتی بحث پیش اومد ما دوباره نیایم و شرکت نکنیم. خصوصیت ویژه یک بیخدا اینه که از رخوت و بی تفاوتی متنفره. پس باز هم رو در این دورهای باطل خواهیم دید. : )

تا بعد!

هانس جی

اخراجی موقت
يقين ها عادت مى آورند نه ايمان. ايمان ترديد و تردد دائم است؛ لرزيدن و گريختن از هر باور صلب و سخت. خطاى هر گونه الاهيات، يكى انگاشتن ايمان و يقين است. يقين آسان ياب، اما ايمان از آن سرامدان است.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در گذشته روال عادی طی شدن یک تاپیک، مخصوصا تاپیک های به اصطلاح سوالی،گفت و شنود و تضارب آراء با توجه به موضوع مورد بحث بوده است.
دوستان عزیز
اگر قصد بیان جملات نغز! و پرمحتوا(که هیچ ربطی هم به سوال تاپیک ندارد!) دارند لطفا در تاپیکی دیگر بیان نمایند تا بحث از مسیر خود خارج نشود!
استارتر عزیز حداقل خودتان رعایت فرمایید!:gol:

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
.
.
.
من که گفتم فکر نمی کنم همه مسلمون ها جرات و جسارتش رو داشته باشن از دریچه چشم یک بیخدا دنیا رو ببینین. و تازه مدام حرف از این می زنین که به چشم و دل ما بیخداها پرده افتاده. دوستان! ما هم مسلمون بودیم و خیلی وقته که اون پرده رو کنار زدیم. کاش شما هم جراتش رو داشتید. شما حتی می ترسید این کار رو بکنید و شک زندگیتون رو برداره و دنیای زیبا و رویایی که برای خودتون ساختین فرو بریزه.

با احترام فراوان، با دنیای خیالیتون موقتا خوش باشید، ولی انتظار نداشته باشید وقتی بحث پیش اومد ما دوباره نیایم و شرکت نکنیم. خصوصیت ویژه یک بیخدا اینه که از رخوت و بی تفاوتی متنفره. پس باز هم رو در این دورهای باطل خواهیم دید. : )

تا بعد!

یه ویژگی که در همه استادان متفکر دیدم این بوده که همیشه از فکر سایر آدم ها سر در آوردن ، و یکی از این اساتید شما هستید . ویژگی خوبی است و هر بار که اینو می بینم بیشتر به دانسته هام در مورد شما ها ایمان میارم.

برای من کاش و کاشکی نکنید ، من اگر اینجا وایستادم و با افتخار می گم مسلمونم برای اینه که توی بی خدا ها زندگی کردم و دارم زندگی می کنم و دنیای اونها رو لمس کردم و الحق که چه دنیای مضخرفی است...

القصه من مسلمان نبودم و بعدا مسلمان شدم. این برای شما که تشریف نیارید و شعار های منورانه ندهید، با اطرافیانم که بی خدا بودن بحث کردم ، استادانم بی خدا بودن ، با ایشون نشست و برخواست زیاد داشتم.

البته برای دنیای شما ارزش قائلم چون شما هم به عنوان یه انسان حق دارید دنیای رو برای خود بسازید ، ولی تو دنیای بی خدا ها بوی پیچ زیاد میاد.

هر جا که کم بیارن وارد فاز پیچ می شن!!!!! :)

معلوم نیست که اگر چیزی به نام شانس، یا حضور فیزیکی انسان نبود می خواستید چه جوری مسائل رو توجیه کنید...

ادوار باطلی مثل شما و تفکرات شما رو زیاد دیدم ، از دیدن این باکی نیست ،چون کار شما ها همین است سعی در نفی چیز هایی دارید که درکشون براتون سخته ولی از آنجا که برای بشریت و همنوعان خود ارزش فراوان قائلید تصمیم به در آوردن آنها از دنیای تیره و تاریک یکتا پرستی و وارد کردن آنها به دنیای عاری از رخوت و بی تفاوتیه !!!! :)

القصه یکی از ویژگی های بیخدایانی که دیدم همان رخوت و بی تفاوتی بود و هست ، این رو چون دیدم و لمس کردم دارم می گم و مثل شما ذهن خوانی نمی کنم!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
در حالیکه اعتقاد به منجی و مهدی موعود یکی از باورهای اصلی مذهب شیعه است ، اما در هیچ کجای قرآن به صراحت در این باره سخنی گفته نشده است.
وقتی در متن قرآن حداقل دو بار نحوه تیمم توضیح داده شده ، انتظار می رود مساله مهمی همچون منجی آخرالزمان ، جزو مسائل مطرح شده باشد. آیا تیمم مهمتر از اعتقاد به موعود بوده است ؟!
که درباره تیمم دو بار به طور کامل و صریح توضیح داده شده اما در مورد منجی اصلا سخنی به میان نیامده...
اگر به کتاب های اولیه حدیث و روایات نقل شده در صدر اسلام سری بزنید ، متوجه می شوید که در آنها هم هیچ سخنی از مهدی موعود به میان نیامده. اما هر چه زمان جلوتر می رود و به خصوص به زمان حکومت شیعه مذهب صفویه میرسیم ، مساله منجی در کتاب های حدیث رنگ و بو می گیرد و به آن شاخ و برگ فروان داده میشود. و روحانیون شیعه در حدیث سازی و نقل سخنان امام غایبشان از هم سبقت می گیرند!!!
متاسفانه نتیجه منفی اعتقاد به منجی در جوامع شیعه به خصوص ایران به گونه ای بازتاب یافته که توده ی مردم دست روی دست می گذارند و در برابر ظلم های حاکمان و شرایط بد روزگار سکوت می کنند. به این امید که شاید این جمعه و یا شاید آن جمعه با ظهور امام غایب ، همه چیز یک شبه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای درست شود.
این باور ، توده ی عوام را دچار چنان یبوست فکری میکند که گویی خود هیچ قدرتی برای تغییر اوضاع نابسامان ندارند و باید منتظر شخصی از جهان غیب باشند!
علاوه بر اینکه خودشان کاری نمی کنند ، دیگران را هم از تلاش نا امید می کنند...

این آیه قرآنی اش:وَلَقَدْ أَخَذَ اللّهُ مِيثَاقَ بَنِي إِسْرَآئِيلَ وَبَعَثْنَا مِنهُمُ اثْنَيْ عَشَرَ نَقِيبًا(مائده/ 12) «خدا از بني‌اسرائيل پيمان گرفت و از آن‌ها، دوازده نقيب (سرپرست) برانگيختيم».

ببنید ما منتظر منجی مون نیستیم که بیاد و همه چیز رو یک شبه و بی هیچ هزینه ای برامون درست کنه :
ما منتظر چیزای مهم تر هستیم ...
منتظر منجی مون هستیم تا عدالت رو در کل جهان برپا کنه ... یک حکومت جهانی که بر پایه عدالت ایجاد شده باشه برقرار کنه..

این باور ، توده ی عوام را دچار چنان یبوست فکری میکند که گویی خود هیچ قدرتی برای تغییر اوضاع نابسامان ندارند و باید منتظر شخصی از جهان غیب باشند!
خب الان تو دنیا خیلی ها هستند که از همچین قدرتی که می فرمایید حرف می زنند و ادعا داشتند آیا تونستند جهان رو تغییر بدن ..
آیا چیزی عوض شد یا همه اش جنگ و جنگ و جنگ و غارت و غارت و غارت ....

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آیه جواب سوال من نیست. شما که اهل تفسیر قران هستین بروید شان نزولش رو هم مطالعه کنید. همینجا یک نکته جالب از قرآن به نظرم رسید و اون هم اینکه اونقدر الله بر هر چیزی داناست که جملاتش کاملا مغشوشه که و حتی برای ترجمه هم نیاز داره توی پرانتز توسط مترجم متنش تکمیل بشه. اونم مترجمی که خودش یک آدمه و نه یه موجود معصوم و به دور از اشتباه! الله خیلی نیازمند به نظر نمیاد؟! این از بنیان محکمش. حالا تفاسیر مفسرین که دیگه به کنار!

اگه جواب خدا توی جوابای من نمی گنجه، جواب خود شما که توی جوابای من می گنجه. : ) ولی می دونین که جوابی ندارین، و چون خیال می کنین هرکس پست آخر رو بنویسه برنده است. می تونین در جواب من یه بار دیگه یه پست بی ربط دیگه بزارین. : )

کلام دوستانه اش آشناست؟ چون ساخته و پرداخته ذهن یک سری انسانه. درست مثل سروده های سهراب یا شاملو که هر وقت می خونین براتون آشناست. می تونین به خیالپردازیتون برای ماورایی بودن متن قرآن ادامه بدین. از نوشته تون برمیاد که متن قرآن افیون شماست. پیروز باشین.

تا بعد!

خیال میکنین هرکی پست آخر...: در جواب این جمله باید بگم شما تو فکرمایی!!! فکر خودتونه.
انگیزه من برای جواب دادن به پستها یکیش محک زدن دونسته های خودمه. بحث زمین کشتی نیست که هدف بردو باخت باشه... هدف برای دوطرف برده چون یکی به اشتباهش پی میبره دیگری از گفته اش مطمئن میشه.

قرآن عربی است و خدا خودش به فارسی ترجمه نکرده یه آدم ترجمه کرده... وهر زبان در خود مفاهیمی دارد که در ترجمه نادیده گرفته می شود و نمی توان آن را به طور کامل به زبان دیگر بیان کرد.

سروده های سهراب و شاملو آشناست ولی مشخصه دونفر با دو فضای فکری متفاوت اونو نوشته.

..... ببخشید نمی خواستم دیگه به این بحثای بی پایان جواب بدم ولی نتونستم:w05:

هانس جی

اخراجی موقت
خیال میکنین هرکی پست آخر...: در جواب این جمله باید بگم شما تو فکرمایی!!! فکر خودتونه.
انگیزه من برای جواب دادن به پستها یکیش محک زدن دونسته های خودمه. بحث زمین کشتی نیست که هدف بردو باخت باشه... هدف برای دوطرف برده چون یکی به اشتباهش پی میبره دیگری از گفته اش مطمئن میشه.

قرآن عربی است و خدا خودش به فارسی ترجمه نکرده یه آدم ترجمه کرده... وهر زبان در خود مفاهیمی دارد که در ترجمه نادیده گرفته می شود و نمی توان آن را به طور کامل به زبان دیگر بیان کرد.

سروده های سهراب و شاملو آشناست ولی مشخصه دونفر با دو فضای فکری متفاوت اونو نوشته.

..... ببخشید نمی خواستم دیگه به این بحثای بی پایان جواب بدم ولی نتونستم:w05:
قرآن عربی است و خدا خودش به فارسی ترجمه نکرده یه آدم ترجمه کرده.!!!!! خیلی در مورد این جمله فکر کن

هانس جی

اخراجی موقت
یه ویژگی که در همه استادان متفکر دیدم این بوده که همیشه از فکر سایر آدم ها سر در آوردن ، و یکی از این اساتید شما هستید . ویژگی خوبی است و هر بار که اینو می بینم بیشتر به دانسته هام در مورد شما ها ایمان میارم.

برای من کاش و کاشکی نکنید ، من اگر اینجا وایستادم و با افتخار می گم مسلمونم برای اینه که توی بی خدا ها زندگی کردم و دارم زندگی می کنم و دنیای اونها رو لمس کردم و الحق که چه دنیای مضخرفی است...

القصه من مسلمان نبودم و بعدا مسلمان شدم. این برای شما که تشریف نیارید و شعار های منورانه ندهید، با اطرافیانم که بی خدا بودن بحث کردم ، استادانم بی خدا بودن ، با ایشون نشست و برخواست زیاد داشتم.

البته برای دنیای شما ارزش قائلم چون شما هم به عنوان یه انسان حق دارید دنیای رو برای خود بسازید ، ولی تو دنیای بی خدا ها بوی پیچ زیاد میاد.

معلوم نیست که اگر چیزی به نام شانس، یا حضور فیزیکی انسان نبود می خواستید چه جوری مسائل رو توجیه کنید...

ادوار باطلی مثل شما و تفکرات شما رو زیاد دیدم ، از دیدن این باکی نیست ،چون کار شما ها همین است سعی در نفی چیز هایی دارید که درکشون براتون سخته ولی از آنجا که برای بشریت و همنوعان خود ارزش فراوان قائلید تصمیم به در آوردن آنها از دنیای تیره و تاریک یکتا پرستی و وارد کردن آنها به دنیای عاری از رخوت و بی تفاوتیه !!!! :)

القصه یکی از ویژگی های بیخدایانی که دیدم همان رخوت و بی تفاوتی بود و هست ، این رو چون دیدم و لمس کردم دارم می گم و مثل شما ذهن خوانی نمی کنم!
منظورت از خدا چیه؟؟ برا این بی خداها توضیح بده وارد حاشیه خواهشا نه.

کـریم

عضو جدید
در مورد صحت و سقم این قضیه بحثی ندارم، چون فکر کنم برای یک انسان غیر متعصب که به جایی وابسته نباشه حقیقت مشخص باشه.
اما نکته جالبش این وسط نحوه برخورد نژادپرستانه خدای این عزیزان با سایر ملل و انسان های نقاط دیگر جهان هست.

یعنی یک خانواده رو گرفته معیار، فرزند پشت فرزند میشن سرور کل مخلوقات جهان.

حتی در آیندگان هم یک انسان کامل پیدا نمیشه که ظرفیت رسیدن به این مقام رو داشته باشه.
حتما باید از سیستم شاهنشاهی گذشته پیروی کنه.

اینگونه حرف هارو شما امروز دقیقا در افکار سلطنت طلب ها هم میتونین مشاهده کنین.
که مدعی هستن یکی شاه شد، دیگه فرزندش خون شاه تو رگ هاش هست و نظر کرده هست و قدیس هست و....

بی جهت هم نیست که کشورهای خاورمیانه ای هرگز طعم دموکراسی رو نمیچشن.
یا نهایتا یک نمایشی براشون اجرا میشه.

چون تمامی افکارشون بر اساس سیستم سلطنتی و موروثی دنبال میشه، مردم تو خاورمیانه رعیت های نوکر شاهان هستند.
انسان آزاده که شاه نخواهد نداریم و این انسان بر چشمانش و گوش هایش مهر زده اند !!!

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
در مورد صحت و سقم این قضیه بحثی ندارم، چون فکر کنم برای یک انسان غیر متعصب که به جایی وابسته نباشه حقیقت مشخص باشه.
اما نکته جالبش این وسط نحوه برخورد نژادپرستانه خدای این عزیزان با سایر ملل و انسان های نقاط دیگر جهان هست.

یعنی یک خانواده رو گرفته معیار، فرزند پشت فرزند میشن سرور کل مخلوقات جهان.

حتی در آیندگان هم یک انسان کامل پیدا نمیشه که ظرفیت رسیدن به این مقام رو داشته باشه.
حتما باید از سیستم شاهنشاهی گذشته پیروی کنه.

اینگونه حرف هارو شما امروز دقیقا در افکار سلطنت طلب ها هم میتونین مشاهده کنین.
که مدعی هستن یکی شاه شد، دیگه فرزندش خون شاه تو رگ هاش هست و نظر کرده هست و قدیس هست و....

بی جهت هم نیست که کشورهای خاورمیانه ای هرگز طعم دموکراسی رو نمیچشن.
یا نهایتا یک نمایشی براشون اجرا میشه.

چون تمامی افکارشون بر اساس سیستم سلطنتی و موروثی دنبال میشه، مردم تو خاورمیانه رعیت های نوکر شاهان هستند.
انسان آزاده که شاه نخواهد نداریم و این انسان بر چشمانش و گوش هایش مهر زده اند !!!

عجب استدلالی:surprised:فتبارک الله

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی در متن قرآن حداقل دو بار نحوه تیمم توضیح داده شده ، انتظار می رود مساله مهمی همچون منجی آخرالزمان ، جزو مسائل مطرح شده باشد. آیا تیمم مهمتر از اعتقاد به موعود بوده است ؟!
که درباره تیمم دو بار به طور کامل و صریح توضیح داده شده اما در مورد منجی اصلا سخنی به میان نیامده...
اگر به کتاب های اولیه حدیث و روایات نقل شده در صدر اسلام سری بزنید ، متوجه می شوید که در آنها هم هیچ سخنی از مهدی موعود به میان نیامده. اما هر چه زمان جلوتر می رود و به خصوص به زمان حکومت شیعه مذهب صفویه میرسیم ، مساله منجی در کتاب های حدیث رنگ و بو می گیرد و به آن شاخ و برگ فروان داده میشود. و روحانیون شیعه در حدیث سازی و نقل سخنان امام غایبشان از هم سبقت می گیرند!!!
متاسفانه نتیجه منفی اعتقاد به منجی در جوامع شیعه به خصوص ایران به گونه ای بازتاب یافته که توده ی مردم دست روی دست می گذارند و در برابر ظلم های حاکمان و شرایط بد روزگار سکوت می کنند. به این امید که شاید این جمعه و یا شاید آن جمعه با ظهور امام غایب ، همه چیز یک شبه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای درست شود.
علاوه بر اینکه خودشان کاری نمی کنند ، دیگران را هم از تلاش نا امید می کنند...

سوره ابراهیم آیه 5
وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا مُوسى‏ بِآیاتِنا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ ذَكِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ إِنَّ فی‏ ذلِكَ لَآیاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ موسى را همراه آیات خود فرستادیم تا قوم خود را از ورطه ظلمانى كفر درآورده بوادى نورانى ایمان رهبرى كند، و آنها را بروزهاى خداوندى متذكر گرداند كه در آن آیاتى است براى هر صبركننده شكرگزارى.
در خصال صدوق از امام باقر روایت نموده كه فرمود «ایام اللَّه» سه روز است: روز قیام قائم آل محمد، روز رجعت و روز قیامت.

سوره صف آیه 8
یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ؛ مى‌‏خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش كنند ولى خدا كامل‏ كننده نور خویش است، اگر چه كافران را ناخوش آید.
از حضرت موسى بن جعفر علیه السّلام معنى آیه یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ را پرسید، حضرت فرمود: مقصود دوستى امیر المؤمنین علیه السّلام است وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ یعنى خداوند امامت را بآخر میرساند بدلیل آیه شریفه: الذین فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِی أَنْزَلْنا كه مقصود از نور همان امام است. محمد بن فضیل میگوید: عرض كردم: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‏ وَ دِینِ الْحَقِّ» یعنى چه؟ فرمود: یعنى خداوند به پیغمبرش دستور داد كه لزوم دوستى جانشین خود «امیر المؤمنین» را به مردم اعلام كند، و دوستى وصى پیغمبر «دین حق» است.
عرض كردم «لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ» چیست؟ فرمود: یعنى خداوند بهنگام ظهور قائم ما دین حق را بر همه ادیان باطله پیروز می‌گرداند. چنان كه خود فرموده: «وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ» یعنى خداوند نور خود را با ولایت قائم آل محمد تمام میكند «وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ» یعنى هر چند دشمنان على این را نخواهند. عرض كردم: اینكه میفرمائى تنزیل و ظاهر معنى قرآن است! فرمود: آرى آنچه كه گفتم تنزیل و ظاهر معنى قرآن است.

سوره ملک آیه 30
قُلْ أَ رَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ ماؤُكُمْ غَوْراً فَمَنْ یَأْتِیكُمْ بِماءٍ؛ مَعِینٍ اى پیغمبر! بمردم بگو: بمن بگوئید: اگر آبى كه در دسترس دارید در زمین فرو رود كیست كه آب روان براى شما بیاورد؟.
از حضرت امام رضا علیه السّلام روایت است كه فرمود: «مائكم» یعنى (ابوابكم) كه ائمه هستند و ائمه ابواب (ودرهاى رحمت الهى) میباشند «فَمَنْ یَأْتِیكُمْ بِماءٍ مَعِینٍ» یعنى كیست كه علم امام را براى شما بیاورد؟ (و آن درها را بروى شما بگشاید)؟

سوره قصص آیه 5
وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ؛ و ما بر آن هستیم كه بر مستضعفان روى زمین نعمت دهیم و آنان را پیشوایان سازیم و وارثان گردانیم.
در غیبت شیخ از امیر المؤمنین علیه السّلام روایت میكند كه در تفسیر این آیه فرمود: اینان كه در زمین ضعیف گشته‏اند آل پیغمبرند كه خداوند مهدى آنها را برانگیزد تا آنان را عزیز و دشمنانشان را ذلیل گرداند.

سوره انبیاء آیه 105
وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ؛ در زبور (حضرت داود پیغمبر) بعد از كتب آسمانى سابق نوشتیم كه: زمین را بندگان صالح ما بارث میبرند.
و اینان قائم آل محمد و یاران او میباشند.

منابع

. جلد پنجم از كتاب معجم احادیث امام مهدی.
. مهدی موعود، علامه مجلسی، باب پنجم کتاب.

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی نیاز هست که جاهلان رو با جهل خود تنها گذاشت این جهل ممکنه به هلاکت بینجامه و ممکنه حتی به نجات

سوره مبارکه بقره:

وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُواْ كَمَا آمَنَ النَّاسُ قَالُواْ أَنُؤْمِنُ كَمَا آمَنَ السُّفَهَاء أَلا إِنَّهُمْ هُمُ السُّفَهَاء وَلَكِن لاَّ يَعْلَمُونَ ﴿۱۳﴾

و چون به آنان گفته شود همان گونه كه مردم ايمان آوردند شما هم ايمان بياوريد مى‏گويند آيا همان گونه كه كم خردان ايمان آورده ‏اند ايمان بياوريم هشدار كه آنان همان كم‏ خردانند ولى نمى‏ دانند (۱۳)

کـریم

عضو جدید
عجب استدلالی:surprised:فتبارک الله

بهت توصیه میکنم حتما بشینی با سلطنت طلب ها بحث کنی.
چون استدلال هاشون دقیقا عین استدلال های شماست.
اونوقت جفتتون از دست هم شگفت زده میشین و بحث برای دو سلطنت طلب از دو نوع مختلف، شیرینه.
و هی بهم میگین فتبارک الله، فتبارک الله. ;)

یکی اونایی که سلطنت شاهان و سیستم فرزند به فرزند رو دوست دارن و یکی شماهایی که بازم سلطنت فرزند به فرزند رو بهترین نوع تصمیم برای حاکمیت جهان میدونین.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی اونایی که سلطنت شاهان و سیستم فرزند به فرزند رو دوست دارن و یکی شماهایی که بازم سلطنت فرزند به فرزند رو بهترین نوع تصمیم برای حاکمیت جهان میدونین.

منتظر منجی مون هستیم تا عدالت رو در کل جهان برپا کنه ... یک حکومت جهانی که بر پایه عدالت ایجاد شده باشه برقرار کنه..

خب الان تو دنیا خیلی ها هستند که از همچین قدرتی که می فرمایید حرف می زنند و ادعا داشتند آیا تونستند جهان رو تغییر بدن ..
آیا چیزی عوض شد یا همه اش جنگ و جنگ و جنگ و غارت و غارت و غارت ....
............

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بهت توصیه میکنم حتما بشینی با سلطنت طلب ها بحث کنی.
چون استدلال هاشون دقیقا عین استدلال های شماست.
اونوقت جفتتون از دست هم شگفت زده میشین و بحث برای دو سلطنت طلب از دو نوع مختلف، شیرینه.
و هی بهم میگین فتبارک الله، فتبارک الله. ;)

خب حق و باطل خیلی شبیه همن.مثل تشخیص حرکت یه مورچه روی سنگ سیاه اونم تو شب(خیلی سخته خداییش)
باید بصیرت داشته باشیه اوستا کریم:)
خودشو ناراحت نکن. حل میشه همه چی.

کـریم

عضو جدید
خب حق و باطل خیلی شبیه همن.مثل تشخیص حرکت یه مورچه روی سنگ سیاه اونم تو شب(خیلی سخته خداییش)

مسلما تشخیص حق و باطل خیلی سخته.
حق یعنی تبعیت مطلق از شاه و باطل یعنی نبود یک شاه یا سرور.

ای کاش خدای شما حداقل این ظرفیت رو ایجاد میکرد که در اون آخرالزمان !!! به جای آمدن یک منجی، همه انسان ها منجی بودن.

هیچ وقت نمیتونم شما سلطنت طلب هارو درک کنم، اون لذتی که نوکری دارین، اون لذتی که توی اطاعت هست، برام غیر قابل درکه.
ای کاش به ما هم یاد بدین چطوری میشه یک نوکر مطیع و گوش به فرمان بود؟
چطوری میشه آرزو کرد غلام یکسری انسان ویژه باشیم؟

رسیدن به مقام غلامی و رعیتی و در انتظار منجی بودن، مسلما بصیرتی میخواد که باید تنها با افکار هزاران سال پیش زندگی کنی تا بهش برسی. :)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مسلما تشخیص حق و باطل خیلی سخته.
حق یعنی تبعیت مطلق از شاه و باطل یعنی نبود یک شاه یا سرور.

ای کاش خدای شما حداقل این ظرفیت رو ایجاد میکرد که در اون آخرالزمان !!! به جای آمدن یک منجی، همه انسان ها منجی بودن.

هیچ وقت نمیتونم شما سلطنت طلب هارو درک کنم، اون لذتی که نوکری دارین، اون لذتی که توی اطاعت هست، برام غیر قابل درکه.
ای کاش به ما هم یاد بدین چطوری میشه یک نوکر مطیع و گوش به فرمان بود؟
چطوری میشه آرزو کرد غلام یکسری انسان ویژه باشیم؟

رسیدن به مقام غلامی و رعیتی و در انتظار منجی بودن، مسلما بصیرتی میخواد که باید تنها با افکار هزاران سال پیش زندگی کنی تا بهش برسی. :)

اتفاقا بشریت باید خودش منجی خودش باشه وگرنه لزومی نداره اینقدر زمان ظهور منجی به تعویق بیفته.در زمان مقدس بشریت به حدی از عقل استقرایی میرسن که نظرشون با نظر امام مطابقت داره.
این یعنی مردم سالاری واقعی.(لفظ دموکراسی مشکل داره)
شما میتونید غلامی نکنید آقای اسی.;)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

با توجه به کل حرفاتون جمله ی اولتون به شدت خودتون رو هم در بر میگرفت!!!

این بصیرت بد چیزیه
واقعا هم تشخیص دادنی نیست
دیدم کسایی که 7-8 سال فک میکردن بقیه بی بصیرتن و بعد از 7-8 سال (یه عمره!) تازه فهمیدن بقیه بودن که بصیرت داشتن .. البتهبعضی ها هم نفهمیدن
یعنی حتی کسایی که فک میکنن بصیرت دارن هم ممکنه در جهل مرکب باشن
انشالاه تا روز کنار رفتن پرده ها همه سعی در افزایش بصیرتشون داشته باشن
تعصب بدجوری تو بچه ها موج میزنه
و هرکس خودشو برحق میدونه
و چه جنگها و قتل ها و تجاوزهایی سر همین برحق دونستن در تاریخ حک شده!!!

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
با توجه به کل حرفاتون جمله ی اولتون به شدت خودتون رو هم در بر میگرفت!!!

این بصیرت بد چیزیه
واقعا هم تشخیص دادنی نیست
دیدم کسایی که 7-8 سال فک میکردن بقیه بی بصیرتن و بعد از 7-8 سال (یه عمره!) تازه فهمیدن بقیه بودن که بصیرت داشتن .. البتهبعضی ها هم نفهمیدن
یعنی حتی کسایی که فک میکنن بصیرت دارن هم ممکنه در جهل مرکب باشن
انشالاه تا روز کنار رفتن پرده ها همه سعی در افزایش بصیرتشون داشته باشن
تعصب بدجوری تو بچه ها موج میزنه
و هرکس خودشو برحق میدونه
و چه جنگها و قتل ها و تجاوزهایی سر همین برحق دونستن در تاریخ حک شده!!!

آهان خودتونو میگید با بصیرت؟
اعتقاد به منجی یکی از باور های اصلی بشریته.شما در حاشه قرار دارید که با این موضوع بیگانه هستید.
نگاهی بندازید به فیلم هایی که در این مورد ساخته شده.
پیروان اهل بیت تجاوز و قتل وغارتی نداشتن.بقیه رو نمیدونم.
البته فکر کنم دو جنگ جهانی نتیجه تفکر مدرن بوده و اصولا بین کشورای طرفدار اون دو تفکر مدرن بودن و هیچ ربطی به دین نداشته است.
لج بازی نکنید.کمی منطقی بیندیشید.
(راستی به این دوستاتون بگید واسه چی با n تا یوزر میان پست میزارن؟میخوان آمار بره بالا؟)

sahar hosseiny

عضو جدید
فعلا که ما خودمون باید منجی نسلمون باشیم به همدیگه احترام بزاریم و کارایی انجام بدیم که درست ومنطقین منجی دیگه ایم اگه وجود داشته باشه یه روز ظهور میکنه و کار خودشو انجام میده ما نباید به انتظار ظهور یه منجی دست رو دست بذاریم هیچ منجی برای یه آدم برتر از عقلش نیست.