درس برنامه نویسی C برای دانشجویان برق

s.hooshmand

عضو جدید
سلام
قراه من این ترم درس برنامه نویسی سی رو برای تعدادی از دانشجویان کنترل و الکترونیک کارشناسی ارائه کنم. به نطر شما کدام بخش ها بیشتر باید روش تاکید بشه و کدام مطالب این درس (در مقایسه با رشته کامپیوتر) به درد بچه های برق نمیخوره.
هر پیشنهادی بدید ممنون میشم!

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
قراه من این ترم درس برنامه نویسی سی رو برای تعدادی از دانشجویان کنترل و الکترونیک کارشناسی ارائه کنم. به نطر شما کدام بخش ها بیشتر باید روش تاکید بشه و کدام مطالب این درس (در مقایسه با رشته کامپیوتر) به درد بچه های برق نمیخوره.
هر پیشنهادی بدید ممنون میشم!

سلام
پیشنهاد می کنم به ترتیب سرفصلهای کتاب C برید جلو ....اینطوری بهتره....هر چی بیشتر بهتر:w16:

بعدش کی گفته ....بعضی مطالب به درد بچه های برق نمی خوره ....اتفاقا برعکس.....بعضی مطالب به درد بچه های کامپیوتر نمی خوره ....:surprised:
....
شاید کم کاربردترین قسمت .....مربوط به گرافیک باشه که خود بچه ها هم میتونن بخونن ....
....
هر چی بیشتر یاد بدید .... بچه ها در اینده از شما سپاسگزار خواهند شد....
....
ارزوی موفقیت ....;)

s.hooshmand

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسختون
واقعاً جواب دندان شکنی بود :surprised: آخه عزیزم سی رو ما خودمون ساختیم ...
خوب بالاخره بعضی مطالب مهم ترند و باید تاکید بیشتری روی آنها شود .از پاسخ شما خیلی کلی بود.
در ضمن من میخواستم ببینم مهندسین برق دقیقاً از این درس در درس های دیگر یا بازار کار چه استفاده ای میکنند (اگر این موضوع مشخص شود جواب وسال اول هم مشخص میشود)
خیلی ممنون میشم.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
در ضمن من میخواستم ببینم مهندسین برق دقیقاً از این درس در درس های دیگر یا بازار کار چه استفاده ای میکنند (اگر این موضوع مشخص شود جواب وسال اول هم مشخص میشود)
خیلی ممنون میشم.

بیشترین کاربرد این برنامه .... تا اونجاییکه من می دونم ....با برنامه سی راحت میشه با پورتهای کامپیوتر ارتباط برقرار نمود ....برای همین اکثر بردهای کنترلی ساخته شده مهندسین برق توسط برنامه سی با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنه ....و کنترل یک دستگاه از طریق کامپیوتر میسر می شود .....
....

........آخه عزیزم سی رو ما خودمون ساختیم ...
.

ببخشید منظورتون چی بود؟؟:surprised:

e-eng

عضو جدید
فکر میکنم برنامه نویسی واسه بچه های ترم 2 ای کمی سنگین به نظر بیاد.واسه من که اینطور بود....این تدریسه استاد که شاید بتونه درک مطالبو آسون کنه.
سر فصل های کتاب C به نظرم همه لازمه گفته بشه شاید تاکید روی ساختمان ها و از این قبیل دستور ها ضروری نباشه.
فکر میکنم ثبت مفهوم pointer ها در ذهن بچه ها خیلی مهمه.من اگه این درس رو تدریس میکردم بچه ها رو وادار به تمرین زیاد میکردم....چون تمرین و نوشتن دستوراس که به نظرم اهمیت داره.
آرزوی موفقیت دارم براتون!

mousa01

عضو جدید
الان من خودم برای انجام یه پروژه تخقیقی در زمینه برق باید به نرم افزارهای کاربردی مسلط باشم! بهمین دلیل نمیتونم انجامش بدم. وضع مالی هم خوب نیست که دنبال کنم و عملا" رو ش کار کنم. دولت هم کمکی نمیکنه!
:gol::gol::gol::eek:;)

mousa01

عضو جدید
سلام امیدوارم موفق و شادکام باشید! میخواستم بگم اگه دانشجوهای برق به برنامه c هم کامل مسلط باشند باز هم کمه! آخه الان آدم زمانی در زمینه برق پیشرفت میکنه که هم از گرایش کامپیوتر ، الکترونیک، کنترل، قدرت و فناوری اطلاعات آشنایی داشته باشه! پیروز و پر نشاط باشید

سميراذبيحي

عضو جدید
كمك

كمك

سلام مهندس.من رشته ام بيوالكتريكه هيچي هم ازبرنامه نويسي تومحيط توربوسي روبلدنيستم.اصلا چه جوري ميشه تومحيط برنامه نويسي كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟كمكم كن اين ترم بايدپاسش كنم.:(:w10:

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندس.من رشته ام بيوالكتريكه هيچي هم ازبرنامه نويسي تومحيط توربوسي روبلدنيستم.اصلا چه جوري ميشه تومحيط برنامه نويسي كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟كمكم كن اين ترم بايدپاسش كنم.:(:w10:

خسته نباشی عزیز ....چرا اینقدر زود به فکر افتادی .....:surprised:
....
مثل بیسیک میمونه تو دوره دبیرستان ..... مگه این ترم نداری .....کلاساشو نرفتی.... :cry:
....
تا حالا برنامه نویسی نکردی.... اصلا مگه سایت نداره دانشگاتون ....:w04:
....
چند تا دستور داره که اگه به اونا مسلط بشی می تونی هر برنامه ای بنویسی .... :w16:

ارزوی موفقیت .... :lol:

سميراذبيحي

عضو جدید
آخه من كه رشته ام كامپيوترنبودتودبيرستان كه بدونم بيسيك چيه من مهندسي پزشكيم تازه ترم اولم راستي كدوم دستوراتوبايدبلدباشم اگه كمك كني وبتونم اينكاروبكنم يه عمردعات ميكنم البته تاترم اول پاس شه ها:gol::)

gonzo

عضو جدید
دعا یادت نره !!!

دعا یادت نره !!!

آخه من كه رشته ام كامپيوترنبودتودبيرستان كه بدونم بيسيك چيه من مهندسي پزشكيم تازه ترم اولم راستي كدوم دستوراتوبايدبلدباشم اگه كمك كني وبتونم اينكاروبكنم يه عمردعات ميكنم البته تاترم اول پاس شه ها:gol::)

ای بابا اگه از رشته ریاضی اومدی بالا حتما درسی به نام مبانی کامپیوتر سال سوم داشتی عزیز !

در هر صورت فکر کنم کمی دیر شده باشه این طور نیست ؟
یکی از دستورات مهم حلقه هست ! هم for و هم while !
یکی دیگه مطالب مهم رشته ها و آرایه ها هستند !

جزییات هم در این درس مهم هستند ! به طوری که ممکنه شما دستورات را بدانید ولی هرچه آنها را مینویسید جز Error چیزی نصیبتون نمیشه !چه بسا ممکن است نکات ظریف و جزیی را فراموش کرده باشید یا بکلی ندانید !

kittleboy_87

عضو جدید
آخر این بحث چی شد؟
ما برقیا کدوم قسمتهارو بخونیم؟ اگر کسی جزوه ای یا کتابی در این رابطه داره لطفا بزاره ما هماستفاده کنیم

MOSTAFA-H

عضو جدید
در مهندسی برق و کاربرد سی در کار همون قدر بدرد میخوره که تو دانشگاه و کار ما بعد 10 سال فورترن و بیسیک بدرد خورد .
اصلافکر نمیکردیم بعد این زبونا زبون دیگه ای بیاد الان 12 سال میگزره هیچی بدردم نخورده .
تازه مگه همه چی رو باید بدونی .
اقیانوسی به عمق یک سانت؟
نمره بده برن بالا اصلا بدرد نخواهد خورد .تو چون خودت درس میدی فکر میکنی این درس از نون شب واجب تره در صورتی که اینطور نیست.
دانشجوهات همکارای خودت در سالهای بعد میشن روسیاهی به زغال میمونه.
الان دوست و همکار من که قبلا استادم بوده هر موقع منو میبینه باید سرشو بندازه پایین و خودش رو به ندیدن بزنه . آخه پسر جون ارزشش رو داره؟

mostafa_cs

عضو جدید
آخر این بحث چی شد؟
ما برقیا کدوم قسمتهارو بخونیم؟ اگر کسی جزوه ای یا کتابی در این رابطه داره لطفا بزاره ما هماستفاده کنیم

به نظر من ما برقیا باید یاد بگیریم که خوب بتونیم الگوریتم بنویسیم.
این هم فقط با تمرین زیاد میسر میشه، حالا میخواد بیسیک باشه یا سی.
اگر کسی بتونه خوب الگوریتم بنویسه هیچ مشکلی با سینتکسهای زبونای مختلف نداره.

بالا