درسهاي من از زندگي متاهلي

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام كم و بيش تو جريان مشكل من هستيد هر كسي هم نيست به لينك تو امضام بره و بخونه

هدف من اينه كه ما متاهلا چيزهايي كه تو زندگيمون به دست آورديم اينجا بنويسيم تا مجردين كه خواستن متاهل بشن استفاده كنن

فقط بگم بدون جهت گيري جنسيتي باشه و به عقايد هم احترام بذاريد
ممنون

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- قبل از اينكه محرم هم بشيد تو يك كاغذ تمام چيز هايي كه از همسرتون انتظار داريد بنويسيد . اين و بدونيد كه هيچ وقت اوني كه شما مي خوايد و پيدا نمي كنيد
هدف از اين ليست اينه كه بدين طرف بخونه تا بدونه شما چه انتظاراتي ازش داريد

شما تا نگيد طرف علم غيب نداره.

2- هيچ وقت ناراحتي ها كوچيك رو تو دلتون نگه نداريد به طرف بگيد البته تو خلوتتون نه جلوي ديگران

3- حرمت هم و نگه داريد نگذاريد پرده احترامتون دريده بشه مثلا: بفرماييد بشين با بتمرگ يك معني داره

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
وقتی دو نفر با هم دیگه ازدواج میکنند
مطمئن باشید شبیه هم نیستند
ولی باید با هم دیگه جور بشن
مثل دوتا سنگ
آنقدر باید ساییده بشه تا ضعفای هم دیگه پوشیده بشه
سعی کنید تو زندگیتون
هی وقت رابطتون زن و شوهری نباشید
سعی کنید رفیق باشید
سعی کنید اگه قبل از ازدواج با طرفتون دوست و رفیق هستید هیچ وقت نذارید رابطه عشقیتون زیاد بشه
چون باعث میشه وقتی ازدواج کنید چیزی نداشته باشید به هم بگید
ابراز احساسات کنید
و یه جورایی عادت بشه واستون
چون خیلی بد هست
وقتی زندگی عادی بشه خیلی خیلی بد هستش

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
ممنون فانوس كه اومدي
با اين دو خط موافق نيستم دو قطره آب باشيد همو جذب كنيد سوهان عمر هم نباشيد
نه دیگه اشتباه همین جاست
اگه ادما مثل قطره بودن که به هر شکلی در میومدند که دیگه کسی غمی نداشت
آدما وقتی به دنیا میان عینه خمیر هستند که به هر شکلی در میاد
اما وقتی بزرگتر میشن این خمیر تبدیل به سنگ میشه
که حالتی گرفته و میمونه
حالا وقتی ازدواج میکنند
دوتا سنگ با شکل های مختلف به هم میرسند
باید طوری رفتار بشه
که سنگ ها کنار هم قرار بگیره

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه دیگه اشتباه همین جاست
که حالتی گرفته و میمونه
حالا وقتی ازدواج میکنند
باید طوری رفتار بشه

اگه يكيشون خيلي سخت بود جنسش و اون يكي كلا محو كرد چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ميگم تو زندگي بايد رفيق بود

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا من یه چیزیو نفهمیدم تو تنهایی بگیم بفرمایید بشینید / ؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا من یه چیزیو نفهمیدم تو تنهایی بگیم بفرمایید بشینید / ؟
1 -منظورم اينه كه مشكلاتتون رو زماني كه تنها هستيد حل كنيد نه جلوي ديگران
2- انسان مي تونه بگه : بفرماييد - بشين - بتمرگ هر سه كلمه يك معني داره اما احترمشون متفاوت

انسان با احترام گذاشتن به ديگران واسه خودش احترام مي خره

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
1باید رفیق بود ، باید با هم مدارا کرد ، توی بحث هایی که پیش میاید همیشه باید یک نفر نرم تر باشد و کوتاه بیاید .

2سعی کنید عیب های هم دیگر را بپوشانید ، هر دو یتان برای هم مثل لباسی زیبنده باشید . هیچ وقت به عنوان درد دل یا هر چیز دیگر مشکلاتتان و عیب های همسرتان را به دیگران نگویید . به هیچ کس . خصوصا جلوی خانواده هایتان همیشه از همسرتان دفاع کنید ، هر طور که شده . به همسرتان ثابت کنید که همیشه پشتش هستید در هر شرایطی . این اصلا کار آسانی نیست .

3هر وقت ، هر صحبتی که خواستید بکنید اول به جملاتتان فکر کنید ، هیچ وقت ، هیچ وقت ، هیچ وقت با طعن و کنایه با هم حرف نزید . طعن و کنایه قلب طرف را به درد میآورد . حالا مرد باشد یا زن . سعی کنید جملات و کلماتتان را سم زدایی کنید . صادقانه و بدون ابهام و کنایه اصل مطلب و خواسته تان را به همسرتان بگویید .

4صحبت هایی که بین خودتان هست به هیچ عنوان از بین خودتان بیرون نرود .

5 طوری باشید که جلوی مردم یک زوج فوق العاده متحد و غیرقابل جدایی به نظر بیایید . طوری که هیچ کس به خودش جرات ندهد در رابطه ی شما دخالت کند . همیشه اتحادتان را حفظ کنید.

این پاره ای از تجربیات من بود .

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يكي مورد مهم

اونايي كه خودشون هم ديگه رو پيدا مي كنيددددددددددددددد با شمام :

يادتون باشه شما خودتون همديگر و پيدا كرديد پس هميشه زبونتون كوتاه باشه چون خودتون خواستيد

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
منزه جان اگه درسهات همین ها بودن باید بهت بگم هنوز از زندگی که از دست دادی چیزی نفهمیدی بیشتر سعی کن عزیزم

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من متاهل نیستم و تجربه ای از زندگی متاهلی ندارم ولی مطالبی رو که تو کتابا خوندم می نویسم شاید برای بقبه هم مفید واقع بشه

1- پای بندی کامل داشته باشید
برای اینکه در رابطتون واقعا خوسبخت بشید باید با تک تک نارو پود قلب و روحتون به این رابطه پای بند باشید وقتی کاملا احساس پای بندی می کنید هرگز احتمال جدا شدن یا اهمیت ندادن به طرف مقابلتون به ذهنتون نمی رسه

2-راحت و صادقانه باهم صحبت کنید
یکی از خصوصیات رابطه ی خوب حرف زدن راحت وصادقانه بین دو نفر است .هیچ چیز را در خودتان نگه ندارید ، تلنبار نکنید و جلوی احساسات خودجوش و طبیعی تان را نگیرید .اگر مشکل نگرانی سوال یا هر مساله دیگری وجود دارد با طرف مقابلتان راحت در میان بگذارید. وقتی گفتگو می کنید زمانش را به درستی انتخاب کنید این مهمترین عامل است تا گوش شنوایی برای حرفهایتان پیدا کنید .همیشه وقتی مساله ای پیش می آید آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید حلش کنید و به زندگی تان ادامه دهید.

3- آنچه را می خواهید در خواست کنید

کلمه درخواست مهمترین کلمه در زندگی زناشویی است پس از این به بعد عادت کنید که آن چه را می خواهید درخواست کنید .وقتی رابطه ای درست باشد طرف مقابل تان بیش از هر چیز دیگر خوشحالی شما را می خواهد وتنها راه برای اینکه شما را خوشحال کند این است که بذاند شما چه می خواهید وهیچ کس غیر از شما نمی داند دقیقا نیازها و علایقتان چیست .وقتی درخواست می کنید به نحوی مثبت و خوشایند درخواست کنید مودبانه و امیدوارانه و با خوش رویی درخواست کنید واز درخواست کردن نترسید

R o o z b e h

عضو جدید
سلام من متاهل نیستم و تجربه ای از زندگی متاهلی ندارم ولی مطالبی رو که تو کتابا خوندم می نویسم شاید برای بقبه هم مفید واقع بشه

1- پای بندی کامل داشته باشید
برای اینکه در رابطتون واقعا خوسبخت بشید باید با تک تک نارو پود قلب و روحتون به این رابطه پای بند باشید وقتی کاملا احساس پای بندی می کنید هرگز احتمال جدا شدن یا اهمیت ندادن به طرف مقابلتون به ذهنتون نمی رسه

2-راحت و صادقانه باهم صحبت کنید
یکی از خصوصیات رابطه ی خوب حرف زدن راحت وصادقانه بین دو نفر است .هیچ چیز را در خودتان نگه ندارید ، تلنبار نکنید و جلوی احساسات خودجوش و طبیعی تان را نگیرید .اگر مشکل نگرانی سوال یا هر مساله دیگری وجود دارد با طرف مقابلتان راحت در میان بگذارید. وقتی گفتگو می کنید زمانش را به درستی انتخاب کنید این مهمترین عامل است تا گوش شنوایی برای حرفهایتان پیدا کنید .همیشه وقتی مساله ای پیش می آید آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید حلش کنید و به زندگی تان ادامه دهید.

3- آنچه را می خواهید در خواست کنید

کلمه درخواست مهمترین کلمه در زندگی زناشویی است پس از این به بعد عادت کنید که آن چه را می خواهید درخواست کنید .وقتی رابطه ای درست باشد طرف مقابل تان بیش از هر چیز دیگر خوشحالی شما را می خواهد وتنها راه برای اینکه شما را خوشحال کند این است که بذاند شما چه می خواهید وهیچ کس غیر از شما نمی داند دقیقا نیازها و علایقتان چیست .وقتی درخواست می کنید به نحوی مثبت و خوشایند درخواست کنید مودبانه و امیدوارانه و با خوش رویی درخواست کنید واز درخواست کردن نترسید
ممنون دوست عزیز
به نظر من مورد 2 و 3 به شخصیت خود ما مربوط میشه ولی مورد 1 یک مقدار خیلی زیادیش به طرف مقابل هم بستگی داره.یعنی این احساس باید بوجود بیاد که هر دو طرف به عشقشون پایبند باشن.
هر چند البته تعدادی هم هستن که ریشه ای مشکل دارن!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
از هيچ چيز و هيچ كس جز خدايي كه اون بالاست نمي ترسم . دو تا اخطار سر پستام گرفتم بسه
من 6 تا گرفتم!!!
این تاپیک رو زدی که در مورد زندگی متاهلیت حرف بزنی و میای میگی نمیتونم بگم؟؟؟

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوت هایی که با یکدیگر دارید بپذیرید

شما با دیگران فرق دارید وبه این خاص بودنتان می توانید افتخار کنید در رابطه ای که دارید فرد متقابلتان نیز منحصر به فرد است این یکی از اصلی ترین دلایلی است که شما مجذوب او شده اید .افراد زیادی با این فرض ازدواج می کنند که می توانند طرف مقابلشان را تغییر دهند ولی یک قانون بزرگ وجود دار که آدم ها عوض نمی شوند.وقتی تفاوت های طرف دیگر را به گوش زد می کنیم در او احساس درونی طرد شدگی ناشایستگی و حقارت ایجاد می کنیم وآن فرد احساس می کند در برخی موارد خوب نیست به جای انتقاد از طرفتان آن را همان گونه که هست بپذیرید

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
به نظر من مورد 2 و 3 به شخصیت خود ما مربوط میشه ولی مورد 1 یک مقدار خیلی زیادیش به طرف مقابل هم بستگی داره.یعنی این احساس باید بوجود بیاد که هر دو طرف به عشقشون پایبند باشن.
هر چند البته تعدادی هم هستن که ریشه ای مشکل دارن!

ممنون عزیزم که نظرتو دادی

آره درسته

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تفاوت هایی که با یکدیگر دارید بپذیرید

شما با دیگران فرق دارید وبه این خاص بودنتان می توانید افتخار کنید در رابطه ای که دارید فرد متقابلتان نیز منحصر به فرد است این یکی از اصلی ترین دلایلی است که شما مجذوب او شده اید .افراد زیادی با این فرض ازدواج می کنند که می توانند طرف مقابلشان را تغییر دهند ولی یک قانون بزرگ وجود دار که آدم ها عوض نمی شوند.وقتی تفاوت های طرف دیگر را به گوش زد می کنیم در او احساس درونی طرد شدگی ناشایستگی و حقارت ایجاد می کنیم وآن فرد احساس می کند در برخی موارد خوب نیست به جای انتقاد از طرفتان آن را همان گونه که هست بپذیرید
كاملا تاييد ميشه

kamran-art

عضو جدید

نه دیگه اشتباه همین جاست
که حالتی گرفته و میمونه
حالا وقتی ازدواج میکنند
باید طوری رفتار بشه

من هم با فانوس تنهایی موافقم .
انسان وقتی که ازدواج می کنه شخصیتش شکل گرفته............
یکی از دوستان من همیشه میگه رابطه ای که با گذر زمان بهتر و بهتر میشه رابطه خوب و آینده داریه یعنی اینکه اوایل زندگیو آشنایی دو طرف شناخت کامل از هم ندارن و ممکنه کارهایی انجام بدن حرفایی بزنن که باعث رنجش طرف مقابلشون بشه اما بعد از اینکه شناخت پیدا می کنن مسلما دیگه کاری رو انجام نمیدن که میدونن طرفشون رو ناراحت می کنه....
ولی به حال رابطه ای که اولش خوبه و روز به روز بدتر میشه باید افسوس خورد.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستان من همیشه میگه رابطه ای که با گذر زمان بهتر و بهتر میشه رابطه خوب و آینده داریه یعنی اینکه اوایل زندگیو آشنایی دو طرف شناخت کامل از هم ندارن و ممکنه کارهایی انجام بدن حرفایی بزنن که باعث رنجش طرف مقابلشون بشه اما بعد از اینکه شناخت پیدا می کنن مسلما دیگه کاری رو انجام نمیدن که میدونن طرفشون رو ناراحت می کنه....

مرسی.......عالی بود

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مرسی.......عالی بود

خورد شدن به چه قيمتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه خورد هم شدي اگه طرفت نشد !!!!!!!!!!!!!!!!!

kamran-art

عضو جدید
خورد شدن به چه قيمتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه خورد هم شدي اگه طرفت نشد !!!!!!!!!!!!!!!!!

این خورد شدن نیست.
دو نفر وقتی که میخوان با هم زندگی بکنن باید با خصوصیات هم دیگه کنار بیان.....و طوری رفتار کنن که باعث رنجش طرفشون نشن. اگر دائم بخوان با هم لج بازی کنن که زندگیشون نمیشه و آخرش به جدایی ختم میشه.
به هبچ وجه هم فکر نکن من میتونم همسرم رو تغییر بدم...انسان تنها وقتی تغییر می کنه که خودش بخواد و خودش اراده کنه.:gol:

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا که همش معنویات زندگیه / دعواهای مادی زندگیرو چیکار کنیم