درخواست های مرتبط با:پایانه های مسافربری

rahim.k

عضو جدید
کسی از دوستان محترم ضوابط طراحی ایستگاه راه آهن و ریزفضاهاشو داره, خیلی احتیاج دارم.
با تشکر

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی از دوستان محترم ضوابط طراحی ایستگاه راه آهن و ریزفضاهاشو داره, خیلی احتیاج دارم.
با تشکر
این کتابو بخر
مقدمه ای بر طراحی ایستگاه های راه آهن
خسرو آذری
قیمت پشت جلد: 80000 ریال

• تعداد صفحه: 332
  • نشر: بیشه (08 بهمن، 1387)
  • شابک: 978-964-2512-28-7
  • قطع کتاب: وزیری
  • وزن: 750 گرم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این کتاب به صورت کلی گفته است .من این کتاب را خریدم
ترجیحا کتاب اصول طراحی ایستگاه های راه آهن مسعود نصر آزادانی هم بد نیست
اما بیشتر برای دانشجویان راه آهن مفید است نه معماری

samar_eng

عضو جدید
طراحی ساختمان ترمینال فرودگاه های تجاری، مسافرتی
:: امیر محمد آذری نیاء
دو سیستم كلی در طراحی ساختمان ترمینال فرودگاه های تجاری، مسافرتی وجود دارد:
سیستم متمركز وسیستم غیر متمركز. درسیستم متمركز كلیه مسافرین، توشه ها، و بارها طی یك حركت هماهنگ بصورت قیفی شكل، مسیری را طی كرده و در یك ساختمان مركزی تجمع یافته و آنگاه دوباره در بخش های مختلف استقرار هواپیماها پراكنده می شوند ولی در سیستم غیر متمركز مسافرین و بسته هایشان مستقیماً به محل سوار شدن هدایت می شوند. انتخاب هر یك از دو سیستم به مقدار سطح موجود كه جهت توقف هواپیما تخصیص داده شده بستگی دارد. هنگامیكه جهت سوار شدن به هواپیما پیاده روی بیش از 18 متر لازم باشد، الزاماً باید سیستم متمركز را به سیستم غیر متمركز تبدیل نمود. به همین ترتیب هنگامیكه تعداد درب های خروجی (محوطه مورد نیاز جهت سوار شدن به هواپیما) مورد نیاز هر شركت هوائی در یك فرودگاه از شش عدد تجاوز كند، سیستم غیر متمركز اقتصادی نخواهد بود. در چنین موقعیتی متمركز ساختن عملیات هر شركت هوائی در یك منطقه، از راه حل های منطقی خواهد بود و این راه حل منتهی خواهد شد به سیستمی كه در آن، تعدادی سیستم متمركز در یك منطقه بصورت غیر متمركز استقرار یافته اند.
در گذشته تسهیلات ترمینال مسافرین در غالب فرودگاه ها در یك ساختمان مركزی مستقر بوده است؛ چنین سیستمی تا زمانی مناسب خواهد بود كه تعداد هواپیماها و تعداد درب های خروج كم بوده و بتوان تمام بخش های مختلفه ترمینال را در یك ساختمان متمركز کرد و این در حالی است كه ظرف بیست سال گذشته ترافیك هوائی افزایش سریعی داشته و همین مساله دلیلی بر ناتوانی و عدم اجرایی بودن چنین سیستمی در دوران اخیر است. امروزه سیستم تمركز مختلط، كه بنام سیستم ترمینال های واحد نیز خوانده می شود، جایگزین سیستمهای دیگر گشته و بتدریج ملاك اصلی در طراحی ترمینال فرودگاه ها گردیده است.
در این سیستم تسهیلات ترمینال در واحدهای كوچكتری تمركز یافته و آرایش این واحدها پیاده روی از پیاده رو جلوی ترمینال تا محل سوار شدن به هواپیما را به حداقل می رساند. پس از اشباع یك واحد ودر صورت لزوم، واحدهای بعدی بدون ایجاد مزاحمت برای سایر واحدها بكار گرفته می شوند. این عمل آنقدر ادامه می یابد تا ظرفیت باند پرواز با ظرفیت كل واحدها برابری نماید. طراح علاوه بر در نظر داشتن عوامل متعدد، تمام یا قسمتی از تسهیلاتی نظیر سالن های انتظار، رستوران، فروشگاه ها و بخشی از دفاتر اداری را برای مسافرینی كه مجبورند هواپیمایشان را دراین فرودگاه عوض كنند و یا مسافرینی كه هواپیمایشان تاخیر طولانی دارد طرح می كنند.
بعضی از تسهیلات رفاهی را می توان در ساختمان هایی كه منحصراً بدین منظور احداث میشوند و در نزدیكی و یا در ارتباط با واحدهای مجری تشریفات پرواز قرار داردند در نظر گرفت که توانایی سرویس دهی به آنها را داشته باشد. واحدهای مجری تشریفات پرواز قویاً به اینگونه بخشها وابسته اند. برای مثال وابستگی آنها را به كابین شركت های بیمه هوائی، محل تبدیل ارزها ویا بلیط فروشی ها نباید از نظر دور داشت. طرح اینگونه تسهیلات دریك ساختمان مجزا خود باعث می گردد تفكیك پروازهای درون مرزی و برون مرزی تسهیل شود.
بالاخره سیستم ترمینال های واحد هزینه های اصلی اولیه را تقلیل بسیار داده و این اطمینان را به همراه دارد كه امكان گسترش ترمینال در مراحل بعدی بدون تحمیل هزینه های اضافی وجود داشته و هزینه های انجام شده قبلی را بی اثر نخواهد ساخت

منبع: http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/11159-طراحی-ترمینال

Rohallah.7

عضو جدید
ترمینال (پایانه مسافربری شهری)

ترمینال (پایانه مسافربری شهری)

سلام به دوستان معمار:gol:

من این ترم طرح 1 دارم وباید یه ترمینال (پایانه مسافربری شهری) طراحی کنیم.

این تاپیک گذاشتم تا دوستان یه کمکی به ما بکنن.هر نوع اطلاعاتی که دارین واسم بزارین ممنون میشم.اگه پلان ترمینال دارین رو هم بزارین که عالیه.

:w27::w27::w27:

raziarchitect

عضو جدید
QUOTE=Rohallah.7;3302745]سلام به دوستان معمار

این تاپیک گذاشتم تا دوستان یه کمکی به ما بکنن.هر نوع اطلاعاتی که دارین واسم بزارین ممنون میشم.اگه پلان ترمینال دارین رو هم بزارین که عالیه.

http://www.choomas.blogfa.com/post-873.aspx

raziarchitect

عضو جدید

http://www.mehraz23.blogfa.com/cat-2.aspx

سلام دوست عزیز به این سایت یه سر بزن;)

raziarchitect

عضو جدید

raziarchitect

عضو جدید

http://www.google.com/imgres?imgurl...&ndsp=16&ved=1t:429,r:9,s:98&biw=1004&bih=512

memarane

کاربر فعال
سلام.مجله معمار که دوستمون گفت خیلی خوبه.کتاب معماری ایستگاه و پایانه ها تالیف منصور بهادری هم چند نمونه توش هست.
البته من چند تا نمونه از ایستگاههای خوب ایران رو دارم.دو نمونه طراحی شده هم هست.تا ببینیم کدوما به کارت بیاد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شکلات فندقی

عضو جدید
سلام،
مجله معمارشماره 45، مهر و آبان 1386 ی مقاله هست به اسم طراحي ايستگاه هاي راه آهن ندیدمش خودم ولی امید وارم مفید باشه.
تو مجله ی هنرمعماری هم شاید باشه ی نگاهی بندازی بد نیست.

alice

عضو جدید
مجله معمار شماره 60 فروردین و اردیبهشت 89 منتشر شده ،احتمالا محل توزیع این مجله چند نسخه از اون داره
این عکس رو جلد این مجله است
DSC02913M.jpg

elisa_89

عضو جدید
پروژه پایانه مسافربری ( ترمینال )

پروژه پایانه مسافربری ( ترمینال )

سلام بچه ها ; پروژه این ترمم طرح 4 راجع به طراحیه ترمیناله . کسی میتونه کمکم کنه؟ اگه آدرسی از سایتی که پلان داشته باشه یا عکس از ترمینال بهم بدین ممنون میشم . منتظر کمکتونم. ;):child::child:

pritzker

عضو جدید
سلام بچه ها ; پروژه این ترمم طرح 4 راجع به طراحیه ترمیناله . کسی میتونه کمکم کنه؟ اگه آدرسی از سایتی که پلان داشته باشه یا عکس از ترمینال بهم بدین ممنون میشم . منتظر کمکتونم. ;):child::child:

سلام. قبل از هر کاری این دو تا رفرنس رو تهیه کن:

1- ضوابط و معیارهای فنی طراحی پایانه های مسافری جاده ای - نشریه شماره 352 سازمان مدیریت
2- مجله آبادی - سال نوزدهم شماره 61-62 ( هر دو شماره یک جلد هستن) زمستان 87 - بهار 88

بین نمونه های موردی هم پیشنهاد میکنم ترمینال کاوه اصفهان رو تحلیل کنی

موفق باشی

سلام دوستان موضوع طرح نهایی من در مورد ایستگاه قطاره در این زمینه یکی از معمارایی که خیلی فعاله و کارهای عالی و سطح جهانی داره آقای هادی تهرانی و گروه بی ار تی در آلمانه در لینک زیر 6 تا از کارای آقای تهرانی به همراه نقشه ها به صورت فایل پی دی اف قرار داده شده حجم فایل حدود 20 مگه
http://dc112.4shared.com/download/Y...herani__3_.pdf?tsid=20110328-024055-9656a27a 

potite

عضو جدید
سلام.ترمینال کاوه برای بررسی خیلی خوب من هم برای ترم گذشته تصمیم داشتم اونجا رو بررسی کنم اما از اینترنت هیچ عکس و مدارکی از اونجا نتونستم پیدا کنمو بی خیالش شدم شما هم اگه اصفهان هستی یا کسی رو اونجا داشته باشی اگه بری ترمینال هم ماکتش هست هم احتمالا مدارکش رو بهت بدن(چون من یه زمانی اونجا دانشجو بودم تو این موارد خیلی به دانشجو ها کمک می کردن)اما اگه اصفهان نیستی وکسی رو نداری بره اونجا به نظر من یه جای دیگه رو بررسی کن چون فکر نکنم بشه از اینترنت چیز زیادی پیدا کرد.به هر حال موفق باشی.

alipiroozz

عضو جدید
درخواست های مرتبط با:فرودگاه

درخواست های مرتبط با:فرودگاه

سلام دوستان .

من يه پروژه برداشتم تا آخر ارديبهشت وقت دارم، طراحي فرودگاه هست .

ميخواستم دوستان يه كمي كمك كنن .اطلاعاتي مثل سايز هواپيما .باند فرود (جهت . شيب و ...) پلان فرودگاه هاي معروف . برنامه فيزيكي . جنس باند فرودگاه (آسفالتي . بتني و ...) . نحوه قرار گيزي هواپيما ها . فاصله باندا و هر چي كه لازمه ديگه .

خودم فقط تونستم يه فرودگاه تو فايل كد پيدا كنم البته يه سري پلان فرودگاه هاي معروفم پيدا كردم تا حدودي كمكم كرد ممنون ميشم شما راهنمايي كنيد .

اگر كسي تجربه اين كارم داره ممنون ميشم از تجربياتش استفاده كنم .

تشككككككككككككر .

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
كمكككككككككككككككككككككككككككككككككككك

سلام
دوست عزيز نميدونم ساکن کجا هستي، اما مي تونم بهت بگم طرح 4 بچه هاي سمنان طراحي فرودگاه بود مي توني ازشون کمک بگيري(من خودم دانشجوي دانشگاه مازندرانم)

http://www.aemds.blogfa.com/

ا
ينم آدرس انجمن علميشونه،کمک بگير ازشون

alipiroozz

عضو جدید
سلام
دوست عزيز نميدونم ساکن کجا هستي، اما مي تونم بهت بگم طرح 4 بچه هاي سمنان طراحي فرودگاه بود مي توني ازشون کمک بگيري(من خودم دانشجوي دانشگاه مازندرانم)

http://www.aemds.blogfa.com/

ا
ينم آدرس انجمن علميشونه،کمک بگير ازشون

مهندس جان ممنون .ولي من تو اين سايت هيچي پيدا نكردم !تهران هستم .اين دوستان ايميلي . چيزي، ندارن ميل بزنيم ؟

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونجا ميتوني کامنت بذاري تا بهت اطلاع بدن

بهترين گزينه براي ارتباط به نظرم http://www.memarchitects.blogfa.com/ سايت علميه بچه هاي سمنانه
براي خانم دارايي يک پيام بذار انشالا که ميتونه بهت کمک کنه

aemds@yahoo.com
اينم ميل انجمنشونه

ایلناز71

عضو جدید
دیاگرام افقی و عمودی فرودگاه

دیاگرام افقی و عمودی فرودگاه

[FONT=&quot]فرودگاه[/FONT]
[FONT=&quot]پرواز[/FONT]​
[FONT=&quot]خودرو حمل مسافر[/FONT]​
[FONT=&quot]منطقه سوار شدن[/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل بلیط و سوار شدن[/FONT]​
[FONT=&quot]حرکت به سوی منطقه سوار شدن[/FONT]​
[FONT=&quot]انتظار[/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل کیف ها[/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل به هنگام ورود[/FONT]​
[FONT=&quot]رسیدن[/FONT]​
[FONT=&quot]پرواز[/FONT]​
[FONT=&quot]خودرو حمل مسافر[/FONT]​
[FONT=&quot]حرکت به سوی هواپیما[/FONT]​
[FONT=&quot]سوار کردن ساکها به خودرو[/FONT]​
[FONT=&quot]تقسیم بندی ساکها[/FONT]​
[FONT=&quot]کیف ها[/FONT]​
[FONT=&quot]برچسب خوردن کیفها[/FONT]​
[FONT=&quot]گذرگاه[/FONT]​
[FONT=&quot]هواپیماها[/FONT]​
[FONT=&quot]حرکت به سوی هواپیما[/FONT]​
[FONT=&quot]اتاقهای انتظار خطوط هوایی[/FONT]​
[FONT=&quot]اتاقهای استراحت غذاخوری[/FONT]​
[FONT=&quot]باجه فروش بلیط خطوط هوایی و ادارات[/FONT]​
[FONT=&quot]محدوده ورودی و پارکینگ[/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل رفت و آمد هواپیما[/FONT]​
[FONT=&quot]آشیانه هواپیما[/FONT]​
[FONT=&quot]سوار کردن تجهیزات[/FONT]​
[FONT=&quot]خودرو حمل بار[/FONT]​
[FONT=&quot]بخش سوار کردن[/FONT]​
[FONT=&quot]ریل بار[/FONT]​
[FONT=&quot]کنترل عبور و مرور[/FONT]​
[FONT=&quot]تعمیرات باند پرواز[/FONT]​
[FONT=&quot]تعمیرات هواپیما[/FONT]​
[FONT=&quot]تعمیر وسایل بالابر و حمل اسباب[/FONT]​
[FONT=&quot]انبار خودروها[/FONT]​
[FONT=&quot]تعمیر دستگاه ریل بار[/FONT]​
[FONT=&quot]تسهیلات کارکنان[/FONT]​
[FONT=&quot]امنیت[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]ساختمان اداری[/FONT]
[FONT=&quot]دفتر منشی انبار توالت[/FONT]​

ایلناز71

عضو جدید
عزیزم من اینو از کتابه مفاهیمه پایه در معماری نوشته: ادوارت وایت برات نوشتم.
کتابه خوبیه
موفق باشی