درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

worya123

عضو جدید
یکبار دیگر به فرمول بر گردید ترکیباتی که 80 در صد اب دارند یک مفهوم کاربردی نظافتی را همراه خود خواهند داشت .
ضمنا از دیتا شیت یکی از مواد سازنده کاربردش معلوم است نیاز نیست برای ترجمه تلاش کنید .
XIAMETER® MEM-0600 Emulsion PS
Aqueous emulsion of polydimethylsiloxane
• May be used in automotive applications, primarily in exterior plastic and rubber enhancers, for example, bumpers and tyres.

وجود 80 در صد آب به هیچ عنوان دلیل بر کاربردی نظافتی ترکیب نیست دوست عزیز این یک ترکیب امولسیونی و حلال آب
فورمول زیر استارت فورمولاسیوت برای تایر ماشین مشاهده پیوست Formulation for Tire Care.pdf

worya123

عضو جدید
بخاطر داشتن 83 درصد آب میتونه تمیز کند و بخاطر داشتن سیلاکسان ها میتواند براقیت بوجود آورد
به همین خاطر انرا برای تمیز کردن و براقیت لاستیک بکار میبرند ولی هنوز هم داو کمیکال این فرمول را تایید نکرده و بصورت پروتوتایپ معرفی نموده

دوست عزیز توجه بفرمایید من اونجا نوشتم که این یه استارت فورمولاسیونه
دلیل 83 درصد آب به هیچ عنوان نمیتونه دلیل بر تمیز کندگی باشه
سیلاکسانها انواع زیادی دارن که یکی از کاربرداشون براقیت لاستیک ولی بدلیل سیلاکسان بودن دلیل استفاده در لاستیک نیست ولی سیلاکسانها به هیچ عنوان نقش تمیز کننده نداره

worya123

عضو جدید
یکبار دیگر به فرمول بر گردید ترکیباتی که 80 در صد اب دارند یک مفهوم کاربردی نظافتی را همراه خود خواهند داشت .
ضمنا از دیتا شیت یکی از مواد سازنده کاربردش معلوم است نیاز نیست برای ترجمه تلاش کنید .
XIAMETER® MEM-0600 Emulsion PS
Aqueous emulsion of polydimethylsiloxane
• May be used in automotive applications, primarily in exterior plastic and rubber enhancers, for example, bumpers and tyres.

برای فورمولاسیون موادی که کاربرد نظافتی چندین جز لازم که در اینجا اصلا وجود نداره مثل حلالهای که قابلیت حل کردچربیها را داشته باشه مثل الکلها
و وجود امولسیفایر که بتونه چربیها را در خودش جذب کنه
بنا بر این بدلیل عدم وجود اینها این فورمول بهیچ عنوان تاکید می کنم بهیچ عنوان کاربرد تمیز کنندگی نداره
برای روشن شدن براتون یه استارت فورمولاسیون ماده تمیز کننده ماشین میزارممشاهده پیوست Formulation for Shampoo.pdf

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم درصد اکتیواسیون سورفکتانت ها رو چطور میشه محاسبه کرد
برای ترکیبات شوینده میخوام اگه کتابی هم میشناسید که بتونه بهم کمک کنه خیلی ممنون میشم معرفی کنید
با سپاس
سلام دوست عزیز
برای محاسبه درصد اکتیواسیون باید HLB یا همون هیدروفیل/لیپوفیل بالانس رو در مورد سورفکتانت ها بدونی.
این جزوه رو مطالعه کن.همه چی میاد دستت.موفق باشیمشاهده پیوست 76_Book_HLB_ICI.pdfمشاهده پیوست 76_Book_HLB_ICI.pdf

amirdolu

عضو جدید
سلام خدمت دوستان بزرگوار و مهندسین عزیز
بحث های خیلی ریز بینانه و دقیق که باعث شناخت بهتر و عمیق تر از مواد و نقش اونها در آمیزه ها میشه واقعا ستودنیه.
می تونیم مفاهیم کیفی مثل تمیز کردن و براقیت (البته به معنای کیفی اش) به طور نسبی در نظر بگیریم نه مطلق.
با آرزوی موفقیت برای همه

h o s s e i n

عضو جدید
میشه یکی کمکم کنه
من هرچیز ممکنی که بشه دونست راجع به گچ ، ادیتیوایی که برای ضد آب یا سبک یا ضد آتش کردنش موجوده وتا حالا استفاده شده رو می خوام
حالا ببینم کی میتونه شرمندم
ma ye madeh sakhtim bara ravan kardan va dirgir kardan gach ke ta hodode ziyadi ham mitone zede ab kone gacho

ملیکا زمانی

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز من تازه عضو سایت شدم .یه سوال داشتم و اونم اینکه آیا چیزی به عنوان ژل بدون آب داریم؟ یعنی ژلی که در ساختنش از آب استفاده نشده باشه؟ خواهشا کمکم کنید.آقای مهندس عراقی منو هم از راهنمایی های ارزشمندتان بی بهره نگذارید .تشکر

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
نظرتون راجع به استفاده از رزین آکریلیک حلالی ترموپلاست برای پوشش روی pp چیه؟
استفاده اش برای ساخت یک پوشش محافظه که مقاومت سایشی نسبتا خوبی داشته باشه .

mashhad alireza

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز من تازه عضو سایت شدم .یه سوال داشتم و اونم اینکه آیا چیزی به عنوان ژل بدون آب داریم؟ یعنی ژلی که در ساختنش از آب استفاده نشده باشه؟ خواهشا کمکم کنید.آقای مهندس عراقی منو هم از راهنمایی های ارزشمندتان بی بهره نگذارید .تشکر

با سلام خدمت شما
البته در سوال شما گویا انتظار جواب از جناب عراقی داشتید که شاید من بتونم کمکتون کنم
بله عامل ژل شدن بدون وجود اب هم است که به ان بنتن ژل میگویند که کاملا ژل است
فرمول ساخت:حلال غیر قطبی(نفت,زایلن,تولوئن,ویژه,.........) 90 لیتر بعد پودر بنتن 340 یا 34 یا 38 یا ....(بسته به میزان اهمیت و حساسیت شما و البته هزینه) 10 کیلو پس از میکس کامل و کمی گرم شدن آن اضافه کردن حلال قطبی(متانول,پروپانول,یا هر الکلی) 1.5لیتر بعد سریع محلول بعد از اضافه شدن الکل ها ژل میشود به همین راحتی:D

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما
البته در سوال شما گویا انتظار جواب از جناب عراقی داشتید که شاید من بتونم کمکتون کنم
فرمول ساخت:حلال غیر قطبی(نفت,زایلن,تولوئن,ویژه,.........) 90 لیتر بعد پودر بنتن 340 یا 34 یا 38 یا ....(بسته به میزان اهمیت و حساسیت شما و البته هزینه) 10 کیلو پس از میکس کامل و کمی گرم شدن آن اضافه کردن حلال قطبی(متانول,پروپانول,یا هر الکلی) 1.5لیتر بعد سریع محلول بعد از اضافه شدن الکل ها ژل میشود به همین راحتی:D

ببخشید در مورد ژل کاربوپول هم اطلاعاتی دارید؟

worya123

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
نظرتون راجع به استفاده از رزین آکریلیک حلالی ترموپلاست برای پوشش روی pp چیه؟
استفاده اش برای ساخت یک پوشش محافظه که مقاومت سایشی نسبتا خوبی داشته باشه .

سلام دوست عزیز
شما می تونید از گریدهای مخصوصی از رزین آکریلیک حلالی ترموپلاست که مخصوص پوشش بروی قطعات پلا ستیکی هستند استفاده کنید برای این منظور میتونید به سایت شرکتهای رزین سازی داخلی که رزین آکریلیک حلالی ترموپلاست تولید میکنند مثل شرکتهای رزیتان ,پرنیان رزین ,تاک رزین مراجعه کنید که اونها می تونن تو انتخاب رزین مناسب کمکتون کننهم می تونین از رزینهای خارجی مثل شرکت HELIOS
استفاده کنید

worya123

عضو جدید
ببخشید در مورد ژل کاربوپول هم اطلاعاتی دارید؟

ژل کاربوپول یک ماده تیکنر که بیشتردر مصارف بهداشتی و پزشکی برای مواد آبی والکلی استفاده می شه مثل ژلهای سنوگرافی که نیاز به یک محیط بازی جهت فعال شدن داره برای همین منطور اکثرا همراه مواد بافر قلیایی مثل تری اتانول آمین استفاده میشه

ملیکا زمانی

عضو جدید
با سلام خدمت شما

سپاسگزارم.همین که از کنار سوالم بی تفاوت نگذشتید بزرگواری شما رو میرسونه.بازم ممنونم.من بیشتر منظورم در زمینه مواد شوینده بود که متاسفانه سوالمو خوب مطرح نکردم.اینکه چطور میشه مایع ظرفشویی ژله ای بدون آب ساخت و آیا ممکنه ؟به همین خاطر سوالمو از مهندس عراقی پرسیدم.شما در زمینه ساخت مواد شوینده اطلاعاتی دارید؟ این روش ساخت در زمینه شوینده ها جواب میده؟

mashhad alireza

عضو جدید
سپاسگزارم.همین که از کنار سوالم بی تفاوت نگذشتید بزرگواری شما رو میرسونه.بازم ممنونم.من بیشتر منظورم در زمینه مواد شوینده بود که متاسفانه سوالمو خوب مطرح نکردم.اینکه چطور میشه مایع ظرفشویی ژله ای بدون آب ساخت و آیا ممکنه ؟به همین خاطر سوالمو از مهندس عراقی پرسیدم.شما در زمینه ساخت مواد شوینده اطلاعاتی دارید؟ این روش ساخت در زمینه شوینده ها جواب میده؟

ببین ملیکای عزیز من در کارخانه رنگ و تولید تینر مشغول هستم و در مورد این سوال شما که برای مواد شوینده غلظت دهنده یا همون عامل ژل کننده میخواهید حلال غیر آب باشه من اطلاعاتی ندارم!!
ولی تا آنجا که من میدونم در مواد شوینده فقط از آب به عنوان حلال تهیه مواد استفاده می کنند چون ارزان هستش و هم قابل دسترس
غلظت دهنده ی دیگری هم هست که البته باید با اب درست بشه که فقط گرونه و اسمش تیلوز هست و حدودا امریکاییش کیلویی 40000 تومنه و المانیش کیلویی 35000 که 1 لیتر اب نیاز داره با 10 گرم از این ماده با حدود 5 سی سی آمونیاک
ویا ارزانتر از این تیلوز که گفتم با قدرت کمتر cmc هستش و باز از این ضعیف تر PVAL (پلی ونیل الکل) هست که البته اینها کمی مات میکنند مایع شوینده رو که شما مجبورید از اوره بیشتر برای شفاف شدن استفاده کنید

worya123

عضو جدید
ببین ملیکای عزیز من در کارخانه رنگ و تولید تینر مشغول هستم و در مورد این سوال شما که برای مواد شوینده غلظت دهنده یا همون عامل ژل کننده میخواهید حلال غیر آب باشه من اطلاعاتی ندارم!!
ولی تا آنجا که من میدونم در مواد شوینده فقط از آب به عنوان حلال تهیه مواد استفاده می کنند چون ارزان هستش و هم قابل دسترس
غلظت دهنده ی دیگری هم هست که البته باید با اب درست بشه که فقط گرونه و اسمش تیلوز هست و حدودا امریکاییش کیلویی 40000 تومنه و المانیش کیلویی 35000 که 1 لیتر اب نیاز داره با 10 گرم از این ماده با حدود 5 سی سی آمونیاک
ویا ارزانتر از این تیلوز که گفتم با قدرت کمتر cmc هستش و باز از این ضعیف تر PVAL (پلی ونیل الکل) هست که البته اینها کمی مات میکنند مایع شوینده رو که شما مجبورید از اوره بیشتر برای شفاف شدن استفاده کنید
سلام دوست عزیز امیدوارم این بدردتون بخوره
موفق باشیدمشاهده پیوست طرز تهيه ژل.pdf

worya123

عضو جدید
دوست عزیز شما می تونید از PVP که قیمتش کمتره و در مواد آرایشی وبهداشتی کاربرد داره استفاده کنیدو در ادامه نوشتهای شما بهتر برای قلیایی کردن مخیط بجای سود وآمونیاک که بو بد واثر بد بر روی پوست داره از تری اتانول آمین استفاده کنید
موفق باشید

mashhad alireza

عضو جدید
دوست عزیز شما می تونید از PVP که قیمتش کمتره و در مواد آرایشی وبهداشتی کاربرد داره استفاده کنیدو در ادامه نوشتهای شما بهتر برای قلیایی کردن مخیط بجای سود وآمونیاک که بو بد واثر بد بر روی پوست داره از تری اتانول آمین استفاده کنید
موفق باشید

ممنون از لطف و محبت جناب عالی مرسی از آدرس و فایل ارسالی شما
دوست عزیز فرمایش شما کاملا متین ولی تری اتانول امین کمی گرون نیست؟ چون فکر کنم لیتری حدود 5000 باشه در صورتی که آمونیاک لیتری خیلی که باشه 1000 تومنه ولی بازم من با حرف شما موافقم که اون ماده بهتره چون حداقل بوی گند امونیاک رو نداره:confused:
بازم ممنون از نظرات شما در این بحث ژل ها

mashhad alireza

عضو جدید
موفق باشید

راستی در مورد pvp بیشتر توضیح میدید که چیه؟؟؟

بعد در مورد اون حلالی که با هم بحث کردیم من دادم برام آنالیز کردن و گفتن حلال خالص 406 پالایشگاهی هستش که درصد اروماتیک اون حدود 6% هست و بویلینگ پویتش هم 56 درجه هست حالا شما این حلال رو برای من چه قدر میتونی پیدا کنی ($) من اخرین خریدم از این نوع حلال تومن2850 بوده (7 بشکه خریدم)

آخرین ویرایش:

worya123

عضو جدید

بعد در مورد اون حلالی که با هم بحث کردیم من دادم برام آنالیز کردن و گفتن حلال خالص 406 پالایشگاهی هستش که درصد اروماتیک اون حدود 6% هست و بویلینگ پویتش هم 56 درجه هست حالا شما این حلال رو برای من چه قدر میتونی پیدا کنی ($) من اخرین خریدم از این نوع حلال تومن2850 بوده (7 بشکه خریدم)

pvp (پلی ونیل پیرولیدون) بعنوان ژل کننده در مواد آرایشی وبهداشتی استفاده می شه که قابلیت حل شدن در آب والکل داره در ایران هم تولید میشه ولی نمونهای خارجی با کیفیتتر ش هم هست یکی از تولید کنندهاش شرکت رهاوردتامیین که وابسته به تامین اجتماعی .شاید جالب باشه براتون که یکی از گریدهاش برای تولید خون مصنوعی استفاده می شه من براتون اطلاعات فنی شو میزارم امیدوارم بدردتون بوخوره
موفق باشین
مشاهده پیوست pvp k90.pdf

worya123

عضو جدید
ممنون از لطف و محبت جناب عالی مرسی از آدرس و فایل ارسالی شما
دوست عزیز فرمایش شما کاملا متین ولی تری اتانول امین کمی گرون نیست؟ چون فکر کنم لیتری حدود 5000 باشه در صورتی که آمونیاک لیتری خیلی که باشه 1000 تومنه ولی بازم من با حرف شما موافقم که اون ماده بهتره چون حداقل بوی گند امونیاک رو نداره:confused:
بازم ممنون از نظرات شما در این بحث ژل ها
سلام دوست عزیز
خواهش میکنم امیدوارم بدردتون بخوره چنتا فایل دیگم دارم فکرکنم بدربتون بخوره ولی حجمش بالاس متاسفانه نمی تونم میل کنم واستون
دوست عزیز توجه داشته باشید کار کردن با امونیاک کمترینش بوی گنده, خطرات دیگه ای که ثابت شده شامل عقیم شدن در مردانه .موارد ایمنی رو در رابطه با کار کردن با آمونیاک حتما رعایت کنید
موفق باشید

worya123

عضو جدید

صنایع شیمیایی سبلان لاک
www.sabalanlac.ir
آقای احمدیان
6638938-0451
لیتری 1600 تومان

mashhad alireza

عضو جدید
درود صد درود بر شما عزیز دوستاشتنی
واقعا فکر نمیکردم این قدر راهنماییم کنی که بخوای ادرس بزاری برام:w42:
ممنون بازم به خاطر معرفت شما اگر اومدین مشهد حتما خوشحال میشم ببینمتون:w27:

worya123

عضو جدید
درود صد درود بر شما عزیز دوستاشتنی
واقعا فکر نمیکردم این قدر راهنماییم کنی که بخوای ادرس بزاری برام:w42:
ممنون بازم به خاطر معرفت شما اگر اومدین مشهد حتما خوشحال میشم ببینمتون:w27:
سلام دوست عزیز ;
امیدوارم براتون مفید باشه
ممنون از لطفتون
دوست عزیز اگه هزینه تمام شده براتون مهمه شما می تونید از حلالهای ارزونتر که 30% قیمت 406 رو دارن استفاده کنید مثل نفت بی بو بازیافتی
موفق باشید

mashhad alireza

عضو جدید
سلام دوست عزیز ;
امیدوارم براتون مفید باشه
ممنون از لطفتون
دوست عزیز اگه هزینه تمام شده براتون مهمه شما می تونید از حلالهای ارزونتر که 30% قیمت 406 رو دارن استفاده کنید مثل نفت بی بو بازیافتی
موفق باشید
سلام بر شما دوست گرامی یلدا بر شما و تمامی اعضای سایت مبارک
بله حلال های ارزان تر نیز هست ولی دیر تبخیر هستند و هنگام پخت(60 درجه) ایجاد لکه و یا دوده روی قطعات میکنند(اصطلاح هفت رنگ شدن) زیرا باید زمان خشک شدن رزین روی قطعات 17 دقیقه باشه تا آماده بسته بندی شود که حلالهای ارزان تر این شرایط را ایجاد نمیکنند البته من با نفت سفید امتحان کردم که این نتایج را گرفتم که جواب کارم را نمی دهد
حال این نفت بی بو رو راستش امتحان نکردم ولی احتمال میدم برام مفید نباشه حال اگر شما انالیزی دارید از این نفت بی بو با احتصاب شرایط کاری من خوشحال میشم به من بدهید
البته دیدم شرکت پترو پویش خاورمیانه این نفت رو داره

worya123

عضو جدید
سلام بر شما دوست گرامی یلدا بر شما و تمامی اعضای سایت مبارک
بله حلال های ارزان تر نیز هست ولی دیر تبخیر هستند و هنگام پخت(60 درجه) ایجاد لکه و یا دوده روی قطعات میکنند(اصطلاح هفت رنگ شدن) زیرا باید زمان خشک شدن رزین روی قطعات 17 دقیقه باشه تا آماده بسته بندی شود که حلالهای ارزان تر این شرایط را ایجاد نمیکنند البته من با نفت سفید امتحان کردم که این نتایج را گرفتم که جواب کارم را نمی دهد
حال این نفت بی بو رو راستش امتحان نکردم ولی احتمال میدم برام مفید نباشه حال اگر شما انالیزی دارید از این نفت بی بو با احتصاب شرایط کاری من خوشحال میشم به من بدهید
البته دیدم شرکت پترو پویش خاورمیانه این نفت رو داره

سلام بر شما دوست عزیز یلدا هم بر شما و تمامی اعضای سایت مبارک;
دوست عزیز می تونید از متیل استات استفاده کنید که زود تبخیر ارزونه(2000-2200)
زیاد روی شرکت پترو پویش خاورمیانه حساب نکنید چون تناژ پایین (زیر 25 تن) نمی فروشه البته بشکه ای هم می فروشه ولی با قیمت بالا تر (حدود 4 برابر قیمت تناژ بالا ,حدود 3000-4000) در صورتی که شما می تونید با قیمت کمتر (500-8000) تو بازار پیدا کنید
موفق باشید

mehran65_2006

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته ی تحصیلی ام شیمی نیست و سوالی داشتم که هر یک از دوستان اطلاعاتی داشته باشند و بهم کمک کنند ممنون میشم
من میخوام یک قطعه از جنس کریستال (پلی استایرینی با نام اختصاری GPPS فرمول شیمیایی پلی استایرن (n(C8H۸ می‌باشد نام تجاری این محصول در بازار ایران کریستال می‌باشد )و ای بی اس(آکریلونیتریل بوتادیناستایرن با فرمول شمیایی (C8H8)x· (C4H6)y·(C3H3N)z)) که به اختصار ABS خوانده می‌شود نوعی پلیمر گرما نرم است که از از پلیمریزاسیون استایرن و آکریلونیتریل در حضور پلی بوتادین به دست می‌آید و دارای ساختاری آمورف می‌باشد )رو بهم بچسبونم , ماده حلالی که بتونه این دو جسم رو بهم بچسبونه رو میخواستم یا چسبی که بصورت محلول باشه و سیالیت خوبی داشته باشه که سریع خشک بشه و زیبایی خوبی هم داشته باشه اگه بعد از خشک شدن بتونه فرم ای بی اس هم بگیره خیلی عالی میشه بعضی دوستان کلرو فرم و چسب 1 2 3 را پیشنهاد داده بودند که زیاد جالب نبود
ممنون از لطف دوستانی که بهم کمک میکنن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mashhad alireza

عضو جدید
با سلام خدمت عزیزان
یک سوال:کسی فرمولی برای ساخت گروت اپوکسی داره؟ و همراه این محصول فرمول ساخت رنگی بر اساس اپوکسی برای کف پوشها البته با ذکر نوع رزین مثلا شل المان یا جانا عربستان

amirshadpor

عضو جدید
سلام
دوستان کسی می دونه از کجا می تونم لوریل الکل 2 مول اتوکسیله تهیه کنم>؟

بالا