درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی

nazanin afshar

عضو جدید
salaaaaaaaaaaaaaam
bebakhshidd khodamuzi vase yadgirie narmafzare matlab has?
bayd ye seri data ro bahash mohasebe konam ama nemidunam chetori agar rahnamaiim konid mamnoon misham:cry:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

avin.r

عضو جدید
سلام
سوال:

در تیتراسیون اسید ضعیف و باز قوی کدوم شناساگر بهتره و چرا؟؟؟ 1ـ فنیل فتالئین و 2ـ متیل اورانژ

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
سوال:

در تیتراسیون اسید ضعیف و باز قوی کدوم شناساگر بهتره و چرا؟؟؟ 1ـ فنیل فتالئین و 2ـ متیل اورانژ
سلام
برای این تیتراسیون شناساگر فنل فتالئین بهتر است. نحوه کار این شناساگر ها تغییر رنگ اونها در pH های مختلف می باشد .

شناساگرهارنگ اسيديمحدوده pH براي تغيير رنگرنگ بازي
متيل اورانژ(Methyl Orange)قرمز1/3-5/4زرد
قرمز متيل(Methyl Red)قرمز2/4-3/6زرد
تورنسلصورتي0/5-0/8آبي
فنل فتالئين(Phenolphthalein)بي رنگ0/8- 6/9ارغوانی(Purple)

در تیتراسیون اسید ضعیف و باز قوی در ابتدا pH بالا میباشد و آرام آرام اون رو کاهش می دهیم و چون بعد از مشاهدا تغییر رنگ ما دست از کار می کشیم پس باید تغییر رنگ تا حد امکان به pH=7 نزدیک و کمی هم در pH های بالاتری تغییر رنگ دهد ..
پس از جدول هم کاملا مشخص است که متیل اورانژ اصلا شناساگر مناسبی نیست ..

avin.r

عضو جدید
درود
و یه سوال دیگه:
اوروشیول چیست؟؟؟
من فقط میدونم:
یکی از مشتقات فنول است. اوروشیول ماده ای تحریک کننده و سوزش آور است و در برگ بلوط سمی و پیچک سمی وجود دارد.
اینم: ساختار اوروشیول

خاله

عضو جدید
بدست آوردن منحنی حباب و شبنم (نمودارp-T) برای سیستم چند جزئی (co2-H2s-c1-c2-c3-ic4-nc4-ic5-nc5c6-c7-c8) با استفاده ازمعادله peng-rabinson وبرنامه نویسی با مطلب . فوریه آخه 3 نمره از پایان ترمه.راستی استاد یه راهنماییم کرد گفت از فشار 4 مگا پاسکال شروع کنید

taha70

عضو جدید
حل PDE با روش جداسازی متغیر ها

حل PDE با روش جداسازی متغیر ها

سلام کسی می تونه pDE که ضمیمه کرده ام را با روش جداسازی متغیرها حل کنه؟؟20.jpg

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    25.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amin7128

عضو جدید
سلام کسی میتونه سوال 4 فصل 9 از انتقال جرم تریبال رو حل کنه
ممنون

slg

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میدونه چطور میشه یه فرایند کریستالیزاسیون را با هایسیس شبیه سازی کرد؟

S.HASANZADE

عضو جدید
حل تحلیلی مقاله

حل تحلیلی مقاله

سلام.میخواستم ببینم کسی میتونهاین فرمولو برام تحلیلی حل کنه.تو این مقاله اومده

پیوست ها

• 21.pdf
    473 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.png
    1.png
    36 کیلوبایت · بازدیدها: 0

S.HASANZADE

عضو جدید
حل مساله

حل مساله

سلام.کسی میتونه این معادلرو با جداسازی متغیرها حل کنه برسه به تتا.ممنون میشم کمکم کنید 1.png12.jpg

tip221

عضو جدید
خواهشا سریع راهنمایی کنید

خواهشا سریع راهنمایی کنید

سلام. می خواستم بدونم تو قانون بیر لامبرت A=Ebc پارامتر ضریب جذب مولی یا E رو چطوری محاسبه می کنند؟

chemist91

عضو جدید
بمیرم واست میم شیمی
حیف که من شیمی ام و گرنه اگه میتونستم کمکت میکردم احتمالا
خدا صبرت بده با این هم رشته ای های شیک!!!

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی در مورد مطالعه و روش طراحی سیستم های استخراج مطلبی داره
میشه از فصول ۱۱و۱۲و۱۳مک کیب یاتریبال پیداکرد ولی من متاسفانه ندارم کتابشو
ممنون میشم کمک کنید

boyegandom

عضو جدید
خئهی.jpgج حل این سوالو میخواستم ممنون میشم اگه کمکم کنید . سوال 4 فصل 12 تریبا هست ( فصل خشک کردن )

آخرین ویرایش:

matinkoohjani

عضو جدید
سلام خسته نباشید.حل المسائل شیمی عمومی 1 مورتیمر ویرایش 6 ترجمه عیسی یاوری رو کسی داره؟

gariboys

عضو جدید
سوال دری بسیار بسیار مهم و فوری...

سوال دری بسیار بسیار مهم و فوری...

سلام به تمامی دانشجویان و اعضا سایت یه مشکلی برام تو کتاب موازنه دیوید هیمل بلاو بوجود آومده که به شرح زیر است اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه :
اگه یادتون باشه یه فرمول برای تبدیل درجه سیلسیوس به فارنهایت وجود داشت ( F = 1.8 C + 32) درسته
حالا یه فرمول دیگه تو هیمل بلاو نوشته هم تو زبان اصلی و هم تو ترجمه که به نظر من طبق فرمول بالا غلط و نتیجه ای عکس آن دارد (C=1.8 #F#)
البته منظور من بجای # همان دلتا می باشد که علامتشو پیدا نکردم .
زیرا اگر فرمول اول رو که به صورت خطی است و به ازای هر مقداری درست است در نظر بگیریم , طبق محاسبات زیر به فرمول عکس بالا یعنی (F=1.8 #C#)خواهیم رسید :
F[SUB]1[/SUB] = 1.8 C[SUB]1[/SUB] + 32 و F[SUB]2[/SUB] = 1.8 C[SUB]2[/SUB] + 32 واین دو رابطه را از یکدیگر کم ( تفریق ) کنیم به رابطه ( F[SUB]2[/SUB]-F[SUB]1[/SUB] = 1.8 (C[SUB]2[/SUB]-C[SUB]1[/SUB] خواهیم رسید که F[SUB]2[/SUB]-F[SUB]1 و [/SUB]C[SUB]2[/SUB]-C[SUB]1[/SUB] یعنی دلتا سی و دلتا اف .
حالا اگر کسی می دونه بگه که چرا و به چه علت راه من غلط است و راه رسیدن به فرمول دوم چی ؟
لطفا هرچه زود تر کمکم کنید .... خواخشا ...http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/YahooIM/58.gif

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام معادله رو به شکل عددی حل کنم یعنی حدم تعین سه ریشه برای حجم هست وقی به فشار مقدار های مختلف بدیمV^3-(0.0648+26.42/p )v^2+7.4709v/p-0.4841/p =0

elahe.shimi

عضو جدید
سلام خسته نباشید. اگر ممکنه به سوالات زیر پاسخ بدید. ممنون میشم. 1_چرا برج تقطیر در خلا هم در بالا و هم در پایین قطر کمتری دارند؟ 2_اگر به دلایلی feed برج تقطیر در حال run برای مدت کوتاهی قطع شود برج وارد چه شرایطی میشود و کارمند اتاق کنترل برای نرمال کردن شرایط چه کاهرهایی باید انجام بدهد؟

shiva.a.r.t

عضو
سلام.میشه این سوال رو تا دوروز دیگه حل کنید؟
شیمی فیزیک.TcوPcوVcدرواندروالس بر حسبaوbبدست آورید؟
:(

mohandes-87

عضو جدید
سلام.میشه این سوال رو تا دوروز دیگه حل کنید؟
شیمی فیزیک.TcوPcوVcدرواندروالس بر حسبaوbبدست آورید؟
سلام رابطشو برات مینویسم ببین همینه؟ a=27R[SUP]2[/SUP]T[SUP]2[/SUP][SUB]c[/SUB]/64p[SUB]c[/SUB]

b=RT[SUB]c[/SUB]/8p[SUB]c[/SUB]
اثباتشم دارم اگه خواستی

9014321254

عضو جدید
سلام دوستان
درایو رابطه های کنترل فرآیند رو میخوام تو هیچ کتابی نیس
فرمول های پاسخ پله درجه دوم مثلا overshoot
ممنون میشم کمکم کنید

Atro Paat

عضو جدید
سلام دوستان
پروژه : حل توابع بسل نوع اول و دوم با MATLAB

Y[SUB]0[/SUB](λ) J[SUB]0[/SUB](2λ) – J[SUB]0[/SUB](λ) Y[SUB]0[/SUB](2λ) = 0 → λ[SUB]1[/SUB] , λ[SUB]2 [/SUB], λ[SUB]3[/SUB] , … , λ[SUB]m[/SUB]

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
پروژه : حل توابع بسل نوع اول و دوم با MATLAB

Y[SUB]0[/SUB](λ) J[SUB]0[/SUB](2λ) – J[SUB]0[/SUB](λ) Y[SUB]0[/SUB](2λ) = 0 → λ[SUB]1[/SUB] , λ[SUB]2 [/SUB], λ[SUB]3[/SUB] , … , λ[SUB]m[/SUB]
سلام
یک فایل اموزشی برای رسم توابع بسل با matlab دارم که براتون میذارم ..

پیوست ها

• bessel function.pdf
    231.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

polymer77

عضو جدید
سلام .
دوستان اثبات فرمول دبی حجمی ، تنش ، ویسکوزیته رو واسه ی لوله مخروطی شکل ( قطر لوله در حال کاهش هس )رو میخوام ؟ با المان گیری حل میشه .
خیلی نیاز دارم .
بالا