درخواست : طراحی کتابفروشی

آریاک

عضو جدید
دوستان سلام
من برای پروژه این ترم باید یک کتاب فروشی طراحی کنم
سایت این مکان توی شهر مشهد حاشیه ظلع شمالی دانشگاه فردوسی درست قسمت پل هوایی در حاشیه بولوار وکیل آباد
هدف از طراحی این کتاب فروشی تعامل دانشگاه و دانشجویان این دانشگاه با مردم دیگه ست
و چون قراره ایستگاه اتوبوسی که کمی بالاتر از این سایت هست به اینجا انتقال پیدا کنه و ایستگاه پر رفت و آمدی هم هست پس مردم زیادی از کنار این کتاب فروشی در گذر هستند

حالا اول میخوام از شما دوستای عزیز بپرسم که اگر شما مخاطبین این کتاب فروشی دارید دوست چه جوری باشه که شمارو به سمت خودش جذب کنه؟ یعنی دوست دارید چه ویژگی هایی داشته باشه و چه راه حل هایی برای جذب مخاطب بیشتر این مجموعه پیشنهاد میکنید؟
ممنون میم اگر نظرات تون رو بگید

در خواست دیگه ای که دارم شاید یکم تخصصی تر باشه
با توجه به ویژگی های سایتی که براتون گفتم شما طراحی چه فرم هییر و پیشنهاد میکنید؟
چه ایده گرایی هایی در فرم این مجموعه میتونم داشته باشم؟
البته این سایت دارای تعداد زیادی درختم هم هست که فرم باید با توجه به وجود این درخنان طراحی بشه
مساحت مجموعه هم حداکثر 300 متر هست که این 300 متر میتونه در 2طبقه هم تقسیم بشه!

چون این پروژه در مشهد هست میشه منو برای جهت نور و وزش باد های غالب هم راهنمایی کنید!

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون
ببین کتابات باید جوری باشه که همه بهت مراجعه کنن
مثلا هر سن و سال و خصوصا قشر دانشجوااااا
به نظرم 2 طبقه اش کن

کتابای تخصصی همه رشته ها
روانشناسی
ارامش ذهن
اموزشی ها
و...
سعی کن کامل باشی که همه کشیده بشن سمت شما

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش من مشهدی نیستم برای همین خیابنوش رو نمیشناسم سوالم از شما اینه که ابن خیابان توی بافت قدیم ویا بافت جدید ؟ آیا اجازه دارید مدرنش کنید ویا باید به صورت سنتی کارش کنید ؟
جواب شما میتونه توی طراحی خیلی موثر باشه چون اگه سنتی باشه خوب شما هم کانسپت وحجمتون باید از اون تبعیت کنه وهم دکوراسیون داخلیش .واگه مدرن هم باشه که میشه کل کار رو مدرن کرد .
راستش اگه من بودم واگه استادم اجازه میداد یه طبقه هم اختصاص میدادم به کافه گالری یعنی هم حالت کافی شاپ باشه وهم یه گالری معماری وهنری .
وایدم روی این کار به خاطر حرف خودتون بود که گفتید هدف از این کار تعامل دانشگاه ودانشجویان هستش وتوی این کافه میشه جایی برای تعامل دانشجویان با همم باشه .
البته بازم میگم من نظرمو گفتم وشاید بعضی ها با من هم عقیده نباشن

Sina-Arch

عضو جدید
به نظر من یه فرم مکعبی و ساده از بین درختا خیلی میتونه به سایتت کمک کنه و با پایین بردن ورودی از کد صفر خیابون بوسیله ی چند تا پله عریض مثلا عرض 4-5 متری به القای آرامش فضای کتاب کمک می کنه
نورگیری مرکزی از سقف هم پیشنهاد منه برای این بخش

آریاک

عضو جدید
سلام ممنون
ببین کتابات باید جوری باشه که همه بهت مراجعه کنن
مثلا هر سن و سال و خصوصا قشر دانشجوااااا
به نظرم 2 طبقه اش کن

کتابای تخصصی همه رشته ها
روانشناسی
ارامش ذهن
اموزشی ها
و...
سعی کن کامل باشی که همه کشیده بشن سمت شما

خیلی ممنون از نظرتون
مسلما این کتاب فروشی این امکان رو داره، چون قراره که هم مخاطب عام داشته باشه و هم دانشگاهیان
ولی خوب بیشتر صحبت من به خاطر چیز هایی هست که باعث میشه مردم در نگاه اول جذب مجموعه بشن
مثل امکانات فضایی کتاب فروشی، فرم و کل ساختمون و .....

آریاک

عضو جدید
سلام
راستش من مشهدی نیستم برای همین خیابنوش رو نمیشناسم سوالم از شما اینه که ابن خیابان توی بافت قدیم ویا بافت جدید ؟ آیا اجازه دارید مدرنش کنید ویا باید به صورت سنتی کارش کنید ؟
جواب شما میتونه توی طراحی خیلی موثر باشه چون اگه سنتی باشه خوب شما هم کانسپت وحجمتون باید از اون تبعیت کنه وهم دکوراسیون داخلیش .واگه مدرن هم باشه که میشه کل کار رو مدرن کرد .
راستش اگه من بودم واگه استادم اجازه میداد یه طبقه هم اختصاص میدادم به کافه گالری یعنی هم حالت کافی شاپ باشه وهم یه گالری معماری وهنری .
وایدم روی این کار به خاطر حرف خودتون بود که گفتید هدف از این کار تعامل دانشگاه ودانشجویان هستش وتوی این کافه میشه جایی برای تعامل دانشجویان با همم باشه .
البته بازم میگم من نظرمو گفتم وشاید بعضی ها با من هم عقیده نباشن

سلام دوست عزیز
نه، این سایت جز بافت قدیمی شهر مشهد نیست و برای طراحی فرم کاملا آزادیم که به هر شیوه ای که دوست داریم عمل کنیم، یعنی هم میشه مدرن کار کرد و هم سنتی
بله، میشه در این جموعه این فضا رو هم ایجاد کرد و محدودیتی نیست، ولی خوب من فکر میکنم که با وجود یک کافی شاپ در این مجموعه شاید تا حدودی مخاطبین عوض بشن، یعنی باعث حضور کسانی بشه که شاید با هدف کتاب وارد نشن و مخصوصا در روز های تعطیل این موضوع بیشتر نمود پیدا میکنه و در نتیجه شاید باعث فاصله گرفتن از هدف اصلی بشه و خیلی از افراد دقیقا به خاطر همین موضوع از مجموعه فاصله بگیرن
ما باید دنبال ایجاد فضای در جهت جذب مردم و تعاملات فرهنگی بشیم و این موضوع باعث جذب بیشتر افراد به سمت کتاب بشه
ممنون از این که راهنمایی کردید
منتظر نظرات خوب تون هستم
موفق و سربلند باشید:gol:

آریاک

عضو جدید
به نظر من یه فرم مکعبی و ساده از بین درختا خیلی میتونه به سایتت کمک کنه و با پایین بردن ورودی از کد صفر خیابون بوسیله ی چند تا پله عریض مثلا عرض 4-5 متری به القای آرامش فضای کتاب کمک می کنه
نورگیری مرکزی از سقف هم پیشنهاد منه برای این بخش

سلام گرامی
بله نظر شما در این باب خیلی به من کمک میکنه
چون یکی از کانسپت هاییمن هم برای فرم در این زمینه شکل گرفته
به نظر شما برای کیفیت بخشی بصری به این ترتیب فرم چه کارهایی میشه انجام داد؟
ممنون از راهنمایی تون:smile:
ب

بالا