درخواست : سوال یک مقاله

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
دوستان و معماران عزیز سلام
لطفا هرکسی می تونه به این سوال پاسخ بده،یعنی اگه می تونه یه جایی رو به ما معرفی کنه که یه سری از مشخصه های این سوال رو داشته باشم
خوشحال می شیم نظرات تون در این رابطه بخونیم
یه مقاله هست که باید در رابطه با این سوال نوشته بشه که اینه" کدام معماران، اشخاص یا موسسات و سازمان ها در راستای بهبود و ارتقای زندگی، کار، تحصیل و اماکن تفریحی برای افراد فقیر و در کشور شما تلاشی انجام داده اند؟
ما بی صبرانه منتظر ایده های همه ی شما هستیم:smile:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان و معماران عزیز سلام
لطفا هرکسی می تونه به این سوال پاسخ بده،یعنی اگه می تونه یه جایی رو به ما معرفی کنه که یه سری از مشخصه های این سوال رو داشته باشم
خوشحال می شیم نظرات تون در این رابطه بخونیم
یه مقاله هست که باید در رابطه با این سوال نوشته بشه که اینه" کدام معماران، اشخاص یا موسسات و سازمان ها در راستای بهبود و ارتقای زندگی، کار، تحصیل و اماکن تفریحی برای افراد فقیر و در کشور شما تلاشی انجام داده اند؟
ما بی صبرانه منتظر ایده های همه ی شما هستیم:smile:

سلام
متوجه نشدم مقاله می خواید یا نمونه می خواید ؟
اما
اگر نمونه مسکن که با هدف اسکان افراد کم در آمد ایجاد شده باشه می خواید دو نمونه به ذهنم رسید
نمونه ی مسکنی که برای افراد کم در آمد در ایران ایجاد شده باشه می شه به شوشتر نو با طراحی کامران دیبا اشاره کرد که سه دهه قبل با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و گسترش شهر شوشتر برای افراد کارگر شکل گرفت اشاره کرد.
هبیتات 67 موشه سفدی هم با هدف مشابه یعنی خلق مجتمع های مسکونی ارزان قیمت ایجاد شد .
فکر می کنم راجع به هر دو پروژه تو همین سایت مطالعات خوبی وجود داشته باشه .

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام
اما
اگر نمونه مسکن که با هدف اسکان افراد کم در آمد ایجاد شده باشه می خواید دو نمونه به ذهنم رسید
نمونه ی مسکنی که برای افراد کم در آمد در ایران ایجاد شده باشه می شه به شوشتر نو با طراحی کامران دیبا اشاره کرد که سه دهه قبل با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و گسترش شهر شوشتر برای افراد کارگر شکل گرفت اشاره کرد.
هبیتات 67 موشه سفدی هم با هدف مشابه یعنی خلق مجتمع های مسکونی ارزان قیمت ایجاد شد .
ممنونم از مشارکت تون نه نمونه می خوام چون مقاله اش رو خودم دارم می نویسم
حالا می تونم خواهش کنم یه سری اطلاعات بیشتر بدین؟؟؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
اما
سلام عزیزم ممنونم از وقتی ک گذاشتی
اتفاقا چنین مجتمعی تو مشهد هم هست الان یادش افتادم
بجز مجموعه مسکونی چ فضای شهری ب ذهنت میرسه؟؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ممنونم از مشارکت تون نه نمونه می خوام چون مقاله اش رو خودم دارم می نویسم
حالا می تونم خواهش کنم یه سری اطلاعات بیشتر بدین؟؟؟؟؟

تاپیک مجتمع شوشترنو حذف شده-من ی پ.د.اف ازش دارم دارم میخونمش..
http://s4.picofile.com/file/7768461498/shoshtare_no.pdf.html

لینک دانلود حتما بخونیدش!!

هبیتات67:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/442798-مسکونی-هبیتات-67-ـ-موشه-سـَـفدی

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا همین مسکنی که گفتین یه خورده اطلاعات کاملتر و جامع تر یا به گونه ای ریزتر بدین اگه میشه؟؟؟

:smile:

با یک سرچ کوتاه می تونید اطلاعاتی جامع از هر دو مورد داشته باشید هردو نمونه از پروژه های معروف زمان خود بودند و مطالعات زیادی از اونها در فضای مجازی هست
خصوصا شوشتر که از چند وجه فرهنگی اقتصادی اجتماعی بررسی شده .
مطالبی رو ازنمونه ها مطالعه کنید
اگر با خوندن اون مطالب برای شما سوالی پیش اومد در ادامه دادن پژوهش ، سوال رو مطرح کنید،مطمئنن اگر پاسخ رو بدونم راهنمایی می کنم .
.
.
.
راجع به سوال مارال ، فضاهای دیگر شهری ویژه قشر کم در آمد موردی به ذهنم نمی رسه .
اما از اونجای که هر شهری به صورت طبیعی و به اصطلاح آمیانه بالای شهر و پایین شهر داره محلاتی که در مکانهای ویژه ی قشر کم در امد شکل می گیره فضاهای ویژه ی خود رو دارند که فکر می کنم با حضور فیزیکی در همچون محیطهای بیشتر می تونید اطلاعات کسب کنید
برای بررسی اینگونه مواردی بهتره بدنه ی اصلی کار رو سوای اینکه به معرفی نمونه می پردازید به بررسی حوزه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی ، آموزشی ، هم اختصاص بدید .

.
.
.
اگر قصد دارید پژوهشی در زمینه مکانهای ویژه ی قشر کم در آمد کار کنید
این رو هم حتما قید کنید که تعریف شما از افراد به گفته ی خودتون فقیر و به تعبیر من کم در آمد چیست ؟
چه میزان در آمدی رو میگن اون فرد کم در امد هست؟
.
.
.
موفق باشید :gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
راجع به سوال مارال ، فضاهای دیگر شهری ویژه قشر کم در آمد موردی به ذهنم نمی رسه .
اما از اونجای که هر شهری به صورت طبیعی و به اصطلاح آمیانه بالای شهر و پایین شهر داره محلاتی که در مکانهای ویژه ی قشر کم در امد شکل می گیره فضاهای ویژه ی خود رو دارند که فکر می کنم با حضور فیزیکی در همچون محیطهای بیشتر می تونید اطلاعات کسب کنید
برای بررسی اینگونه مواردی بهتره بدنه ی اصلی کار رو سوای اینکه به معرفی نمونه می پردازید به بررسی حوزه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی ، آموزشی ، هم اختصاص بدید .

.
.
.
اگر قصد دارید پژوهشی در زمینه مکانهای ویژه ی قشر کم در آمد کار کنید
این رو هم حتما قید کنید که تعریف شما از افراد به گفته ی خودتون فقیر و به تعبیر من کم در آمد چیست ؟
چه میزان در آمدی رو میگن اون فرد کم در امد هست؟
.
.
.
موفق باشید :gol:
ممنونم عزیزم
یکی از گزینه هایی ک ب ذهنم رسید مجتمع فرهنگی امام رضاس-پارک ملت مشهد
پارک ملت محدوده ای از شهره ک از تمام مناطق شهر مشهد بهش دسترسی داره و امکانات فرهنگی هنری اجتماعی رو با هزیه بسیار کم دراختیار جوونا میذاره
اعم از کلاسهای مختلف هنری-سمینار و جشنواره ها-امکان تجمع جوونا و نوجوونا
واسه عضویت و استفاده ازونجا هزینه خاصی نیاز نیس بکنیم نه واسه ثبت نام نه حضور تو جشنواره ها و جمع های هنری و نه واسه رفتن ب اونجا-تقریبا از همه جای مشهد با یک یا نهایت 2تا خط واحد ب پارک ملت دسترسی داریم
نظرت درباره این چیه؟؟؟

واسه سوال دومت
راستش نکته مهمیه ک دربارش فکر نکرده بودم-سوال مقاله هم اشاره خاصی ب این موضوع نداشته و خیلی مبهمه...

ممنونم از وقت و راهنمایی هات:gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم عزیزم
یکی از گزینه هایی ک ب ذهنم رسید مجتمع فرهنگی امام رضاس-پارک ملت مشهد
پارک ملت محدوده ای از شهره ک از تمام مناطق شهر مشهد بهش دسترسی داره و امکانات فرهنگی هنری اجتماعی رو با هزیه بسیار کم دراختیار جوونا میذاره
اعم از کلاسهای مختلف هنری-سمینار و جشنواره ها-امکان تجمع جوونا و نوجوونا
واسه عضویت و استفاده ازونجا هزینه خاصی نیاز نیس بکنیم نه واسه ثبت نام نه حضور تو جشنواره ها و جمع های هنری و نه واسه رفتن ب اونجا-تقریبا از همه جای مشهد با یک یا نهایت 2تا خط واحد ب پارک ملت دسترسی داریم
نظرت درباره این چیه؟؟؟
واسه سوال دومت
راستش نکته مهمیه ک دربارش فکر نکرده بودم-سوال مقاله هم اشاره خاصی ب این موضوع نداشته و خیلی مبهمه...
ممنونم از وقت و راهنمایی هات:gol:

اگر هدف شما صرفا معرفی کردن مکانهای که برای اقشار کم در آمد ساخته شده باشه ، می تونی از این مرکز و نمونه های مشابه هم استفاده کنی
اما اگر می خواید وارد توضیحات بیشتری بشید و تحلیل کنید بهتره کمیت و کیفیت رو در نظر داشته باشید
یعنی یک یا دو نمونه کار کنید
مثلا یک نمونه فرهنگی
یک نمونه مسکونی
اما کامل کارکنید و همه ی فاکتورها رو در نظر بگیرید .
:gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
اگر هدف شما صرفا معرفی کردن مکانهای که برای اقشار کم در آمد ساخته شده باشه ، می تونی از این مرکز و نمونه های مشابه هم استفاده کنی
اما اگر می خواید وارد توضیحات بیشتری بشید و تحلیل کنید بهتره کمیت و کیفیت رو در نظر داشته باشید
مثلا یک نمونه فرهنگی
یک نمونه مسکونی
ممنونم عزیزم
متوجه منظورت هستم اما مقاله معرفی یک و فقط یک نمونه رو خواسته اما با تحلیل دلایل انتخاب این مکان
باتوجه ب این، مکانهایی مثل اون مجتمع بنطرت جامعیت بیشتری تو کمیتهایی ک بتونیم بررسی کنیم نداره ؟ تا فقط مسکونی صرف؟؟

ازین دست فضاها مثالی میتونی بزنی؟؟

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
مثلا یک نمونه فرهنگی
یک نمونه مسکونی
ببین دوست عزیز من دنبال جایی هستم که تقریبا 80./. شرایط رو داشته باشه
چون از مکانی که پیشنهاد می کنیم باید دوتا عکس تهیه کنم و همراه باشه با مقاله ام
مسکونی یا فرهنگی فرق نمی کنه فقط مقاله ای که قراره ارائه بدم و مکانی که باید معرفی کنم باید خاص باشه مهم نیست اگه فضا آموزشی باشه فرهنگی باشه مسکونی یا تفریحی باشه
مسئله این است امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
ممنون که وقت می ذارین و کمک میکنید

بالا