درخواست : روند طراحی و دیاگرام

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای خوبم
ممنون که مثل همیشه وقت میزارید و این تاپیک رو مطالعه میکنید
من این ترم برای طرح 2 قراره مدرسه طراحی بکنم
استادمون گفته من فعلا کاری به پلان و حجم و اینا ندارم....فقط برام دیاگرام های مختلف با آلترناتیوهای مختلف بیارید...حداقل 5-6 شیت آ3 ....هرچی هم که میکشیم مورد پسند ایشون واقع نمیشه....میشه در این زمینه و این که کلا چطوری باید شروع به طراحی کنم بهم کمک کنید؟
اگه ممکنه نمونه کار از این نوع هم بدید
از لطفتون واقعا ممنونم

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام به دوستای خوبم
ممنون که مثل همیشه وقت میزارید و این تاپیک رو مطالعه میکنید
من این ترم برای طرح 2 قراره مدرسه طراحی بکنم
استادمون گفته من فعلا کاری به پلان و حجم و اینا ندارم....فقط برام دیاگرام های مختلف با آلترناتیوهای مختلف بیارید...حداقل 5-6 شیت آ3 ....هرچی هم که میکشیم مورد پسند ایشون واقع نمیشه....میشه در این زمینه و این که کلا چطوری باید شروع به طراحی کنم بهم کمک کنید؟
اگه ممکنه نمونه کار از این نوع هم بدید
از لطفتون واقعا ممنونم
سلام
راستش دقیقا نمی دونم منظور استادتون چیه و همون طور که می دونید دیاگرام مفهوم گسترده ای رو شامل می شه از پلان ،‌ تا مقطع و حجم و حتی تاسیسات و غیره رو می شه با دیاگرام های مختلفی نشون داد ؛ کلا دیاگرام یعنی نمودار و هرچیزی که با معماری مرتبط باشه و بتونیم به نوعی شماتیک و گرافیکی نشونش بدیم می شه دیاگرام ... این یکسری اطلاعات از یه پروژه یه معمار دانمارکی معروف به اسم big هست که کلا روند طراحیش رو دیاگرام وار و گرافیکی نشون میده مثلا اگر جایی ساختمونش فرم خاصی پیدا کرده توی یه دیاگرام نشون میده به علت نورگیری بهتر بوده یه جایی ساختمونش ارتفاع گرفته مثلا به علت دید بهتر بوده و غیره ( البته دیاگرام توی پلان هم هست مثلا یه کلاس به یه کلاس دیگه نزدیکه علتش این میتونه باشه که این دو تا هر دو کارگاهی اند و پر سر و صدا یا برای آرامش از یه جایی مثل کتابخونه دوره یا مثلا مدیر کارگاه ها برای نظارت بیشتر به ورودی کارگاه ها دید داره ) ... به علاوه در مورد big پروژه های و ویدئو های زیادی ازش توی سایت خودش ( سایتش کمی سنگینه و یکم باید صبر کنید تا لود بشه ) و اینترنت هست اون ها رو هم می تونید ببینید ... .;)

آخرین ویرایش:
بالا