درخواست : راهنمایی پرزانته و ارائه طرح معماری

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستااان راهنمایی میخواام
واسه طرح 1: این اولین طرح منه
تاحالا ارائه طرح نداشتم
میشه بگید باید چیکار کنم واسه ارائه؟؟؟
استادم گفت رو مقوای50*70 باشه و کاراتونو آلبوم نکنید اما توضیح خاصی واسه چجوری بودن ارائه نداد...
دوتا پلان1/100 دارم
پلان معکوس
دوتا مقطع...بلد نیستم....:cry:
بقیه هم پرس داخلی+پرس و پلان و نمای مبلمان
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم :gol:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاحالا ارائه طرح نداشتم
استادم گفت رو مقوای50*70 باشه و کاراتونو آلبوم نکنید اما توضیح خاصی واسه چجوری بودن ارائه نداد...
دوتا پلان1/100 دارم
پلان معکوس
سلام
مدارکت اتوکدیه مارال؟ اگه اره که مقطعش راحته
یا باید دستی راندو کنید همه رو ؟
موضوعت رو بگو برات کتاب اینتریور دیتیل رو نگاه میکنم نمونه مقطع میفرستم خیلی عالین این کتابها تو نت هم نیست متاسفانه حتی لینک غیرمستقیمش:D من اسکن کردم بیشترشو
وقتی میگه آلبوم نکنین یعنی میخواد مدارکو با هم تطبیق بده حواست باشه:D کمک خواستی بگو مارالی

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام
مدارکت اتوکدیه مارال؟ اگه اره که مقطعش راحته
یا باید دستی راندو کنید همه رو ؟
موضوعت رو بگو برات کتاب اینتریور دیتیل رو نگاه میکنم نمونه مقطع میفرستم خیلی عالین این کتابها تو نت هم نیست متاسفانه حتی لینک غیرمستقیمش:D من اسکن کردم بیشترشو
وقتی میگه آلبوم نکنین یعنی میخواد مدارکو با هم تطبیق بده حواست باشه:D کمک خواستی بگو مارالی

مرسیییییییییییییی
نه همشون دستیههههه
موضوعم شهر کتابه
اگه لازمه عکس کارامو برات میفرستم ببینیشون... ازین اسکنات ب منم بده خوووووووووو
این ک مخصوصه منه داخلیه نه توئه منظر:d
تطبیق بده از چه لحاظ؟؟؟
ک مثلا پله رو پله باشه؟؟

• Like
واکنش ها: mars

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاحالا ارائه طرح نداشتم
دوتا پلان1/100 دارم
پلان معکوس

مهندس ارایه دستی باید باشه یا میشه فتوشاپش هم کنی؟؟؟؟؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
مهندس ارایه دستی باید باشه یا میشه فتوشاپش هم کنی؟؟؟؟؟؟؟

نه فقط دستی

ببینید من الان نمیدونم ترتیب ارائه مدارک چجوری باید باشه یا توهرشیت چیارو بذارم
مثلا ی شیت فقط پلان...ی شیت مقطع..ی شیت پرسپکتیوای داخلی-که 2-3تا شیت میشه البته...!!--
یا نه مثلا ی شیت پلان همکف+پرسپکتیوای داخلی و مبلمانش
بعد برم طبقه بالا
آخرهم مقاطع!!

• Like

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسیییییییییییییی
نه همشون دستیههههه
موضوعم شهر کتابه
اگه لازمه عکس کارامو برات میفرستم ببینیشون... ازین اسکنات ب منم بده خوووووووووو
این ک مخصوصه منه داخلیه نه توئه منظر:d
تطبیق بده از چه لحاظ؟؟؟
ک مثلا پله رو پله باشه؟؟

حجمشون زیاده تهران تو دانشگاه دیدم مییدم بهت :دی
نمونه میدم بهت شب
نه که مثلا مقطع و پلان با هم بخونن :D

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
حجمشون زیاده تهران تو دانشگاه دیدم مییدم بهت :دی
نمونه میدم بهت شب
نه که مثلا مقطع و پلان با هم بخونن :D

آیایایییییییی:D
اون موقه دیگه اسکیس تموم شده مهندس
آها
منتظرماااااااا
مرسی همدانشگاهی!!!
روز اول چی بپوشیم سحر؟؟؟؟؟

مارال جان نگفتی مقیاس ارائه 1/100 یا نه ؟ شهر ارشیتکت درست می گه ، ازنظر همه و بخصوص خودم از لحاظ برزانته باید کارت درست باشه که باعث سر در گمی بیننده به شیتت نشه . به هر حال به نظرم کلا دو تا شیت واسه کارت بسه . ولی مقیاس شزطه برای ارائه. به نظر شخصی من سعی کن در موقعیت قرار گیری نماها و برش ها داخل شیتت از خلاقیت معمارانه ات کمک بگیری . به قول فامیل دور توی برنامه کلاه قرمزی که می گه: به راستی این چنین است . . :child::child:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه فقط دستی

مثلا ی شیت فقط پلان...ی شیت مقطع..ی شیت پرسپکتیوای داخلی-که 2-3تا شیت میشه البته...!!--
بعد برم طبقه بالا
آخرهم مقاطع!!

ببین مارال انواع مختلف کار برای ارایه هست ولی بهترین کار اینه که توی که تو یک شیت کامل بدی منظورم اینه که شیت بندی داشته بشاه نما و پرس و پلان و اینها و اینکه چه جور کنار هم باشن توی کتابها هست ببین دستت میاد اگه هم که خواستی بگو من یک سری برات اپ میکنم
مارال حتی می تونی پلان ها را با کد بزنی ونوع شیت بندی ات را مشخص کنی جاشون و پلات بگیری تمیرن شه و با دست روش کار کنی و بعد پرس و راندو ،و همین طور می تونی شیت هات را یک طرح خاص کار کنی مث یک پازل که البته یکم هم سخته ،یک کار دیگه اینکه بیای کارت دو دو قسمت کنی یکی قسمت فنی کارت و یکی هم ارایه معماری مث فاز 2و فاز1 کردن کار شیت های اول فاز2 و مث طراحی فنی دقیق بدون راندو و بقیه شیت ها هم ارایه و شیت بندی کامل خلاصه توی همین مایه ها دیگه که اگه پلان ها را کدی داشته باشی خیلی بهتره و کارت سریع تر پیش میره
توضیح بیشتر خواستی بگو نمی دونم منظورم فهمیدی یا نه

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه فقط دستی

بعد برم طبقه بالا
آخرهم مقاطع!!

تو کارای دستی خیلی بهتره که یه مقطع هم توشیتی که پلان داری بذاری
کلا همه چی ترکیب بشه
قبلا خیلی نمونه تو وبلاگم گذاشتم بازم برات میذارم تا چد روز تو بقیه موضوعاتم برو خوبه :دی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارال جان نگفتی مقیاس ارائه 1/100 یا نه ؟ شهر ارشیتکت درست می گه ، ازنظر همه و بخصوص خودم از لحاظ برزانته باید کارت درست باشه که باعث سر در گمی بیننده به شیتت نشه . به هر حال به نظرم کلا دو تا شیت واسه کارت بسه . ولی مقیاس شزطه برای ارائه. به نظر شخصی من سعی کن در موقعیت قرار گیری نماها و برش ها داخل شیتت از خلاقیت معمارانه ات کمک بگیری . به قول فامیل دور توی برنامه کلاه قرمزی که می گه: به راستی این چنین است . . :child::child:

این مهمه اگه بلد نیستی اخر کتابهای راندو زیاد نمونه هست نداری هم بگو برات بزاریمممممممم

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

مهندس مقیاس پلان و مقطع 1/100
دیتیلها 1/50 1/25 1/10
2تاشیت هرگز جا نمیشه
من20تا شیت خریدم!!!!
این ک میگید درسته ک باید خوانا باشه واسه همین وسواس بخرج میدم واسه چینششون وگرنه میتونم آش شله قلمکاری بپزم ک ......

عزرا جان خیلی از این شیت ها دیدم . مشکل ما اینه که داریم همون کار های قبلی رو با رنگ و لعاب تازه ای تقلید می کنیم و آخرش ادعا می کنیم معمار خلاقیم و خیلی تلاش می کنیم . چرا معماری به این شکل و صورت جلو میره

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
مرسی دوستان
گلبارونتونم بکنم کمه بخدا...
مرسی ک کمکم میکنید
دانشگاه دیدمتون جبران میکنم !!

ببین مارال انواع مختلف کار برای ارایه هست ولی بهترین کار اینه که توی که تو یک شیت کامل بدی منظورم اینه که شیت بندی داشته بشاه نما و پرس و پلان و اینها و اینکه چه جور کنار هم باشن توی کتابها هست ببین دستت میاد اگه هم که خواستی بگو من یک سری برات اپ میکنم
مارال حتی می تونی پلان ها را با کد بزنی ونوع شیت بندی ات را مشخص کنی جاشون و پلات بگیری تمیرن شه و با دست روش کار کنی و بعد پرس و راندو ،و همین طور می تونی شیت هات را یک طرح خاص کار کنی مث یک پازل که البته یکم هم سخته ،یک کار دیگه اینکه بیای کارت دو دو قسمت کنی یکی قسمت فنی کارت و یکی هم ارایه معماری مث فاز 2و فاز1 کردن کار شیت های اول فاز2 و مث طراحی فنی دقیق بدون راندو و بقیه شیت ها هم ارایه و شیت بندی کامل خلاصه توی همین مایه ها دیگه که اگه پلان ها را کدی داشته باشی خیلی بهتره و کارت سریع تر پیش میره
توضیح بیشتر خواستی بگو نمی دونم منظورم فهمیدی یا نه
متوجه منظورت شدم خیلی روشی ک میگی خوبه
واسه شیت بندی حتما اول ترکیب کارمو میذارم اینجا ک نظرتونو بگید
اما مشکل من اینه ک پلانم1/100 تو نصف شیت50*70 جا میشه با مقاطعش میشه ی شیت
اما فک کن حداقل باید 7-8تا پرسپکتیو داخلی داشته باشم
بعد واسه هر مبلمانم پلان-نما-میاس 1/25 یا 10 یا 50_پرسپکتیوشون
حالا تصور کن شهرکتاب چه تعداد مبلمانی داره...
تو کارای دستی خیلی بهتره که یه مقطع هم توشیتی که پلان داری بذاری
کلا همه چی ترکیب بشه
قبلا خیلی نمونه تو وبلاگم گذاشتم بازم برات میذارم تا چد روز تو بقیه موضوعاتم برو خوبه :دی
اینو حتما رعایت میکنم کلا پلانا و مقاطعو راحت میتونم تو ی شیت بذارم+فرآیند

این مهمه اگه بلد نیستی اخر کتابهای راندو زیاد نمونه هست نداری هم بگو برات بزاریمممممممم
شیت بندی زیاد دارم عذراجونم اما راستش فقط دوتا شیت بستم تاحالا ک اونا هم خیلی قوی نبودن...

• Like

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام رقیب بی کلک:)

راضی مهندس جان نه رازی:D

میخندیم:):):D:)
از راست به چپ: مارال، یولیا، آلا، اردشیری

سلام مارال:D
من آش شله قلمکار دوس دارم برام میپزی؟:redface:

موفق باشی عزیزم:)

پس چی ک میپزمممممتازه روشم واست ی وجب روغن میذارممممممم
من دارم از ارائه طرحم میگم تو میگی آش؟؟؟:w39::redcard:

• Like

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین مارال حالا که پلان ها و ایتم هات این قدر بزرگن و استادت هم حتما براش مهمه که روی اسکیل باشه به نظرم بهتیرنی حالت اینه که یک دور فاز دو را بزاری و در نهایت هم یک فاز معماری کارت را چون اونجا مثلا اگه یک شیت بندی کردی راکه اسکیل پلان و مقطع را با توجه به شیت بندی تغییر دادی و کشیدی دیگه استاد نمی تونه چیزی بگه چون تو قبلا همه فاز 2 را دقیق دادی و از طرفی شیت های معماری و ارایه هم داری
به نظرم اول از همه یک روز بزار برا اتوکدی کردن کارت که بعدش سرعتت را واقعا بالا میبره بعدش اگه دیدی استاد خیلی گیر هستش خب بیا پونی پن بشین روی همه برو با خط کش دیگه کارت کثیف هم نمیشه فوقش 4یا5ساعت هم وقتت را بگیره همه شیت ها ولی دیگه خیلی راحتی نمی دونم مجازی که راندو هات اسکن کنی و فتوشاپ کنی یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه مجاز به این کار هم هستی پرس هات کوچیک بکش توی آچار و بعد اسکن کن توی فتوشاپ هم می تونی جابه جا کنی کار را هم اینکه انواع و اقسام بلا ها را می تونی در بیاری و کلک ها را بزنی :smile: و پلات بگیری

شیت بندی زیاد دارم عذراجونم اما راستش فقط دوتا شیت بستم تاحالا ک اونا هم خیلی قوی نبودن...[/QUOTE]

خب پس ببینشون کارای خوب را ببین دقت کنی چی را کجا گذاشتن و چه جور از هر چیز استفاده کردن همین ................مارال تو توی اوج پیشرفت هستیییییییییییییییییییییییییییییییی

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ببین مارال حالا که پلان ها و ایتم هات این قدر بزرگن و استادت هم حتما براش مهمه که روی اسکیل باشه به نظرم بهتیرنی حالت اینه که یک دور فاز دو را بزاری و در نهایت هم یک فاز معماری کارت را چون اونجا مثلا اگه یک شیت بندی کردی راکه اسکیل پلان و مقطع را با توجه به شیت بندی تغییر دادی و کشیدی دیگه استاد نمی تونه چیزی بگه چون تو قبلا همه فاز 2 را دقیق دادی و از طرفی شیت های معماری و ارایه هم داری
به نظرم اول از همه یک روز بزار برا اتوکدی کردن کارت که بعدش سرعتت را واقعا بالا میبره بعدش اگه دیدی استاد خیلی گیر هستش خب بیا پونی پن بشین روی همه برو با خط کش دیگه کارت کثیف هم نمیشه فوقش 4یا5ساعت هم وقتت را بگیره همه شیت ها ولی دیگه خیلی راحتی نمی دونم مجازی که راندو هات اسکن کنی و فتوشاپ کنی یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه مجاز به این کار هم هستی پرس هات کوچیک بکش توی آچار و بعد اسکن کن توی فتوشاپ هم می تونی جابه جا کنی کار را هم اینکه انواع و اقسام بلا ها را می تونی در بیاری و کلک ها را بزنی :smile: و پلات بگیری

خب پس ببینشون کارای خوب را ببین دقت کنی چی را کجا گذاشتن و چه جور از هر چیز استفاده کردن همین ................مارال تو توی اوج پیشرفت هستیییییییییییییییییییییییییییییییی
مرسی عزیزم...:redface: امیدوارم همینجوری ک شما میگید باشه...
..........
نه عذرا جونم. فتوشاپ و کد و اینا ممنوعه
فقط ارائه دستی
راستش متوجه دلیل تاکیدت رو کد نشدم...
من فقط دوتا پلان ساده دارم ک بادست کشیدنشون 1ساعت تایم میبره+پلان معکوسشون
مقطع هم دوتا دارم ک چون بلد نیستم زمانبره
بیشتر ارائه من پرسپکتیو داخلی و پرسپکتیو و نماهای مبلمانمه
ببین مثلا همکف من این فضاهارو دارم:
1. فروشگاه اصلی ک مبلمانش چندنوع قفسه کتابه و چندنوع مبل واسه نشستن و ی مطالعه مختصر ک اگه کتابو دوس داشتن بخرن
2. بروشگاه کودکان ک مث قبلیه و مبلمانش مخصوص بچه ها طراحی شده
3.کانتر فروش
4.اطلاعات و نگهبانی
5.لابی
باید واسه هر فضا :1- پرسپکتیو داخلی بزنم. 2- پرسپکتیو و نمای هرکدوم از مبلمانشو
پس خیلییییییییی بیشتراز دو سه تا شیت میشه
حالا مشکل من چینش ایناس...

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مقطعت از نظر فنی باید اینجوری باشه
اما از نظر راندو و ... متریال و نورپردازی رو حتماا باید نشون بدی
به عنوان تجربه هم میگم راندو مقطع رو با مداد رنگی کار کن اما پرکارتر بجای اینکه مارکر رو یهو بکشی بره
ماکت داخلی رو هم اگه قرار به تحویل باشه بگو که یه روش ارائه هم اینجا عکسشو بذارم
اگر بتونی مقطع سه بعدی بزنی که دیگه نور علی النور میشه
ظاهرا طراحی مبلمان هم داری توی پرسپکتیوش سعی کن یه عناصری بذاری که کل مبلمان رو تحت ضعاع قرار نده اما مکملش باشه مثل این
maral.jpg
بازم چیزی یادم افتاد میگم :دی

پیوست ها

• Int Det.rar
    6.7 مگایابت · بازدیدها: 0

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
مقطعت از نظر فنی باید اینجوری باشه
اما از نظر راندو و ... متریال و نورپردازی رو حتماا باید نشون بدی
به عنوان تجربه هم میگم راندو مقطع رو با مداد رنگی کار کن اما پرکارتر بجای اینکه مارکر رو یهو بکشی بره
ماکت داخلی رو هم اگه قرار به تحویل باشه بگو که یه روش ارائه هم اینجا عکسشو بذارم
اگر بتونی مقطع سه بعدی بزنی که دیگه نور علی النور میشه
ظاهرا طراحی مبلمان هم داری توی پرسپکتیوش سعی کن یه عناصری بذاری که کل مبلمان رو تحت ضعاع قرار نده اما مکملش باشه مثل این
مشاهده پیوست 211085
بازم چیزی یادم افتاد میگم :دی

مقطع دوبعدی بلد نیستم من!!!
سه بعدی چجوریه؟؟ میشه ی نمونه بذاری؟؟ سعیمو ک میتونم بکنم ک!!!:D
ماکت ندارم اما بذار..:gol:
هرچی یاد بگیرم کمه خواهر!!!
خوووووب و عمیق فک کن
فک کن طرح خودته دیگه...:redface: مرسیییییییی

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سحر تاااازه فهمیدم منظور مهندس عذرا از تاکید رو کد چی بوده!!!
مقطع ب این دقیقی و شلوغی و پرازاندازه گذاری فقط با کد خوب و تمیز میشه
با کد میکشم
خیلی عکسای خوبی بودن ممنونم:gol:

آخرین ویرایش:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز

شیت بندی زیاد دارم عذراجونم اما راستش فقط دوتا شیت بستم تاحالا ک اونا هم خیلی قوی نبودن...

داشتم به این فکر میکردم که اگه زودتر با این سایت و دوستانی مثل شما اشنا میشدم ختما کارام خیلی بهتر از اینی که سپری شد میشد.اخه الان کارشناسیم تموم شده!!!!!!!!!!:redface::cool::smoke::redface::D:biggrin::):gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:خیلی خوبه که راهنمایی میکنید دوستان رو

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مقطع دوبعدی بلد نیستم من!!!
سه بعدی چجوریه؟؟ میشه ی نمونه بذاری؟؟ سعیمو ک میتونم بکنم ک!!!:D
ماکت ندارم اما بذار..:gol:
هرچی یاد بگیرم کمه خواهر!!!
خوووووب و عمیق فک کن
فک کن طرح خودته دیگه...:redface: مرسیییییییی

این پاورپوینت خیلی کلیه اما یه چیزیایی دستت میاد از مقطع زدن

وقتی مقطع دو بعدی زدی یه نقطه گریز انتخاب میکنی مقطع رو میبری اونجا! با مبلمان سه بعدی و اینا اگه توی دو بعدیش موندی اینکارو نکن یکو وقت و حوصله زیاد میخواد : اینجوری

توی مقطع داخلی اصل اینه که هر جا دیدی خلوته 4 تا خط چین و هاشور بزنی پر بشه :D

سحر تاااازه فهمیدم منظور مهندس عذرا از تاکید رو کد چی بوده!!!
مقطع ب این دقیقی و شلوغی و پرازاندازه گذاری فقط با کد خوب و تمیز میشه
با کد میکشم
خیلی عکسای خوبی بودن ممنونم:gol:

آره خیلی مهمه حالا به قول عذرا میتونی یه سری دستی و راندو شده بذاری یه سری اتوکدی که دیگه استادتم بهانه نیفته دستش(هرچند استادای ما میگفتن دستی هر کی کد تحویل میداد نمرش بالاتر هم میشد!!!کی از کار تمیز بدش میاد اخه!)
اینا رو از کتابی برداشتم که ویژه طراحی فضاهای فرهنگی و اموزشی بود تجاری هم دارن که من اسکنش نکردم شنبه از کتابخونه میگیرم چیز جالبی به چشمم خورد بازم برات میفرستم :gol::gol:
این سری( هر چند فضاهای درمانی بهداشتیه اما نمونه هاش خوبن)رو هم ببین که میتونی حتی توی کد هم با هتچ راندو کنی یا با وکتورهای فتوشاپ انجامش بدی
نمونه پلان هم گذاشتم برات
توی ارائه هم کمکت میکنه که بدونی چجوری مدارک رو کنار هم بذاری که کاملا خوانا باشه شیتت
دانلود

پیوست ها

• ترسيم فني از نما تا اخر برش.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دختر چرا خط کش استفاده نمیکنی؟
کف سازی هم بکن (شده حتی به سبک شطرنجی ویژه اسکیس!) - ضخامت خطوط؟

پلان بام شیب بندی بکن - سقف رو دو خطه بکش (چون جان پناه داره حتما!)- روش کردرتفاعی بزن - داکت رو نشون بده - سایت رو اگه طراحی کردی نشون بده سایت هم نداشته باشه یه خیابون که هست جلوش- سایه حجم روی سایت (محوطه یا خیابون) میفته نشون بده- اون وید که نشون دادی حتما یه طرحی داره دیگه شیشه ش یا فریم هاش و اینا حداقل شطرنجی با راپید نازک بکن-
تو پلان همکف ادامه پله ها رو با خط چین باید بکشی - پله ت سرگیره (توی مقطع هم سرگیره کسی که میره بالا تو افق محو میشه؟؟؟) توی پلان طبقه +1 باید پله های همکف رو ببینی
پاگرد پله هات افتضاحه بزرگتر بگیر . از نظر طراحی بعد هر 8-9 پله باااید پاگرد بذاری
سقف کاذبت خیلی کمه بیشتر نشون بده
محل خط برش رو توی پلانات نشون بده
کد ارتفاعی

اینا رو روی کاغذ کشیدی؟ وقت الکی هدر نده بشین روی شیت نهاییت کار کن

برات نمونه شیت بندی میذارم وبلاگ به تکنیک کلاژ برای شیت بندی فکر کن که متحولت خواهد کرد! واجب شد نمونه پلان بیشتری ببینی
پنجره هات کو توی پلان؟
اگه اون در توی جنوب شرقی کارت رو میگی ترسیمش درسته

امقطع:
پله سرگیر
فاقد جزئیات
سقف کاذب هات؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
دختر چرا خط کش استفاده نمیکنی؟چشم خخخ
کف سازی هم بکن (شده حتی به سبک شطرنجی ویژه اسکیس!) میخواستم جزئیاتشو رو شیت اصلی بکشم- ضخامت خطوط؟ دو خطه یا با ماژیک m,f؟

پلان بام شیب بندی بکن بلد نیستم!!! - سقف رو دو خطه بکش (چون جان پناه داره حتما!) جان پناه ارتفاع داره از سقف؟؟ تو مقطع هم باید بکشمش؟؟- روش کردرتفاعی بزن - داکت رو نشون بده اینو هم بلد نیستم باید کجا باشه؟؟اون قسمت پشت سرویس تو طبقه +1 میشه؟؟ - سایت رو اگه طراحی کردی (آره آنالیز سایت دارم اما مفیاسش با مقیاس پلانم متفاوته.. تو این فقط حاشیه حجمو بکشم خوبه؟؟ البته سایت طراحی نکردیم چون اونو بچه های طراحی شهری طراحی میکنن.. فقط دسترسیهاشو مشخص کردم) نشون بده سایت هم نداشته باشه یه خیابون که هست جلوش- سایه حجم روی سایت (محوطه یا خیابون) میفته نشون بده-
اون وید که نشون دادی حتما یه طرحی داره دیگه شیشه ش یا فریم هاش و اینا حداقل شطرنجی با راپید نازک بکن- منظورت نرده ایناس ک دورتادور ویده؟؟ طراحی نکردم:w20:
تو پلان همکف ادامه پله ها رو با خط چین باید بکشی -
پله ت سرگیره (توی مقطع هم سرگیره کسی که میره بالا تو افق محو میشه؟؟؟) ...باید عکس نگاه کنم درستش میکنم..برش پله هم بلد نیستم:|
توی پلان طبقه +1 باید پله های همکف رو ببینی کشیدمش ک..!
پاگرد پله هات افتضاحه بزرگتر بگیر . حداقل ابعادش چقد باید باشه؟؟
از نظر طراحی بعد هر 8-9 پله باااید پاگرد بذاری اوکی پس باید ارتفاع ساختمونو کم کنم چون نمیتونم بیشتراز ی پاگرد بذارم
سقف کاذبت خیلی کمه بیشتر نشون بده ،محل خط برش رو توی پلانات نشون بده،کد ارتفاعی ok

اینا رو روی کاغذ کشیدی؟ وقت الکی هدر نده بشین روی شیت نهاییت کار کن آره هنو رو پوستیه!!

برات نمونه شیت بندی میذارم وبلاگ به تکنیک کلاژ برای شیت بندی فکر کن که متحولت خواهد کرد! واجب شد نمونه پلان بیشتری ببینی
پنجره هات کو توی پلان؟ نداره راستش.. آخهچون نما نداریم ب محل دقیقش فک نکردم!!!!! ی قسمتایی از قفسه کتابم برش میخوره ک میشه پنجره
بیشتر میخواستم نما رو شیشه کار کنم ک مث خونه و آپارتمان پنجره پنجره نشه روش فک میکنم.طراحی میکنم

اگه اون در توی جنوب شرقی کارت رو میگی ترسیمش درسته خدارو شکر خخخخخ:D

امقطع:
پله سرگیر
فاقد جزئیات
سقف کاذب هات؟ ok!!
مرسییییییییییی عزیزم
ادیتش میکنم میذارم باز عکسشو..:w30:

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
من هنو واسه شیتبندی تصمیمی نگرفتم چجوری پلانو رو شیت بکشم؟؟؟؟

• Like

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
040620142338.jpg
محل برشها واسه برش و نما خوبه؟؟؟

• Like

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
اینا 5تا نمونه ترکیب واسه شیت 1 و 2 هستش(پلان مبلمانه+دوتا نمای داخلی+پرسپکتیو داخلی) مشاهده پیوست 211251
کدوم شماره بهتره؟؟؟

• Like

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
040620142342.jpg
اینا هم ترکیبای مختلف واسه شیت 4ه(دوتا پلان معکوس+پلان بام+دوتا برش)
میتونم ی نمای خارجی(شماره 2 و 3) یا ی پرسپکتیو دید پرنده (شماره 1 و 4) هم بذارم
کدومش؟؟؟
نکته: ترکیب 1 پلان بام میاد پایین و بالاش ی پرسپکتیو دید پرنده س
اونجا ادیت نکردمش

• Like
بالا