درخواست راهنمایی برای احداث یک شرکت تولیدی مربوط به رشته مهندسی شیمی

hanekevan

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستای عزیز و گلم
میدونم کار اشتباهی کردم که مهندسی شیمی صنعتی اصفهان خوندم و حالا بیکارم اما چیکار میشه کرد یه سالی هست دنبال کارم اما کاری پیدا نشد!!حالا تو فکر اینم ببینم امکانش هست یه شرکت تولیدی راه بندازم؟اونم تو شهر خودمون که بتونم حداقل شهرهای اطراف رو به تولید محصولاتم جذب کنم؟خودم فقط شرکت تولید لیوانهای یکبار مصرف به ذهنم میرسه اونم بخاطر اینکه تو شههای اطراف وجود ندارد!!ولی خب نمیدونم چقد سرمایه و نیرو نیاز داره!!میخام از کسانی که حالا تو صنعت کار میکنن یا خودشون طرحی رو عملی کردن خواهش کنم اگه امکانش هست تجربیات خودشون رو در اختیار بنده بزارن تا اگه امکانش باشه یبارم شده به رشته خودم افتاخر کنم با سپاس منتظر نظرات کامل و مفیدتون هستم

آخرین ویرایش:
سلام.ببخشید میشه من یه سوال بپرسم البته ب تایپیک و نیاز شما خیلی مربوط نیست.

من تصمیم داشتم ارشدمو مهندسی شیمی بخونم.یعنی شما میگین کار درستی نبست توش کار نیست؟!؟

hanekevan

عضو جدید

من تصمیم داشتم ارشدمو مهندسی شیمی بخونم.یعنی شما میگین کار درستی نبست توش کار نیست؟!؟
خواهش میکنم اشکالی نداره
یعنی شما می خواین بگین مهندسی مکانیک هستین می خواین بیایین مهندسی شیمی؟اونوقت میشه بپرسم چرا؟هر چی باشه مهندسی مکانیک محدوده کاریش خیلی خیلی بیشتره!!مهندسی شیمی حالا همه آزمونهای استخدامیش بومی شده مثلا اگه شما بومی خوزستان یا جنوب هستین احتمال پیدا کردن کارتون بیشتره تا منی که بومی جنوب نیستم بعدشم رشته مهندسی شیمی اصلا ضغلش خوب نیست چون سختیش خیلی زیاده به فرضم جنوب کار پیدا کردی!!باید همش دور از خونواده باشی همش تو رفت و آمد تو جاهای گرم باشی!!اما مکانیک خیلی خیلی بهتره از این لحاظ تو خیلی از جاها به یه مهندس مکانیک نیاز دارند جاهای که محیط کاریشون خیلی بهتره و به خونه و خونواده هم نزدیکتره البته این نظر شخصی خودم و تجربیاتیه که بعد فارغ التحصیلی بدست آوردم!!!و اگه من برگردم و از اول درس بخونم هرگز رشته ریاضی و مهندسی رو انتخاب نمی کردم چون واقعا هیچ وقت نمیتونی سرمایه و پولی واسه خودت جمع کنی!!من مصاحبه شرکت نفت بهران قبول شدم ولی وقتی دیدم بدون غذا و مسکن ماهی 700 تومن پول میدن و تو ماه یه روز مرخصی و روزی 11 ساعت کار بیخیال کار شدم!!!دیگه تصمیم با خودتونه!!!!

سلام.ممنون از توضیحات خوبتون.بله حق با شماست.من به خاطر علاقه ام زیاد بهش فک میکنم.اما کم کم دارم سعی میکنم از لیست انتخابم..برای ادامه ی تحصیل حذفش کنم.
متشکرم.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستای عزیز و گلم
میدونم کار اشتباهی کردم که مهندسی شیمی صنعتی اصفهان خوندم و حالا بیکارم اما چیکار میشه کرد یه سالی هست دنبال کارم اما کاری پیدا نشد!!حالا تو فکر اینم ببینم امکانش هست یه شرکت تولیدی راه بندازم؟اونم تو شهر خودمون که بتونم حداقل شهرهای اطراف رو به تولید محصولاتم جذب کنم؟خودم فقط شرکت تولید لیوانهای یکبار مصرف به ذهنم میرسه اونم بخاطر اینکه تو شههای اطراف وجود ندارد!!ولی خب نمیدونم چقد سرمایه و نیرو نیاز داره!!میخام از کسانی که حالا تو صنعت کار میکنن یا خودشون طرحی رو عملی کردن خواهش کنم اگه امکانش هست تجربیات خودشون رو در اختیار بنده بزارن تا اگه امکانش باشه یبارم شده به رشته خودم افتاخر کنم با سپاس منتظر نظرات کامل و مفیدتون هستم

درود بر شما
مسیر خیلی خوبی رو در پیش گرفتید
اگر اصولی پیش برید هم به نفع زیادی میرسید و هم به ملتی نون میرسونید
اما باید حواستون باشه که با عجله و کم تجربگی سرمایه و وقتتون رو از دست ندین
در قدم اول شما میبایست برید از اداره ی بازرگانی و سازمان صنایع استانتون آمار عرضه و تقاضا رو در بیارید و هزینه ی تولید رو با قیمتی که تو منطقتون عرضه میشه مقایسه کنید
اگر سود منطقی داشت برای ادامه ی مراحل و رفتن پیش صاحبان این صنعت اقدام کنید
حواستون باشه که تولیدی ای که بالای پنج سال هزینه ی اولیه رو برگردونه به هیچ دردیی نمیخوره

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

درود بر شما
با تشکر از دوست خوبم که در مورد مشکلات گفتن
باید اضافه کنم اگر مثل این دوستمون بتونید تولیدی راه بندازید تحصیل تو این رشته بد نیست
اما متاسفانه با امکانات زیر صفری که تو ایران هست نخواهید توانست چیزی یاد بگیرید
بذارید رک بگم :
اونایی که سالها تو صنایع مهندسی شیمی هستن هم هنوز نتونستن کار یه مهندس شیمی واقعی (طراحی فرآیند شیمیایی) رو انجام بدن
چه برسه به ما بی تجربه ها
اما رشته ی شما زمینه ی وسیعی برای کار داره و میتونید با پیگیری داوم تو شرکت های طراحی مخازن و یا شرکت های پیمانکاری و خیلی جاهای دیگه کار گیر بیارید
امروزه تنها چیزی که ملاک ه (در کنار بند پ و دیگر بند ها که از گفتنشون معذورم) توان کار عملی هست

سلام درخواست راهنمایی برای احداث یک شرکت تولیدی مربوط به رشته مهندسی شیمی

سلام درخواست راهنمایی برای احداث یک شرکت تولیدی مربوط به رشته مهندسی شیمی

درود بر شما
با تشکر از دوست خوبم که در مورد مشکلات گفتن
باید اضافه کنم اگر مثل این دوستمون بتونید تولیدی راه بندازید تحصیل تو این رشته بد نیست
اما متاسفانه با امکانات زیر صفری که تو ایران هست نخواهید توانست چیزی یاد بگیرید
بذارید رک بگم :
اونایی که سالها تو صنایع مهندسی شیمی هستن هم هنوز نتونستن کار یه مهندس شیمی واقعی (طراحی فرآیند شیمیایی) رو انجام بدن
چه برسه به ما بی تجربه ها
اما رشته ی شما زمینه ی وسیعی برای کار داره و میتونید با پیگیری داوم تو شرکت های طراحی مخازن و یا شرکت های پیمانکاری و خیلی جاهای دیگه کار گیر بیارید
امروزه تنها چیزی که ملاک ه (در کنار بند پ و دیگر بند ها که از گفتنشون معذورم) توان کار عملی هست
ممنون.بله درسته.اما من سرمایه ندارم.با جون کندن هم نمیتونم.بهتره از فکرش بیام بیرون.سپاس.

hanekevan

عضو جدید
درود بر شما
مسیر خیلی خوبی رو در پیش گرفتید
اگر اصولی پیش برید هم به نفع زیادی میرسید و هم به ملتی نون میرسونید
اما باید حواستون باشه که با عجله و کم تجربگی سرمایه و وقتتون رو از دست ندین
در قدم اول شما میبایست برید از اداره ی بازرگانی و سازمان صنایع استانتون آمار عرضه و تقاضا رو در بیارید و هزینه ی تولید رو با قیمتی که تو منطقتون عرضه میشه مقایسه کنید
اگر سود منطقی داشت برای ادامه ی مراحل و رفتن پیش صاحبان این صنعت اقدام کنید
حواستون باشه که تولیدی ای که بالای پنج سال هزینه ی اولیه رو برگردونه به هیچ دردیی نمیخوره
خیلی ممنون واسه پاسخگویتون ولی خب مهم اینه چ صنعتی از چی شروع کنم؟یینی چ صنعتی که زود بازده سو میتونه سرمایه بیشتری بهم بده تا کارمو و صنعت بهتری رو توسعه بدم؟!شما پیشنهادی ندارین؟!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خیلی ممنون واسه پاسخگویتون ولی خب مهم اینه چ صنعتی از چی شروع کنم؟یینی چ صنعتی که زود بازده سو میتونه سرمایه بیشتری بهم بده تا کارمو و صنعت بهتری رو توسعه بدم؟!شما پیشنهادی ندارین؟!
اگر هدف فقط کسب درآمد ه
دلالی بهتر از هر چیزی جواب میده!!
مثلا شما میری از پتروشیمی 1 تن اسید و 1 تن الکل میخری کیلویی 3-4 تومن بعد میای خوردش میکنی به اسم آزمایشگاهی و اینا میفروشی کیلویی 18-20 تومن
سود وحشتناک زیادی هم داره و یه جورایی تضمینی ه
حالا محض مثال گفتم الکل و اسید
کلا خورد کردن مواد شیمیایی سود خیلی زیادی داره
اما اگر بخوای کار دیگه ای راه بندازی که تولیدی و اینا باشه هم سرمایه ی عظیمی نیازه و هم باید با خیلی ها مشورت کنی
تولید ظروف 1 بار مصرف هم بد نیست (البته باید هزینه هاش رو مو به مو حساب کنی و مقایسه کنی با درآمد ببینی چجوری ه)
نمیشه همینطور شکمی گفت فلان کار خوبه و فلان کار نه

hanekevan

عضو جدید
اگر هدف فقط کسب درآمد ه
دلالی بهتر از هر چیزی جواب میده!!
مثلا شما میری از پتروشیمی 1 تن اسید و 1 تن الکل میخری کیلویی 3-4 تومن بعد میای خوردش میکنی به اسم آزمایشگاهی و اینا میفروشی کیلویی 18-20 تومن
سود وحشتناک زیادی هم داره و یه جورایی تضمینی ه
حالا محض مثال گفتم الکل و اسید
کلا خورد کردن مواد شیمیایی سود خیلی زیادی داره
اما اگر بخوای کار دیگه ای راه بندازی که تولیدی و اینا باشه هم سرمایه ی عظیمی نیازه و هم باید با خیلی ها مشورت کنی
تولید ظروف 1 بار مصرف هم بد نیست (البته باید هزینه هاش رو مو به مو حساب کنی و مقایسه کنی با درآمد ببینی چجوری ه)
نمیشه همینطور شکمی گفت فلان کار خوبه و فلان کار نه
با سلام ممنون از پاسخگویی ؟میشه بیشتر راهنمایی کنین؟یعنی چی دلالی؟یعنی من 1 تن الکل بخرم بیام ازمایشگاه به 1 کیلو 1 کیلو تبدیل کنم و تقسیم کنم اینقد سود داره؟شما این رو شنیدین؟یا واقعا دیدین که اینجور کاری سود زیاد داره؟و واقعا هم میگیره؟اگه امکانش هست بیشتر راهنمایی کنین با سپاس

hassan_ce

عضو جدید
سلام میشه بگید تو کدوم استن هستین؟ این خورد کرده هارو جطوری و به کجا میفروشین؟ممنون میشم از رازهای کاریتون به ما هم یاد بدید؟

بالا