درآمد یک مهندس برق قدرت

ahmad foruzanfar

عضو جدید
سلام دوست عزیز.من مهندس برق قدرت هستم و کارمند شرکت نفت.حقوق متفاوت هست برادر در شرکت های مختلف.مثلا در شرکت نفت مدرک یه چیزه و سابقه کار یه چیزه دیگه.مهندس برق بدو استختدام در شرکت نفت الان چیزی حدود 1700000 تومن میگیره البته بدون اضافه کار.دقیق تر خواستی بدونی تو صفحه شخصی من پیام بذار تا بهت بگم

alireza323

عضو جدید
دوستان من کاردانی برقمو گرفتم ترم 1 کارشناسیم باید ار الان چیکار کنم تا بعد از گرفتن مدرک کارشناسی کار برام گیر بیاد (فقط کار آموزیمو نیروگاه طوس برنامه ریزی کردم ) همین -راهنماییم کنین مرسی

dooste aziz say kon narm afzar yad begiri masle plc va...

Smart Grid

عضو جدید
آيا مي توان انتظار درآمدي در حدود ماهي 10 ميليون تومان و يا بيشتر را از يك دكتراي برق را داشت؟

اگر جواب منفي است چرا گرايش زيادي در جامعه به طرف اين رشته است؟
اگه به دنبال درآمد زیاد میگردی، برو اربیل عراق! من هرگز نگفتم که توو ایران کار با درآمد میلیونی پیدا نمیشه، فقط توو اربیل عراق زودتر به هدفت میرسی!!
در مورد گرایش جامعه به مهندسی برق قدرت هم دو دلیل وجود داره:
دلیل اول اینه که میانگین درآمد سالیانه مهندسین برق قدرت از میانگین درآمد بیشتر رشته های فنی مهندسی دیگه بیشتره.
دلیل دوم هم بخاطر این موضوعه که رشته مهندسی برق قدرت از لحاظ کاربرد و برطرف کردن نیاز روز جامعه یه سر و گردن از مابقی رشته های فنی مهندسی بالاتره.

masmol110

عضو جدید
داداشای گلم ما اولا باید سعی کنیم با سواد بشیم و پول خودش شک نکنید اگر لیاقت داشته باشیم میاد.به امید اون روز:)یاعلی

داداش گلم کسی که سواد و تخصص کاری رو داره چرا 10 میلیون براش زیاده!!بخدااا کمه.کسی که که میاد کاری رو خوب انجام میده پشت این کارش شب زنده داری تحصیل علم و تخصص خوابیده.از شما دیگه انتظار بی انصافی ندارم!!!تازه منم حقوق میلیونی ندارم فقط یه دانشجو ترم بالایی با آرزوهای بزرگم که پولدار شدن بخش کوچیکی از آرزوهامه.دوستون دارم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masmol110

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز،من خودم الان دانشگاه آزادم تو مقطع کارشناسی و کاردانیمو دولتیه همدان بودم ولی الان چون تو شهرمم احساس پیشرفت بیشتری دارم!بنظر من قدم اول یادگیری خواستنه و نوع و بزرگیه هدفت البته تاثیر دانشگاه رو نادیده نمیگیرم.درهرصورت تورو خدا این فرهنگ رو جا بندازیم که از کلاسا نزنیم و از علم فراری نباشیم،بخدا این فرهنگ غلط داره جا میفته!!متاسفانه بعضی از استاداام تحت تاثیر قرار گرفتن و با این وضعیت ینی اگر جلوشو نگیریم ن خودمون ن کشورمون ب جایی نمیرسه.امیدوارم،امیدوارم روزی همه مشتاق 100%یادگیری باشیم ن بزور اجبار یا کسب موقعیت اجتماعی.دوستتون دارم موفق باشید.فقط لطفا درست یا غلط بودن نظرمو بهم گوشزد کنید؟؟

آخرین ویرایش:

reza_pdd

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
بنده ارشد برق قدرت دارم و سابقه کار هم ندارم(البته لیسانس الکترونیک بودم)
اگه بخوام توی صنایع نفت و گاز و فولاد به عنوان کاراموز مشغول به کار بشم (شرکت های مهندسی مشاور) جایی رو سراغ دارید که من درخواست بدم
در ضمن من ساکن خوزستان هستم
با تشکر

aiyobnaseri

عضو جدید
سلام:cool:
من با دوست عزیزم smart موافقم .
در آمد دست خودت . می پرسی منظورم چیه
خوب گوش بگیر ببین چی میگم :
1 - این چیزایی که تو دانشگاه می خونی حساب کن در حد الفبا برق و اصل قضیه باید بیای تو کار لمس کنی و یاد بگیری که اگه زرنگ باشی کنار درست که داری می خونی اونام یاد میگیری:)
2 - تو اگه حتی 1 تابلو بندی ساده هم یاد بگیری تو ماه در آمدت بالای 1 میلیون:smile:
3 - اگه بری سمت شهرای صنعتی , که بهتر از همه برای پیدا کردن کار عسلویه و کنگان همین الان بالای 1 میلیون میدنت ولی اگه واقعا کار بلد باشی بالی 5 میلیون میدن بهت (همینجوری که الان بالا دستی من با مدرک فوق دیپلم {البته از لحاظ تجربه در حد دکتری}6 میلیون بجز هزینه ایاب و ذهاب میگیره) .:eek:
4 - بازار آزادم کار هست که اونم باز به خودت بستگی داره که مثلا بتونه مدرک نظام مهندسی بگیری یه نه که اگه اونم داشته باشی باز 1 در آمد شسته و رفته آماده برات داره:confused:
حالا بگو ببینم گل پسر افتاد

AmooSaeid

عضو جدید
آقا وضع کار و حقوق افتضاح خرابه. من الان مهندس ناظرم توی شرکت مهندسین مشاور . حقوقم 1100 هست ! از اون طرف کارگر خدماتی تو شرکت پیمانکار داره 900 تومن حقوق میگیره.
وضع کار مهندسی خرابه، خیلی هم خرابه

ile

عضو جدید
من تا دوماه دیگه استخدام رسمی یکی از شرکت های برق منطقه ای خواهم شدم، الان در فرایند گزینش هستیم، اونطور که پرسیدم گفتن بعد از رسمی شدن (اولش یه مدت پیمانی قرارداد میبندن) حقوق پایه لیسانس 1.8 میلیون و حقوق پایه فوق لیسانس 2.2 میلیون تومنه، حالا اضافه کار و ماموریت هم به اینا اضافه میشه(اینارم 400 ، 500 در نظر بگیرید).
البته من مثه شما به کار علاقه ندارم، دوست دارم در مورد جدیدترین و بروزترین بحث های دنیا تحقیق کنم و مقاله بنویسم که متاسفانه در ایران امکانش نیست نه حمایت میکنن، نه آزمایشگاهش هست... من برنامه دارم برم آمریکا دکترا بخونم، الانم بخاطر شرایط خاص خانوادگیم میرم سر این کار و نهایتا 4 سال کار میکنم.ولی خوب همین تجربه ی کاری رزممو قوی میکنه. دوست دارم بعد از دکترای برق برم دنبال رشته ی فیزیک و احتمالا تا دکترا بخونم، رشته های مهندسی نمیتونن مرزهای علم رو تکون بدن و در یک چارچوب خاص پیشرفت میکنن.

khaleghi-m

عضو جدید
سلام
من وقت نکردم همه ی پاسخ ها رو بخونم شاید کسی مطرح کرده باشه، بازار کار برای خانوم ها چطوره؟؟؟
من الان سال سوم کارشناسیم برم دنبال ادامه تحصیل یا دنبال کار؟؟ اصلا واسه خانومها په جور کارایی هست؟؟؟
شما که با تجربه ترین بگید.
سپاس.....

بهار امیدوار

عضو جدید
سلام
من وقت نکردم همه ی پاسخ ها رو بخونم شاید کسی مطرح کرده باشه، بازار کار برای خانوم ها چطوره؟؟؟
من الان سال سوم کارشناسیم برم دنبال ادامه تحصیل یا دنبال کار؟؟ اصلا واسه خانومها په جور کارایی هست؟؟؟
شما که با تجربه ترین بگید.
سپاس.....

برای مهندس برق خانوم بیشتر طراح اتوکد میگیرن تو دفاتر مهندسی مشاور
مدیر فروش میگیرین تو دفتر مرکزیا ( فروش و بازرگانی )

تو کارخونه ها هم ( اگه شهرک صنعتی اطرافتون هست ) کنترل کیفی می گیرن

طراح اتوکد و ایپلن هم میگیرن
تو شهر تهران برنامه نویس میکرو هم میگیرن
خلاصه اینکه یه سر بزن به ستون مهندسی برق ، راهنمای همشهری ( سایت هم داره راهنما دات کام ) همه چی دستت میاد

چه کم
من میشناسم دی÷لم برق صنعتی دوربین مدار بسته و سانترال و تعمیر دستگاه و نگهداری کارخانجات و اینا کار میکنه درآمدش بالای پنج تومنه در ماه

داداشای گلم ما اولا باید سعی کنیم با سواد بشیم و پول خودش شک نکنید اگر لیاقت داشته باشیم میاد.به امید اون روز:)یاعلی

داداش گلم کسی که سواد و تخصص کاری رو داره چرا 10 میلیون براش زیاده!!بخدااا کمه.کسی که که میاد کاری رو خوب انجام میده پشت این کارش شب زنده داری تحصیل علم و تخصص خوابیده.از شما دیگه انتظار بی انصافی ندارم!!!تازه منم حقوق میلیونی ندارم فقط یه دانشجو ترم بالایی با آرزوهای بزرگم که پولدار شدن بخش کوچیکی از آرزوهامه.دوستون دارم.

دقــــــــــــــــــــیقا
کسایی که در آمدشون بالاست دقت کنین همیشه به روزن
و اهل کسب اطلاعات جدید

همکار من 14 سال تو یکی از بزرگترین شرکتای تابلو سازی ایران کار کرده الان اومده اینجا برجی 2 تومن

امشاور آی تی شرکتمون دانشجو بوده تازه فارغ التحصیل شده ، ماهی یکی دو بار میاد یه سرویس مسکنه میره برجی 500 میگیره

بستگی داره به خودت
به عرضه ات

سلام:cool:
من با دوست عزیزم smart موافقم .
در آمد دست خودت . می پرسی منظورم چیه
خوب گوش بگیر ببین چی میگم :
1 - این چیزایی که تو دانشگاه می خونی حساب کن در حد الفبا برق و اصل قضیه باید بیای تو کار لمس کنی و یاد بگیری که اگه زرنگ باشی کنار درست که داری می خونی اونام یاد میگیری:)
2 - تو اگه حتی 1 تابلو بندی ساده هم یاد بگیری تو ماه در آمدت بالای 1 میلیون:smile:
3 - اگه بری سمت شهرای صنعتی , که بهتر از همه برای پیدا کردن کار عسلویه و کنگان همین الان بالای 1 میلیون میدنت ولی اگه واقعا کار بلد باشی بالی 5 میلیون میدن بهت (همینجوری که الان بالا دستی من با مدرک فوق دیپلم {البته از لحاظ تجربه در حد دکتری}6 میلیون بجز هزینه ایاب و ذهاب میگیره) .:eek:
4 - بازار آزادم کار هست که اونم باز به خودت بستگی داره که مثلا بتونه مدرک نظام مهندسی بگیری یه نه که اگه اونم داشته باشی باز 1 در آمد شسته و رفته آماده برات داره:confused:
حالا بگو ببینم گل پسر افتاد

موافقم
من کسی رو میشناسم با دیپلم برق صنعتی در آمد بالای 10 میلیون داره کارش آزاده . پروژه ای .

هر چقدر کاربیشتر بلد باشی بیشتر در میاری ولی خیلی سخته که یه مهندس برق قدرت بیشتر از 3 میلیون بگیره

لطفا به تاریخ نظر دقت کنین . سه سال پیش سه تومن خیلی بود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mohsen3120

عضو جدید
الان که سال 93 باشه در صورت استخدام از 800 تا 2ونیم میلیون(شرکت نفت)داره. ضمنا سه سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و یه درامدی حدود 400 که البته بستگی به رونق بازار ساخت و ساز داره داشته باشید.

بهار امیدوار

عضو جدید
الان که سال 93 باشه در صورت استخدام از 800 تا 2ونیم میلیون(شرکت نفت)داره. ضمنا سه سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید آزمون نظام مهندسی شرکت کنید و یه درامدی حدود 400 که البته بستگی به رونق بازار ساخت و ساز داره داشته باشید.

سلام
میشه بیشتر در مورد نظام مهندسی صحبت کنین
من هیچ اطلاعی از درآمدشون ندارم و اینکه کجا و چند ساعت کار میکنن
مرسی

AmooSaeid

عضو جدید
یه مهندس برق هرکاری میکنه فقط سمت مشاور ها نیاد که با حقوق کم و مسئولیت خیلی زیااااااد باید بسوزه و بسازه! بهترین وضعیت برای یه مهندس قدرت شرکت های پیمانکاری هست که خوب پول میدن.

chicamika

عضو
یه مهندس برق هرکاری میکنه فقط سمت مشاور ها نیاد که با حقوق کم و مسئولیت خیلی زیااااااد باید بسوزه و بسازه! بهترین وضعیت برای یه مهندس قدرت شرکت های پیمانکاری هست که خوب پول میدن.
صدای دوهل از دور خوش است.من الان ی شرکت پیمانکاری کار میکنم .یعنی بدتر از این کار پیمانکاری پیدا نمیکنی .ی چیز ب هم وریه .حقوقم که اصلا نمیدن .البته شرکت داریم تا شرکت .ولی خب اینی که من هستم مثلا یکی از بهترینا تو شهرمونه .ولی بله اگه مثلا مپنا باشه یا .. قضیه فرق میکنه . این شرکتهایی که در سطح شهر کار میکنن ب هیچ دردی نمیخورن .فقط به اعتبار شرکت کار میگیرن میدن یکی دیگه انجام میده .این وسط ی پولی میخورن اصلا از علمشون استفاده نمیکنن که البته تو ایران طبیعیه وقتی اینطوری پول در میاد چرا باید فکر کنه .........

بالا