دانش‌آموزان به اجبار به نمازجماعت می‌آیند!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امام‌جمعه اردستان گفت: مدرسه باید انسان‌ساز باشد و معلمان، بندگان خدا را تربیت كنند.

به گزارش ایسنا، منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین "سیدمحمد حسینی"، در مراسم نكوداشت هفته معلم در اردستان، با بیان اینكه بندگی و عبادت خداوند در سایه علم است، گفت: عبادت نتیجه علم است.

وی به تفاوت علمها با یكدیگر اشاره كرد و گفت: علم به اعتقادات، علم به احكام و علم به اخلاق از جمله علوم ارزشمند است.

امام جمعه اردستان به تاكیدات مقام معظم رهبری در خصوص تحول در نظام آموزش و پرورش اشاره كرد و افزود: آیا این تحول در حد شعار بوده یا تحقق پیدا كرده است؟ معلمان، باید آموزش و پرورش را در رسیدن به این مطالبه رهبری همراهی كنند.

حسینی تاكید كرد: باید بررسی شود كه آیا وضعیت یك دانش‌آموز اول ابتدایی تا زمانی كه از دبستان به راهنمایی می‌رود چه تغییری كرده است؟

وی خواستار بازنگری در رفتار و نحوه برگزاری كلاسهای درس شد و افزود: معلم باید معلم خیر باشد و ما باید حداكثر بهره و استفاده را از موقعیتها ببریم.

امام جمعه اردستان به حضور خود در نماز جماعت مدارس اشاره كرد و گفت: در برخی از مدارس اصلا معلمان در نماز جماعت شركت نمی‌كنند و دانش‌آموزان هم به اجبار به نماز جماعت می‌آیند به‌ طوری‌كه دو نفر باید اطراف آنها بایستند كه فرار نكنند!

حسینی خواستار توجه بیشتر معلمان به مباحث فرهنگی شد و تصریح كرد: با یك برنامه‌ریزی می‌شود حتی دانش‌آموزان را برای اقامه نماز به مساجد برد.

بر اساس این گزاش، در پایان این مراسم از 7 نفر از معلمان نمونه شهرستان و یك نفر معلم نمونه استانی و همچنین 11 نفر معلم بازنشسته، 3 نفر از ایثارگران و یك نفر از خانواده شهدای فرهنگی شهرستان اردستان تجلیل شد.

"یاد عذر شرعی گفتنا مون توی مدرسه سر این قضیه بخیر"

http://www.ayandenews.com/news/27733/

پیر بابا

عضو جدید
سلام دوست شب بیدار.
خسته نباشی.
شما همیشه نصف شبا میای تو خط تالار و یه چند تا تاپیک خبری رو میذاری و میری و تاپیکت رو مدیریت نمیکنی که ببینی چی شد و کی چی گفت و . . .
انگار مثه کارمندی که میاد و کارشم انجام میده و نتیجه هم براش مهم نیست.
ببخشید که اینو سئوال کردم . چون برای ذهن من مسئله شده.
درشت نمایی نارسائیهای کشور و نشر آن در سایت های مختلف توسط شما برای من یه معنای دیگری داره که فکر میکنم انگار شکل ماموریت براتون پیدا کرده.
میشه لطف بکنی و ذهن منو از این توهم در بیاری؟

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست شب بیدار.
خسته نباشی.
شما همیشه نصف شبا میای تو خط تالار و یه چند تا تاپیک خبری رو میذاری و میری و تاپیکت رو مدیریت نمیکنی که ببینی چی شد و کی چی گفت و . . .
انگار مثه کارمندی که میاد و کارشم انجام میده و نتیجه هم براش مهم نیست.
ببخشید که اینو سئوال کردم . چون برای ذهن من مسئله شده.
درشت نمایی نارسائیهای کشور و نشر آن در سایت های مختلف توسط شما برای من یه معنای دیگری داره که فکر میکنم انگار شکل ماموریت براتون پیدا کرده.
میشه لطف بکنی و ذهن منو از این توهم در بیاری؟

سلام دوست من
وقت بخیر
نمیدونم چی بگم و از کجا شرو کنم به گفتن فقط همینو میگم که اگه میبینی تاپیکامو مدیریت چندانی نمیکنم برا اینه که عقیده دارم اونی که باید بخونه میخونه برداشتشم از تاپیک من به میزان دریافتش از اون موضوع بوده پس دیگه نیازی نیست تا من بیام و مسیر فکری اونو مخدوش کنم !!
والا من نه کارمندم نه مواجب بگیر جایی!فقط قصدم نشون دادن دو روی یک سکه است. با این تفاوت که شما روی خوبشو میبینید یا بهتون نشون میدن اما من روی تاریک و زشتشو میبینم !
در مورد این جمله شما
اینو باید اضافه کنم که به گمونم درشت نمایی گل کاری های دولت و نشر آن در سایت های مختلف توسط علاقه مندان به دولت به حد وفور و کمال ملاحظه میشه برای دونستن این امر فقط یک کار باید بکنی اونم اینه که پیچ تلویزیونتونو بچرخونید(تلویزیون ما هنوز پیچی !) اونوقت مشاهده خواهید کرد که با دیدن تلویزیون مثلا ملی و در واقع میلی شما بهشتی بنام ایران رو مشاهده میکنید که در واقع نیست !!
زیر پوست شهر همه خوبی نیست گرچه خوبها هستند در حالی که همانها خوب نیستند !!!

آخرین ویرایش:

m saeidi

عضو جدید
اینو باید اضافه کنم که به گمونم درشت نمایی گل کاری های دولت و نشر آن در سایت های مختلف توسط علاقه مندان به دولت به حد وفور و کمال ملاحظه میشه برای دونستن این امر فقط یک کار باید بکنی اونم اینه که پیچ تلویزیونتونو بچرخونید(تلویزیون ما هنوز پیچی !) اونوقت مشاهده خواهید کرد که با دیدن تلویزیون مثلا ملی و در واقع میلی شما بهشتی بنام ایران رو مشاهده میکنید که در واقع نیست !!
زیر پوست شهر همه خوبی نیست گرچه خوبها هستند در حالی که همانها خوب نیستند !!!

منم موافقم . اگه قرار باشه همه موافق همه چی باشن که هیچ وقت هیچ چیزی تغییر نمیکنه ، انتقاد واقعاً لازمه .

در مورد موضوع اصلی هم بگم ، کاملاً درسته ، مدرسه ما هم زوری بود . ما هم چند دقعه رفتیم پشت پیش نماز و موقع نیت گفتیم 4 رکعت نماز اجباری به جا می آوریم قربتاً الی الله . بعد از دو سه روز مثل اینکه شنید و اجباری بودنش رو حذف کردن و دیگه هیچ کس نرفت و خود به خود تعطیل شد .
وقتی یه چیزی (حالا هر چیزی) طرفدار نداره که نباید زوری بشه .

ممنون

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب نماز اجباری = ثواب اجباری.این که بدی نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
امام جمعه اردستان به تاكیدات مقام معظم رهبری در خصوص تحول در نظام آموزش و پرورش اشاره كرد و افزود: آیا این تحول در حد شعار بوده یا تحقق پیدا كرده است؟ معلمان، باید آموزش و پرورش را در رسیدن به این مطالبه رهبری همراهی كنند.
امام جمعه اردستان به حضور خود در نماز جماعت مدارس اشاره كرد و گفت: در برخی از مدارس اصلا معلمان در نماز جماعت شركت نمی‌كنند و دانش‌آموزان هم به اجبار به نماز جماعت می‌آیند به‌ طوری‌كه دو نفر باید اطراف آنها بایستند كه فرار نكنند!

نه که حقوقا زیاده !
واسه همین معلمها خوشی میزنه زیر دلشون و از این کارای ثواب انگیز فرار میکنند تا به خوشیهاشون برسند

البته کلاس کنکور و خصوصی و . . نمیرن هااا
میرن به خوشگذرونیهاشون برسند

این امام جمعه رو ببینم میگم حاج آقا چرا آقای . . . .که تو 8 - 9 سال فقط تونسته تا پایه 5 بخونه و هیچ منصب دولتی هم نداره ، میتونه خونه 120 میلیونی بخره ، ولی کسی که همسن و همدوره این آقای . . . . هست و تنها تفاوتش اینه که کارگری کرده و تحصیلات حوزوی نداره ، حتی نمیتونه شکم زن و بچه شو سیر کنه ؟

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار به این حرفا ندارم
توی این دنیا که شیاطین صفتها همه جاش هستند
زندگی منو چند نفر نجات دادند که بیشترشو مدیون ناظم کلاس سوم راهنماییم هستم که هنوزم که هنوز هست هر هفته داریم همدیگه رو میبینیم
افراد نظیر من کم نیستند چون از سال81تا حالا جلسه هفتگی داریم
وچه مجلس صمیمی اینکار هنوز هم ادامه داره
اونم میتونست به فکر خونه و زندگیو ماشین باشه اما حالا بیشتر از700تا جوون رو متدین و متعهد به بار اورد

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه که حقوقا زیاده !
واسه همین معلمها خوشی میزنه زیر دلشون و از این کارای ثواب انگیز فرار میکنند تا به خوشیهاشون برسند

البته کلاس کنکور و خصوصی و . . نمیرن هااا
میرن به خوشگذرونیهاشون برسند

این امام جمعه رو ببینم میگم حاج آقا چرا آقای . . . .که تو 8 - 9 سال فقط تونسته تا پایه 5 بخونه و هیچ منصب دولتی هم نداره ، میتونه خونه 120 میلیونی بخره ، ولی کسی که همسن و همدوره این آقای . . . . هست و تنها تفاوتش اینه که کارگری کرده و تحصیلات حوزوی نداره ، حتی نمیتونه شکم زن و بچه شو سیر کنه ؟

اینو اضافه میکنم که :
یکی از دوستام که اتفاقا به تازگی به جرگه میلیونی معلمان حق التدریس اضافه شده به دلیل پوشیدن شلوار پارچه ای نسبتا تنگ بنا به صواب دید اقایون با توبیخ مواجه شدند!
و گویا کمیت ایشون را نرسیده به نمازخانه مدرسه شکستند !!
این دوست گل من فعلا توی بازار سراغ راسته دستمال فروشان را می گیرد و اتفاقا اهل فن در این زمینه دستمال یزدی را برای بازگشتن به منصب عظمی مکتب خانه چی گری ! به ایشان پیشنهاد کردند

بالا