دانشگاه علم و صنعت ایران از این پس دانشجوی دختر ارشد نمی گیرد

hesam02

عضو جدید
همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید ، مطلع شدیم از امسال دانشگاه علم و صنعت ایران از پذیرفتن دانشجویان دختر ارشد در دوره روزانه معذور است و تنها در دوره های شبانه ( پولی ) دانشجوی دختر در مقطع ارشد می گیرد. جالب است که با این حال کلاس های ارشد مختلط نیست و در دفترچه ارشد جلوی هر رشته نوشته شده : "فقط مرد" یا "فقط زن"
نظر شما در این باره چیست؟ آیا این کار عین عدالت است یا تنها زیر پا گذاشتن حق دانشجویان دختر در دانشگاه ها است که مسلما دانشگاه علم و صنعت در خط مقدم آن قرار دارد؟ آیا این تفکیک جنسیتی منجر به بهبود اوضاع می شود؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
!!!!!!!!!!!!!!!!
جالبه !

در اینکه این بی عدالتی محضه هیچ شکی نیست ...
جدیداً من حس میکنم نسبت به تفکیک کلاسهای دختر و پسرها اقدامات گسترده ای صورت گرفته ...
این هم یکی دیگه از اونها بود !
میدونید که دیگه آموزشگاه های زبان مختلط رو مجوز نمیدن!!!

hesam02

عضو جدید
!!!!!!!!!!!!!!!!
جالبه !

در اینکه این بی عدالتی محضه هیچ شکی نیست ...
جدیداً من حس میکنم نسبت به تفکیک کلاسهای دختر و پسرها اقدامات گسترده ای صورت گرفته ...
این هم یکی دیگه از اونها بود !
میدونید که دیگه آموزشگاه های زبان مختلط رو مجوز نمیدن!!!
حسین جان مگه قبلا کلاسای زبان مختلط بود؟

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر دم از این باغ بری میرسد
....
زیادم عجیب نیست شاید واسه من!

Biomedical

عضو جدید
سلام

این کار فقط ذره ای از حقوق از دست رفته ی پسر ها در کنکورهای مختلف رو جبران می کنه . . .

1 - دانشجوهای دختر سربازی ندارن(بر عکس خیلی از کشورهای دنیا - که سربازی رفتن جنسیت نمیشناسه) . ولی خیلی از دانشجوهای پسر به عنوان "پروژه ی فرار از سربازی" به اجبار کنکور ارشد رو می دن. در حالی که دانشجوهای دختر با خیال راحت هر چند سال که دلشون بخواد می تونن پشت کنکور بمونن تا رشته ی دلخواهشون رو قبول شن . قطعا دختری که چند سال با خیال راحت پشت کنکور مونده می تونه با استرس کمتری امتحان بده تا پسر بدبختی که هزار تا فکر توی سرشه .

2 - دانشجوهای دختر معضلی به اسم "کار و اداره ی خانواده" ندارن(بر عکس خیلی از جاهای دنیا که زن ها هم باید هم پای مرد ها کار کنن) . دانشجوهای پسری که متاهل میشن باید سر کار برن(از لحاظ قانونی و شرعی موظف به کار برای خانواده هستند) و احتیاج به مدرک دانشگاهی دارن .

3 - از دید کلان هم نگاه کنید باز هم بی عدالتی ای مشاهده نمیشه . دانشجوهای دختر تحصیلات تکمیلی خیلی به ندرت وارد ساختار اصلی صنعت میشن . کشور پول بیت المال رو خرج نمی کنه که یه دختر بیاد با مدرک کارشناسی ارشدش شوهر پیدا کنه ! بلکه پول خرج می کنه تا دانشجو های تربیت شده وارد بدنه ی صنعت بشن .

4 - از نظر کمیتی هم نگاه کنیم (به رشته ی خاصی توجه نکنیم) / دانشگاهی نداریم که فقط پسر بگیره ولی دانشگاه الزهرا فقط دختر میگیره . چطور این بی عدالتی نیست !؟

به هر حال من هنوزم فکر می کنم ظلم خیلی خیلی بیشتری به پسرها میشه . چه در کنکور کارشناسی و چه در مقاطع مختلف دیگه .

از نظر نمره دادن اساتید هم که دیگه . . .شورش رو درآوردند . من خودم دانشگاه امیرکبیر هستند . اکثر اساتید مرد هستند . تبعیض بین نمرات دختران و پسران طوری تابلوئه که دیگه صدای همه رو درآوردند. انگار هر کسی خوشکل تره باید نمره ی بیشتری بگیره .
همین ترم قبل یکی از دخترای کارشناسی به صورت دایرکت رفت ارشد فقط بخاطر اینکه با یکی از اساتید پروژه کار می کرد ( البته پروژه کار کردنشو باید شما میومدید به چشم خودتون می دیدید!!!!! )

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید معضل پسرا رو کم کنن و یه تغییراتی تو سربازی و ...بدن
اما نه اینجوری !!!! بی انصافیه بیشتر تا راه حل

اونایی رو هم که گفتی به این شدت نیست و تو همه دانشگاه ها هست و مخصوص علم و صنعت نیس

ولی تا حدودی نمره رو خوب اومدی:biggrin::biggrin:

Biomedical

عضو جدید
اونایی رو هم که گفتی به این شدت نیست

دقیقا به همون شدتی بود که خدمتتون عرض کردم، چه بسا بیشتر .

همون مورد اول که عرض کردم در رابطه با سربازی . . . اصلا نباید راحت از کنارش گذشت . هم از نظر روانی روی پسرها تاثیر منفی میذاره و هم از نظر فرصت مطالعاتی (در سال های مختلف ) . این موضوع شدیدا روی کنکور کارشناسی هم تاثیر میذاره و الآن چون پیک جمعیت رسیده به کنکور ارشد قطعا این قضیه روی کنکور ارشد هم تاثیر نامطلوبی میذاره .

فکر نکنم با پنجاه شصت تا ظرفیت اضافی به پسر ها . . . اونم توی یک رشته . . . این بی عدالتی حل بشه .

اگه قراره بی عدالتی از نظام سنجش و آموزش کشور به طور کامل رفع بشه باید از تمام دید ها بررسی بشه نه که بسیار سطحی و جزئی نگر باشیم .

در مورد نمره دادن هم ، این قضیه رو از خیلی های دیگه شنیدم (تقریبا توی خیلی از دانشگاه ها، به خصوص دانشگاه های تهران، وجود داره چون اکثر اساتید مرد هستند ، توی دانشگاه های فنی حرفه ای و علمی کاربردی که فاجعه هستش / چون سن اساتید مرد زیاد هم نیست ! ! . . . تا جایی که دختر خاله ی من میگه یکی از اساتیدش چند وقته که باهاش دوست شده / میخوام عمق فاجعه رو درک کنید در هیئت علمی دانشگاه های کشور ) و الا به خودم اجازه نمیدم یه حرف باطل رو توی یه محفل علمی بزنم.

بله !

حق با شماست ولی وقتی نشه مشکل یک کفه از ترازو رو حل کرد بهترین راه حل اینه که کفه ی سمت دیگه ی ترازو رو هم مشکل دار کنیم . . . تا میزان بهتر رعایت بشه .

hesam02

عضو جدید
سلام

این کار فقط ذره ای از حقوق از دست رفته ی پسر ها در کنکورهای مختلف رو جبران می کنه . . .

1 - دانشجوهای دختر سربازی ندارن(بر عکس خیلی از کشورهای دنیا - که سربازی رفتن جنسیت نمیشناسه) . ولی خیلی از دانشجوهای پسر به عنوان "پروژه ی فرار از سربازی" به اجبار کنکور ارشد رو می دن. در حالی که دانشجوهای دختر با خیال راحت هر چند سال که دلشون بخواد می تونن پشت کنکور بمونن تا رشته ی دلخواهشون رو قبول شن . قطعا دختری که چند سال با خیال راحت پشت کنکور مونده می تونه با استرس کمتری امتحان بده تا پسر بدبختی که هزار تا فکر توی سرشه .

2 - دانشجوهای دختر معضلی به اسم "کار و اداره ی خانواده" ندارن(بر عکس خیلی از جاهای دنیا که زن ها هم باید هم پای مرد ها کار کنن) . دانشجوهای پسری که متاهل میشن باید سر کار برن(از لحاظ قانونی و شرعی موظف به کار برای خانواده هستند) و احتیاج به مدرک دانشگاهی دارن .

3 - از دید کلان هم نگاه کنید باز هم بی عدالتی ای مشاهده نمیشه . دانشجوهای دختر تحصیلات تکمیلی خیلی به ندرت وارد ساختار اصلی صنعت میشن . کشور پول بیت المال رو خرج نمی کنه که یه دختر بیاد با مدرک کارشناسی ارشدش شوهر پیدا کنه ! بلکه پول خرج می کنه تا دانشجو های تربیت شده وارد بدنه ی صنعت بشن .

4 - از نظر کمیتی هم نگاه کنیم (به رشته ی خاصی توجه نکنیم) / دانشگاهی نداریم که فقط پسر بگیره ولی دانشگاه الزهرا فقط دختر میگیره . چطور این بی عدالتی نیست !؟

به هر حال من هنوزم فکر می کنم ظلم خیلی خیلی بیشتری به پسرها میشه . چه در کنکور کارشناسی و چه در مقاطع مختلف دیگه .

از نظر نمره دادن اساتید هم که دیگه . . .شورش رو درآوردند . من خودم دانشگاه امیرکبیر هستند . اکثر اساتید مرد هستند . تبعیض بین نمرات دختران و پسران طوری تابلوئه که دیگه صدای همه رو درآوردند. انگار هر کسی خوشکل تره باید نمره ی بیشتری بگیره .
همین ترم قبل یکی از دخترای کارشناسی به صورت دایرکت رفت ارشد فقط بخاطر اینکه با یکی از اساتید پروژه کار می کرد ( البته پروژه کار کردنشو باید شما میومدید به چشم خودتون می دیدید!!!!! )

سلام بر شما دوست عزیز که برای اولین بار افتخار صحبت با شما رو دارم
راستش متن شما رو که بار اول خوندم ، فکر می کنم ذهنیت شما از یک خانوم این هستش که فقط باید شوهر کنه و در داخل خانه مشغول خانه داری باشه... حداقل من اینطور دستگیرم شد
خیلی ازتون تشکر می کنم که مورد به مورد بیان کردین که من می تونم مورد به مورد به شما جواب بدم
1) در این مورد با شما کاملا موافقم و حرفی برای گفتن ندارم
2) شما از کجا می دونید که در جاهای دیگر دنیا مرد خانه تعهدی برای کار نداره؟ مسلما در دیگر جاهای دنیا هم مرد به عنوان فرد اصلی جهت چرخیدن اقتصاد خانواده به حساب میاد اما زن هم می تواند به اقتصاد خانواده کمک کند... در واقع می توان گفت دنیا به سمتی پیش می رود که سهم مرد و زن جهت کار در خانواده یکسان باشد... و اصل این است. به نظر من نباید اینطور نگاه کرد که مرد صرفا جهت کار و نان آور خانواده و زن هم صرفا جهت پخت و پز آفریده شده اند. اصلا اینطور نیست... بنابراین هم مرد و هم زن به مدارک دانشگاهی به یک میزان نیازمندند
3)شما اگر به دور و اطراف کمی دقت کنید متوجه میشید که خانوم های شایسته ای هستند که امور دفتری و اداری و صنعتی را بهتر از آقایان انجام می دهند... دوستان عزیز کشور ما اگر می خواهد توسعه و ترقی داشته باشد ، باید به سمتی پیش برود که شایسته سالاری در جامعه حکمفرما باشد نه مرد سالاری یا زن سالاری
4) دانشگاه امام حسین هم فقط پسر می پذیرد... حالا چطور؟

hesam02

عضو جدید
حق با شماست ولی وقتی نشه مشکل یک کفه از ترازو رو حل کرد بهترین راه حل اینه که کفه ی سمت دیگه ی ترازو رو هم مشکل دار کنیم . . . تا میزان بهتر رعایت بشه .
دوست عزیز این چه حرفیه! ما تا جایی که می تونیم ( مخصوصا مهندسان آینده) باید مشکل زدایی کنیم نه مشکل زایی!!!

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر شما احسان جان
چند وقتی نبودید دلمان به اندازه تنگ ماهی قرمز برایت تنگ شد

بابا حسام جان من یک هفته شبانه روز اینجا بودم
فقط دیشب نبودم
دلم واسه همه تنگ شده
...

Biomedical

عضو جدید
سلام بر شما

1 - ذهنیت من از یک خانم اصلا اینی نبود که شما فرمودید. و اصلا هیچ طوری از نوشته های من این نتیجه برنمی اومد. نمی دونم از کجای نوشته های من اون نتیجه رو گرفتید ! اتفاقا در قیاس با اطرافیانم خیلی عقاید بازی دارم . هر چند که بحث این تاپیک سر عقاید بنده یا عقاید شما نیست ! شما لطفا به جای کند و کاو در عقاید بنده یک پاسخ منطقی برای عرایضم پیدا کنید .

2 - مورد اول ( بحث سربازی ) / خوبه که این مورد رو قبول دارید . پنجاه درصد مانور صحبت های من سر همین قضیه هستش. این بی عدالتی هیچ جور جبران نمیشه. خیلی از پسر ها بودند و من سراغ دارم که سر این قضیه خیلی ضربه ها خوردن با اینکه بسیار باهوش تر و با لیاقت تر از دخترانی بودند که وارد دانشگاه شدند ( پس از چند سال پشت کنکور موندن ) .

3 - مادر بنده دوره ی MAster حقوق زنان رو میگذرونه و عمدتا تایپ تحقیقات ایشون با منه ( خب پسر ارشد بودن این مشکلات رو هم داره ! ! ! ) . یه جایی توی نوشته هام اشاره کردم . . . گفتم که اگه از چیزی اطلاع نداشته باشم توی یه محفل علمی حرفی نمی زنم که به ضررم تموم شه . در اکثر کشور های اروپایی و همچنین آمریکا و کانادا ، درآوردن مخارج منزل به عهده ی هم مرد و هم زن هستش چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ عرفی . بنده با مطرح کردن این قضیه اصلا نمی خواستم بگم که زن برای پخت و پز آفریده شده ! ! اصلا توی ذهنم هم همچین مطلبی رو نپرورونده بودم. فقط می خواستم بگم که قصد بیشتر پسر ها از ادامه ی تحصیل گردوندن یک خانواده است و مهیا کردن شرایط بهتر برای زندگی. این فشاری هستش که اجتماع ، دین و قانون ایران بر روی کمر مرد گذاشته . در حالی که برای زن همچین اهرم فشاری تعریف نشده . به هر حال این فاکتور یه بی عدالتی و فشار بیخودی هستش که روی مرد ها هست . در حالی که هدف اکثر دخترا از ادامه ی تحصیل پیدا کردن شوهر بهتره ! و بالا بردن سطح اجتماعیشون . شما نمی تونید منکر این قضیه باشید حتی اگه یک آدم ایده آلیسم باشید. فقط کافیه اطرافتون رو نگاه کنید .

4 - بله ! خانم های شایسته ای هستند که خیلی از مرد ها بهتر هستند. من اصلا منکر این قضیه نیستم. ولی در بازار کار رشته های به خصوصی مثل رشته ی مواد، خانم ها جایگاه آنچنانی ندارند. همچنان که در رشته ی عمران همین قضیه صدق می کنه . یه کارخونه دار به یه مهندس مرد درجه دو خیلی بیشتر اعتماد می کنه تا یه مهندس زن درجه یک . این خوب نیست . ولی در ایران وجود داره ( و نه در دنیا ) . چون هیچ کس سر پست خودش نیست . شما فرمودید بی عدالتی اتفاق افتاده . من گفتم . . . خیلی بده که یه بی عدالتی جزئی رو ببینیم ولی یه بی عدالتی کلی و فاحش رو نادیده بگیریم و خیلی سطحی ازش بگذریم . دانشگاه های دولتی ایران با بیت المال می چرخه . و قطعا باید نتیجه گیری صنعتی از محصول کارشون بشه . اکثر دخترای فارغ التحصیل از تحصیلات تکمیلی یا اصلا وارد بدنه ی صنعتی کشور نمیشن و یا بهشون اجازه نمی دن که قاطی بدنه ی صنعتی کشور بشن . خب اینا هم پیش خودشون فکر کردن چرا بیت المال رو توی بعضی از رشته های الکی ریخت و پاش کنن .

5 - دانشگاه امام حسین وابسته به یه ارگان نظامی هستش ( کلا هر چی مربوط به مسائل نظامیه باید حرف از پسرا بیاد ! ! ! این خودش یه جور بی احترامیه ! فیمینیست های ایران در این مورد فقط سکوت می کنن چون هیچ جوابی ندارن که بدن ) . شما سطح دانشگاه امام حسین رو با سطح دانشگاه الزهرا قیاس می کنید که اکثر رتبه های زیر پنج هزار رو جذب می کنه (موقعیت بهتر برای تحصیل ) ؟

6 - دوست عزیز . . . حرف های من هیچکدوم ایجاد مشکل نمی کنه . من عرض کردم اگه نشه یه کفه ترازو رو درست کرد به ناچار اون کفه رو هم باید مشکل دار کرد تا ترازو یه کم میزان تر بشه . این اصلا عدالت نیست که تمام مشکلات کنکور روی دوش پسرا باشه .

7 - حل کردن مشکلات کنکور و سربازی و غیره بیشتر کار کسایی هست که مدیریت کلان دستشونه نه من و شمائه جوجه مهندس. خیلی خودمونو نباید دست بالا بگیریم !! فعلا کلاه خودمونو بگیریم پس نیفتیم خیلی بهتره . . .

8 - در پایان هم میگم . . . من نمی گم این کاری که کردن خوبه . . . من فقط حرفم اینه که این کار می تونه یه لیوان آب خنک روی جهنمی باشه که توی کنکور های مختلف برای پسر ها ساختن .

موفق باشید

mahnazbagherzade

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با اینکه دخترم ولی کاملا باهات موافقم

shahab-e.din

عضو جدید
همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید ، مطلع شدیم از امسال دانشگاه علم و صنعت ایران از پذیرفتن دانشجویان دختر ارشد در دوره روزانه معذور است و تنها در دوره های شبانه ( پولی ) دانشجوی دختر در مقطع ارشد می گیرد. جالب است که با این حال کلاس های ارشد مختلط نیست و در دفترچه ارشد جلوی هر رشته نوشته شده : "فقط مرد" یا "فقط زن"
نظر شما در این باره چیست؟ آیا این کار عین عدالت است یا تنها زیر پا گذاشتن حق دانشجویان دختر در دانشگاه ها است که مسلما دانشگاه علم و صنعت در خط مقدم آن قرار دارد؟ آیا این تفکیک جنسیتی منجر به بهبود اوضاع می شود؟
نه
عدالتشم بخوای حساب کنی خوب کاری کردن
اولم برا دخترا خیلی مهم نیست که مدارک بالا داشته باشن یا حتی مهم نیست از کجا و چه جوری
اما ما چی؟
سربازی بخوای بری مهمه.سر کار بری مهمه.زن بخوای بگیری مهمه.حقتو بخورن بخوای از خودت دفاع کنی مهمه و.........................این قصه سر دراز دارد
تو خیلی از کشورا به دختر ها اصلا اجازه ی تحصیل تو بعضی رشته ها رو نمی دن چون خودشون می دونن که سر کاریه براشون و باهاش نمی تونن برن سر کار.
بی عدالتی نیست آقا حسام.
شما چرا؟شما باید طرف خودمون باشی نه دخترا!

hesam02

عضو جدید
سلام بر شما

1 - ذهنیت من از یک خانم اصلا اینی نبود که شما فرمودید. و اصلا هیچ طوری از نوشته های من این نتیجه برنمی اومد. نمی دونم از کجای نوشته های من اون نتیجه رو گرفتید ! اتفاقا در قیاس با اطرافیانم خیلی عقاید بازی دارم . هر چند که بحث این تاپیک سر عقاید بنده یا عقاید شما نیست ! شما لطفا به جای کند و کاو در عقاید بنده یک پاسخ منطقی برای عرایضم پیدا کنید .

2 - مورد اول ( بحث سربازی ) / خوبه که این مورد رو قبول دارید . پنجاه درصد مانور صحبت های من سر همین قضیه هستش. این بی عدالتی هیچ جور جبران نمیشه. خیلی از پسر ها بودند و من سراغ دارم که سر این قضیه خیلی ضربه ها خوردن با اینکه بسیار باهوش تر و با لیاقت تر از دخترانی بودند که وارد دانشگاه شدند ( پس از چند سال پشت کنکور موندن ) .

3 - مادر بنده دوره ی MAster حقوق زنان رو میگذرونه و عمدتا تایپ تحقیقات ایشون با منه ( خب پسر ارشد بودن این مشکلات رو هم داره ! ! ! ) . یه جایی توی نوشته هام اشاره کردم . . . گفتم که اگه از چیزی اطلاع نداشته باشم توی یه محفل علمی حرفی نمی زنم که به ضررم تموم شه . در اکثر کشور های اروپایی و همچنین آمریکا و کانادا ، درآوردن مخارج منزل به عهده ی هم مرد و هم زن هستش چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ عرفی . بنده با مطرح کردن این قضیه اصلا نمی خواستم بگم که زن برای پخت و پز آفریده شده ! ! اصلا توی ذهنم هم همچین مطلبی رو نپرورونده بودم. فقط می خواستم بگم که قصد بیشتر پسر ها از ادامه ی تحصیل گردوندن یک خانواده است و مهیا کردن شرایط بهتر برای زندگی. این فشاری هستش که اجتماع ، دین و قانون ایران بر روی کمر مرد گذاشته . در حالی که برای زن همچین اهرم فشاری تعریف نشده . به هر حال این فاکتور یه بی عدالتی و فشار بیخودی هستش که روی مرد ها هست . در حالی که هدف اکثر دخترا از ادامه ی تحصیل پیدا کردن شوهر بهتره ! و بالا بردن سطح اجتماعیشون . شما نمی تونید منکر این قضیه باشید حتی اگه یک آدم ایده آلیسم باشید. فقط کافیه اطرافتون رو نگاه کنید .

4 - بله ! خانم های شایسته ای هستند که خیلی از مرد ها بهتر هستند. من اصلا منکر این قضیه نیستم. ولی در بازار کار رشته های به خصوصی مثل رشته ی مواد، خانم ها جایگاه آنچنانی ندارند. همچنان که در رشته ی عمران همین قضیه صدق می کنه . یه کارخونه دار به یه مهندس مرد درجه دو خیلی بیشتر اعتماد می کنه تا یه مهندس زن درجه یک . این خوب نیست . ولی در ایران وجود داره ( و نه در دنیا ) . چون هیچ کس سر پست خودش نیست . شما فرمودید بی عدالتی اتفاق افتاده . من گفتم . . . خیلی بده که یه بی عدالتی جزئی رو ببینیم ولی یه بی عدالتی کلی و فاحش رو نادیده بگیریم و خیلی سطحی ازش بگذریم . دانشگاه های دولتی ایران با بیت المال می چرخه . و قطعا باید نتیجه گیری صنعتی از محصول کارشون بشه . اکثر دخترای فارغ التحصیل از تحصیلات تکمیلی یا اصلا وارد بدنه ی صنعتی کشور نمیشن و یا بهشون اجازه نمی دن که قاطی بدنه ی صنعتی کشور بشن . خب اینا هم پیش خودشون فکر کردن چرا بیت المال رو توی بعضی از رشته های الکی ریخت و پاش کنن .

5 - دانشگاه امام حسین وابسته به یه ارگان نظامی هستش ( کلا هر چی مربوط به مسائل نظامیه باید حرف از پسرا بیاد ! ! ! این خودش یه جور بی احترامیه ! فیمینیست های ایران در این مورد فقط سکوت می کنن چون هیچ جوابی ندارن که بدن ) . شما سطح دانشگاه امام حسین رو با سطح دانشگاه الزهرا قیاس می کنید که اکثر رتبه های زیر پنج هزار رو جذب می کنه (موقعیت بهتر برای تحصیل ) ؟

6 - دوست عزیز . . . حرف های من هیچکدوم ایجاد مشکل نمی کنه . من عرض کردم اگه نشه یه کفه ترازو رو درست کرد به ناچار اون کفه رو هم باید مشکل دار کرد تا ترازو یه کم میزان تر بشه . این اصلا عدالت نیست که تمام مشکلات کنکور روی دوش پسرا باشه .

7 - حل کردن مشکلات کنکور و سربازی و غیره بیشتر کار کسایی هست که مدیریت کلان دستشونه نه من و شمائه جوجه مهندس. خیلی خودمونو نباید دست بالا بگیریم !! فعلا کلاه خودمونو بگیریم پس نیفتیم خیلی بهتره . . .

8 - در پایان هم میگم . . . من نمی گم این کاری که کردن خوبه . . . من فقط حرفم اینه که این کار می تونه یه لیوان آب خنک روی جهنمی باشه که توی کنکور های مختلف برای پسر ها ساختن .

موفق باشید

دوست عزیز لطف کنید از این به بعد متن هاتون رو کوتاه تر ، مختصرتر و مفیدتر بنویسید که خواننده حوصله داشته باشد
ممنون
1)بنده اصلا قصد کند و کاو در عقاید شما رو نداشتم و ندارم و در آینده هم به احتمال زیاد نخواهم داشت... ولی هر خواننده ای که متن شما رو بخواند و دنبال کلمه "دختر" نام "شوهر" را ببیند مسلما ذهنیت بنده در ذهنشون ایجاد خواهد شد
2) بله همون طور که فرمودین متاسفانه در کشور پیشرفته ما!!! هنوز بحث سربازی برای پسران اجباری هستش که این به دانشجویان این مرز و بوم صدمه زیادی وارد کرده... البته تا جایی که اطلاع دارم جمهوری کنگو ، جیبوتی ، مالدیو و سیرالئون هم سربازی اجباری ندارند اما در کشور عزیزمان ایران ، سربازی امری مقدس به شمار می رود!!!
3) این پاراگراف مستلزم بحث بیشتری هستش که از حیطه بحث خارج میشود... اگر خواستید تاپیکی با این موضوعیت ایجاد کنید تا در آنجا بیشتر بحث کنیم
4) باز هم نظرم بر این هستش که در هر رشته ای و در هر مقطعی دانشجو چه مرد باشد و چه زن اگر قابلیت های خود را نشان دهد ، موفق خواهد بود...
5) شما فرمودید دانشگاهی در ایران که فقط پسران رو جذب کند نداریم... من گفتم داریم دانشگاه اما حسین... اتفاقا در ایران نیاز همیشگی دولتمردان ، مسائل امنیتی و نظامی هستش... ارگان های نظامی حاضرند میلیون ها پول خرج کنند تا موشک یا زره یا نفربرهایی که ساخته می شوند به بهترین کیفیت باشد... و این یعنی امنیت شغلی بالا برای دانشجویان دانشگاه امام حسین
6) درسته... اما نباید مشکل زایی کرد... باید اون کفه ترازو را به حالت تعادل در آورد
7) در ضمن اگر ما بخواهیم از الان خودمان را جوجه مهندس خطاب کنیم! مسلما جامعه ما را به عنوان رفتگر هم نخواهد شناخت
8) این هم نظری است ....

hesam02

عضو جدید
نه
اولم برا دخترا خیلی مهم نیست که مدارک بالا داشته باشن یا حتی مهم نیست از کجا و چه جوری
اما ما چی؟
سربازی بخوای بری مهمه.سر کار بری مهمه.زن بخوای بگیری مهمه.حقتو بخورن بخوای از خودت دفاع کنی مهمه و.........................این قصه سر دراز دارد
تو خیلی از کشورا به دختر ها اصلا اجازه ی تحصیل تو بعضی رشته ها رو نمی دن چون خودشون می دونن که سر کاریه براشون و باهاش نمی تونن برن سر کار.
بی عدالتی نیست آقا حسام.

من نگفتم طرفدار دخترا هستم... من طرفدار شایسته سالاری هستم... بدین معنی که هم مرد و هم زن از حقوق مساوی در تمامی ابعاد زندگی جامعه برخوردار باشند...
شما در نظر بگیر حق چند همسری برای مردان ، امنیت شغلی بالای مردان ، امنیت اخلاقی بالای مردان در جامعه نسبت به زنان و ....
باز هم میگم... من به هیچ وجه فمینیست نیستم... اما میگم تعادل باید برقرار باشد همانطور که طبیعت همواره به دنبال تعادل است و اگر تعادل به هم بخورد سعی در حرکت به سمتی دارد که به نحوی خلا ایجاد شده را پر کند و اگر این سیستم به تعادل نرسد مسلما با مشکل مواجه خواهیم شد

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دفتر چه را دیدم...کاملا درسته... و واقعا مسخره است!!!

Biomedical

عضو جدید
هم مرد و هم زن از حقوق مساوی در تمامی ابعاد زندگی جامعه برخوردار باشند...

خب پس نیازی نیست یک مسئله ی کوچیک رو انقدر بزرگش کنیم در حالی که مسائل بزرگتری ( در رابطه با بی عدالتی ) وجود داره ( حرفهام همونایی هست که گفتم و متاسفانه هیچ جواب منطقی ای هم دریافت نکردم )

زیاد نوشتن من هم احترامی بود که برای شما قائل شده بودم . و خب احتمالا اشتباه کردم !

دیگه هم نظری توی این تاپیک نمیذارم / در پایان هم بهتون میگم که خیلی خوبه که انسان جنبه ی پذیرش اشتباهش رو داشته باشه !

موفق باشید و سبز

hesam02

عضو جدید
خب پس نیازی نیست یک مسئله ی کوچیک رو انقدر بزرگش کنیم در حالی که مسائل بزرگتری ( در رابطه با بی عدالتی ) وجود داره ( حرفهام همونایی هست که گفتم و متاسفانه هیچ جواب منطقی ای هم دریافت نکردم )

زیاد نوشتن من هم احترامی بود که برای شما قائل شده بودم . و خب احتمالا اشتباه کردم !

دیگه هم نظری توی این تاپیک نمیذارم / در پایان هم بهتون میگم که خیلی خوبه که انسان جنبه ی پذیرش اشتباهش رو داشته باشه !

موفق باشید و سبز

من نمیدونم چند وقته که مدیران ارشد تالار رفتند ، یک سری دوستانی به جمعمون پیوستن که متاسفانه طبع تندی دارند!
من اصلا قصدم توهین نبود... حالا اگر شما مایلید از حرفام توهین برداشت کنید این یک بحث دیگه ایست
من فقط گفتم مختصر و مفید بنویسید... حرف بدی زدم!
موفق باشید در تمامی مراحل زندگیتون

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
اما ما چی؟
بی عدالتی نیست آقا حسام.
من با شما مخالفم
چرا واسه دخترا مهم نیست مدرک بالا داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به شخصه واسه من خیلی خیلی مهمه
یکم یک طرفه قضاوت کردیدا.

shahab-e.din

عضو جدید
من با شما مخالفم
چرا واسه دخترا مهم نیست مدرک بالا داشته باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به شخصه واسه من خیلی خیلی مهمه
یکم یک طرفه قضاوت کردیدا.
منظورمو از مهم اشتباه برداشت کردید
منظورم علاقه نبود
اجبار اجتماع بود
وگرنه قصد توهین نداشتم نگین خانم

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورمو از مهم اشتباه برداشت کردید
منظورم علاقه نبود
اجبار اجتماع بود
وگرنه قصد توهین نداشتم نگین خانم

بله میدونم قصد توهین نداشتید منم قصد جسارت نداشتم
منظورم اینه که واسه خانوم ها هم مهمه حتی تو اجتماع وگرنه واسه موقع کار پیدا کردن کسی محلشون هم نمیذاره

shahab-e.din

عضو جدید
بله میدونم قصد توهین نداشتید منم قصد جسارت نداشتم
منظورم اینه که واسه خانوم ها هم مهمه حتی تو اجتماع وگرنه واسه موقع کار پیدا کردن کسی محلشون هم نمیذاره
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:پس نا خودآگاه نتیجه می گیریم خانم ها درس نخونن بهتره

hesam02

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:پس نا خودآگاه نتیجه می گیریم خانم ها درس نخونن بهتره

جامعه ای که بخواهد صرفا دانشجوی مرد و یا کارکنانش فقط مردان باشند ، جامعه مردسالار است و در جوامع مردسالار به زنان تنها به عنوان یک موجودی نگاه می کنند که فقط وظایف داخل خانه ای دارد و زن نمی تواند استعدادهای خود را شکوفا کند و در نتیجه با توجه به اینکه نصف بیشتر جوامع را زنان تشکیل می دهند ، آن جامعه آنطور که باید از پتانسیل نهفته خود استفاده نمی کند و در نتیجه انحطاط...