دانشگاه صنعتی امام حسین (ع)

iranian1

عضو جدید
چه اطلاعی از امکانات دانشگاه صنعتی امام حسین دارید؟

آخرین ویرایش:

iranian1

عضو جدید
بین شما کسی هست که رشته ای مهندسی اونجا خونده باشه

1ali1

عضو جدید
به نقل از ویکی پدیا

به نقل از ویکی پدیا

دانشگاه امام حسین (ع) در شهر تهران قرار دارد و دارای دانشکده‌های علوم پایه، فنی و مهندسی، و علوم انسانی می‌باشد

تاریخچه

در سال ۱۳۶۵ مرکز آموزش عالی امام حسین (ع) توسط شورای گسترش وزارت علوم ، تحقیقات و فن‌آوری مورد تائید و تصویب قرار گرفت و در سال ۶۶ به‌عنوان یک دانشگاه جامع متشکل از دانشکده‌های علوم پایه ، فنی مهندسی و علوم پزشکی و علوم انسانی به‌ رسمیت شناخته شد. در سال ۱۳۶۹ دانشکده علوم پایه نظامی، به مجموعه دانشگاه اضافه شد و با تبدیل دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی بقیهٔ‌الله (عج) دانشکده مزبور رسماً از دانشگاه جدا گردید.

دانشکده‌ها

دانشکده‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:دانشکده‌های فنی و مهندسی دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

دانشکدهٔ علوم پایه دانشکده فیزیک
دانشکده شیمی
دانشکده علوم ریاضی

دانشکده علوم انسانی

رشته‌های در حال تدریسمهندسی مکانیک
مهندسی صنایع
مهندسی برق
مهندسی کامپیوتر
مهندسی عمران
مهندسی شیمی
ریاضی
فیزیک
علوم اقتصادی
علوم کامپیوتر
مهندسی فناوری اطلاعات

1ali1

عضو جدید
دانشجویان امسال

دانشجویان امسال

مطلب بالا تنها اطلاعاتی است که شما از طریق اینترنت درباره این دانشگاه مییابید دلیلش فعال نبودن وب سایت دانشگاه بود
دانشگاه از سال 87برای دوره کارشناسی علاوه بر رشته های مهندسی مثل برق کامپیوتر عمران مکانیک هوافضا صنایع در رشته های فیزیک شیمی وریاضی هم دانشجو گرفته
علاوه بر این از تجربی در رشته میکروبیولوژی واز انسانی در رشته حقوق وجغرافیا دانشجو گرفته;)

1ali1

عضو جدید
یه دانشجو

یه دانشجو

من دانشجوی حال حاظر این دانشگاه ام ودر دوره ی روزانه غیر بورس(یعنی تعهد کاری واستخدامی ندارم) تحصیل می کنم.
افرادی که اینجا تحصیل می کنن مصاحبه گذرونده اند چون دانشگاه نظامی محصوب می شه شما مثل دانشگاه مالک اشتر در اصفهان باید مصاحبه بشید تا صلاحیت شما برای حضور در این دانشگاه تایید بشه سوالاتشون ساده اس راجع به مسایل عقیدتی سیاسی:smile:
مزایای تحصیل در این دانشگاه خیلی زیاده یکیش توتهران بودنشه (بزرگراه شهید بابایی اون وره تهرانپارس)
دانشجو ها درسای خاص مثل دروس خاص دانشگاه صنعتی مالک اشتر رو هم می گذرونن.
به همه هم خوابگاه تعلق میگیره البته دو سال اول تحصیل به صورت اجباری:confused:(چون شما به دلیل همین دروس خاص باید دو سال اول تحصیل رو در دانشگاه اقامت کنین.)
شانس قبولی در این دانشگاه به صورت باورنکردنی ای بالا است::eek:
چون خیلی از افراد راجع به این دانشگاه اطلاعات لازم رو ندارن
از لحاظ امکانات همین رو بگم که دانشجوهای دانشگاه های صنعتی پروژه های دانشگاهی در سطح تیم ملی اینجا انجام میدن.:biggrin::biggrin::D
راجع به استاداش که هیچی نمی گم( مقایسه بکنین با شریف وامیرکبیر).
اگه سوال دیگه ای داشتین حتما بپرسین.

sh.mojtaba

عضو جدید
راستی خوب هست در رابطه ب محدودیت های دانشگاه هم بدونید. البته اینجا که نمیشه ز محدودیت ها گفت ولی خوب هست بدونید که از برخی لحاظ ها نمی تونید خودتون رو با دانشجوهای دانشگاه های دیگه مقایسه کنید.

maysam_n2005

کاربر فعال
اقا علی با چه رتبه ای وارد شدی و چه سوالاتی در مورد عقیدتی پرسیدند یه چند تا از سوالا شو بگو؟؟؟؟؟؟/ من امسال 12000 شدم ولی به دلیل عدم اطلا از دانشگاه نتونستم برم ولی سال بد می خوام برم یعنی 88

1ali1

عضو جدید
123

123

در مورد مدرک این دانشگاه پرسیدی:
مگه می شه دانشگاه زیر نظر وزارت علوم اونم دولتی از نوع روزانه مدرک غیر معتبر ارایه کنه؟!:biggrin:
همون طوری که دوست عزیزمونsh.mojtabaمیگه این دانشگاه محدودیت هایی داره چون همون طور که گفتم این دانشگاه نظامیه ولی امکاناتتش به محدودیت هاش می چربه.
رتبه های ورودی سال بعد این دانشگاه به کلی دگرگون می شه پس تنها توصیه ای که من میتونم بهت بکنم اینکه از الان به شدت برای کنکور مطالعه کن.
راجع به سوالات مصاحبه هم ذهنتو درگیر نکن:cool:
واسه رشته ای هم که دوست داری درس بخون(فکر میکنم مکانیکه)
در این دانشگاه داشتن رتبه (از انواع مختلف)و بسیجی بودن امتیاز مهمی محسوب می شه:biggrin:

arfprogrammer

عضو جدید
دانشگاه صنعتی امام حسین؟

دانشگاه صنعتی امام حسین؟

با سلام
شرمنده ها ولی تا اونجایی که من میدونم فعلاً چیزی به نام دانشگاه صنعتی در دانشگاه امام حسین وجود نداره و دانشگاه امام حسین دارای دانشکده فنی مهندسی میباشد و کلاً دانشگاه صنعتی طرحی است که انشاءالله تا سالهای آتی به اجرا در خواهد آمد.
آقای sh.mojtaba اگه باورت نمیشه از آبدار تمام بپرس.:D;)
یا علی

sh.mojtaba

عضو جدید
با سلام
شرمنده ها ولی تا اونجایی که من میدونم فعلاً چیزی به نام دانشگاه صنعتی در دانشگاه امام حسین وجود نداره و دانشگاه امام حسین دارای دانشکده فنی مهندسی میباشد و کلاً دانشگاه صنعتی طرحی است که انشاءالله تا سالهای آتی به اجرا در خواهد آمد.
آقای sh.mojtaba اگه باورت نمیشه از آبدار تمام بپرس.:D;)
یا علی
سلام
مرتضی جون نداشتیم ها اون درجه رو بخشیدم به خودت. بگذریم یک نکته من بگم مهمتر از هزارتا نکته ی کنکوری دیگه:
ارزش داره 4 سال گوشی بدون دوربین دستت بگیری ولی از امکانات توپ دانشگاه استفاده کنید. راستی من اقوام درجه 1 و 2 و 3 هم نظامی نیستند ولی اونجام. به هر حال به حاشیه ها فکر نکن اگر رتبه ات خوب باشه میگیرنت.
راستی 1-0 به نفع مرتضی ولی دارم برات:wallbash::w00:

آخرین ویرایش:

arfprogrammer

عضو جدید
سلام
پیرشده آخه من کی گفتم که شرط ورود به دنشگاه ،نظامی بودن اقوام هست؟

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام
باعرض پوزش از همه ی دوستان.
دانشگاه امام حسین(ع) از امسال به دانشگاه صنعتی امام حسین(ع) و دانشگاه امام حسین(ع) تقسیم شده. خود دانشگاه صنعتی از دو دانشکده تشکیل شده. دانشکده ی برق و کامپیوتر و دانشکده ی فنی و مهندسی. البته همه ی دوستانی که قصد ادامه ی تحصیل در این دانشگاه رو دارند باید بدونند که هیچ محدودیتی در محیط آموزشی دانشگاه وجود ندارد و محدودیت ها در محیط های نظامی هستش که خوابگاه دانشگاه در محیط نظامی هست. یعنی محدودیت ها فقط در محیط خوابگاه هست.
شاد باشید

arash250

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان

چند تا سوال داشتم اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون میشم
1-
دوستان میخواستم بدونم آیا هرکسی وارد این دانشگاه شد حتما باید
برای سپاه کار کنه یا نه.مثلا اگه کسی بخواد بعد از اینک لسانسشو گرفت
برای خودش کار کنه باید همون اول که وارد دانشگاه شد بگه. اگه میشه یکم بیشتر
در باره روزانه غیر بورس تو ضیح بدین چون من از هر کسی درباره این دانشگاه سوال کردم
به من گفته که حتما باید برای سپاه کار کنی.
2-
اگه میشه یکم واضحتر در باره محدودیت های دانشگاه صحبت کنید
مثلا اینکه دراین دانشگاه کسی میتونه لب تاب بیاره یا مثلا این که
بردن موبایل در دانشگاه ممنوع است . بعدن اینکه می خواستم بونم
دانشگاه مثل بقیه دانشگاه های دیگه دارای اینترنت پرسرعت هست یانه.
3-
بعدن اینکه دوستان کسی درباره رشته هوافضا این دانشگاه خبر نداره
من عضو فعال بسیج هستم می خواستم بدونم برای قبولی در رشته هوافضا
و همچنین یا برق مخابرات حداقل رتب چند می خواد

با تششششششششششششکر
تشششششششششششششکر
تشششششششششششششکر
تشششششششششششششکر

1ali1

عضو جدید
دانشجوی غیر بورس

دانشجوی غیر بورس

سلام بر حسین شهید
دانشجوی روزانه مثل تمام دانشگاه های روزانه دیگر از پرداخت شهریه معاف است. از خوابگاه بهره مند می شود .خلاصه دقیقا مثل دانشگاه های دیگه روزانه ایران
غیر بورس یعنی شما تعهدی برای عضویت در سپاه ندارید یعنی دانشگاه به شما تعهد می دهد که شما را جذب نخواهد کرد مگر زمانی که خود شما درخواست بورس شدن کنید که در این صورت اموزش های شما فرق خواهد کرد وشما ماهانه حقوق خود را دریافت خواهید کرد.
این دانشگاه کسی را به زور بورس یا استخدام نمی کند چون تا زمانی که خود شخص علاقه ای به جذب در سپاه ندارد نمی تواند برای سپاه مفید واقع شود وخود مسئولین دانشگاه هم این مساله را میدانند.

1ali1

عضو جدید
محاسن ومحدودیت ها

محاسن ومحدودیت ها

اوردن لب تاب به دانشگاه مشکلی نداره
موبایل هم به شرط نداشتن دوربین به دلیل حساسیت های دانشگاه.
اینترنت پرسرعته وسایت کامپیوتر های دانشگاه به اندازه کافی مثل بقیه دانشگاه ها
بزرگترین محدودیت دانشگاه پوشیدن لباس یکدست برای دانشجویان(غیر بورس) است دانشجویان بورس که جای خود داره.
شما بعدازفارغ التحصیل شدن از دانشگاه با داشتن مدرک لیسانس فرقی با دانشجویان روزانه ندارید مگر اینکه
6ماه از خدمتکه شامل دوره اموزش هم می شه از خدمتتون کم می شه ودر صورت تمایل بقیه خدمت رو در سپاه می مونید
4سال روخوابگاه داشتین وماهانه از مستمری خاص دانشگاه(برای تمام دانشجویان روزانه غیربورس)استفاده کرده اید.
اگر دانشگاه بتونه خارج از سپاه برای شما شغل فراهم می کنه خب مسلما اولش می گن نمی تونن اما به نظر من می تونن

arash250

عضو جدید
سلام بر حسین شهید

سلام بر حسین شهید

سلام بر حسین شهید

سلام
آقا یه دنیا تشکر از اینکه جواب دادین
یه سوال دیگه داشتم
1_
برای اینکه به صورت غیره بورس در دانشگاه تحصیل کنیم
باید در زمان مصاحبه بگیم ؟
چه زمانی دانشجویان بورسیه و غیره بورسیه رو معلوم می کنن
همون زمان مصاحبه از دانشجو می پرسن که می خوای بورسیه
بشی یا نه ؟
2_
چرا دانشگاه وب سایت نداره؟

اگه می شه لطفا آدرس eMail خودتون یا یکی از دانشجویان
هوافضا یا برق رو یا تو فروم یا به ایمیل Arash1395@gmail.com بفرستید

arfprogrammer

عضو جدید
ورود به دانشگاه امام حسین (ع)

ورود به دانشگاه امام حسین (ع)

سلام
در روش گزینش جدید دانشگاه ،تمامی دانشجویان به صورت غیر بورس گزینش می شوند و وضعیت بورس شدن آنها حدوداً در سال آخر تحصیل معلوم می شود.
یا حسین

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام بر حسین شهید

سلام
آقا یه دنیا تشکر از اینکه جواب دادین
یه سوال دیگه داشتم
1_
برای اینکه به صورت غیره بورس در دانشگاه تحصیل کنیم
باید در زمان مصاحبه بگیم ؟
چه زمانی دانشجویان بورسیه و غیره بورسیه رو معلوم می کنن
همون زمان مصاحبه از دانشجو می پرسن که می خوای بورسیه
بشی یا نه ؟
2_
چرا دانشگاه وب سایت نداره؟

اگه می شه لطفا آدرس eMail خودتون یا یکی از دانشجویان
هوافضا یا برق رو یا تو فروم یا به ایمیل Arash1395@gmail.com بفرستید

آرش جان سلام
ببین عزیزم هیچکس از شما نمیپرسه که قطعی بورس میشی یا نه خدا میدونه دیگه از اسم بورس حالم بهم میخوره 4 ماهه اکثرا این کلمه رو زبونشون هست. ببین عزیزم توی یک برگه که بعدها به شما میدهند میگن که آقا در حال حاضر بورس میشی یا نه شما چه بگید آره چه نه هیچ فرقی برای دانشگاه نداره و اون ها فقط برای آمار میخواند بدونند. شما که فعال هستید مصاحبه ندارید. در مورد وب سایت دانشگاه باید بگم که گروه کامپیوترش تا امسال فعال نبوده و ان شاءالله تا سال دیگه راه اندازی میشه. فکر کنم علی جون هم رشته اش نرم افزار باشه نه برق پس گول علی رو نخور!!!
راستی لباس یکدست توی دانشگاه حتی برای ما هم هنوز قطعی نیست ولی لباس یکدست فقط تا سال دوم هست که میشه تم سوم شما و بعد از اون دیگه ملزم به پوشیدن لباس فرم نیستید. لباس فرم هم فقط برای محوطه ی داخلی دانشگاهه.
پیروز باشی

1ali1

عضو جدید
1ما هم کاملا نمی دونیم که کی بورس وغیر بورس ها رو جدا می کنن
2وب سایت دانشگاه اینترانت هستش یعنی فقط از داخل دانشگاه دسترسی داره
:Ph34r:

1ali1

عضو جدید
معرفی تونل باد دانشگاه

معرفی تونل باد دانشگاه

یکی از ازمایشگاه های منحصر به فرد دانشگاه تونل باد سه منظوره و سيستم*هاي اندازه*گيري جانبي آن است.

به گزارش خبرگزاري فارس، پروژه "تونل باد سه منظوره و سيستم هاي اندازه گيري جانبي آن" از سوي مركز تحقيقات دانشكده علوم و مهندسي دانشگاه امام حسين (ع) رتبه سوم پژوهش*هاي كاربردي جشنواره بين*المللي خوارزمي را كسب كرده است.
در اين طرح علاوه بر طراحي مدار تونل باد به كمك يك طرح ابداعي، قابليت گسترش امكانات تونل براي سرعت بالا حاصل گرديده، همچنين مجموعه*اي از وسايل و تجهيزات استاندارد اندازه*گيري مؤلفه*هاي استاتيكي و ديناميكي نيز براي استفاده در اين تونل طراحي و ساخته شده است.
همچنين تعداد 5 پروژه دكترا و 8 پروژه كارشناسي ارشد در كنار تعداد زيادي پروژه*هاي كارشناسي و 58 مقاله نيز بخش ديگري از نتايج اين پروژه مي*باشد.
به گزارش فارس، تونل باد قابليت*هاي متعددي چون تست بخش*هاي مختلف پرنده*هايي چون هواپيما و موشك را نيز داراست و تكنولوژي آن تنها در اختيار كشورهايي است كه در صنعت هوايي از پيشرفت بالايي برخوردارند.

ایران33

عضو جدید
میشه رتبه دانشگاه امام حسین را در رشته میکانیک و هواوفضا در منطقه یک بگید
ممنون

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام
امسال چون دانشگاه بعد از چند سال تازه دانشجو گرفته یک مقدار رتبه ها بالا هستش ولی سال بعد رتبه ها تعدیل میشه.
مکانیک: حدود 5000 که البته تک توک بالای 5000 هم هست
هوا و فضا دوست خودم با 9000 قبول شد.
یاحق

1ali1

عضو جدید
عکس ها

عکس ها

Imam Hossein University Entrance

Faculty of Engineering (دانشکده علوم و مهندسی)

http://upload.wikimedia.org/wikiped...jpg/260px-Imam_Hossein_University_Library.jpg
Central Library (کتابخانه دانشکده فنی و مهندسی باقرالعلوم)

ya hosin

عضو جدید
سوال فوری

سوال فوری

با سلام و خسته نباشید با رتبه 33000 کشوری می شه در رشته نیمه متمرکز فناوری اطلاعات دانشگاه امام حسین تهران قبول شد؟:que:

arfprogrammer

عضو جدید
نیمه متمرکز

نیمه متمرکز

باسلام
اول اینکه امسال تنها سالی بود که دانشگاه امام حسین رشته فناوری اطلاعات را به دلیل اشتباه سازمان سنجش به صورت نیمه متمرکز گزینش کرده و در سالهای آینده انشاء الله به صورت معمولی گزینش خواهند شد.
ثانیاً دانشجویان نیمه متمرکز از ترم دوم وارد دانشگاه می شوند و ما دانشجویان ورودی جدید آنچنان اطلاعی از وضعیت آنها نداریم.
یا حسین

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام در رابطه با فناوری اطلاعات توی پیغام خصوصی جوابتون رو دادم. اما پوزش، رتبه ی 9000 منطقه ی 2 بوده که پایین ترین رتبه هم بوده. اگر تراز سنجشتون حول حوش 8500 باشه و تراز کانون هم حدود 5500 کنکور قبل حتما تو دانشگاه قبول میشدید.
دقت کنید فقط با تراز توی کنکور کار کنید نه درصد. چون تراز به سختی یا آسونی سوال ها بستگی داره ولی درصد نه.
شاد باشید

1ali1

عضو جدید
دانشجوی برتر

دانشجوی برتر

محمدرضا حسنی اهنگر دانشجوی مقطع دکترای تخصصی کامپیوتر به عنوان دانشجوی نمونه کشور معرفی شد.
درمراسم معرفی دانشجویان نمونه که با حضور رئیس جمهور برگزار شد 40نفر از دانشجویان وزارت علوم و30نفر از دانشجویان وزارت بهداشت معرفی شدند