خواهش میکنم کمکم کنید.

mahsa noori a

عضو جدید
من هر هفته باید 20 تا اثر معماری با پلان نما مقطع پرسپکتیو اسکیس تحلیل و بررسی کنم/از کجا پیدا منم؟از کجا بیارم؟ توروخدا اگه دارید برام بذارید.اگرم ندارید بگید از کجا پیدا کنم؟من تو هیچ سایتی پیدا نکردم کامل

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
20 تاااا اونم هر روز؟چه خبره؟بايد ساخته شده باشه يا ...؟
از نمونه هايي استفاده كن كه كانسپت توشون فوران ميكنه!مثل موزه يهود برلين يا كاراي مرحوم ميرميران
نمونه ها از چه نظر بايد بررسي بشن آخه؟عملكرد؟سازه؟...
حالا من چندتاشو كه ميدونم ميگم
عملكرد:موزه مرسدس بنز-بيمارستان ها-دبيرستان ارستاد-كتابخونه ها-
سازه:بانك چين(هنگ كنگ)-فليكس كاندلا موزه گوگنهايم بيلبائو كلا كاراي كالاتراروا كه همشون اسكيس دارن كتابهاي گلابچي رو هم ببين نميدونم كدوم كتابش بود نمونه هايي كه اورده رو كاملا از نظر سازه بررسي كرده تحليل ها اونجا هست كافيه شما گرافيكيش كني-كلي استاديوم-گلخانه ايدن(بهشت)

اقليم
:كارگاههاي رنزو پيانو - يه كتاب هم به اسم solar energyهست كه توش به صورت گرافيكي تحليل كرده همه چيزو برو سراغ كتاباي تنظيم شرايط محيطي- تئاتر شهر لندن-برجهاي تجارت جهاني(همينطور واسه سازه ش)-
فرهنگي :برجهاي پتروناس(تو سازه هم ميشه استفاده ش كني)-تئاتر شهر تهران-ميدان ايتاليا طرح چارلز مور(تو كتاب معماري معاصر غرب قباديات تحليلش نوشته شده)-ارامگاه كمال الملك(اثر سيحون)-مركزفرهنگي جيبائو(ژان ماريو) ( همچنين واسه اقليم و...)-كاراي تادائو اندو (همچينين تو اقليم:كاراش تو بازي با شيب زياده)-برج ازادي-ارامگاه نادر

هر كدومشون رو كه اسم بردم به اين معني نيست كه الزاما از اون جهت فقط ميشه بررسي كرد بلكه منظورم اينه كه اون عامل پررنگ تر از وامل ديگه ست
چون اسكيس گفتي ديگه اسم اثار تاريخي ايران رو نميارم كه هر كدوشون به تنهايي همه موارد بالا رو دارند
بيشتر هم دنبال كتابها باش ولي از اينترنت هم غافل نشو:دي

پروژه هاي خيلي زيادي هم به همراه توضيح و مدارك وكانسپت و ... تو سايت archdailyهست

بالا