خلوتی با خدا

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
همه زیبایی ها ی هستی خبر از مهربانی و لطافت تو می دهند
سپاس مهربان خدایم سپاس از اینکه این همه مهربانی :gol::heart:

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هنوزم بعد از چندین سال، هروقت از زمین و زمان کم میارم میام اینجا، اینجا مثل خونه خدا برام میمونه بیام حرفامو بزنم و برم و منتظر باشم اون بیاد خونه منو بهم جوابمو بده، خدایا لطفا درستش کن، منتظرتم....

*محیا*

کاربر ممتاز
ببخش مهربان خدایم !
ببخش اگر فراموش کردم که خدای مهربانی چون تو دارم
چه تاریک و دردناک میشوند دل و دیدگانم وقتی به یاد تو نباشند
با من بمان مهربان خدایم :heart::gol:

*محیا*

کاربر ممتاز
خدایا!
خدای مهربونم !
دلم می خواد یه با ر صدات کنم زود زود جوابم بدی
میشه کمکم کنی همه ابهامات زندگی ام را حل کنم
همشون سخت سختن واقعا
کمکم کن خدای مهربونم :gol::heart:

*محیا*

کاربر ممتاز
تنها یاد توست که آرامش بخش ترین است و تنها حس بودن توست که پر پرواز می دهد

lilium.y

عضو جدید
کاربر ممتاز

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسم تا پیک هست ، خلوتی با خدا
آخه اگه یکی بخواد با خدا خلوت کنه ، میاد و از طریق سایت که همه میتونن اونا مشاهده کنند ، با خدا خلوت میکنه؟
بهتره بگید ، نمایش صوری خلوت باخدا
خلوت با خدا از طریق دل انجام میشه نه از طریق نمایش به همه.
این کار ها یعنی نمایش و تظاهر به خدا دوستی .

*محیا*

کاربر ممتاز
آخه اگه یکی بخواد با خدا خلوت کنه ، میاد و از طریق سایت که همه میتونن اونا مشاهده کنند ، با خدا خلوت میکنه؟
سلام
انسان کاری رو انجام نمیده مگه اینکه برای لذت یا فرار از درد باشه لذت بردن مراتب داره فرار از درد و خود درد هم مراتب داره
اونی که خلوت رو از طریق دل انجام میده که به مراتب بالاتر از اینه که اینجا خلوت می کنه ولی اینجا هم یه راهه و یه کار برای فرار از دردها و برای آرام شدن دل آدم هاست و گاها هم برای لذت بردن از آرامشی که نام و یاد خدا داره فکر نمی کنم اونها که میان توی این تاپیک پست میزارن نیازی به خودنمایی و تظاهر داشته باشن چون توی تاپیک های دیگه هم میشه این کار رو انجام داد ولی اکثر کاربرانی که اینجا پست میزارن معلومه که چنین قصدی ندارن در ضمن همه که همدیگر رو نمیشناسن مثلا اگه من نوعی قصدم تظاهر باشه چه سودی بهم می رسه
در ضمن همیشه به خاصیت و ویژیگی یه چیز باید دقت کرد نه به اون چیزی که ما از ظاهر اون برداشت می کنیم خاصیت این تاپیک آرامش بخشیدن اون هستش و ظاهر اون همون ظاهر سازی که شما برداشت کردید حتی اگر هدف همه ظاهر سازی باشه باز یاد و نام خدا یه چیز خوبه و باید بنا رو بر آرامش بخش بودن و خوب بودن این کار بگزاریم چون ما یقین نداریم که هدف کاربران از ایجاد چنین پست هایی چی بوده در کل منظورم اینه که اگه به واقعیت چیزی یفین نداریم اصل رو بر جنبه خوب اون کار بگزاریم نه جنبه و قضاوت نادرست
ودر نهایت منظورم اینه که تک بعدی قضاوت نکنیم بلکه هر موضوع و مسئله ای رو از جنبه های مختلف بهش فکر بکنیم

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
انسان کاری رو انجام نمیده مگه اینکه برای لذت یا فرار از درد باشه لذت بردن مراتب داره فرار از درد و خود درد هم مراتب داره
اونی که خلوت رو از طریق دل انجام میده که به مراتب بالاتر از اینه که اینجا خلوت می کنه ولی اینجا هم یه راهه و یه کار برای فرار از دردها و برای آرام شدن دل آدم هاست و گاها هم برای لذت بردن از آرامشی که نام و یاد خدا داره فکر نمی کنم اونها که میان توی این تاپیک پست میزارن نیازی به خودنمایی و تظاهر داشته باشن چون توی تاپیک های دیگه هم میشه این کار رو انجام داد ولی اکثر کاربرانی که اینجا پست میزارن معلومه که چنین قصدی ندارن در ضمن همه که همدیگر رو نمیشناسن مثلا اگه من نوعی قصدم تظاهر باشه چه سودی بهم می رسه
در ضمن همیشه به خاصیت و ویژیگی یه چیز باید دقت کرد نه به اون چیزی که ما از ظاهر اون برداشت می کنیم خاصیت این تاپیک آرامش بخشیدن اون هستش و ظاهر اون همون ظاهر سازی که شما برداشت کردید حتی اگر هدف همه ظاهر سازی باشه باز یاد و نام خدا یه چیز خوبه و باید بنا رو بر آرامش بخش بودن و خوب بودن این کار بگزاریم چون ما یقین نداریم که هدف کاربران از ایجاد چنین پست هایی چی بوده در کل منظورم اینه که اگه به واقعیت چیزی یفین نداریم اصل رو بر جنبه خوب اون کار بگزاریم نه جنبه و قضاوت نادرست
ودر نهایت منظورم اینه که تک بعدی قضاوت نکنیم بلکه هر موضوع و مسئله ای رو از جنبه های مختلف بهش فکر بکنیم
من کاری به نیت کسی ندارم.دارم میگم خلوت با خدا برای خودش معنی داره و معنایش هم مشخصه.خلوت با خدا
اگه اسم تا پیک مثلا راز و نیاز با خدا باشه ، باز متین تر و واقعی تر هست.ولی خلوت با خدا فقط باید بین بنده و خدا باشه ، نه اینکه اکران بشه.همین

*محیا*

کاربر ممتاز
من کاری به نیت کسی ندارم.دارم میگم خلوت با خدا برای خودش معنی داره و معنایش هم مشخصه.خلوت با خدا
اگه اسم تا پیک مثلا راز و نیاز با خدا باشه ، باز متین تر و واقعی تر هست.ولی خلوت با خدا فقط باید بین بنده و خدا باشه ، نه اینکه اکران بشه.همین
حق با شماست اینجا جای خلوت با خدا نیست ، این از ضعف منه که بجای خلوت با خدا ، اینجا با خدای خودم راز ونیاز می کنم این از ضعف منه که برای آرامش به اینجا پناه آورده ام

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق با شماست اینجا جای خلوت با خدا نیست ، این از ضعف منه که بجای خلوت با خدا ، اینجا با خدای خودم راز ونیاز می کنم این از ضعف منه که برای آرامش به اینجا پناه آورده ام

اتفاقا این ضعف نیست به نظرمن یه نقطه ی قوت هست که خیلی ها از داشتنش محروم هستن وبه جای پناه بردن به خدا خودشون رو پشت به اصطلاح روشنفکریهای احمقانشون پنهان کردن وادعای همه چیز دونی شون گوش فلک رو کرکرده.
شما به کارت ادامه بده شاید من نوعی هم توی خلوتتون با خدا اندکی دلم لرزید و آشتی کردم با فطرت پاکم ودست برداشتم از این همه ادعا...................................................

*محیا*

کاربر ممتاز
اتفاقا این ضعف نیست به نظرمن یه نقطه ی قوت هست که خیلی ها از داشتنش محروم هستن وبه جای پناه بردن به خدا خودشون رو پشت به اصطلاح روشنفکریهای احمقانشون پنهان کردن وادعای همه چیز دونی شون گوش فلک رو کرکرده.
شما به کارت ادامه بده شاید من نوعی هم توی خلوتتون با خدا اندکی دلم لرزید و آشتی کردم با فطرت پاکم ودست برداشتم از این همه ادعا...................................................
نمی دونم واقعا آدم می ترسه که گاهی ناخالصی وارد خلوص و پاکی نیتش بشه به همین خاطر من شاید دیگه توی این تاپیک با خدای خودم راز و نیاز نکنم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجای بی احترامی به دیگران ، سعی کن معنی رو بفهمی..کسی نگفته با خدا راز و نیاز نکنید.حرف سر آینه که خلوت با خدا باید پنهانی باشه ، نه اینکه همه بدونن ما با خدا چه حرفی میزنیم.خلوت با خدا یعنی اینکه حرفهایت رو غیر خدا هیچکس نشنوند.
شما اینهمه درس خواندی ، اونوقت معنی خلوت با خدا را نمیدونی یا مغلطه میکنی؟
گفته شد آنچه که اینجا کار میشه راز و نیاز با خدا هست نه خلوت با خدا.که اشکالی هم نداره.تنها اشکال کار شریک و محرم کردن دیگران در خلوت با خداست .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم واقعا آدم می ترسه که گاهی ناخالصی وارد خلوص و پاکی نیتش بشه به همین خاطر من شاید دیگه توی این تاپیک با خدای خودم راز و نیاز نکنم
من هم با شما موافقم.راز و نیاز با خدا باید تو خلوت دل انسان اتفاق بیافتد .هیچکس نباید بداند که ما با خدا چه حرفی میزنیم.خدا برای راز نیاز کافی است و صحیح نیست که دیگران را شریک راز و نیاز خودمان بکنیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غیب بزرگ ما اینه که میزان تظاهر ما به خدا دوستی ، هزار برابر میزان رفتار مومنان واقعی است. همش تظاهر به دین و ایمان میکنیم و اینو همه دنیا بهش اذعان دارند ولی ما خودمان را زدیم به اون راه.

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجای بی احترامی به دیگران ، سعی کن معنی رو بفهمی..کسی نگفته با خدا راز و نیاز نکنید.حرف سر آینه که خلوت با خدا باید پنهانی باشه ، نه اینکه همه بدونن ما با خدا چه حرفی میزنیم.خلوت با خدا یعنی اینکه حرفهایت رو غیر خدا هیچکس نشنوند.
شما اینهمه درس خواندی ، اونوقت معنی خلوت با خدا را نمیدونی یا مغلطه میکنی؟
گفته شد آنچه که اینجا کار میشه راز و نیاز با خدا هست نه خلوت با خدا.که اشکالی هم نداره.تنها اشکال کار شریک و محرم کردن دیگران در خلوت با خداست .

اولا لابلای حرفهای بنده توهین به شخص خاصی مشاهده نمیشه کلی صحبت کردم وتازه خودم رو مخاطب عام قرار دادم سرکار خانم!!!!!!!!!! این شما بودین که توهین کردین به همه .( پست اولتون رو مشاهده بفرمایید)همه ی پستهای اعضارومحکوم کردین به تظاهر به خدا دوستی !!!!!!!!!!!!.درثانی همین که شما این همه درس خوندین وخداروشکربه همه ی اموراشراف کامل دارین کفایت میکنه .ثالثا تا اونجایی که من این تاپیک رو دنبال کردم وپست ها رو دیدم هیچ کس از شرکت کنندگان در پست ها مسایل خصوصی خودشون رو با خدا اینجا مطرح نکردن سرکار!!!!!!!!!!!!! همه ی پست ها عمومیت داره وزبان حال همه هست .اینطورکه شما میفرمایین پس دعاهای صحیفه ی سجادیه ودعای کمیل که همه رازونیازهای امام علی و امام سجاد (ع)با خدا ست رد شده است .لطف کنین وبزارید هر آنچه از دل برمیاد به زبون بیاد و به افکار دیگران توهین نکنین .شما مختارید توی این تاپیک شرکت نکنید همونطور که دیگران هم مختارند حرفهاشون روبه هرشکلی که دوست دارن با خداشون بگن.

:smile:

ضمنا هیچ نیازی به ادامه ی بحث با شما نمیبینم .......................................

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=times new roman, times, serif]دید موسی یک شبانی را به راه[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]کو همی گفت ای خدا و ای اله[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]تو کجایی تا شوم من چاکرت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]چارقت دوزم کنم شانه سرت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ای خدای من فدایت جان من[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جمله فرزندان و خان و مان من[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]تو کجایی تا سرت شانه کنم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]چارقت را دوزم و بخیه زنم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جامه ات شویم شپش هایت کشم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]شیر پیشت آورم ای محتشم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ور تو را بیماریی آید به پیش[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]من تو را غمخوار باشم همچو خویش[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]دست ِ کت بوسم بمالم پای کت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]وقت خواب آید بروبم جای کت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گر ببینم خانه ات را من دوام[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]روغن و شیرت بیارم صبح و شام[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]هم پنیر و نان های روغنین[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]خمرها چغرات های نازنین[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]سازم و آرم به پیشت صبح و شام[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]از من آوردن ز تو خوردن تمام[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ای فدای تو همه بزهای من[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ای به یادت هی هی و هی های من [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]زین نمط بیهوده می گفت آن شبان[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گفت موسا با کی استت ای فلان ؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گفت با آن کی که ما را آفرید[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]این زمین و چرخ از او آمد پدید[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گفت موسا های خیره سر شدی ![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]خود مسلمان ناشده کافر شدی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]این چه ژاژ است این چه کفر است و فشار[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]پنبه ای اندر دهان خود فشار[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گند کفر تو جهان را گنده کرد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]کفر تو دیبای دین را ژنده کرد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]چارق و پا تابه لایق مر تو راست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آفتابی را چنین ها کی رواست ؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گر نبندی زین سخن تو حلق را [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آتشی آید بسوزد خلق را [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آتشی گر نامده است این دود چیست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جان سیه گشته روان مردود چیست ؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گر همی دانی که یزدان داور است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ژاز و گستاخی تو را چون باور است؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]دوستی بی خرد خود دشمنی است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]حق تعالی زین چنین خدمت غنی است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]با که می گویی تو این با عم و خال ؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جسم و حاجت در صفات ذوالجلال !؟[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]شیر او نوشد که در نشو و نماست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]چارق او پوشد که او محتاج پاست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ور برای بنده است این گفتگوی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آن که حق گفت او من است و من خود او[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آن که گفت انی مرضت لم تعد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]من شدم رنجور و او تنها نشد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]آن که بی یسمع و بی یصبر شده است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]در حق آن بنده این هم بیهده است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]بی ادب گفتن سخن با خاص حق[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]دل بمیراند سیه دارد ورق[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گر تو مردی را بخوانی فاطمه[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گرچه یک جنس اند مرد و زن همه[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]قصد خون تو کند تا ممکن است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گر چه خوشخوی و حلیم و ساکن است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]فاطمه مدح است در حق زنان[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]مرد را گویی بود زخم سنان[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]دست و پا در حق ما آسایش است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]در حق پاکی حق آلایش است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]لم یلد لم یولد او را لایق است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]والد و مولود را او خالق است[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]هرچه جسم آمد ولادت وصف اوست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]هر چه مولود است او زین سوی جوست[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]زانکه از کون و فساد است و مهین[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]حادث است و محدثی خواهد یقین[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]گفت : ای موسا دهانم دوختی ![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]وز پشیمانی تو جانم سوختی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جامه را بدرید و آهی کرد تفت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]سر نهاد اندر بیابان و برفت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif][][/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]وحی آمد سوی موسی از خدا [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ـ بنده ی ما را زما کردی جدا ؟![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]تو برای وصل کردن آمدی [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]نی برای فصل کردن آمدی [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]تا توانی پا منه اندر فراق[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ابغض الشیاء عندی الطلاق[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]هر کسی را سیرتی بنهاده ایم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]هر کسی را اصطلاحی داده ایم [/FONT]

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا لابلای حرفهای بنده توهین به شخص خاصی مشاهده نمیشه کلی صحبت کردم وتازه خودم رو مخاطب عام قرار دادم سرکار خانم!!!!!!!!!! این شما بودین که توهین کردین به همه .( پست اولتون رو مشاهده بفرمایید)همه ی پستهای اعضارومحکوم کردین به تظاهر به خدا دوستی !!!!!!!!!!!!.درثانی همین که شما این همه درس خوندین وخداروشکربه همه ی اموراشراف کامل دارین کفایت میکنه .ثالثا تا اونجایی که من این تاپیک رو دنبال کردم وپست ها رو دیدم هیچ کس از شرکت کنندگان در پست ها مسایل خصوصی خودشون رو با خدا اینجا مطرح نکردن سرکار!!!!!!!!!!!!! همه ی پست ها عمومیت داره وزبان حال همه هست .اینطورکه شما میفرمایین پس دعاهای صحیفه ی سجادیه ودعای کمیل که همه رازونیازهای امام علی و امام سجاد (ع)با خدا ست رد شده است .لطف کنین وبزارید هر آنچه از دل برمیاد به زبون بیاد و به افکار دیگران توهین نکنین .شما مختارید توی این تاپیک شرکت نکنید همونطور که دیگران هم مختارند حرفهاشون روبه هرشکلی که دوست دارن با خداشون بگن.

:smile:

ضمنا هیچ نیازی به ادامه ی بحث با شما نمیبینم .......................................
باعث خوشحالیه که تاپیک زنگ تفریح رو ول کردی و اینجا هم یه سری زدی.ظاهرا نخواستی متوجه بشی که منظور من چی بود.

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چندان هم مهم نیست اگر هیچ از دنیا نداشته باشم!​
همین مرا بس که کوچه ای باشد و باران..​
و خدایی که زلال تر از باران است.​

آن سوی همه ی دلـتنگی ها خـدایی هست
که داشتنش جبـران همه ی نداشتن هاست !

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باعث خوشحالیه که تاپیک زنگ تفریح رو ول کردی و اینجا هم یه سری زدی.ظاهرا نخواستی متوجه بشی که منظور من چی بود.

بارپروردگارا مارا دریاب وبه زخم های روحمان نگاهی ازسر ملاطفت ومهربانی بفرما ولحظه ای از یادت غافل نکن..........................................................

یا من اسمه دوا وذکره شفا:gol::gol::gol::gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پروردگارا ، چرا بعضی ها خیال میکنند که این فقط اونا هستند که خدا دارند؟خدا در مالکیت کسی نیست و خدای همه است.مگه نه!

*محیا*

کاربر ممتاز
من هم با شما موافقم.راز و نیاز با خدا باید تو خلوت دل انسان اتفاق بیافتد .هیچکس نباید بداند که ما با خدا چه حرفی میزنیم.خدا برای راز نیاز کافی است و صحیح نیست که دیگران را شریک راز و نیاز خودمان بکنیم.

غیب بزرگ ما اینه که میزان تظاهر ما به خدا دوستی ، هزار برابر میزان رفتار مومنان واقعی است. همش تظاهر به دین و ایمان میکنیم و اینو همه دنیا بهش اذعان دارند ولی ما خودمان را زدیم به اون راه.

نظرات شما باعث شد من یه مدت اینجا چیزی ننویسم ولی به این نتیجه رسیدم این تاپیک در حال حاضر با وضعیت من سازگاره و اینجا نوشتن کلی آرامش به من میده با تمام احترامی که برای دیگران قائلم ولی برام مهم نیست که دیگران چه برداشتی از نوشته های من توی این تاپیک داشته باشن حرف زدن با خدا و برای خدا نوشتن و درد و دل کردن با خدا تاثیر داره ، خاصیت داره حتی متظاهرانه اش هم قشنگه پس من دوباره اینجا خواهم نوشت .
حتی اگه همه فکر کنن دارم تظاهر می کنم باز هم می نویسم :smile:

*محیا*

کاربر ممتاز
ببخش مهربان خدایم !
ببخش اگر تو را در پس اشتباهاتم گم می کنم
ببخش اگر تو را در پس نا امیدی و ناشکیبایی هایم گم می کنم :heart::gol:

siiibsorkh

عضو
خدایا! ما اگر بد کنیم، تو را بنده های خوب بسیار است،
تو اگر مدارا نکنی ما را خدای دیگر کجاست؟
.
.
.
إِلَهِي كَيْفَ أَدْعُوكَ وَ أَنَا أَنَا وَ كَيْفَ أَقْطَعُ رَجَائِي مِنْكَ وَ أَنْتَ أَنْتَ إِلَهِي إِذَا لَمْ أَسْأَلْكَ فَتُعْطِيَنِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَسْأَلُهُ فَيُعْطِينِي إِلَهِي إِذَا لَمْ أَدْعُكَ [أَدْعُوكَ ] فَتَسْتَجِيبَ لِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَدْعُوهُ فَيَسْتَجِيبُ لِي إِلَهِي إِذَا لَمْ أَتَضَرَّعْ إِلَيْكَ فَتَرْحَمَنِي فَمَنْ ذَا الَّذِي أَتَضَرَّعُ إِلَيْهِ فَيَرْحَمُنِي إِلَهِي فَكَمَا فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسَى عَلَيْهِ السَّلامُ وَ نَجَّيْتَهُ أَسْأَلُكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تُنَجِّيَنِي مِمَّا أَنَا فِيهِ وَ تُفَرِّجَ عَنِّي فَرَجاً عَاجِلاً غَيْرَ آجِلٍ بِفَضْلِكَ وَ رَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ
.
خدايا چگونه تو را بخوانم و حال آنكه من منم، و چگونه اميدم را از تو قطع كنم و حال آنكه تو تويى، خدايا! آنگاه كه از تو نخواهم كه به من عطا كنى پس كيست كه از او درخواست عطا كنم؟ خدايا! آنگاه كه تو را نخوانم تا مرا اجابت كنى، پس كيست كه او را بخوانم تا اجابتم كند؟ ، خدايا! آنگاه كه به سوى تو زارى نكنم تا به من مهرآورى، پس كيست كه به جانب او زارى كنم تا به من مهر آورد، خدايا! چنان كه دريا را براى موسى (درود خدا بر او) شكافتى و نجاتش دادى، از تو درخواست مى كنم بر محمّد و خاندانش درود فرستى و از آنچه در آن گرفتارم مرا رهايى بخشى، و بر من گشايش دهى گشايشى فورى نه دير، به فضل و مهربانى ات، اى مهربان ترين مهربانان.