**خبر مهم برای دانشجویان رشته مواد**

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
طی پیگیریهای اساتید و دکتران بلند پایه ی مواد.بزودی زود این رشته ی مادر در صنعت دارای نظام مهندسی میشود
من این پیشامد را پیشاپیش به جامعه ی مواد کشور تبریک میگم

آره این مطلب توی همایش متالورژی تصویب شد و یه کارگروه 15 نفره برای پیگیری تشکیل شد.

منم تبریک می گم.:D

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
روز چهارشنبه مورخ 17/7/87 همزمان با هشتمين همایش علمی- دانشجويی مهندسی مواد و متالورژی ایران، اولین گردهمایی تخصصی اساتید، صنعتگران و دانش­آموختگان مهندسی مواد و متالورژی ایران به همت دانشجویان مهندسی مواد و متالورژی و با پشتیبانی صنعتگران ،اساتید، سازمان علمی- دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران و انجمن­های صنفی و تخصصی این رشته با کوشش دانشجویان دانشکده مهندسی متالورژی دانشگاه صنعتی امیر­کبیر (پلی تکنیک تهران) در این دانشگاه با موفقیت برگزار گردید.در پایان این گردهمایی و با تبیین ضرورت تشکیل سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی کشور، کارگروهی متشکل از فارغ­التحصیلان، دانشجویان و صنعتگران رشته مهندسی مواد و متالورژی جهت پیش­برد موضوعات مطرح شده به ویژه تنظیم اساسنامه­ی اوليه تشکیل گردید.در پایان، قطعنامه تشکیل این کارگروه در اختتامیه همایش منتشر شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از افراد زیر تماس حاصل نمائید.
· مهدی زمانی – دبیر اجرائی هشتمین همایش علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران و عضو دبیرخانه کارگروه(تلفن تماس: 09122897610)
· عبدالخالق حسن زاده – نماینده سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران در کارگروه ( تلفن تماس: 09141420066)
· آرش دلجوان – دبیر سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران ( تلفن تماس: 09123506549)
· محسن آشورزاده – مشاور سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران در امور سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی ایران ( تلفن تماس: 09122164183)
برای دانلود متن این بیانیه اینجا را کلیک کنید.

salehim64

عضو جدید
تبریک

تبریک

من هم این اتفاق مهم رو به همه موادیا تبریک میگمممممم

mohmp

اخراجی موقت
خبر خوبیه !!

ولی اینا فعلا همش در حد حرفه، کی میدونه! شاید هیچ وقت هم به عمل نرسه !
تو این بیانیه هم که یه مشت جملات قشنگ با چند تا اسمه! بهتر بود می گفتن چی کار می خواهند بکنند؟ چه فعالیت ها و بخش هایی تحت پوشش قرار می گیره؟ چه تسهیلاتی به مهندسان مواد و متالورژی می ده که مجبور نباشن خودشونو مهندس مکانیک و یا صنایع جا بزنند :cry:

KAPLA

عضو جدید
منم این اتفاق رو به همه بچه های متالورژی تبریک میگم

سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی

سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی

خبر خوبیه !!

ولی اینا فعلا همش در حد حرفه، کی میدونه! شاید هیچ وقت هم به عمل نرسه !
تو این بیانیه هم که یه مشت جملات قشنگ با چند تا اسمه! بهتر بود می گفتن چی کار می خواهند بکنند؟ چه فعالیت ها و بخش هایی تحت پوشش قرار می گیره؟ چه تسهیلاتی به مهندسان مواد و متالورژی می ده که مجبور نباشن خودشونو مهندس مکانیک و یا صنایع جا بزنند :cry:
ضمن عرض سلام خدمت تمامی دوستان. همانگونه که مسلما خبر را شنیدید فعالیت جهت تشکیل این سازمان آغاز شده است. با توجه به نکاتی که دوستان بیان نمودند لازم است توضیحاتی خدمت شما ارائه نمایم:
سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران از 2 سال گذشته فعالیت جهت تشکیل سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی ایران آغاز نموده است که از جمله مهمترین فعالیت ها می توان به جمع آوری اطلاعات دانش آموختگان این رشته تحت عنوان بانک اطلاعاتی دانش آموختگان مهندسی مواد و متالورژی (http://www.iromes.com/Form/Form.htm) و همچنین آغاز رایزنی ها با نمایندگان بلند پایه مجلس شورای اسلامی چون مهندس باهنر، مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت صنایع و معادن و نهاد ریاست جمهوری آغاز نمود. پس از مهیا شدن شرایط اولیه با تلاش بی شائبه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر امکان برگزاری اولین نشست دانش آموختگان این رشته مهیا گردید و با تشکیل کارگروهی آغاز فعالیت جهت تشکیل این سازمان به صورت رسمی اعلام شد.
وظیفه اصلی این کارگروه همانگونه که در بیانیه به آن اشاره شده است نوشتن اساس نامه اولیه تشکیل رسمی سازمان و پس از آن تشکیل اولین مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی ایران و ارائه طرح موجود پس از تصویب اساس نامه به مجلس شورای اسلامی جهت دریافت اجازه تاسیس رسمی این سازمان خواهد بود.
در اینجا ذکر چند نکته ضروری است:
1) سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران تمامی تلاش خود را همانگونه که تا کنون انجام داده ادامه خواهد داد و تا تشکیل این سازمان مهم و حتی پس از آن در کنار سازمان نظام مهندسی مواد ایران به عنوان بازوی اجرائی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
2) همانگونه که در متن بیانه اعلام شده در صورت لزوم افراد جدید به این کار گروه اضافه خواهد شد ( و حتما افراد جدیدی اضافه خواهند شد ) لذا از تمامی دوستان دعوت می شود تا با معرفی صنعت گران، سیاستمداران برجسته، اساتید علاقمند به همکاری که از نظر شما می توانند تاثیر بسزائی در پیشبرد اهداف داشته باشند را به اطلاع یکی از دوستان که اطلاعات تماس آنها در بالا ذکر گردیده است برسانند.
3) سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران از هرگونه پیشنهاد، انتقاد، برنامه که می تواند تاثیر گذار در تبیین فعالیت های سازمان نظام مهندسی باشد استقبال می نماید.

با تشکر از توجه دوستان

ضمن عرض سلام خدمت تمامی دوستان. همانگونه که مسلما خبر را شنیدید فعالیت جهت تشکیل این سازمان آغاز شده است. با توجه به نکاتی که دوستان بیان نمودند لازم است توضیحاتی خدمت شما ارائه نمایم:
سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران از 2 سال گذشته فعالیت جهت تشکیل سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی ایران آغاز نموده است که از جمله مهمترین فعالیت ها می توان به جمع آوری اطلاعات دانش آموختگان این رشته تحت عنوان بانک اطلاعاتی دانش آموختگان مهندسی مواد و متالورژی (http://www.iromes.com/Form/Form.htm) و همچنین آغاز رایزنی ها با نمایندگان بلند پایه مجلس شورای اسلامی چون مهندس باهنر، مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت صنایع و معادن و نهاد ریاست جمهوری آغاز نمود. پس از مهیا شدن شرایط اولیه با تلاش بی شائبه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر امکان برگزاری اولین نشست دانش آموختگان این رشته مهیا گردید و با تشکیل کارگروهی آغاز فعالیت جهت تشکیل این سازمان به صورت رسمی اعلام شد.
وظیفه اصلی این کارگروه همانگونه که در بیانیه به آن اشاره شده است نوشتن اساس نامه اولیه تشکیل رسمی سازمان و پس از آن تشکیل اولین مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی مواد و متالورژی ایران و ارائه طرح موجود پس از تصویب اساس نامه به مجلس شورای اسلامی جهت دریافت اجازه تاسیس رسمی این سازمان خواهد بود.
در اینجا ذکر چند نکته ضروری است:
1) سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران تمامی تلاش خود را همانگونه که تا کنون انجام داده ادامه خواهد داد و تا تشکیل این سازمان مهم و حتی پس از آن در کنار سازمان نظام مهندسی مواد ایران به عنوان بازوی اجرائی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
2) همانگونه که در متن بیانه اعلام شده در صورت لزوم افراد جدید به این کار گروه اضافه خواهد شد ( و حتما افراد جدیدی اضافه خواهند شد ) لذا از تمامی دوستان دعوت می شود تا با معرفی صنعت گران، سیاستمداران برجسته، اساتید علاقمند به همکاری که از نظر شما می توانند تاثیر بسزائی در پیشبرد اهداف داشته باشند را به اطلاع یکی از دوستان که اطلاعات تماس آنها در بالا ذکر گردیده است برسانند.
3) سازمان علمی دانشجوئی مهندسی مواد و متالورژی ایران از هرگونه پیشنهاد، انتقاد، برنامه که می تواند تاثیر گذار در تبیین فعالیت های سازمان نظام مهندسی باشد استقبال می نماید.

با تشکر از توجه دوستان

یعنی هیچ یک از دوستان نظری ندارن؟!!!!

grf

عضو جدید
ضمن تبریک به جامعه مهندسین متالورژی کشوربه استحضار می رساند مشکلات جامعه مهندسین با نظام مهندسی حل نخواهد شد

reza_1364

مدیر بازنشسته
مشکلات که همه با هم یهو حل نمیشه.باید صبر کرد.همین کارم اینقدر دنبالش بودن تا به اینجا رسوندنش.

setayesh 88

عضو جدید
طی پیگیریهای اساتید و دکتران بلند پایه ی مواد.بزودی زود این رشته ی مادر در صنعت دارای نظام مهندسی میشود

خبرخيلي خوبي بود. بدون شك تاسيس اين سازمان از نبودنش خيلي بهتره. بنابراين بهتره خوش بين باشيم و البته اميدوار .:smile:

ezma

عضو جدید
:Dبببببببببببه به به!!!
البته تا تصویب بشه عمر ما کفاف نمی ده مگر اینکه..........

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با یکی از دست اندرکاران راه اندازی نظام مهندسی متالورژی تماس داشتم، بهم گفت تهیه اساسنامه بین 4 تا 6 ماه طول می کشه.... بعدش بابد بره مجلس برای تصویب . فکر می کنم تا زمستون 88 به نتایجی برسه....
امیدوارم با راه اندازی این سازمان ، مثل رشته های دیگه ( برق ، مکانیک ، و حتی معدن ) بتونیم یه منبع درآمد خوب داشته باشیم و این رشته بیش از قبل شناخته بشه.

محسن کریمی

عضو جدید
من با یکی از دست اندرکاران راه اندازی نظام مهندسی متالورژی تماس داشتم، بهم گفت تهیه اساسنامه بین 4 تا 6 ماه طول می کشه.... بعدش بابد بره مجلس برای تصویب . فکر می کنم تا زمستون 88 به نتایجی برسه....
امیدوارم با راه اندازی این سازمان ، مثل رشته های دیگه ( برق ، مکانیک ، و حتی معدن ) بتونیم یه منبع درآمد خوب داشته باشیم و این رشته بیش از قبل شناخته بشه.

خبر خوبی بود ممنون از همه دوستان

ozzy

عضو جدید

خدا کنه
ما که هر چی دوندگی کردیم رشته جوشکاری مقطع کارشناسی تو دانشگاه ازاد مهندسی کنیم که نشد ولی ورودی بعد ما مهندسی دارن میگیرن:w18:
دیگران کاشتنو ما خوردیم ما میکاریم که دیگران بخورن(ولی ما بیشتر کاشتیم:w23:)

aysuda

عضو جدید
بچه ها منم به همه تبریک میگم با اینکه نمیدونم چه مزیتی میتونه برامون داشته باشه

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
به به!!! به به!!!
مادر رشته هاست دیگه!!!!!!!!!

iranian2011

عضو جدید

:cry:سلام من رندومی افتادم تو این رشته؟اگه میشه بگین واسه پیشرفت کردن تو این رشته از همین ترم اول باید چیکار کنم؟اصلا سوالم ربطی به تاپیک نداره!!!!!!!!!!!!!!!!

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
:cry:سلام من رندومی افتادم تو این رشته؟اگه میشه بگین واسه پیشرفت کردن تو این رشته از همین ترم اول باید چیکار کنم؟اصلا سوالم ربطی به تاپیک نداره!!!!!!!!!!!!!!!!

سعادت بزرگی نسیبت شده واقعاً!!!!! راندوم به این باحالی تو زندگیت نخواهی دید!!!!!

فقط بخون، بخون، و "درک" کن مطالب مواد و متالورژی رو...
مهمترین عامل مفقیت فقط درک واقعی مطالب هست...
اگه میخوای پیشرفت کنی عاشق رشتت باش.....

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سعادت بزرگی نسیبت شده واقعاً!!!!! راندوم به این باحالی تو زندگیت نخواهی دید!!!!!

فقط بخون، بخون، و "درک" کن مطالب مواد و متالورژی رو...
مهمترین عامل مفقیت فقط درک واقعی مطالب هست...
اگه میخوای پیشرفت کنی عاشق رشتت باش.....

عین حقیقت است! صدیق می کنم!