خانواده...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازهم حرفتون متین
اما ظاهر دین هم مهمه
اینکه یکی ظاهر دین رو رعایت نکنه و بگه مومنم قبول دارین؟ اینکه بعضیا میگن دلت پاک باشه و بقیش حله قبول دارین؟!!!
اتفاقا تاپیک هایی که برای ختم قرآن و صلوات و...میشه خیلی خوب و موثره
و اگه کسی جزء هایی رو برمیداره ما وظیفه نداریم که تعقیبش کنیم که میخونه یا نه و...بلکه با برداشتن اون جزء ها دینی بر گردن اون شخص میاد که اگه انجام نده خودش باید جوابگو باشه!
کسی که معنی آیات رو بدونه باطن دینداریش کامل میشه و بدیهی است که وقتی باطن درست شد ظاهر هم خودبخود درست میشه.
من نگفتم کسی میخونه یا نمیخونه. بله این به خود شخص مربوطه. من گفتم بهتره با معنی خونده بشه. اینو بهش میگن تذکر قرآ‌‌نی با لسانی برای کسب ثواب بیشتر برای قاری.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو قبول دارم که خیلی از ماها دچار کج فهمی در دین هستیم و علاج این مشکل هم تدبر در آیات و مهم تر از اون عمل کردنه
اگه فقط به همین حدیث امام علی ع که میگه گناه نکردن اسان تر از توبه کردن است اعتقاد قلبی داشتیم کسی سراغ گناه نمیرفت!
شب قدر شب بخشیده شدنه ولی برای اهلش برای کسیکه توبه واقعی میکنه نه کسیکه میگه تو شب قدر بخشیده میشم پس 11 ماه هرکاری دلم خواست رو بکنم
تو خود قرآن گفته شده که شما گناه های بزرگ رو انجام ندین ما از گناهان کوچیکتون که از روی عمد مرتکب نشدین می گذریم...
و التبه توبه واقعی شرایط خودشو داره و این نیست که هرکی بگه توبه کردم تموم میشه!
همه اختلالات رفتاری و کرداری که در جوامع ما دیده میشه علتش در نشناختن معنی دین و دینداری و در بی توجهی به دستورات و آموزه های قرآنی و نفهمیدن معنی آیات و معنی دعا هاست.

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شما حرفاتون خیلی قشنگه ولی بعضا وسط اون فرمایشات یه تیکه هایی میای که واقعیت نداره. اول اینکه من تفتیش نمیکنم و اون قصه شبهای قدر رو هم خودم سالهاست که حضور دارم و بعینه میبینم که حتی یک درصد هم به معانی توجه. نمیکنند. حتی متن عربی رو ازبر میکنند ولی معنیش رو نمیدونن. حتی شان نزول آیات رو هم نه میدونن و نه کسی هست که بهشون بگه. در ضمن من نمیخواستم اینو بگم ولی شما مجبورم کردی. من سیده هستم واز 9 سالگي روخوانی قرآن واز 13 سالگی فراگیری معنی قرآن رو شروع کرده ام و زبان عربی رو مثل زبان مادری میدانم. همین فهم معانی باعث شده که من به این نتیجه برسم که تا این انسان معنی آیات رو نداند حتی اگر در قرائت قرآن مقام اول دنیا را هم داشته باشد عوامی بیش نخواهد بود. اون تذکراتی هم که تو تاپیک ها مینویسم به جهت عمل به معروف و برای تذکر جهت تدبر خواننده است.
در ضمن قرآن مثل دارو نیست که بدون اینکه فرمولش رو ندانیم کار خودش رو بکنه. قرآن کتاب فهم و تذکر است و لازمه که حتما با درک و فهم معنی قرائت بشه. بله مثلا ذکرالله اون خاصیت رو داره ولی قراعت آیات باید در راستای فهم معنی و درک آن باشد.
میتوانستم در این مورد دهها آیه براتون بنویسم که شاهد عرایضم باشه ولی از آنجا که عاقلان را اشارتی کافی است به همین مقدار بسنده میکنم. موفق باشید

خب خوبه که قاری قرآنید و...
اما یه سوال:
شما که با معانی قرآن سروکار دارین و...بهتره به جای اینکه اینهمه مردمو دلسرد کنید و اینهمه پست تو جاهای مختلف بزنید از علمتون استفاده کنید و میتونید یه تاپیک بزنید در رابطه با قرآن و آیاتش و تدبر در قرآن و...

مخلص کلام سوالتون این بود که نباید قرآن خونده بشه منم گفتم خود قرآن گفته هرچقدر میتونید بخونیدش حالا بنا به دلایل مختلف حالا اگه کنار این خوندن تدبر در ایات (که باید باشه) نور علی نور میشه و مسلمون واقعی میشه در صورت عمل نه فقط خوندن معنی!
حالا منم قبول دارم که همین تدبر نکردن در آیات قرآن و سرگذشت گذشتگان و... بلای جان مسلمان ها بوده و هست

omid20110

کاربر ممتاز
میشه سند این نوشته هاتونو بیارید ؟ خداوند مهربانتر از مهربانی است و همه را دوست میدارد. گمان نمیکنم اون نوشته به اون شکلی که نوشته اید باشه. حتما طور دیگری باید باشه.
اولا باید عرض کنم که معلومه که خدا الرحم الراحمین هستش اما تو خود قرآن بعضی چیزارو خدا گفته خوشم میاد و بعضیارو خوشم نمیاد و این منافاتی با مهربان بودن خدا ندارد
الله یحب المحسنین
الله لا یحب المسرفین
و...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 262440

◀️خدای متعال از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید، مخصوصاً آنهایی که جوانند و بار اولشان است. مخصوص جوانها هم نیست. خدای متعال از زندگی مشترک و مزدوج خوشش می‌آید.

رهبر انقلاب20/11/75
آقای امید عزیز من این نوشته شما رو میگم. نه مسرفین رو

omid20110

کاربر ممتاز
آقای امید عزیز من این نوشته شما رو میگم. نه مسرفین رو
خب گفتین خدا همه رو دوست داره و این نوشته معتبر نیست منم گفتم تو قرآن گفته خدا کیارو دوست داره و کیارو دوست نداره...
ثانیا برای این نوشتم همین بس که طبق احادیث دو رکعت نماز فرد متاهل بهتر از هفتاد رکعت نماز فرد مجرده و این نشون میده وقتی نماز میخونیم و با خدا حرف میزنیم و البته متاهلیم خدا بیشتر ازمون خوشش میاد تا اینکه مجرد باشیم!!!
ضمنا اگه مرد عملین من یه تاپیک با اسم تدبر در قرآن ایجاد میکنم روزی دو صفحه همراه با معنی میخونیم و راجبی موضوعات مطرح شده تدبر میکنیم :redface: ان شاالله دوستان دیگه ای هم مشتاق این عمل میشن و به جمعمون اضافه میشن و البته شخص اصلی این تاپیک باید شما باشین
و من الله توفیق.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب گفتین خدا همه رو دوست داره و این نوشته معتبر نیست منم گفتم تو قرآن گفته خدا کیارو دوست داره و کیارو دوست نداره...
ثانیا برای این نوشتم همین بس که طبق احادیث دو رکعت نماز فرد متاهل بهتر از هفتاد رکعت نماز فرد مجرده و این نشون میده وقتی نماز میخونیم و با خدا حرف میزنیم و البته متاهلیم خدا بیشتر ازمون خوشش میاد تا اینکه مجرد باشیم!!!
ضمنا اگه مرد عملین من یه تاپیک با اسم تدبر در قرآن ایجاد میکنم روزی دو صفحه همراه با معنی میخونیم و راجبی موضوعات مطرح شده تدبر میکنیم :redface: ان شاالله دوستان دیگه ای هم مشتاق این عمل میشن و به جمعمون اضافه میشن و البته شخص اصلی این تاپیک باید شما باشین
و من الله توفیق.
آقای عزیز من مرد نیستم که تازه مرد عمل هم باشم. من خانم هستم.
در ضمن اگه میخوای بدونی تدبر در قرآن یعنی چی. کافیه متن برنامه آقای قراعتی رو بذاری که کل برنامه های ایشان یعنی همان تدبر در قرآن. اگه میخوای همچین تاپیکی بذاری بهتر فایل های صوتی برنامه های ایشان رو بذاری.

omid20110

کاربر ممتاز
آقای عزیز من مرد نیستم که تازه مرد عمل هم باشم. من خانم هستم.
در ضمن اگه میخوای بدونی تدبر در قرآن یعنی چی. کافیه متن برنامه آقای قراعتی رو بذاری که کل برنامه های ایشان یعنی همان تدبر در قرآن. اگه میخوای همچین تاپیکی بذاری بهتر فایل های صوتی برنامه های ایشان رو بذاری.

مرد عمل بودن یه اصطلاحه ربطیم به جنسیت نداره!
خوبه که دم از ایمان میزنید و اینطوری خوش اخلاقینا!
بله همین کارو انجام بدین دوستان استفاده بکنن!
ضمنا اینا هم به دردتون میخوره

موفق باشین
یا علی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرد عمل بودن یه اصطلاحه ربطیم به جنسیت نداره!
خوبه که دم از ایمان میزنید و اینطوری خوش اخلاقینا!
بله همین کارو انجام بدین دوستان استفاده بکنن!
ضمنا اینا هم به دردتون میخوره

موفق باشین
یا علی.
من نمیخوام کاری انجام بدم چون به صمیمیت شما اعتماد ندارم. همین که متوجه شدید که درک معانی آیات مهم تر از روخوانی هست برای من بهترین خبر هست.

omid20110

کاربر ممتاز
من نمیخوام کاری انجام بدم چون به صمیمیت شما اعتماد ندارم. همین که متوجه شدید که درک معانی آیات مهم تر از روخوانی هست برای من بهترین خبر هست.

صمیمیت من؟!!!
اعتماد؟!
حرفایی میزنیدا!
من اینارو میدونستم خانم!
فقط در جواب شما که میفرمودین کلا تلاوت قرآنو بذاریم کنار اینهمه بحث کردم که خداروشکر متوجه شدین قرآن چی گفته;)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صمیمیت من؟!!!
اعتماد؟!
حرفایی میزنیدا!
من اینارو میدونستم خانم!
فقط در جواب شما که میفرمودین کلا تلاوت قرآنو بذاریم کنار اینهمه بحث کردم که خداروشکر متوجه شدین قرآن چی گفته;)
شما واقعا تو عوض کردن معنی نابغه هستی. من نمیگم تلاوت قرآن رو بذاریم کنار. من میگم تلاوت باید در کنارش معنی هم بشه که شنونده بدونه خدا چی میگه و از ما چی میخواد. اینه که میگم صداقت نداری.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
یکی از نمونه های اسلام نمایشی همین تاپیک های ختم قران هست که یه سری ایات رو بترتیب برای قراعت مینویسند و هر کاربر شرکت کننده هم ظاهرا خوندن بخشی از ایات رو بعهده میگیره و معلوم هم نیست که واقعا میخونه یا روخواخی میکنه و اسم این کار هم شده جلسه ختم قران ۰بجای این کار های بی اثر بهتر بود در این ایام مبارک هر روز یکی دو ایه رو مینوشتن و در باره فهم معنی اون ایات کنفرانس داده میشد تا همه کاربران به برکت این حرکت حداقل بخشی از ایات رو معنی فهمی میکردند و همین معنی ایات باعث افزایش اگاهی دینی و ایمانیشون میشد ۰روخوانی ایات بدون معنی شناسی هیچ فایده و ثمری نداره ۰اساس دینداری فهم دین است نه روخوانی ایاتی که کسی به معنی اونا توجه نمیکنه ۰اسلام این شکلی یعنی رواج طلاق و فساد و دروغ ودغل که همه اونایی که اسلام ظاهری رو بهش عمل میکنند ممکنه این حرفای منو قبول نکنند و یا برای کار های بی معنی خودشان هزار جور توجیح هم بیان کنند ۰ان الله مع الصادقین ۰

سلام
وقت عالی به خیر

تشکر از حضور مستمر و مفید شما در تاپیک های تالار اسلام:gol:

چند نکته در مورد این پست ارسالی شما والبته سایر پست هایی از این دست که در تاپیک های مختلف در رابطه با دین اسلام، دینداری و عمل به آموزه های دینی ذکر کردید رو اجمالا یادآور میشم

اینکه میفرمایید اسلام نمایشی ، به کاربران محترمی که در ختم قرآن هرساله و همچنین روزانه تالار شرکت میکنند ، قطع به یقین ؛ تهمت وافترا بستید. نیت افراد از ارسالهاشون مشخص نیست
فردی که تقبل کرده بخشی از کلام الله رو قرائت کنه،حتما مسئولیت اجرای درست این وظیفه رو به گردن گرفته وگرنه این همه کاربر در این باشگاه ودر این تالار روزانه مطلب ارسال میکنند چرا بقیه شرکت کننده این چنین تاپیک هایی نیستند ؟!

استفاده از واژه هایی مانند بی ثمر برای جلسات ختم قرآن ،کار شایسته ای نیست
به همون اندازه که شمای نوعی به فکر اعتلای روح و روان خودتون به وسیله ی تدبر وفهم آیات شریف و نورانی قرآن هستید، به عنوان کاربری که در این ختم ها حضور ندارید، مسلما کاربران شرکت کننده نیز به فکر هستند وان شاء الله تعالی عاقبت همگی با این کار ختم بخیر خواهد شد.

در رابطه با برگزاری جلسات هم اندیشی و کنفرانس و ...، زحمت بکشید سری به تاپیک های زیر تالار قرآن کریم تالار بیندازید
اگر تاپیک جدیدی به غیر از موارد موجود به دهنتون رسید، در خدمتتون هستیم برای استارت تاپیک وهمراهی .

درپایان ممنون میشم در مورد اعضای شرکت کننده در تاپیک های تالار با حسن نیت مطلب بنویسید چرا که تنها خداوند قادر متعال از نیت های درونی افراد برای هر ارسالی آگاه هست .

موید باشید.

Maryam.Eskandari

عضو جدید
آقایون عزیز!

ناراحتی زن را درک کنید

کاری نکنید که او احساس کند به خاطرِ نیاز به توجه بیشتر، اشتباه می‌کند.

شنونده خوبی باشید.

Maryam.Eskandari

عضو جدید
بچه که بودم ،
فکر میکردم زنها فقط مادران خوبی هستند؛

نمیدانستم ،
بهانه بازگشت سربازان از جنگ،
یا بالا رفتن پرچمهای صلح،
یا پارو زدنهای قایقرانان در امواج سهمگین،
یا خلق بهترین شعرهای عاشقانه جهان،
به شوق دیدن لبخند زنان است؛

اصلا خدا
همه چیز را برای این خلق کرد،
تا لبخندی که بر گونه زنها می نشیند ،
صلح
آرامش
مهر
لذت قدم زدن در پائیز را،
به مردان هدیه کند...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
وقت عالی به خیر

تشکر از حضور مستمر و مفید شما در تاپیک های تالار اسلام:gol:

چند نکته در مورد این پست ارسالی شما والبته سایر پست هایی از این دست که در تاپیک های مختلف در رابطه با دین اسلام، دینداری و عمل به آموزه های دینی ذکر کردید رو اجمالا یادآور میشم

اینکه میفرمایید اسلام نمایشی ، به کاربران محترمی که در ختم قرآن هرساله و همچنین روزانه تالار شرکت میکنند ، قطع به یقین ؛ تهمت وافترا بستید. نیت افراد از ارسالهاشون مشخص نیست
فردی که تقبل کرده بخشی از کلام الله رو قرائت کنه،حتما مسئولیت اجرای درست این وظیفه رو به گردن گرفته وگرنه این همه کاربر در این باشگاه ودر این تالار روزانه مطلب ارسال میکنند چرا بقیه شرکت کننده این چنین تاپیک هایی نیستند ؟!

استفاده از واژه هایی مانند بی ثمر برای جلسات ختم قرآن ،کار شایسته ای نیست
به همون اندازه که شمای نوعی به فکر اعتلای روح و روان خودتون به وسیله ی تدبر وفهم آیات شریف و نورانی قرآن هستید، به عنوان کاربری که در این ختم ها حضور ندارید، مسلما کاربران شرکت کننده نیز به فکر هستند وان شاء الله تعالی عاقبت همگی با این کار ختم بخیر خواهد شد.

در رابطه با برگزاری جلسات هم اندیشی و کنفرانس و ...، زحمت بکشید سری به تاپیک های زیر تالار قرآن کریم تالار بیندازید
اگر تاپیک جدیدی به غیر از موارد موجود به دهنتون رسید، در خدمتتون هستیم برای استارت تاپیک وهمراهی .

درپایان ممنون میشم در مورد اعضای شرکت کننده در تاپیک های تالار با حسن نیت مطلب بنویسید چرا که تنها خداوند قادر متعال از نیت های درونی افراد برای هر ارسالی آگاه هست .

موید باشید.
با سلام
از حسن توجه شما سپاسگزارم و براتون هم در عرصه مدیریت و هم در همه ابعاد زندگی آرزوی سلامتی و کامیابی دارم.
واقعا من نمیدونم که اشکال کار در بیان نظرات من و نوع ادبیات من هست یا جریان چیز دیگری است.
ایراداتی که من بهشون اشاره کردم ناشی از رفتار و عملکرد کاربران محترم نیست. اشکال کار در نوع طراحی اون تاپیک ها و نوع ماهیت اون تاپیک ها هست. اینکه بیایم بجای اصلاح ماهیت اون تاپیک ها یه تاپیک های دیگه ای هم بزنیم باز مشکل حل نخواهد شد. لازمه که نوع ماهیت اون تاپیک ها بر اساس توجه به معانی تغییر شکل داده بشه. تو همان تاپیک ختم قرآن بجای اون روال بهتره هر یک از کاربران بعد از اینکه سهم خود را ختم کردند بیان و همانجا آنچه از مفهوم آیات ختم شده فهمیده اند همانجا بنویسند تا هم بقیه فیض ببرند و هم اینکار باعث بشه که معانی آیات در ذهن بمونه. نه اینکه اون تاپیک ها فقط به ذکر عدد آیات اشاره بکنه و بشه ختم قرآن.
جوهره نظرات من طراحی یا تغییر کاربری دادن کلیه تاپیکهایی است که روخوانی رو بدون نوشتن معانی پی میگیرند که از نظر من کافی نیست. تا زمانی که اون تاپیکها جای خودشونو به تاپیکهای معنی محور ندهند ' فیض بردن واقعی از آیات میسر نخواهد شد.
تذکرات من یه اتمام حجت اخروی هست. فردای قیامت شما باید در پیشگاه خداوند جوابگو باشید که وقتی آیجا به شما پیشنهاد دادکه تاپیکها را بر اساس نوشتن معنی آیات طراحی و اجرا کنید شما چکار کردید؟
آیا تاپیکها را طوری طراحی کردید که معانی آیات نشر پیدا کنند یا همین تاپیکهای صوری را راه انداختید و تصور کردید که به تکلیفتان عمل کرده اید؟
در مورد جلسات هم اندیشی وکنفرانس اگر همین موضوع را بعنوان صورتجلسه عنوان بفرمایید بنده حاضرم شرکت کنم و نظرات خودم را با برهان از آیات قرآن همانجا مطرح خواهم کرد. بشرطی که اگر حق با من بود شما همه تاپیکهایی را که معنی گرا نیستند جمع کنید و بجای آنها تاپیکهای معنی محور بذارید.
یه مثال براتون بزنم و بیشتر از این مصدع اوقات نباشم. تو اون تاپیکی که بچه ها میان و 5تا5تا دعای امن یجیب رو کپی پبست میکنند تو کل تاپیک حتی یه جاش هم معنی امن یجیب نوشته نشده. خوب اگه یه کاربر معنی رو ننویسه و همش بیاد لغت عربی رو کپی پیست بکنه بعدش یه کاربری بخواد بدونه اینی که مینویسند معنیش چیه چیکار باید بکنه؟
چه اشکال داره که باب بشه که هر جا دعا یا آیه ای نوشته میشه حداقل یه بار معنیشم زیرش نوشته بشه ؟
خداوند دوست داره که معانی آیات فهمیده بشه. روخوانی بدون فهم معانی آیات موجب تعالی مومنین و مومنات نمیشه. چون اگه معنی رو ندونه در واقع چیزی از اونی که خونده نفهمیده. درسته؟ اساس فهم قرآن هست.

ATHD27649

عضو جدید
یکی از کارمندان شهرداری ارومیه می گفت : تازه ازدواج کرده بودم و با مدرک دیپلم دنبال کار می گشتم .

از پله های شهرداری می رفتم بالا که یکی از کارکنان شهرداری را دیدم و ازش پرسیدم آیا اینجا برای من کار هست ؟تازه ازدواج کردم و دیپلم دارم .

یه کاغذ از جیبش درآورد و یه امضاء کرد و داد دستم گفت بده فلانی ، اتاق فلان .

رفتم و کاغذ را دادم دستش و امضاء را که دید گفت چی می خوای ؟
گفتم : کار
گفت : فردا بیا سرکار

باورم نمی شد
فردا رفتم مشغول شدم .

بعد از چند روز فهمیدم اون آقایی که امضاء داد شهردار بود .

چند ماه کارآموز بودم بعد یکی از کارمندان که بازنشست شده بود من جای اون مشغول شدم .

شش ماه بعد رئیس شهرداری استعفاء کرد و رفت جبهه .

بعد از اینکه در جبهه شهید شد یکی از همکاران گفت : توی اون مدتی که کارآموز بودی و منتظر بودیم که یک نفر بازنشسته بشه تا شما را جایگزین کنیم ، حقوقت از حقوق شهردار کسر و پرداخت می شد .
یعنی از حقوق شهید باکری
این درخواست خود شهید باکری بود .

#کجایند_مردان_بی_ادعا

نمیدونم چرا اشکم در آمد وقتی این مطلبو خوندم...

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
با سلام
از حسن توجه شما سپاسگزارم و براتون هم در عرصه مدیریت و هم در همه ابعاد زندگی آرزوی سلامتی و کامیابی دارم.
واقعا من نمیدونم که اشکال کار در بیان نظرات من و نوع ادبیات من هست یا جریان چیز دیگری است.
ایراداتی که من بهشون اشاره کردم ناشی از رفتار و عملکرد کاربران محترم نیست. اشکال کار در نوع طراحی اون تاپیک ها و نوع ماهیت اون تاپیک ها هست. اینکه بیایم بجای اصلاح ماهیت اون تاپیک ها یه تاپیک های دیگه ای هم بزنیم باز مشکل حل نخواهد شد. لازمه که نوع ماهیت اون تاپیک ها بر اساس توجه به معانی تغییر شکل داده بشه. تو همان تاپیک ختم قرآن بجای اون روال بهتره هر یک از کاربران بعد از اینکه سهم خود را ختم کردند بیان و همانجا آنچه از مفهوم آیات ختم شده فهمیده اند همانجا بنویسند تا هم بقیه فیض ببرند و هم اینکار باعث بشه که معانی آیات در ذهن بمونه. نه اینکه اون تاپیک ها فقط به ذکر عدد آیات اشاره بکنه و بشه ختم قرآن.
جوهره نظرات من طراحی یا تغییر کاربری دادن کلیه تاپیکهایی است که روخوانی رو بدون نوشتن معانی پی میگیرند که از نظر من کافی نیست. تا زمانی که اون تاپیکها جای خودشونو به تاپیکهای معنی محور ندهند ' فیض بردن واقعی از آیات میسر نخواهد شد.
تذکرات من یه اتمام حجت اخروی هست. فردای قیامت شما باید در پیشگاه خداوند جوابگو باشید که وقتی آیجا به شما پیشنهاد دادکه تاپیکها را بر اساس نوشتن معنی آیات طراحی و اجرا کنید شما چکار کردید؟
آیا تاپیکها را طوری طراحی کردید که معانی آیات نشر پیدا کنند یا همین تاپیکهای صوری را راه انداختید و تصور کردید که به تکلیفتان عمل کرده اید؟
در مورد جلسات هم اندیشی وکنفرانس اگر همین موضوع را بعنوان صورتجلسه عنوان بفرمایید بنده حاضرم شرکت کنم و نظرات خودم را با برهان از آیات قرآن همانجا مطرح خواهم کرد. بشرطی که اگر حق با من بود شما همه تاپیکهایی را که معنی گرا نیستند جمع کنید و بجای آنها تاپیکهای معنی محور بذارید.
یه مثال براتون بزنم و بیشتر از این مصدع اوقات نباشم. تو اون تاپیکی که بچه ها میان و 5تا5تا دعای امن یجیب رو کپی پبست میکنند تو کل تاپیک حتی یه جاش هم معنی امن یجیب نوشته نشده. خوب اگه یه کاربر معنی رو ننویسه و همش بیاد لغت عربی رو کپی پیست بکنه بعدش یه کاربری بخواد بدونه اینی که مینویسند معنیش چیه چیکار باید بکنه؟
چه اشکال داره که باب بشه که هر جا دعا یا آیه ای نوشته میشه حداقل یه بار معنیشم زیرش نوشته بشه ؟
خداوند دوست داره که معانی آیات فهمیده بشه. روخوانی بدون فهم معانی آیات موجب تعالی مومنین و مومنات نمیشه. چون اگه معنی رو ندونه در واقع چیزی از اونی که خونده نفهمیده. درسته؟ اساس فهم قرآن هست.

سلام
تشکر از دعای خیرتون
منم براتون آرزوی شادکامی وتندرستی دارم :gol:

ببینید من خدمتتون عرض کردم تاپیک هایی که میفرمایید در تالار موجود هست
اگر فکر میکنید نوع یا نمونه ی بهتری سراغ دارید در خدمتتون هستیم

این تاپیک ها رو ببینید

.::اتاق تفسير قرآن كريم (جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران)::.

آرشیو آیات منتخب تاپیک قرائت هفتگی قران کریم

حرفی برای تمام فصول..

هر روز با قرآن

تفسیر آیات برگزیده

وتاپیک هایی از این دست

متاسفانه مدتهاست به روز نشده ،به دلایل مختلف
ولی اینکه تاپیک های تالار همه تغییر پیدا کنند و در همه ی تاپیک ها از کاربران بخوایم معنی وتفسیر بنویسند ،باعث میشه همون چند کاربری که روزانه به تالار سر بزنند هم دیگه خبری ازشون نشه

تاپیک های تفسیر وترجمه رو معرفی کردم
اگر تمایل داید بروزرسانی یکی رو برعهده بگیرید وبرای رونق تاپیک به سایر اعضا پیام بدید که همراهیتون کنند .

درمورد تاپیک های ختم صلوات وانواع دعا ویا حرفی با خدا، قبلا هم یادآوری کردم نیت افراد از ارسالشون مشخص نیست

مثلا من میدونم معنی آیه شریفه" امن یجیب" چی هست
مطمئنم
lilium.y و *محیا*و self.f_t_m990 و سایرین هم خبر دارند
ولی چشم سری بعدخودم با ترجمه ارسال میکنم، ولی مجبور کردن اعضا به انجام کاری جزو شرح وظایف من نیست.

درپناه قرآن مستدام باشید
:gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تشکر از دعای خیرتون
منم براتون آرزوی شادکامی وتندرستی دارم :gol:

ببینید من خدمتتون عرض کردم تاپیک هایی که میفرمایید در تالار موجود هست
اگر فکر میکنید نوع یا نمونه ی بهتری سراغ دارید در خدمتتون هستیم

این تاپیک ها رو ببینید

.::اتاق تفسير قرآن كريم (جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران)::.

آرشیو آیات منتخب تاپیک قرائت هفتگی قران کریم

حرفی برای تمام فصول..

هر روز با قرآن

تفسیر آیات برگزیده

وتاپیک هایی از این دست

متاسفانه مدتهاست به روز نشده ،به دلایل مختلف
ولی اینکه تاپیک های تالار همه تغییر پیدا کنند و در همه ی تاپیک ها از کاربران بخوایم معنی وتفسیر بنویسند ،باعث میشه همون چند کاربری که روزانه به تالار سر بزنند هم دیگه خبری ازشون نشه

تاپیک های تفسیر وترجمه رو معرفی کردم
اگر تمایل داید بروزرسانی یکی رو برعهده بگیرید وبرای رونق تاپیک به سایر اعضا پیام بدید که همراهیتون کنند .

درمورد تاپیک های ختم صلوات وانواع دعا ویا حرفی با خدا، قبلا هم یادآوری کردم نیت افراد از ارسالشون مشخص نیست

مثلا من میدونم معنی آیه شریفه" امن یجیب" چی هست
مطمئنم
lilium.y و *محیا*و self.f_t_m990 و سایرین هم خبر دارند
ولی چشم سری بعدخودم با ترجمه ارسال میکنم، ولی مجبور کردن اعضا به انجام کاری جزو شرح وظایف من نیست.

درپناه قرآن مستدام باشید
:gol:

ممنونم. من کلا قانع شدم و از شما سپاسگزارم. یه تاپیک ایجاد کردم که پیام داد باید به تایید مدیر تالار برسه. اگه به دستتون رسیده همون رو آپ کنید که من ادامه ش بدم.

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وجود اینهمه آمار بالای طلاق در مملکت اسلامی چه دلیلی میتواند داشته باشد؟اگر اینهایی که می‌نویسید شرط بقای خانواده هست ، پس چرا اینهمه خانواده متزلزل دور و بر ما رو گرفته؟همش که با باید و من فکر میکنم و اگر و مگر که نیست. حتما یه نکاتی مهم تر از اینا هست که کسی خبر نداره.
کسی خبر نداره!!!!
چ کنیم پس؟
بشینیم تاخبرداربشیم!

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این معیار های بقول شما اسلامی چرا جا نمی افته؟شما اگه تشریف ببرید و زندگی ایلات و عشایر را ببینید ، آنوقت خواهید دید که زن و مرد چگونه دست به دست میدهند و آنهمه تلاش میکنند و در حد فوق عالی هم خوشبخت هستند.چیزی هم از معیار هایی که زن را کوچک کند در فرهنگشان نیست.غیرت زنان ایلات و عشایر صد برابر غیرت بعضی و شاید بسیاری از مردان شهری است که تا نبینید باورمان نمیشود.پس نتیجه میگیرم که شاید مشکل جای دیگری است.
این دختر خانمهایی که تو همین سایت میان و عبارات عشغولانه می‌نویسند ،، فکر نمیکنن که بجای اون نوشته ها و سیر در آن دنیای کذایی ، میتوانند مطالبی بنویسند که به درد زندگی خیلی ها بخوره؟ از دیدگاه اینها دختر بودن یعنی دراز کردن ناخن ، آرایش غلیظ ، استفاده از لاک ناخن های پر رنگ و پر زرق و برق ، قر و اطوار و کج کردن مسیر آبرو و ......
خیلی از پسر ها هم بجای اینکه عمرشان را صرف یادگیری کار و هنر و طراحی زندگی آینده شان بکنند ، مدام با حللی تللی زندگی میکنند و حتی قیافه مردانه هم ندارن.
خلاصش اینکه دختر پسر ای این دور و زمانه تو چهل سالگی هم به بلوغ فکری نمیرسن و از ارزش های انسانی خود فاصله گرفته اند.
هرچیزیو باید دنبالش رفت و مطالعه و تحقیق کرد بعدهم به کاربست تانتیجشو بتونیم ببینیم.
فقط حرف زدن که نیست باید عمل هم کنیم.
خیلی چیزا الان توجامعمون درست نیست ب نظرتون مقصرکیه؟
مقصرخود ما افراد این جامعه نیستیم؟
شاید خیلی چیزارو بدونیم ولی اگ ب کاربگیریم اوضاع بهترمیشه

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته ولی الان دیگ راه های متفاوتی برا یادگیری هست فقط مشکل اینجاست که دنبالش نمیریم.
اگه ماواقعا بخوایم اسلام واقعی روببینیم اول باید ازخودمون شروع کنیم نشستنو کل مملکت وارفراد روزیر سوال بردن درست نیس
اگه هرکس واقعا دغدغه اسلاموداشته باشه و دنبالش باشه مطمئناب جاهای مطلوبی میرسه

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته ولی الان دیگ راه های متفاوتی برا یادگیری هست فقط مشکل اینجاست که دنبالش نمیریم.
اگه ماواقعا بخوایم اسلام واقعی روببینیم اول باید ازخودمون شروع کنیم نشستنو کل مملکت وارفراد روزیر سوال بردن درست نیس
اگه هرکس واقعا دغدغه اسلاموداشته باشه و دنبالش باشه مطمئناب جاهای مطلوبی میرسه

این درجواب نظردوستمونه#17 نمیدونم چرانقل قول نخورده:redface:

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

Maryam.Eskandari

عضو جدید
الان بنیان خانواده ها سست شده چون به کسی که باید محبت بکنیم نمیکنیم و به کسی که نباید محبت بکنیم محبت میکنیم!!!

tara75

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
الان بنیان خانواده ها سست شده چون به کسی که باید محبت بکنیم نمیکنیم و به کسی که نباید محبت بکنیم محبت میکنیم!!!
درسته ولی ب نظرم کلامحبت کم شده کسی نه محبت میکنه نه ظرفیت موردمحبت قرارگرفتن داره!
دنیای عجیبیه امیدوارم انسان باشیم و انسان بمانیم...:(

omid20110

کاربر ممتاز
از همسرتان تشكر كنيد هر چند غذايي كه پخته شور يا بد شده است. وقتي از غذا ابراز رضايت مي كنيد همسرتان خوشحال مي شود و اين باعث رشد و پيشرفت معنوي شما مي شود. يك بار من در جواني در خانه با خانواده بد اخلاقي كردم در عالم معنا به من گفتند: بيست سال ناله هاي تو بي اثر شد.

"آیت الله پهلوانی ره"

omid20110

کاربر ممتاز
اعتماد، یک امر قرار دادی نیست که بیا من به تو اعتماد کنم، تو به من اعتماد کن.این طوری نیست.
اعتماد را باید جلب کرد. با خوبیِ عمل، با رعایتِ اخلاق، با رعایتِ آداب، با رعایتِ حدود و ثغور و موازین شرعی

رهبر انقلاب👈 10/2/75

بالا