خانه پیش ساخته ایرانی

mostapha007

عضو جدید
خانه پیش ساخته ایرانی
سلام دوستان من
مصطفی رضوی هستم از اعضای باشگاه مهندسان ایران ومبتکر سبک جدیدی در تولید مسکن پیش ساخته بنام خانه های سلولی انقلابی در ساخت و سازمسکن
هدف من از راه انداختن این تاپیک مطرح کردن جزئیات این نوآوری برای شما دوستان وکارشناسان عزیزاست البته من تاکنون هیچگونه اقدامی جهت ثبت این طرح بنام خودم نکردم و نخواهم کرد چون از ابتدای شروع این ایده هدفم فقط پیشرفت کشورم ومردم عزیز ایران بوده و هست و این طرح متعلق به همه معماران و مهندسان عزیزی است که این طرح را کارشناسی نموده و معایب آنرا برطرف نمایند. پیشاپیش از همه سپاسگذارم

همانطور که وعده داده بودم میخواهم جزییات طرح خانه پیش ساخته سلولی را جهت رویت و تحلیل و کارشناسی شما متخصصان گرامی باستحضار برسانم

خانه های پیش ساخته سلولی تشکیل شده است از کنار هم چیدن یک یا چند واحد سلولی که میتواند به ابعاد مختلف (با توجه به شرایط اقلیمی یا جغرافیایی یا فرهنگی منطقه) ساخته شده باشد . خوب تا اینجا شاید بگید که نمونه خارجیش که ساخته شده مثل وی هوث اما باید بدانید آنچه خانه پیش ساخته سلولی را از نمونه های مشابه متمایز میکند عبارت است از:

قیمت تمام شده پایین –ضد زلزله و ساخت آسان و سریع و از همه مهمتر اینکه با به پایان رسیدن این خانه هیچکس نمیتواند آنرا از یک ساختمان غیر پیش ساخته تمایز دهد زیرا اکثر مصالح بکار رفته در اینگونه خانه ها همان مصالح خانه های غیر پیش ساخته است و از این نظر دارای استحکام و دوام بسیار بالایی میباشد . اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده آن اسکلت سلولی میباشد که میتواند در ابعاد مختلف با توجه به طراحی معمار ساخته شود البته ابعاد مختلف که گفته میشود تا اندازه ای که براحتی بتواند حمل وجابجا شود و جر ثقیلها توان جابجایی آنرا داشته باشند چون در اینگونه خانه ها فقط اسکلت سلولی خارج از محل ساخته میشود و باید به محل احداث ساختمان حمل گردد و بقیه اجزای ساختمان پس از کنار هم قرار دادن این اسکلتهای سلولی و اتصال آنها بهم روی آن طبق روال ساختمانهای معمولی نصب میگردد ( مثل احداث سقف و دیوارها و اجزای داخلی ) که میتوان با توجه به بحث سبک سازی ساختمانها از مصالح وتجهیزاتی که جدیدا مرسوم شده استفاده کرد

اما دراحداث ایگونه ساختمانهای پیش ساخته فقط وفقط به یک بستر تسطیح شده نیاز داریم که در زمین مورد نظر با ماشین آلاتی که مخصوص این کار است انجام میشود چون اسکلتهای سلولی ما به هیج وجه به زمین اتصال پیدا نمیکند و فقط کنار هم چیده میشوند و به یکدیگر متصل میگردد و این امر یکی از رازهای ضد زلزله بودن این بناهاست ودر هنگام لرزش زمین این بنا در روی زمین لغزش پیدا میکند و کمترین نیروها از زمین به ساختمان انتقال پیدا میکند

چیدمان این واحدهای سلولی یکی از مهمترین بخشهای ساخت اینگونه بناهاست که باید از مرحله طراحی مد نظر قرار گیرد

واینهم گونه های دیگر از کنار هم قرار دادن واحدها

ساختن این خانه های پیش ساخته بهتر است در یک طبقه انجام گردد اما این بدان معنی نیست که نمیتوان آنرا در تعداد طبقات مختلف بنا کرد بلکه میتوان همانند یک شکل آجرچین آنرا در طبقات مختلف ساخت

به هر حال این خلاصه ای بود از این طرح که حتما برای کامل شدن به همفکری و راهنمایی شما کارشناسان محترم نیاز مند است

mostapha007

عضو جدید
خانه هایی عجیب در مكان هایی عجیب تر !

خانه هایی عجیب در مكان هایی عجیب تر !

خانه هایی عجیب در مكان هایی عجیب تر - عكس

يك شهر زیرزمینی و شگفت انگیز درجزیره کیش با قدمت تاریخی ۲۵۰۰ سال وجود دارد كه قبلا آب شیرین قابل شرب ساکنان اين جزیره را تاْمین می کرده است. شهر کاریز در ارتفاع ۱۶متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن ۸ متر ارتفاع و پر از سنگواره، صدف و مرجانهایی است که با نظر کارشناسی ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارد و تک تک آنها شناسایی و دارای شناسنامه رسمی میباشد.

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
خانه ژيش ساخته ژست جالب و مفيدي بود، اما ژست دومتون بايد در تالار عكسهاي عمراني زده مي شد! :)