[ حمل ونقل عمومی ]پل شیشه ای راه آسمان ( Sky Walk )

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ساخت پل شیشه ای راه آسمان ( Sky Walk ) در ماه مارس 2004 آغاز شد و تخمین زده شده بود که در 3 ماه آخر سال 2006 به پایان برسد . این پل شیشه ای در ارتفاع 4000 پایی از سطح رودخانه کلورادو و در حاشیه گراند کنیون قرار می گیرد . در ماه می 2005 تست نهایی انجام شد و این ساختار قادر بود تا وزن 71 عدد [ ... ]
هواپیمای بویینگ 747 ( یعنی بیشتر از 71 میلیون پوند را تحمل کند ) این پل قادر است در برابر بادهایی که در هشت جهت مختلف با سرعت 100 مایل در ساعت به آن می وزد و همچنین زلزله ای به قدرت 8 ریشتر تا محدوده 50 مایلی را تحمل کند . بیش از 1000000 پوند فولاد در ساختار پل اسکای واک به رفته است .

منبع: آیگاه......www.bastami.ir

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marmar

عضو جدید
خیلی جالبه

خیلی جالبه

:eek::eek:مطلب خیلی جالبی بود فقط نگفتی کار چه کسی بود؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

archi_arch

مدیر بازنشسته
تصاویر واقعی از پل شیشه ای

تصاویر واقعی از پل شیشه ای

پل شیشه‌ای گراند کانیون​
پل شیشه ای یا آسمان نورد گراند کانیون یاGrand CanyonSkywalk یک جاذبه توریستی است که در 20 مارس 2007 کار آن به اتمام رسید و در 28 مارس برای بازدید عموم آماده شد. این پل بر فراز رود خانه کلرادو ، در لبه دره گراند کانیون ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است. بلیط ورودی آن 25 دلار است.​
بومیان محلی منطقه مالکان اصلی این ساختمان هستند. این پل شکل نعل اسبی دارد و 1200 متر از سطح زمین فاصله دارد ،ارتفاعی که بلندترین آسمانخراشهای دنیا را تحت الشعاع قرار میدهد. لبه آن 20 متر فاصله افقی از کناره زمین دارد. دیواره ها و کف آن از شیشه ای به ضخامت 10 سانتیمتر ساخته شده است. این پل میتواند 7 تن وزن را تحمل کند ، یعنی در آن واحد 800 فرد 80 کیلوگرمی میتوانند بر روی آن بروند. البته تنها اجازه داده میشود 120 توریست در یک زمان بر روی آن بروند.​

این پل بسیار محکم ساخته شده و طوری طراحی شده که در نتیجه باد و راه رفتن مردم ، ارتعاش نداشته باشد. این بنا میتواند در برابر بادی با سرعت 100 مایل در ساعت مقاومت کند و یک زلزله 8 ریشتری را تاب بیاورد. ساخت این آسمان نورد در مارس 2004 -3 سال پیش- شروع شد و مجموعا 40 میلیون دلار هزینه صرف آن شد.​
البته مجموعه آسمان نورد گراندکانیون ، ساختمانهای دیگری هم دارد : موزه ، سینما تئاتر ، سالن تشریفات ، فروشگاه و چندین رستوران. در انتهای این بنا ، کافه ای قرار دارد که مسافران میتوانند در آنجا در فضای آزاد غذا بخورند.​
یک بازرگان اهل لاس وگاس به نام دیوید جین در ازای دریافت قسمتی از سود آسمان نورد ، در تأمین هزینه این بنا مشارکت داشته است. این پل ، تنها قسمتی از یک پروژه بزرگ است که در آینده تکمیل خواهد شد.​
ساخت این بنا در میان ساکنان محلی موافقان و مخالفانی داشته است ،مخالفان این طرح این پل را یک بنای بر هم زننده ظاهر طبیعی گراندکانیون میدانند و موافقان آن را فرصتی برای مبارزه با فقر و بیکاری و الکلیسم گسترده ارزیابی کرده اند.​
هر ساله 4.5 میلیون نفر از گراند کانیون بازدید میکنند و سازندگان این آسمان نورد امیدوارند سالانه 200 هزار نفر را جذب کنند. امکاناتی همچون برگزاری مراسم ازدواج و پرش از ارتفاع هم در آسمان نورد مهیا خواهد شد.​

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

PostModern

عضو جدید
این عدد باربری معادل وزن هفتاد تا بوئینگ خیلی عجیب و غلط به نظر میرسه ! با این اشلی که توی عکسها دیدم امکان نداره همچین تناژی رو تحمل کنه ! در مقابل بار باد و زلزله منطقیه که با اون پارامترها محاسبه شده باشه ولی در برابر بار ثقلی بالا امکان نداره ! مگر اینکه اشل این تصاویر اشتباه باشه . یا اینکه اون تناژی که اشاره شده مجموع وزن سازه و تاسیسات و بارهای اضافی باشه ؟! پلانش رو نداری ؟ حال و حوصله گشتن توی اینترنت رو ندارم !

maral55

مدیر بازنشسته
این عدد باربری معادل وزن هفتاد تا بوئینگ خیلی عجیب و غلط به نظر میرسه ! با این اشلی که توی عکسها دیدم امکان نداره همچین تناژی رو تحمل کنه ! در مقابل بار باد و زلزله منطقیه که با اون پارامترها محاسبه شده باشه ولی در برابر بار ثقلی بالا امکان نداره ! مگر اینکه اشل این تصاویر اشتباه باشه . یا اینکه اون تناژی که اشاره شده مجموع وزن سازه و تاسیسات و بارهای اضافی باشه ؟! پلانش رو نداری ؟ حال و حوصله گشتن توی اینترنت رو ندارم !

البته چه از نظر نیرویی درست در بیاد یا نه من یکی حاضر نیستم تحت هیچ شرایطی برم رو این پل شما رو نمی دونم!

PostModern

عضو جدید
البته چه از نظر نیرویی درست در بیاد یا نه من یکی حاضر نیستم تحت هیچ شرایطی برم رو این پل شما رو نمی دونم!

چرا ؟ خیلی باحاله . قلب آدم میاد توی حلقش . ضمنا اعتماد مردم به کار مهندسین رو میرسونه . هرچند محاسباتش ساده ست ولی مطمئنا اجرای فوق العاده پیچیده ای داشته . فقط کاش به جای سازه اکسپوز یکجورهایی ظاهرش رو زیباتر و مهیج تر میکردن . خیلی خوب بود . فکر کنم توی ایران هم بشه از اینها ساخت فقط کسی جرات نمیکنه بره روش !

maral55

مدیر بازنشسته
چرا ؟ خیلی باحاله . قلب آدم میاد توی حلقش . ضمنا اعتماد مردم به کار مهندسین رو میرسونه . هرچند محاسباتش ساده ست ولی مطمئنا اجرای فوق العاده پیچیده ای داشته . فقط کاش به جای سازه اکسپوز یکجورهایی ظاهرش رو زیباتر و مهیج تر میکردن . خیلی خوب بود . فکر کنم توی ایران هم بشه از اینها ساخت فقط کسی جرات نمیکنه بره روش !

اگر تو ایران ساخته بشه که هیچی از چند کیلومتریش هم رد نمیشم ولی بعد از اتفاقی که برای اون پل در یکی از ایالت های آمریکا افتاد و در آن واحد اون همه ماشیم و آدم رفتم توی آب دیگه به اونها هم اعتماد ندارم
راستش من هنوز خیلی آرزوها دارم!:D

archi_arch

مدیر بازنشسته
فیلمی از پل شیشه ای

پل sky walk که معروف به پل شیشه ای می باشد یکی از بلند پروازیهای علم مهندسی عمران است .ساخت این پل در سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شد این پل به صورت معلق در ارتفاع ۱۲۰۰ متری رود کلرادو و در کنار دره قرار دارد. در سال ۲۰۰۵ این پل مورد آزمایش قرار گرفت و با ضریب اطمینان ۴ آزمایشات را پشت سر گذاشت و این بدان معناست که این پل می تواند وزنی معادل ۷۱ هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ را تحمل کند. همچنین این پل می تواند در برابر فشار باد از تمام جهات تا سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت مقاومت کند.

دانلود فیلم یک

دانلود فیلم دو

من که بمیرمم نمیرم اینجا!!!!:w45:

(منبع:وبلاگ نظارت و ایمنی کارگاه)

بالا