حمایت چین و روسیه از قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت

mr1991

عضو جدید
ما هیچ وقت برده روسیه و چین نبودیم.
تا اونجایی که لازم بود ازشون استفاده کنیم.
ما هنوز یاران زیادی داریم در جهان.
برزیل و ترکیه جز ابر قدرت ها هستند
پسر تو خیلی با نمکیا !!! ترکیه و برزیل جزو ابر قدرتان ؟!!! لابد آمریکا و روسیه هم سوسکن دیگه ؟!!! :biggrin::biggrin:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منظورم این بود که تو قدرتا پوتین از همشون از دید من آقاتره لااقل تا حالا و کمتر شده که موضع عجولانه بگیره ولی ممکنه شما با معیارهایی که داری کسی دیگه مدنظرت باشه .اما در مورد تولید کالاها چون نمیدونم نظر نمیدم ولی در مورد خود کفایی دوست عزیز حرف خنده دار نزن زمان آقای خاتمی در گندم خود کفا شدیم ولی در دولت فعلی اونو ازدس دادیم دوباره اومدن جبرانش کنن مشکلات دیگه حاصل شد و به نظرم با توجه به آشنایانی که در این زمینه داریم هنوز خودکفایی سابق رو بدس نیاوردیم .ولی در مورد فولاد و سیمان کاملا مطمئنم که در این دولت به خودکفایی رسیدیم .در مورد سایر حرفاتون شما میفرمایید اگه دیگران بدی کردن ما هم بدی کنیم و بد باشیم !بهت توصیه میکنم بیشتر به سمت دین برو از دین فاصله نگیر که واقعا شما اگه از دین فاصله بگیرید من فکر نکنم کسی حرف این چنین افرادی رو باور کنه چون ایطوری توجیح میکنن دیگران دروغ میگن پس ما هم دروغ بگیم .اما یه جا گفتی 20:30 ! میدونی مشکل بعضیا چیه اینه که یه طرفه به رسانه ها نگاه میکنن هر رسانه که فقط حرف خودشونو زد قبول میکنن بدون اینکه در موردش تحلیل و حتی تحقیق کنن ولی خوشبختانه من اینطور نیستم و بارها سایتهایی که به نظرم قابل اعتماد نیستنو از هر دو طرف اعلام کردم میتونید به پستام در گذشته مراجعه کنید .شما گفتید رویا نه متاسفانه اینا حقایقیست که یا فراموش میشه یا بعضی اونارو میپوشونن .

دوست عزیز کجای حرفم خنده داره؟
شما فکر کردید من نمیدونستم خودکفایی گندم زمان خاتمی بود؟
که چی؟

هر کی اشتباه کرده باید بگی

خاتمی کم اشتباه داشت؟
نمیدونم منظورتون از خنده دار بودن چیه؟:eek:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شما استنادتون به قرآن باشه یه بحثه و در غیر اینصورت یه بحث دیگه !
قاراباغ
چچن
استان نمیدونم چی چی چین
اینها هم مسلمان هستند .
مگه نه ؟
و اما دین و سیاست ایران در قبال این مسلمانها :
چچن فدای روسیه میشه
قاراباغ فدای نمیدونم کجا میشه (اصلا ارمنستان نه اقتصادش با جمهوری آذربایجان قابل قیاس هست ، نه فرهنگش و . . . .)
مسلمانان چینی فدای حق وتوی چین که به هیچ دردمان نخورد و کالای درجه انم چینی میشن !
یکی بودن سیاست و دین فقط شعارش واسه ما باقی مونده و کسی الان خیال بکنه سیاست ما با دیمون یکیه واقعا جای تاسف داره !
ولی من خبر دارم .
صنعت فرش ایران کاملا خوابیده و به تبع آن صنایع مادر دیگری مثل نساجی هم تحت تاثیر قرار میگیرن .
صنعت فلزات (مثل تولید قطعات صنعتی) کاملا از کار افتاده . (چون بلبرینگ چینی با مارک آلمانی به قیمت یک دهم وارد میشه) .
صنعت گوشت و دام به دلیل قیمت بسیار بالای دام فلج شده . که این هم ارمغان خودکفائی در گندمه که به حمد الله چیزی از این خودکفائی هم به جز گرانی نان عاید ملت نشد .
صنعت تولید وسائل بهداشتی به کمک جنس چینی تعططیل !
.
.
.
.
.
اگه اون صنایعی که ازشون اطلاع دارم رو بشمارم کاملا به عمق فاجعه پی میبرید .
اینهائی هم که میشمرم نه از رو اخبار 20:30 هست و نه از روزنامه داخلی و نه از بی بی سی فارسی و نه بالاترین .
فامیلامون تو این کارها هستند .
دقیقا
و روزی هم ایران رو میکوبه زمین .
نه !
با امیدواری چیزی حل نمیشه . چون مطمئنا حزب بعدی که میخاد روی کار بیاد و مطمئنا هم میاد (مردم تورکیه از سیاستهای اردوغان به تنگ اومدند ) اتحادیه اروپا رو فدای گاز ایران نمیکنه !
خب دوست عزیز اشتباه رفتین بحث من سر کشورهای عربی بود
در مورد روسیه طبیعتا من همه اقداماتشو تایید نمیکنم ولی خب به نظرم بین دشمن و دشمنتر و بهتر بگم ظالم و ظالم تر بهتره که با ظالم تا جایی که حرفمون مشترکه همراه باشیم ولی در مورد چین اون اقدام رو همه محکوم کردن و به دولت چین تذکر دادن ولی خب یه جاییشم برمیگرده به اینکه این یک مسئله داخلیست و تا موقعی که فاجعه وحشتناک نشه
نباید دخالت کرد همین اسراییل و فلسطین امروز فاجعه به قدری وحشتناکه که حتی کشورهایی که یه خورده با این رژیم هم منافع هستن دس به اقدامات دینی زدن که از این بابت خوشحالم .
در مورد نساجی قطعا حق با شماست چنتا از اقوامم کاملا به این مساله واقفند البته در زمینه فرش رو میگم و اونای دیگه رو نمیدونم .
صنعت تولید وسایل بهداشتی نمیدونم درست منظورتون چیه ولی اگه صابون و شامپو واینا باشه اصلا با حرفتون موافق نیستم چون در این زمینه کاملا مطلعم .
اما منظور من از 20:30 اخبار مربوط به کفش و یخچال بود و ..
اما در مورد ایران امیدوارم هیچ وقت نیفته و اگه قرار باشه این چنین کنن رسوا شوند .
حقیقتش اینطورا که شما میگید نیس اردوغان با اعمالش دل خیلیا رو بدس اورده و یکیش خود منم و اینکه حقیقتش در مورد انتخاباتش نمیدونم مگه هر دوره فقط از یه جناح در انتخاباته مگه میشه !
قابل توجه دوست عزیزمون که هی میگفت فقط میرن سر منافع خودشون "اتحادیه اروپا رو فدای گاز ایران نمیکنه" . پس هستن کسانیکه فقط دنبال منافع دنیوی نیستن چون سیاست میگه برو دنبال منافع بیشتر به هر قیمتی:mad:
ممنونم از این حرفی که به من زدید ولی من معتقدم در جامعه ما بدون رهبری عالم دینی است که دینمون فدای سیاست میشه .
راستی یه نکته دیگه انسان به امید زنده است و اگه امید به آینده نداشته باشه شیرینیهای زندگی رو نمیبینه و ممکنه به این سبب زندگی رو به کام دیگران تلخ هم بکنه .

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز کجای حرفم خنده داره؟
شما فکر کردید من نمیدونستم خودکفایی گندم زمان خاتمی بود؟
که چی؟

هر کی اشتباه کرده باید بگی

خاتمی کم اشتباه داشت؟
نمیدونم منظورتون از خنده دار بودن چیه؟:eek:
شما طوری گفتی که من فکر کردم مربوط به دولت حاضر میگی و از این بابت تعجب و خندم گرفت و از این بابت معذرت میخوام;)

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوست عزیز اشتباه رفتین بحث من سر کشورهای عربی بود
در مورد روسیه طبیعتا من همه اقداماتشو تایید نمیکنم ولی خب به نظرم بین دشمن و دشمنتر و بهتر بگم ظالم و ظالم تر بهتره که با ظالم تا جایی که حرفمون مشترکه همراه باشیم ولی در مورد چین اون اقدام رو همه محکوم کردن و به دولت چین تذکر دادن ولی خب یه جاییشم برمیگرده به اینکه این یک مسئله داخلیست و تا موقعی که فاجعه وحشتناک نشه
نباید دخالت کرد همین اسراییل و فلسطین امروز فاجعه به قدری وحشتناکه که حتی کشورهایی که یه خورده با این رژیم هم منافع هستن دس به اقدامات دینی زدن که از این بابت خوشحالم .
در مورد نساجی قطعا حق با شماست چنتا از اقوامم کاملا به این مساله واقفند البته در زمینه فرش رو میگم و اونای دیگه رو نمیدونم .
صنعت تولید وسایل بهداشتی نمیدونم درست منظورتون چیه ولی اگه صابون و شامپو واینا باشه اصلا با حرفتون موافق نیستم چون در این زمینه کاملا مطلعم .
اما منظور من از 20:30 اخبار مربوط به کفش و یخچال بود و ..
اما در مورد ایران امیدوارم هیچ وقت نیفته و اگه قرار باشه این چنین کنن رسوا شوند .
حقیقتش اینطورا که شما میگید نیس اردوغان با اعمالش دل خیلیا رو بدس اورده و یکیش خود منم و اینکه حقیقتش در مورد انتخاباتش نمیدونم مگه هر دوره فقط از یه جناح در انتخاباته مگه میشه !
قابل توجه دوست عزیزمون که هی میگفت فقط میرن سر منافع خودشون "اتحادیه اروپا رو فدای گاز ایران نمیکنه" . پس هستن کسانیکه فقط دنبال منافع دنیوی نیستن چون سیاست میگه برو دنبال منافع بیشتر به هر قیمتی:mad:
ممنونم از این حرفی که به من زدید ولی من معتقدم در جامعه ما بدون رهبری عالم دینی است که دینمون فدای سیاست میشه .
راستی یه نکته دیگه انسان به امید زنده است و اگه امید به آینده نداشته باشه شیرینیهای زندگی رو نمیبینه و ممکنه به این سبب زندگی رو به کام دیگران تلخ هم بکنه .
ای ول
تو این همه بحث اولین باره که بحث اعراب پیش میاد :biggrin::biggrin:

من اون مثالها رو آوردم که بگم یکی بودن دین و سیاست الان فقط حرفش مونده !
وگرنه یه مو از خرس کندن هم غنیمته !
فرش رو که پدرم تو کارش هست .
صنعت بهداشت هم منظورم صنایع خشکش مثل دستمال و اینچیزا هست !!
مثلا دستمال کاغذی ایرانی 1000 تومن و 4 تا دستمال چینی با مارک ایرانی 1000 تومن !!

و باز هم در مورد اخبار 20:30 و . . منظورم شما نبودین .

هیچ کدوم ما آرزومون این نیست که ایران به چنین روزی بیفته !
ولی کلا سیاست روسیه اینه !

مهم اینه که ملت تورکیه از فعالیتهای اردوغان راضی نیستند و این باعث میشه که تو انتخابات بعدی حزب مخالفش پیروز بشه .
اگه یه سفری به تورکیه داشته باشین اینو کاملا به چشم میبینین .

بله ! مثلا ایران به دنبال منافع سیاسیشه نه مادی !

پس ما الان عالم دینی نداریم !! ؟

ولی نه امید به خیالات !

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ول

مثلا دستمال کاغذی ایرانی 1000 تومن و 4 تا دستمال چینی با مارک ایرانی 1000 تومن !!

ولی نه امید به خیالات !

کدوم دستمال کاغذی ایرانی.
اصلا ایران کی دسمال کاغذی زده؟
گفتی این همه اطلاعات رو از کدوم منبع جمع آوری می کنی؟:gol::cool:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتی این همه اطلاعات رو از کدوم منبع جمع آوری می کنی؟:gol::cool:
شوهر عمه بنده
شرمنده که ااز دادن آدرس معذورم:whistle:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شوهر عمه بنده
شرمنده که ااز دادن آدرس معذورم:whistle:
میشه بگی کدوم کارخونه تو ایران دستمال کاغذی میزنه؟ میزده؟:gol::cool:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ول

مهم اینه که ملت تورکیه از فعالیتهای اردوغان راضی نیستند و این باعث میشه که تو انتخابات بعدی حزب مخالفش پیروز بشه .
اگه یه سفری به تورکیه داشته باشین اینو کاملا به چشم میبینین .

بله ! مثلا ایران به دنبال منافع سیاسیشه نه مادی !

پس ما الان عالم دینی نداریم !! ؟

ولی نه امید به خیالات !
ممنون نکات خوبی رو گفتید
در مورد دستمال کاغذیم والا ما همیشه ایرانیش خریدیم و تاحالا به شخصه جنس چینی از این بابت لااقل تو خونوادمون ندیدم
در مورد فرش هم همونطور که گفتم کاملا متاسفانه درسته همچنین پتو هم بهش اضافه کنید
اما اینکه گفتید سیاست روسیه اینه میشه ازتون بپرسم به نظرتون سیاست آمریکا چیه !!!!!!! با این همه مشکلی که علنا و غیر علنی برای مملکتمون بوجود میاره . من به شخصه موقعی که اوباما میخواس رییس جمهور بشه و اون شعارا رو میداد به شخصه خیلی خوشحال شدم ولی وقتی اومد سر کار چی همه وعده وعیداشو فراموش کرد و یکی از اقواممون که در آمریکاست میگه که چقد وضع اونجا هم بده و خیلی از مردم با سیاستهای دیکتاتورانه آمریکا موافق نیستن بعد شما در مورد ترکیه این چنین میگید !! نمیدونم خب این نظر شماست و شاید کسی در اونجا دارید ولی چیزی که رسانه های ترکیه میگن غیر اینه و حتی ناراحتن که نکنه افرادی بخوان به ایشون صدمه بزنن .
شما میگید ایران به دنبال منافع سیاسیشه میشه واضحتر بگید من نمیگم نباید به فکر منافع ملی باشه ولی به همون اندازه وشاید بیشتر برام مهمه که حرف ناحق رو قبول نکنه و کنار نیاد .
اما در مورد عالم دینی خب درسته الآن نه پیغمبری است نه ائمه ای البته چرا حضرت مهدی هستن ولی غایبن وبنا بر فرمایش خودشون راویان احادیث من نایبان عام من هستن .
من منظورم اینه که اگه کسی شایستگی رهبری هم داشته باشه صددرصد اون عالم دینیست چرا که یک خط قرمزی رو بنابر فرامین ادیان ایجاد میکنه که نباید برای رسیدن به منفعتهایی از اون خطوط گذشت مشکلی که امروزه کشورهای غربی به اون دچارن و برای پیشرفت خودشون حاضرن به کشورهای دیگه تجاوز کنن به زور منافعشونو تصرف کنن و همه چیزو مال خودشون بدونن .
اما در مورد آخری
به نظر من اگه انسان امید به هیچ چی نداشته باشه اصلا نمیتونه کاری پیش ببره
مثلا شاید الآن برای ما تلویزیون چیز عجیبی نباشه ولی برای گذشتگان واقعا یه خیال بوده تا حدی که بهش میگفتن جعبه جادویی .
من معتقدم امید به همه چی زیباست حتی اگه خیالات باشه و چه بسا این خیالات روزی به واقعیت بپیونده .
که البته با ظهور حضرت مهدی خیلی از خیالات به واقعیت میپیونده ولی چه خوب میشد اگه قبل ایشون لااقل خیالات قشنگ برامون به نمایش میمد که البته به نظرم در مورد غزه انشاالله اتفاق میفته منظورم ازبین رفتن محاصره مردم غزه است . ;)

محمد پارسا

عضو جدید
اینام همه چی رو به فتنه ربط میدن ...
احتمالا اگه برزیل تو جام جهانی برنده نشه میخوان بگنکا فتنه بود :biggrin:
روسیه و چین میخوان مثلا از ما حمایت کنن و با ما رابطه داشته باشن باید در عمل نشون بدن اینام جفت محمود فقط حرف میزنن :mad:
واقعا جای تاسفه که اینطوری ملت رو سرکار گذاشتن :mad:

mr1991

عضو جدید
اینام همه چی رو به فتنه ربط میدن ...
احتمالا اگه برزیل تو جام جهانی برنده نشه میخوان بگنکا فتنه بود :biggrin:
روسیه و چین میخوان مثلا از ما حمایت کنن و با ما رابطه داشته باشن باید در عمل نشون بدن اینام جفت محمود فقط حرف میزنن :mad:
واقعا جای تاسفه که اینطوری ملت رو سرکار گذاشتن :mad:
شعور سیاسیشون در همین حده دیگه !! کم میارنم شروع میکنن به کپی پیست !

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
محض اطلاع دوستان عرض کنم که تاپیک نظرسنجی رهبری هم برای بار دوم حذف شد
اولی را به بهانه اینکه در گفتگوی آزاد زده بودند حذف کردند ولی دومی را نمیدونم چرا؟

wasper

عضو جدید
یک سوال اینجا پیش میاد.
ایا تا الان ما از چین و روسیه سودی نبردیم.
سودها متقابل بوده.
در یک بازه زمانی با هم همکاری داشتیم .
مطمئن باشید اگر چین و روسیه با ایران قطع همکاری کنند.
اون ها هم از سودهایی که قبلا از ما میبردند.دیگر بی نصیب هستند

wasper

عضو جدید
محض اطلاع دوستان عرض کنم که تاپیک نظرسنجی رهبری هم برای بار دوم حذف شد
اولی را به بهانه اینکه در گفتگوی آزاد زده بودند حذف کردند ولی دومی را نمیدونم چرا؟

چون باعث سواستفاده میشد.
حالا پست های شما وبعضی از دوستان بدون مسخره کردن و توهین هست.
ولی بعضی ها فقط مسخره و توهین میکنند

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال اینجا پیش میاد.
سودها متقابل بوده.

این حرف تو میدونی شبیه چی هست؟

شبیه جریان خروس و روباه مکاره

خروس باید به خودش بنازه که اگه من نباشم روباه گشنه میمونه ؟

wasper

عضو جدید
این حرف تو میدونی شبیه چی هست؟

شبیه جریان خروس و روباه مکاره

خروس باید به خودش بنازه که اگه من نباشم روباه گشنه میمونه ؟

باز هم از روی تعصب پست دادید.
مگر سران مملکتی ما دیوانه هستند که بدون سود کاری بکنند.
شما ادعا میکنید که به فکر مردم نیستند.ولی اگر به فکر مردم نباشند به فکر خودشون که هستند.
مطمئن باشید که ما بدون سود نیستیم.
شاید 5 تا بدیم ولی 3 تا بگیریم.ولی مطمئن سهم ما صفر نیست.

mr1991

عضو جدید
شما ادعا میکنید که به فکر مردم نیستند.ولی اگر به فکر مردم نباشند به فکر خودشون که هستند.
نکنه واقعا فکر کردی سران ما آدم حسابین ؟!!! :w15::w15:
سهم ما زیر صفره !

emi.zx2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله 100% که دیوانن معلومه که سهم ما صفره شایدم کمتر،همه مردم امتیازات داده شده رو میدونن اما هیشکی از امتیازات گرفته شده حرفی نمیزنه خوب بگو دیگه چیداریم (چی ازشون گرفتیم؟؟؟؟) ، وظیفه ی چین و روسیه وتوی این قطع نامه بود.کم دادیم خوردن بعد معاون مدودف به ا.ن بگه خفه شو زیادی داری حرف میزنی ا.ن دیوانس اگه دوباره بره طرف روسیه اون شرف و آبروی مردم ایران رو به بازی گرفته...بعد میگی دیوانه نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد دستمال کاغذیم والا ما همیشه ایرانیش خریدیم و تاحالا به شخصه جنس چینی از این بابت لااقل تو خونوادمون ندیدم
در مورد فرش هم همونطور که گفتم کاملا متاسفانه درسته همچنین پتو هم بهش اضافه کنید
من تا جائی که احساساتم اجازه بده به دیده ها و منطقم استناد میکنم .
این مثالهایی هم که شمردم از مشاهداتم بودند .
و اینکه از وقتی پارکت از تورکیه وارد ایران شد و آلمان صادرات موادی مثل پلی استر و بی سی اف و . . .به ایران تحریم کرد صنعت تولید فرش خوابید .
اما اینکه گفتید سیاست روسیه اینه میشه ازتون بپرسم به نظرتون سیاست آمریکا چیه !!!!!!! با این همه مشکلی که علنا و غیر علنی برای مملکتمون بوجود میاره . من به شخصه موقعی که اوباما میخواس رییس جمهور بشه و اون شعارا رو میداد به شخصه خیلی خوشحال شدم ولی وقتی اومد سر کار چی همه وعده وعیداشو فراموش کرد و یکی از اقواممون که در آمریکاست میگه که چقد وضع اونجا هم بده و خیلی از مردم با سیاستهای دیکتاتورانه آمریکا موافق نیستن
بالاخره هر کشوری واسه خودش یه هدف بلندمدت و کلی داره که معیار سیاستهای کلیش این هدفشه . مثلا سیاست ایران حمایت از فلسطینه که از انقلاب تا الان دنبال شده و ربطی به رئیس دولت نداشته . که البته به نظر من این سیاست ایرانه نه دینش ! (از این بگذریم)
با اینکه آمریکا و اسمش همیشه جلو چشمه و به گوش میخوره ، ولی من تا حالا واقعا فکر هم نکردم که سیاست این مملکت چیه !
بعد شما در مورد ترکیه این چنین میگید !! نمیدونم خب این نظر شماست و شاید کسی در اونجا دارید ولی چیزی که رسانه های ترکیه میگن غیر اینه و حتی ناراحتن که نکنه افرادی بخوان به ایشون صدمه بزنن .
و در ضمن ، من با اینکه با سیاستهای این دولت بیش از 80 درصد مخالفم ، با این وجود من هم دلم نمیخاد آسیبی به احمدی نژاد برسه !
و فکر کنم این خواسته ملت هر کشوری باشه !
شما میگید ایران به دنبال منافع سیاسیشه میشه واضحتر بگید من نمیگم نباید به فکر منافع ملی باشه ولی به همون اندازه وشاید بیشتر برام مهمه که حرف ناحق رو قبول نکنه و کنار نیاد .
شما یه مثال نقض بیارین .
چون هر چی فکر میکنم یادم نمیاد ایران با کشوری رابطه داشته باشه که واسش منافع مالی به دنبال داشته باشه .
شما یه مثال نقض بیارید تا بلکه یادم بیاد .
اما در مورد عالم دینی خب درسته الآن نه پیغمبری است نه ائمه ای البته چرا حضرت مهدی هستن ولی غایبن وبنا بر فرمایش خودشون راویان احادیث من نایبان عام من هستن .
اگه منظور شما رو از نایب عام درست متوجه شده باشم ، من با این نایب مشکل دارم .
سیاست امروزی دنیا همش دروغ و کثافتکاریه . اصلا کلمه دروغ تو سیاست معنی پیدا میکنه .
و کسی هم که خودش رو قاطی این سیاست میکنه از نظر من واسه نیابت حضرت مهدی نمیتونه مورد قبول باشه .
به نظر من اگه انسان امید به هیچ چی نداشته باشه اصلا نمیتونه کاری پیش ببره
مثلا شاید الآن برای ما تلویزیون چیز عجیبی نباشه ولی برای گذشتگان واقعا یه خیال بوده تا حدی که بهش میگفتن جعبه جادویی .
من معتقدم امید به همه چی زیباست حتی اگه خیالات باشه و چه بسا این خیالات روزی به واقعیت بپیونده .
که البته با ظهور حضرت مهدی خیلی از خیالات به واقعیت میپیونده ولی چه خوب میشد اگه قبل ایشون لااقل خیالات قشنگ برامون به نمایش میمد که البته به نظرم در مورد غزه انشاالله اتفاق میفته منظورم ازبین رفتن محاصره مردم غزه است . ;)
فرض کن دست یه نفر یه سیب میبنی و خودت رو امیدوار میکنی که اون سیب به تو میرسه .
در حالی که طرف در حال خوردن سیب هست . و سرانجام هم تمومش میکنه .
حالا امیدوار باشی که اون سیب مال تو باشه این دیگه . . . . !
مگر اینکه معجزه باشه !

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال اینجا پیش میاد.
سودها متقابل بوده.
ایران تا حالا فقط به وتوی روسیه چشم دوخته بود که تا حالا چیزی ندیدیم ما . خدا بعد این رو به خیر کنه .
چین هم همچنین . بین چین و ایران فقط بازار ایران نصیب چین شده
حالا شما بفرمائید اینها چه سودی از ایران میبرن ؟
نفت و گاز مفت ایران ؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اینکه از وقتی پارکت از تورکیه وارد ایران شد و آلمان صادرات موادی مثل پلی استر و بی سی اف و . . .به ایران تحریم کرد صنعت تولید فرش خوابید .

سیاست امروزی دنیا همش دروغ و کثافتکاریه . اصلا کلمه دروغ تو سیاست معنی پیدا میکنه .
و کسی هم که خودش رو قاطی این سیاست میکنه از نظر من واسه نیابت حضرت مهدی نمیتونه مورد قبول باشه .

مگر اینکه معجزه باشه !

نگفتی تا کدوم کارخونه تو ایران تا حالا تونسته دستمال کاغذی بزنه؟

اگه حرفت درست باشه پس به نظرت استغفرا... امام زمان بزرگ ترین .... میشه؟ چون گفتی اصلا کلمه دروغ تو سیاست معنی پیدا میکنه. :mad:

مثل اینکه تفاوت تقدیر و امید رو هنوز نگرفتی عزیز.
:gol::gol::gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

بالاخره هر کشوری واسه خودش یه هدف بلندمدت و کلی داره که معیار سیاستهای کلیش این هدفشه . مثلا سیاست ایران حمایت از فلسطینه که از انقلاب تا الان دنبال شده و ربطی به رئیس دولت نداشته . که البته به نظر من این سیاست ایرانه نه دینش ! (از این بگذریم)
با اینکه آمریکا و اسمش همیشه جلو چشمه و به گوش میخوره ، ولی من تا حالا واقعا فکر هم نکردم که سیاست این مملکت چیه !

و در ضمن ، من با اینکه با سیاستهای این دولت بیش از 80 درصد مخالفم ، با این وجود من هم دلم نمیخاد آسیبی به احمدی نژاد برسه !
و فکر کنم این خواسته ملت هر کشوری باشه !

شما یه مثال نقض بیارین .
چون هر چی فکر میکنم یادم نمیاد ایران با کشوری رابطه داشته باشه که واسش منافع مالی به دنبال داشته باشه .
شما یه مثال نقض بیارید تا بلکه یادم بیاد .

مگر اینکه معجزه باشه !
این خیلی خوبه که منطقی باشیم نه احساساتی .
به نظرم پارکت چیز بدی نیست ! شستشوی راحتتر ، دادن نمای جالب به خونه و همچنین استفاده آسانتر البته جای خاص خودشو داره و همه جا نمیتونه مثل فرش خودنمایی کنه .
ولی دوست خوبم مثال شما مثل این میمونه که چرا بعد مثلا دیگه از دستگاه تایپ استفاده نمیشه و کامپیوتر جاشو گرفته خوب این طبیعیه هر چیزی که تو این دنیا هست یه روز از بین میره به فراموشی سپرده میشه و چیزای جدیدتر البته به شرطی که جواب بدن جاشو میگیرن مثلا رشته خودم الکترونیک الآن همه جای دنیا الکترونیک حرف اول رو میزنه ولی تو کشور ما هنوز برق و قدرت و شاید این جور طرز فکرها باشه که جلوی پیشرفت ما رو میگیره چه میشه که ما هم بریم به سمت پارکت البته فرش نماد ایرانیه و هرگز نباید به حاشیه بره :smile:
و اما در مورد تحریما متاسفانه حق با شماست و کارخانه ها از این بابت ضرر میبینن ولی خب چه خوب بود که خودمونم به این فکر میفتادیم که این وسایل رو بسازیم همینطور که موج عجیبی در ساخت قطعات نظامی در کشور ایجاد شده و بعضا خوب جواب داده و سبب پیشرفت کشور شده .
به نظرم هدف کشورمون تا به امروز یاور مظلوم بودن و یاری رسوند به اونا بوده البته گاهی اوقات دچار مشکل شده ولی تا جایی که تونستن بر این سعی شده .
اما هدفی که خودشون میگن زمینه سازی ظهور حضرت حجته و حتی گاهی اوقات میگن سپردن رهبری کشور به حضرت مهدی که همه این اهداف هدفهای قشنگیه و امیدوارم به تحقق بپیونده .
اما در مورد منافع ملی به یکی از سایتها رفتم (نفت تایمز ) اینا اومد شاید براتون جالب باشه البته کاری به این ندارم که ممکنه بعضی از این قراردادا امروز کمرنگ شده باشه یا حتی به پایان رسیده باشه ولی بحثم سر اینه که اگه کشور به فکر منافع مادی نبود پس اینا چیه .
لیست قراردادهای نفتی ایران با کشورهای خارجی
Tuesday, 04.15.2008, 05:47pm (GMT+3.5)

نفت تایمز: در حالی شورای امنیت سازمان ملل دور سوم تحریمهای خود بر ضد برنامه هسته ای ایران را آغاز کرده که بسیاری از شرکتهای نفتی دنیا خواهان سرمایه گذاری در ایران هستند.

به گزارش نفت تایمز به نقل از مهر، امضای قرارداد 22 میلیاردی صادرات گاز به سوئیس که اواخر سال گذشته به ثمر رسید نقطه عطفی در قراردادهای خارجی ایران محسوب می شود.

اواخر سال گذشته بر اساس قرار داد منعقد شده بین شرکت صادرات گاز ایران و شرکت EGL سویس، مقرر شد به مدت 25 سال گاز ایران از طریق مرکز ترکیه به سوئیس منتقل شود.

به موجب این قرار داد، میزان فروش گاز از سال 2009 سالانه نیم میلیارد است و طی 25 سال به طور سالانه افزایش می یابد.

گزارش نفت تایمز می افزاید: البته اسفند ماه سال گذشته ایران و اندونزی تفاهمنامه همکاری و سرمایه گذاری مشترک برای احداث یک واحد استحصال اتان و گاز مایع در استان فارس به ارزش 300 میلیون یورو و قرار داد ساخت یک واحد اوره و آمونیاک در عسلویه با سرمایه گذای 470 میلیون یورو به امضا رساندند.

به موجب این قرار داد، مقرر شد منابع ارزی مورد نیاز احداث این واحد توسط شرکت اندونزیایی و از محل پیش فروش گاز مایع تولیدی تامین شود.

همچنین قرارداد 2 میلیارد دلاری ایران و شرکت ساینوپک چین نیز از جمله قراردادهای مهم صنعت نفت ایران در سال گذشته به شمار می رود.

این قرار داد در جهت توسعه میدان عظیم نفتی یادآوران در جنوب غرب ایران در زمره بزرگترین قراردادهای ایران محسوب می شود که به صورت بیع متقابل به امضا رسیده است.

میدان نفتی یادآوران که در شمال میدان نفتی آزادگان در استان خوزستان قرار دارد، از 183 میلیارد شبکه ذخایر نفت درجا برخوردار است که از این میزان 2/3 میلیارد شبکه آن قابل استحصال است. همچنین این میزان 5/12 تریلیون متر مکعب گاز همراه نفت دارد که 7/2 میلیارد آن قابل برداشت است.

به گزارش نفت تایمز، از سوی دیگر امضای قرار داد 16 میلیارد دلاری ایران و مالزی در بخش نفت و گاز که در دی ماه سال گذشته به امضا رسید، بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت. به موجب این قرار داد، شرکت "ای کی اس" مالزی کار توسعه میادین گازی گلشن و فردوس را انجام خواهد داد.

مبلغ کل قرارداد نزدیک به 6 میلیارد برای توسعه بخش بالادستی و تولید گاز از این میدان ها و همچنین بیش از 10 میلیارد دلار برای تولید ال ان جی در بخش پایین دستی آن بر آورده شده است.

اما شرکت نفت و گاز هند (او ان جی سی) نیز طرح های توسعه میدان نفت و گاز فارسی واقع در خلیج فارس را نهایی کرد.

همچنین میدان گازی فارسی (فرزاد B) که در یکی از بلوکهای خلیج فارس قرار دارد، با ذخیره در جای 11 تریلیون فوت مکعب توسط این شرکت هندی کشف شده بود. شرکت گاز لهستان (پی. جی. ان. جی) نیز قرارداد اولیه برای اکتشاف ذخایر گاز را با شرکت فرا ساحلی نفت ایران امضا کرد.

از سوی دیگر، شرکت ادیسون ایتالیا نیز قرار دادی را با هدف کمک به توسعه بلوک فرا ساحلی دیار واقع در خلیج فارس با شرکت ملی نفت به امضا رساند.

به گزارش نفت تایمز، همچنین قرار داد اکتشاف و توسعه بلوک دانان (یکی از 17 بلوک اکتشافی) 22 اسفند ماه سال گذشته میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت آسیایی (پتروویتنام) امضا شد.

قرار داد اجرای عملیات اکتشاف و توسعه نفت گاز بلوک مغان 2 با شرکت INA کرواسی از دیگر قراردادهای منعقد شده ایران به شمار می رود که در سال جاری به ثمر نشست.

در عین حال باید توجه داشت که هم اکنون شرکتهای خارجی بسیاری خواهان سرمایه گذاری در ایران هستند که مذاکرات آنها با کشورمان در این باره همچنان ادامه دارد"

البته قراردادای دیگه هم بود در جهت توسعه علم کشور با چین که فکر میکنم از حوصله این تایپیک خارج باشه .
درسته که سیاست خیلی کشورها امروز تنفر باره و من اینو به سبب جدا دونستن دین از سیاست میدونم چون دین به نظرم خط قرمزهای سیاست رو تعیین میکنه و در این بار هباور کنید که کشورهایی هستند که این چنین اند و به سبب همین افعال زشت سیاسته که بعضیاشون نتونستن پیشرفت کنن .:mad:
اما در مورد حرف دومتون در مورد امید دوست عزیز چیزی که شما گفتی بهش میگن تقدیر ولی امید یعنی تواناییشو داشته باشی و فکر نمیکنم اون چیزایی که بهشون امیدواری دارم دور از دسترس باشن چون اکثریتشونو قرآن کلام خداوند بهش اشاره کرده و اگه مثال تلویزیونو اوردم منظورم این بود که نمیشه دس رو دس گذاشت و هی بگیم کشور پیشرفت شگرف کنه و ما هی مخالفت کنیم و بدون اینکه راه منطقی بدیم متاسفانه تو کشور ما بیشتر به فکر منافع سیاسی گروه خودمون باشیم و مثلا خوشحال نشیم که چرا دولتی بیاد و در آبادانی تمام ایران به ویژه مناطق محروم نقش بزرگی ایفا کنه و به جای اینکه تشویقش کنیم مثلا گیر بدیم که چرا رییس جمهور ایطوری لباس میپوشه و ای حرفا که بازم به نظرم این مردمن که میتونن این هشدارا رو بهشون بدن و بهشون یادآوری کنن البته نه با آسیب رسوندن به اموال دولتی و شخصی و البته الآن که الا ماشال خارجیا و متاسفانه بعضی مزدوران اونا که خیر سرشون موقعی ایرانی بودن فقط میخوان سواستفاده کنن و به خدا همینا هستن که به خدا نمیخوان تو کشور انتقاد سازنده بشه و کشور پیشرفت کنه:mad:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه حرفت درست باشه پس به نظرت استغفرا... امام زمان بزرگ ترین .... میشه؟ چون گفتی اصلا کلمه دروغ تو سیاست معنی پیدا میکنه. :mad:

بابا اینقدر اذیتشون نکن دستمال کاغذی مثلا بروفه ، رزمریم که البته رو جعبشون مینویسن تهیه شده از کاغذ تیشو خارجی و به این میبالن .!
اما سایر حرفاتونو کاملا تایید میکنم .;)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اینقدر اذیتشون نکن دستمال کاغذی مثلا بروفه ، رزمریم که البته رو جعبشون مینویسن تهیه شده از کاغذ تیشو خارجی و به این میبالن .!
اما سایر حرفاتونو کاملا تایید میکنم .;)
آقا محمد عزیز تو ایران اصلا دستمال کاغذی تولید نمیشه فقط گفتم که الهه خانوم اینقدر آدرس غلط نده.
فقط چند کشور هستند که دستمال کاغذی می زنن و رولش رو برا برش و طرح و بسته بندی صادر می کنند.
بی کیفیت ترینش هم رول های چینی هست:gol:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز

همون بالا یه بار جواب دادم

کد:
سیاست [B]امروزی [/B]دنیا همش دروغ و کثافتکاریه
بهتره دقیق بخونید و اینقده . . . .:thumbsdown:

آخرین ویرایش:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم پارکت چیز بدی نیست ! شستشوی راحتتر ، دادن نمای جالب به خونه و همچنین استفاده آسانتر البته جای خاص خودشو داره و همه جا نمیتونه مثل فرش خودنمایی کنه .
ولی دوست خوبم مثال شما مثل این میمونه که چرا بعد مثلا دیگه از دستگاه تایپ استفاده نمیشه و کامپیوتر جاشو گرفته خوب این طبیعیه هر چیزی که تو این دنیا هست یه روز از بین میره به فراموشی سپرده میشه و چیزای جدیدتر البته به شرطی که جواب بدن جاشو میگیرن مثلا رشته خودم الکترونیک الآن همه جای دنیا الکترونیک حرف اول رو میزنه ولی تو کشور ما هنوز برق و قدرت و شاید این جور طرز فکرها باشه که جلوی پیشرفت ما رو میگیره چه میشه که ما هم بریم به سمت پارکت البته فرش نماد ایرانیه و هرگز نباید به حاشیه بره :smile:
نه
واردات پارکت که مشکلی نداره
اتفاقا خونه ای که توش فرش باشه گرد و غار هم هست
عموی من هم یکی از وارد کننده هاش هست . از تورکیه !
منظورم تحریم مواد اولیه فرش بود که نتیجه سیاست بازیها هست !
و اما در مورد تحریما متاسفانه حق با شماست و کارخانه ها از این بابت ضرر میبینن ولی خب چه خوب بود که خودمونم به این فکر میفتادیم که این وسایل رو بسازیم همینطور که موج عجیبی در ساخت قطعات نظامی در کشور ایجاد شده و بعضا خوب جواب داده و سبب پیشرفت کشور شده .
هیشکی مخالف پیشرفت نیست
ولی به چه قیمتی ؟
به قیمت ورشکستگی تعداد بسیار زیادی از صنایع و کارخانجات !
اما در مورد منافع ملی به یکی از سایتها رفتم (نفت تایمز ) اینا اومد شاید براتون جالب باشه البته کاری
آهان
ممنون از اطلاع رسانیتون !

با این حرفاتون موافقم
تو چن تا از تایپیکها هم خواهش کردم که لطفا پای جناحها رو میان نکشید .
منظور من از این بحثها فقط در جهت کشور ایرانهنه در جهت موسوی و احمدی نژاد و . . . . .!!این جناح بازیها هم مخصوصا از اون به اصطلاح مناظره های انتخاباتی پررنگتر شدند . کاندیداهایی که میشینن روبروی همدیگه و گذشته به گند کشیده شده همدیگه رو میریزن جلوی ملت !
ملت هم که به دنبال آتو گیری از همدیگه !! ( مثل بعضیها)
آقا محمد عزیز تو ایران اصلا دستمال کاغذی تولید نمیشه فقط گفتم که الهه خانوم اینقدر آدرس غلط نده.
فقط چند کشور هستند که دستمال کاغذی می زنن و رولش رو برا برش و طرح و بسته بندی صادر می کنند.
بی کیفیت ترینش هم رول های چینی هست:gol:
من کی به شما آدرس دادم که حالا قلط باشه یا درست ؟
صنعت فرش به این بزرگی و درآمدزائی مواد اولیه ش بیشترش وارداتیه . حالا یه دستمال کاغذی که جای خود داره !

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملت هم که به دنبال آتو گیری از همدیگه !! ( مثل بعضیها)
من کی به شما آدرس دادم که حالا قلط باشه یا درست ؟
صنعت فرش به این بزرگی و درآمدزائی مواد اولیه ش بیشترش وارداتیه . حالا یه دستمال کاغذی که جای خود داره !
:cool::cool:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ول داری که زود میگیری
اون "قلط" هم مگه اینکه از دستم دربره بشه "غلظ" :biggrin:

حالا برو سورسهایی که خواسته بودی رو دانلود کن و صلواتش رو بفرست !!
فقط واسه فروشگاه یه ومپی چیزی باید داشته باشی ;) ! واسه ایران تحریمه

بالا