حذف کنکور؟؟

حذف کنکور؟؟

• مجموع رای دهندگان
    49

infrequent

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مخالفم چون با اینکه کنکور سختی ها و دردسرهای خودشو داره اما معیاریه که بالاخره طرف با درس خودندن به یک جایی میرسه ما اگر کنکور نباشه و ملاک نمره بشه معلوم نیست این نمره از سواد طرف گرفته شده باشه ممکنه نمره ی واقعیش نباشه الکی نمره گرفته باشه...
کنکور هر چقدر هم بد باشه اما با زحمت و سواد نتیجه میده اما نمره نمیتونه معیار خوبی باشه ممکنه یک نفر با زحمت نمره ی خوب بگیره و یکی نه...
شاید اگه اصلاحاتی توی کنکور انجام بشه و فشار و سختیش کمتر شه بهتر بشه اما نمره نمیتونه به نظر من معیار خوبی باشه....

shokraneh.28

عضو جدید
من مخالفم چون با اینکه کنکور سختی ها و دردسرهای خودشو داره اما معیاریه که بالاخره طرف با درس خودندن به یک جایی میرسه ما اگر کنکور نباشه و ملاک نمره بشه معلوم نیست این نمره از سواد طرف گرفته شده باشه ممکنه نمره ی واقعیش نباشه الکی نمره گرفته باشه...
کنکور هر چقدر هم بد باشه اما با زحمت و سواد نتیجه میده اما نمره نمیتونه معیار خوبی باشه ممکنه یک نفر با زحمت نمره ی خوب بگیره و یکی نه...
شاید اگه اصلاحاتی توی کنکور انجام بشه و فشار و سختیش کمتر شه بهتر بشه اما نمره نمیتونه به نظر من معیار خوبی باشه....
با نظرتون خیلی موافقم. با این که خودم داغ کنکور رو همین امسال دیدم، ولی با حذفش مخالفم، چون امتحان کتبی رو با یه شبه درس خوندن هم میشه نتیجه گرفت، ولی کنکور معیاریه که واقعا هم درس خونا توش معلوم میشن و هم با هوشا، اگه آدم درس خون نباشه نمی تونه یه شبه کنکور و جمع کنه، اگرم با هوش نباشه سرعتش کم میشه.

shokraneh.28

عضو جدید
اما استرس

به نظرم مهمترین عامل استرس عدم تسلطه !!

کسی که از اول درسش خوب بوده و خوب از عهده مسائل بر می اومده خودبه خود اعتماد به نفسش تقویت میشه . خیالش راحته که به دروس مسلطه و راحت امتحان میده

من چون هم تجربه کنکور رو داشتم هم ارشد رو اینو میگم

اما وقتی توی ارشد تسلطم کامل نبود و مطمئن نبودم که می تونم حل کنم یا نه و دلم به آسون اومدن خوش بود شب از استرس نمی تونستم بخوابم و قبول نمی شدم
من اصلا و ابدا نه بین همکلاسیها ی دانشگاه و نه دبیرستان هرگز ندیدم کسی شانسی قبول بشه . نهایت در حد جابه جایی دانشگاه یا رشته ممکنه استرس تاثیر بذاره .

همه اونهایی که فرضا برق یه دانشگاه می خوندن از نظر حتی ضریب هوشی هم در یه حد بودند معدل امتحان نهایی در یه سطح بود و معمولا از شاگرد ان ممتاز با رتبه های خوب در کلاس بودند . ..
من بانظر شما مخالفم که اضطراب به خاطر عدم درس خوندنه، من همیشه از دانش آموزای عالی کلاس بودم ولی کنکورم مثل طول سالم نشد، عامل اصلی استرس رو مشاورهای مدارس می دونم. من در طول دوران تحصیلم فقط 2 بار عربیمو زیر 70 زدم که یکیش جلسه کنکورم بود. یه بار 100 زدم، یه بار 91 حتی عربی کنکور 90 رو که همه گفتن وحشتناکه 85 زدم ولی کنکور خودم فقط و فقط به خاطر استرس های الکی شد55!

i am alone

عضو جدید
من موافقم
چون اگه با معدل کتبی برا دانشگاه برمی داشتن خیلی خوب میشد....

نه بابا...چی چیو خوب میشد...همه ی داوطلبا که معدلشون عالی نیست اما تلاش میکنن واسه کنکور و موفق میشن...همه حق موفقیت و خوشبختی رو دارن...

الف تا ی

عضو جدید
به نام خدا
سلام...
به نظر بنده اگر کنکور به صورت رشته ای برگزار بشه خیلی خوبه...(با تغییر در ساختارش و اینکه سوالات مربوط به همان رشته هم باشد)
مثلا برای مهندسی معماری جدا مهندسی برق جدا مهندسی عمران جدا مهندسی کامپیوتر جدا و برای بقیه رشته ها هم همینطور...(در انسانی و تجربی هم به همین منوال)
ضمن اینکه یک محدودیت(مثلا هر شخص نهایتا در دو یا سه کنکور شرکت کنه...)هم وجود داشته باشه...
و بر حسب رتبشون در رشته ای که آوردند به انتخاب دانشگاه دست بزنند...
اینجوری از اتلاف سهمیه هم جلوگیری میشه و هر کس میتونه بر حسب علاقش شرکت کنه...در حالیکه الان شهرت اولین اولویته...
یک مثال میزنم:در رشته خود بنده چند تن از دوستان به علت واحدهای عملی یا به کل ترک تحصیل کردند یا تغییر رشته دادند(مثلا یکیشون الان زبان خارجه میخونه!!!)که این به معنای عدم شناخته صحیح رشتست و اینکه در اولویت بندیشون مثلا مهندسی های برق و عمران رو بالاتر زده بودند و نیاوردند و ناچار به معماری اومدند!!!
که اگر از همون ابندا فقط رشته هایی که میخواستند میزدند(با محدودیت دو یا سه رشته ای علایق در اولویت قرار میگیرد...)اگر می آوردند که چه بهتر و اگر نمی آوردند چند سهمیه از معماری تلف نمیشد و چند علاقمند میتونستند از این رشته استفاده کنند...
یا علی...

saleh.92

عضو جدید
کنکور نباید کلا حذف بشه
اما باید درصد تاثیر گذاشتنشو کم کنند