حدود طراحی آب و فاضلاب

GREEN_HILL

عضو جدید
دوستان ،جداول حدود طراحی ها رو من از کجا میتونم پیدا کنم. لطفا کمکم کنید. خیلی مهمه . ممنون

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
حدود طراحی؟( خط انتقال ، شبکه، کانال، ....) منظورتان چیست ؟ کمی توضیح بدهید تا بشه راهنمائی کرد.

hosseinas

عضو جدید
سلام
من ارشد مهندسی شیمی گرایش جداسازی دارم. پروژه ارشدم روی بیوراکتور غشایی (MBR) و غشای پلیمری این دستگاه بود. البته بیشتر کارم روی اصلاح و ساخت غشا بود. اما بیوراکتور غشایی هم طراحی کردم و ساختم و یه سری تست فلاکس بحرانی گرفتم. (یعنی متاسفانه فرصت نشد کار تصفیه انجام بدم).

به همین واسطه خیلی به بحث تصفیه پساب علاقه مند شدم. دلم میخواد در این زمینه کار کنم. بیشتر هم از نظر کار و شغل، نه لزوما ادامه تحصیل. اما نمیدونم برای شروع سراغ چه کتاب یا کتاب هایی باید برم؟ از نظر بیولوژیکی تقریبا هیچ پایه ای ندارم. همینطور با بحث های مربوط به تصفیه آب چندان آشنا نیستم. خواستم از کتاب متکلف شروع کنم (فصل 7 و 8 و 9 ...) اما چیز زیادی نفهمیدم. ممنون میشم راهنماییم کنید. مثلا اگر اطلاعات یه پساب بهمون بدن که برای تصفیه اش یه فرایند پیشنهاد بدیم و طراحی تصفیه خانه انجام بدیم باید از کجا شروع کرد؟ باید چی خوند براش؟

واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید.

نمیدونم تاپیک بهتری برای مطرح کردن سوالم هست یا نه. اگه معرفی کنید بهم ممنون میشم.

بالا