حدس بزنید این چه لیفیه؟؟

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان نساج عزیز::)
راستش مدتیه که دلم می خواست چنین تاپیکی بزنم..بعد تصمیم گرفتم در قالب مسابقه برگزار بشه..هر چند که نظرات شما هم خیلی میتونه کمک کنه..
الیاف مهم ترین جزء نساجی هست..در واقع اصلی ترین جزء!!
هدف اینه که عکس یه لیف قرار داده بشه و بعد دوستان عزیز لطف می کنن و اسم لیفو می گن..
البته!!:warn:با تمام جزئیات و خواص لیف ...اطلاعاتی مثل تست سوختن..روش شناسایی..رنگ..طول..میزان جذب رطوبت...همچنین رنگ مناسب برای رنگرزی ..دمای ذوب..و خلاصه هر گونه اطلاعات مفیدی که میتونه کمک کنه...
اینطوری میتونیم هم یاد بدیم و هم یاد بگیریم و هم یه مجموعه ی کامل از الیاف داشته باشیم..
خب نظرتون چیه؟؟:que:
من منتظرم.....;)

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ستایش جان اتفاقا جای این مسابقه خیلی خالی بود.اون مسابقه بیشتر در زمینه تکنولوژیه و این مسابقه بیشتر شیمی.من خودم هم یه همچین طرحی داشتم.;) عالیه!!:gol:
حتما بقیه مهندسان هم همکاری میکنند.فقط عزیزم با عکس فکر می کنی بشه لیف رو تشخیص داد؟؟فکر می کنم باید مثل مهندس جیلی وسطش چند تا راهنمایی هم بکنی!:D

moderntextile

عضو جدید
ستایش خانم مرسی از فکر و ایده تون
ولی دوست عزیز ما نساجها خود لیف رو به ما بدن نگاه کنیم نمیدونیم که چه لیفیه مگه اینکه بسوزنیم (الیاف مصنوعی) حالا شما چطور با عکس میخوای اینو بدونی؟ حالا مثلا شکل الیاف تکسچره رو بذاری و بگی که کدوم سیستم تکسچره هستش میشه یه چیزی گفت! یا اینکه دستگاه های تکمیل و رنگرزی رو بذاری که دوستان بیشتر یاد بگیرند. ولی مرسی از ایده هاتون این نشون میده که نساجها همچنان زنده هستند.:w27:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
جالبه که ستایش خانم خودشون تکنولوژ هستند و به فکر ما شیمی نساج ها هم هستند:D
پیشنهاد مهندس هم خوبه.ولی فکر می کنم ماشین ها رو توی اون تاپیک ببنید و بگویید بذاریم بهتره!

moderntextile

عضو جدید
الیاف که تکنولوژی و شیمی نمیشناسه ولی جالبه قدیما بچه های شیمی میرفتند تو کارخانه های تکنولوژی کار میکردند ولی امروزه شاهد این هستیم که تکنولوژها وارد کارخانه های شیمی شدند.:thumbsdown:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
بحث همیشگی تکنولوژ و شیمی ممنوع!!هر دو خوبن!هر کجا هم که کار پیدا کردن مبارکشون باشه:D
الان که توی اکثر کارخانه ها کسی کار خاصی نمی کنه که فرقی کنه!!مگر این که کارخانه مجهز و اصولی باشه.:razz:

moderntextile

عضو جدید
ارامش خانم ما هیچوقت بحث تکنولوژ و شیمی نکردیم و نخواهیم کرد حتی برای ما دانشگاه ها هم مهم نیستند!! منظور تغییر زمانه است!!!!!!

moderntextile

عضو جدید
بله دوست عزیز میتوان سطح مقطع عرضی وطولی الیاف را نشان داد و انگاه خصوصیات رو بررسی کرد یا اطلاعات جزئی داد بعد دوستان حدث بزنند. چون هدف یادگیری و درگیری ذهن دوستان تازه اشنا با نساجی است.

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
منم همین نظر رو دارم.در کنارش میشه راهنمایی هم کرد;)

Setayesh

مدیر تالار
جالبه که ستایش خانم خودشون تکنولوژ هستند و به فکر ما شیمی نساج ها هم هستند:D
پیشنهاد مهندس هم خوبه.ولی فکر می کنم ماشین ها رو توی اون تاپیک ببنید و بگویید بذاریم بهتره!

بده مگه؟؟آخه اونجا یه مسابقه بود گفتم اینجا هم باشه....:)
منم موافقم ..ماشینها همونجا باشه...اونجا که فقط مخصوص ماشین های ریسندگی بافندگی نیست!!!;)
الیاف که تکنولوژی و شیمی نمیشناسه ولی جالبه قدیما بچه های شیمی میرفتند تو کارخانه های تکنولوژی کار میکردند ولی امروزه شاهد این هستیم که تکنولوژها وارد کارخانه های شیمی شدند.:thumbsdown:

تکنولوژی ها چیکار می کنن اونجا؟؟:surprised:

بحث همیشگی تکنولوژ و شیمی ممنوع!!هر دو خوبن!هر کجا هم که کار پیدا کردن مبارکشون باشه:D
الان که توی اکثر کارخانه ها کسی کار خاصی نمی کنه که فرقی کنه!!مگر این که کارخانه مجهز و اصولی باشه.:razz:

به این میگن حرف حساب!!

سلام
در رابطه با عکس میشه عکسهای خوبی از سطح مقطع لیفها گذاشت .
نظر دوستان ؟

خیلی عالیه!!من موافقم!
بله دوست عزیز میتوان سطح مقطع عرضی وطولی الیاف را نشان داد و انگاه خصوصیات رو بررسی کرد یا اطلاعات جزئی داد بعد دوستان حدث بزنند. چون هدف یادگیری و درگیری ذهن دوستان تازه اشنا با نساجی است.

ممنون اقای مهندس...این خیلی بهتره..البته فکر نمی کنم این تاپیک خیلی برای اساتید اینجا مفید باشه...بیشتر به درد صفری ها می خوره!!:redface:

خب حالا اولین سوالو کی میذاره؟؟;)

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
با اجازتون من اول عکس یه نوع نخ رو میزارم شما بگید چه نخیه و جنسش چیه و کاربردش ...
واسه شروع کار بد نیست :smile:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
مهندس شما با adsl وصل هستید؟
من دیروز اومدم تصویر رو می تونستم ببینم ولی متاسفانه امروز نمی تونم.

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
نمی دونم والا!:question:
دیروز عکس ها بود!!!
حامدجان لطف می کنی یکبار دیگه عکس ها رو بذاری؟؟من با FIREFOX که میام اصلا نمی شه دید.با EXPLORER عکس رو باز نی کنه!
هم اینجا نیست هم عکس تالار ماشین ها

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
با opera باز کنید .
اینم مثل بقیه عکسها گذاشتم نمیدونم چرا ندارید :(
الان گذاشتم دوباره

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ای بابا!حامدجان نمی دونم چرا عکس بزرگ نمی شه.یعنی میزنم روش ارور میده!:question:

Setayesh

مدیر تالار
منم هیچ تصویری ندارم؟؟:(
ولی قرار نبود در مورد نخ ها صحبت کنیم ها!!

Setayesh

مدیر تالار
آرامش تو تصویرو میبینی؟؟:surprised:

آخرین ویرایش:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام به همگی

این نخ شبهات کامل به نخ شینل با نمره 1یا 2 متریک داره ولی شکل دستگاه ریسیدن آن نصفه است و اصلا" شبیه ریسندگی شینل نیست

jamshid7578

عضو جدید
سوال نخ

سوال نخ

نخ موردنظر، BCF تكسچره هوا و به‌احتمال زياد PP است. عكس، فيلامنت‌ها را پس از خروج از جت تكسچره و قرارگرفتن برروي خنك‌كننده نشان مي‌دهد. از اين‌گونه نخ بيشتر در توليد تافتينگ استفاده مي‌شود.باسپاسجمشيديjamshid-textile.blogfa.com

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
به به چه دوستان با اطلاعاتی به جمعمون اضافه شدن!!!;):D

بالا