جوشکاری اصطحکاکی

javad_azimiyan

عضو جدید
سلام.در مورد جوشکاری اصطحکاکی عکس و مقاله و کتاب و ...دارید در این تاپیک قرار دهید.با تشکر

zfarzan

عضو جدید
با سلام به شما دوست عزیز
در رابطه با سوالی که پرسیده بودین باید بگم از اونجایی که من روی این موضوع مقداری کار کردم مقالات و اطلاعات مفیدی از اون دارم ولی شما مشخص نکردین راجع به کدوم قسمت FSW مطلب میخواین مثلاً نوع ابزار،جنس ابزار،پارامترهای موثر،جنس موادی که قراره جوش داده بشه (از یک جنس یا دو جنس مختلف؟) به هر حال من دو تا مقاله کلی که اطلاعات خوبی رو دارن براتون میذارم تا بعد که توضیح بیشتری بدین. موفق باشین.

مقاله اول

مقاله دوم

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از آن روز که در بند توام آزادم...
حالا الان تو اسیری یا آزاد؟

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به شما دوست عزیز
در رابطه با سوالی که پرسیده بودین باید بگم از اونجایی که من روی این موضوع مقداری کار کردم مقالات و اطلاعات مفیدی از اون دارم ولی شما مشخص نکردین راجع به کدوم قسمت FSW مطلب میخواین مثلاً نوع ابزار،جنس ابزار،پارامترهای موثر،جنس موادی که قراره جوش داده بشه (از یک جنس یا دو جنس مختلف؟) به هر حال من دو تا مقاله کلی که اطلاعات خوبی رو دارن براتون میذارم تا بعد که توضیح بیشتری بدین. موفق باشین.

مقاله اول

مقاله دوم
سلام.
واقعا از اين مقاله ممنونم. مرسي.

zfarzan

عضو جدید
سلام
اول این که از mehtat عزیز بابت اظهار لطفشون ممنونم و بعد به اون دوست عزیزی که برای من یه پیام فرستاده بودن برای فیلم و پاور پوینت FSW هم ضمن عذر خواهی از تاخیر در جواب دادن باید بگم که من 6 تا فیلم رو توی این پست برای شما میذارم که امیدوارم به درد ارائه شما بخوره.

یه سری فایلهای دیگه هم هست که فرصت نکردم آپلودشون کنم سعی میکنم به فاصله کمی تو پست بعدی اونا رو هم بذارم.موفق باشید.​

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز

my love mozhi

عضو جدید
salam
man darbare tasire parametr sorat pishravi dar fsw bar ruye khavas mekaniki va riz sakhtar AL matlab mikhastam mishe b man komak konid?

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
خدمت شما :

فیلم جوشکاری اصطکاکی FSW

شرح :

جوشکاری اصطکاکی (Friction Welding: FRW) فرآیندی است که در آن با استفاده از انرژی مکانیکی ناشی از حرکت قطعات روی هم و تبدیل آن به حرارت، اتصال صورت می گیرد. در واقع اتصال بین مواد بواسطه نیروی فشاری در ناحیه تماس دو قطعه ایجاد می شود. در مرحله اول این فرآیند جوشکاری ، تماس بین قطعات برقرار می شود. این تماس منجر به تمیز شدن سطوح اتصال می گردد. حرارت تولیدی در اثر تمیز کاری یک محدوده از قطعه را تحت تاثیر قرار می دهد. پس از مدتی قطعه یا قطعات متحرک، ثابت شده و قطعات بهم فشرده می شوند. در اثر این عمل پلیسه ای از مواد در ناحیه اتصال به بیرون ریخته می شود.

فیزیکی

عضو جدید
سلام و ممنون از اظهار لطف شما
برای تکمیل پستهام در اینجا 4 تا فایل پاورپوینت هم میذارم که امیدوارم براتون قابل استفاده باشه.

فایل 1

فایل 2

فایل 3

فایل 4

سلام
ببخشید که پا برهنه اومدم توی تاپیک مردم ولی چون هیچ کسی به تاپیک خودم جواب نداد مجبور شدم بیام اینجا
اگه لطف کنید و یک سری اطلاعات دقیق و تخصصی و ترجیحا فارسی درباره جوشکاری لیزری دراختیارم بزارید خیلی ممنون میشم
موفق باشید