جایگزینی صدای احسان به جای منادای ربنای شجریان!!!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نوفهمیدم !
احسان خواجه امیری ربنا ی جدید خونده یا از شنیدن آهنگاش خوشحال شدید؟

ولی خداییش سلام آخر خواجه امیری روانی می کنه آدمو :cry:

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نوفهمیدم !
احسان خواجه امیری ربنا ی جدید خونده یا از شنیدن آهنگاش خوشحال شدید؟

ولی خداییش سلام آخر خواجه امیری روانی می کنه آدمو :cry:

آهان فهمیدم.

اما این چه ربطی به ربنای شجریان داشت؟!

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوش به حال شما که ضبط دارید!!!!!

ما همون نوارشم نداریم:cry:

من با موبایلم گوش میدم
چه ماه رمضان
چه غیر رمضان

و واقعا هم از احسان بدم اومد با این ربنا خوندنش
به نظرم گند زد..عین اصفهانی پارسال

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود "ربنا" با صداي استاد شجريان

عداد بازديد :

صوتي
ربناي اول، سوره آل عمران از سوره هاي مدني - آيه شماره 8
متن عربي :
رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ
ترجمه فارسي :
بارالها ، دل هاي ما را به باطل ميل مده پس از آنكه به حق هدايت فرمودي ، و به ما از لطف خويش اجر كامل عطا فرما كه همانا تويي بخشنده بي عوض و منت .
ترجمه انگليسي:
lord, do not cause our hearts to swerve after you have guided us. grant us your mercy. you are the embracing giver.
ربناي دوم، سوره مومنون از سوره هاي مكي - آيه شماره 109
متن عربي :
إِنَّهُ كَانَ فَرِيقٌ مِّنْ عِبَادِي يَقُولُونَ رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنتَ خَيْرُ الرَّاحِمِينَ
ترجمه فارسي:
زيرا شماييد كه چون طايفه اي از بندگان صالح من روي به من آورده و عرض مي كردند بارالها ما به تو ايمان آورديم ، تو از گناهان ما درگذر و در حق ما لطف و مهرباني فرما كه تو بهترين مهربانان هستي .
ترجمه انگليسي:
among my worshipers there were a party who said: "lord, we believed. forgive us and have mercy on us: you are the best of the merciful."
ربناي سوم، سوره كهف از سوره هاي مكي - آيه شماره 10
متن عربي :
إِذْ أَوَى الْفِتْيَةُ إِلَى الْكَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا
ترجمه فارسي :
آنگاه‌ كه آن جوانان كهف ( از بيم دشمن ) در غار كوه پنهان شدند از درگاه خدا مسئلت كردند بارالها تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتي عطا فرما و بر ما وسيله رشد و هدايتي كامل مهيا ساز .
ترجمه انگليسي :
when the youths sought refuge in the cave, they said: 'lord give us from your mercy and furnish us with rectitude in our affair
ربناي چهارم ، سوره بقره از سوره هاي مدني - آيه 250
متن عربي :
وَلَمَّا بَرَزُواْ لِجَالُوتَ وَجُنُودِهِ قَالُواْ رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ
ترجمه فارسي :
چون آنها در ميدان مبارزه جالوت و لشكريان او آمدند از خدا خواستند كه بار پروردگارا به ما صبر و استواري بخش و ما را ثابت قدم دار و ما را بر شكست كافران ياري فرما .
ترجمه انگليسي:
when they appeared to goliath and his soldiers, they said: 'lord, pour upon us patience. make us firm of foot and give us victory against the nation of unbelievers

دانلود - 3.07 مگابايت | لينک كمكي
پسورد فايل زيپ : www.asandownload.com
لينک منبع

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا سلام
دوما احسان ربنا نخونده!!!
من فقط گفتم آههنگهای احسان داره شبای ماه رمضون پخش میشه
خوبی شما؟؟؟؟؟؟:cool:

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم آخه دلم نمیاد آبجیمو بکشم:D
فقط شما حق داری تند حرف بزنی!!!!!!!!!!
چون حق آب و گل داری آبجی بزرگه!:D:smile::gol::heart:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

احسان خواجه اميري جاي شجريان !!!!!!!!!!!!!!!!!! :w15:

فك كن مثلا" بگن ساسي مانكن جاي عبدالباسط !!!

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی لوس نشو
احسان ما دماغ شادمهر شماروهم به خاک مالیده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w17::w33::w14:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی لوس نشو
احسان ما دماغ شادمهر شماروهم به خاک مالیده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w17::w33::w14:
آره آره تو راس ميگي...فقط احسان شما !!!!!! :w25:

كل آلبوماي خواجه اميري رو بذاري رو هم اندازه يه تقدير شادمهر محبوبيت نداره !

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w08:نشنیده میگیرم:biggrin:
دفعه آخرت باشه با اون زن زشتت!
شادمهر واسه ایران مرد:w22:
اینجا فقط:heart::gol: احسان:heart::gol: حرف اولو میزنهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه:w16:

m_janitabar

عضو جدید
:w08:نشنیده میگیرم:biggrin:
دفعه آخرت باشه با اون زن زشتت!
شادمهر واسه ایران مرد:w22:
اینجا فقط:heart::gol: احسان:heart::gol: حرف اولو میزنهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه:w16:

اینکه احسان توناست و محبوبیت داره رو من چن بار گفتم ولی نباید از حق گذشت اگه شادمهر نبود موسیقی پاپ ایران به اینجا نمیرسید(البته هنوز هم متاسفانه به جای خاصی نرسیده...)!!!
شادمهر حتی نمیتونست برا پوستراش عکسشو چاپ کنه...
من به عنوان یه طرفدار احسان میگم موسیقی ما به شادمهر مدیونه:smile:

a_m68 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
حكايت به ربنا كه مي افتد به ياد چشمان تري مي افتم كه در امتداد سبز دستان به دعا نشسته در حضور خداوند و با صداي آسماني استاد شجريان غرق تمنا و بي نيازي است

مهم نيست كه صداي استاد شجريان در صدا و سيماي غير مردمي پخش نشود از دريچه سبز پنجر هاي سبزمان صداي استاد شجر يان را به عرش ميرسانيم:gol::w11::victory:

آخرین ویرایش:

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
واکنش حسین پاکدل به حذف ربنای شجریان

به گزارش شبکه خبری دزفول حسین پاکدل مجری قدیمی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در خصوص حذف دعای ربنای شجریان از برنامه های افطار سازمان صدا و سیما در وبلاگ خود چنین نوشت:
پاره‌ای وقایع بعضاً ساده در گذر زمان به چنان عرض و ارتفاعی می‌رسند که اغلب کسی به‌یاد نمی‌آورد پیشینه‌ی آن چه بود و در بستر زمان چه شکلی به خود گرفت.
اکنون برای قریب به اتفاق ما بسیار بدیهی‌ست که از رسانه ملی در حد فوقِ اشباع فوتبال پخش می‌شود؛ مسابقات کشتی در کادر کامل پخش می‌شود؛ اصلاً چیزی به اسم موسیقی پخش می‌شود؛ از زنده یادان مؤذن زاده اردبیلی و دکتر زرین کوب و دیگرانی تجلیل می‌شود؛ نام کشور عربستان سعودی در اخبار درست گفته می‌شود و هزاران مورد دیگر… کمتر کسی ممکن است به‌یاد بیاورد در روزگاری نه چندان دور تا مدتی پخش فوتبال با محدودیت مواجه بود و تا سال‌ها پخش مستقیم آن اکیداً ممنوع.
یا اگر قرار بر پخش مسابقات کشتی بود، در کوشه‌ی کوچکی از صفحه تلوزیون به شکل ناپیدایی نشان داده می‌شد؛ آن‌هم زمانی که کشتی ما در اوج بود و مدال آور. یا اذان روح بخش مؤذن زاد مشمول همین قاعده بود و پخش آن (قبل از انقلاب را نمی‌گویم) ممنوع و اگر کسی اقدام به پخش آن می‌کرد توبیخ و تنبیه می‌شد. یا در همین رسانه در زمان حیات دکتر زرین کوب در برنامه سخیف هویت چنان تهمت‌ها و انگ‌ها به این اندیشمند نابغه زدند که آنجنابِ نجیب خون دل خورد و کیفر این بی‌مهری‌ها را به خدا حوالت کرد و رفت. اگر بخواهم فهرست کنم بسیار است (در صندوق خاطرات نوشته‌ام برای عبرت روزگار بعد). ولی با همه‌ی این‌ها عاقبت چه شد؟ معمولاً افراط کج منتهی به تفریط نامعقولِ غیر قابل کنترل می‌شود.
چه تلاش‌ها شد برای حذف چهره‌های راستین با چهره سازی‌های مصنوعی ولی چه نتیجه حاصل شد؟ فراموش نمی‌کنم زمانی که از همین رسانه پخش موسیقی وزین با ارکستر کامل در حد معقولی باب بود. وقتی رئیس تازه آمد خواست بی پروا فراگیرش کند و چنان افراطی کرد که به در بسته خورد و همان مقدار هم که پخش می‌شد را مانع گشت و سرآغازی شد بر جایگزینی‌ی گل و گلدان و ستون و شمع و چرخ گاری در تصویر به جای ساز و نوازنده. یا مثل آنوقت که جماعتی خشک مغز نشستند و طرح حذف کامل موسیقی از رسانه در همه ابعاد را دادند و تعدادی سرود و همخوانی بدون موسیقی نیز تولید کردند و اصرار در گسترش آن؛ حاصلش شد رواج موسیقی سطحی و بی‌هویت در همین رسانه در بعدها که صدای اساتید این فن شریف را هم درآورد و شجریان تا مدت‌ها مغضوب شد به خاطر اعتراضش به رواج موسیقی‌ی خالطوری.
آنچه این روزها بر سر ربنای استاد شجریان می‌رود از همین سنخ است. برای اولین بار نیست، آخرین بار هم نخواهد بود. مدیران موسمی، عاقبت رفتنی‌اند، آنچه تا ابد می‌درخشد و هر روز جان تازه می‌گیرد هنرِ هنرمندان والاست. بی‌خردی در مدیریت رسانه عمدتاً نتایج زیانبار و جبران ناپذیری دارد. با منع ناپسند پخش این دعای خاطره انگیز و اهورایی و تبدیل برنامه‌های افطار به مراسمی بی‌روح، به دست خود آن صدای ناب را تبدیل به نمادی خواهند کرد که روز و روزگاری که پخش دوباره آن آغاز شد که می‌شود، توسط ذهن مخاطب، سمبل فتح رسانه قلمداد خواهد شد.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
ديدي كاري نداره

به نظر من هيچ صدايي جاي شجريان رو نمي تونه بگيره;)

درسته واواقعا همینطوره
مشکل مسئولین ما اینه که یه خورده بی‌جنبه هستند
اینکه آقای شجریان حرفای سیاسی که زد چرت محض بود در اون شکی نیست
اما ایشون استاد موسیقی ایران هستند و نماد موسیقی ایران
بهتر بود آقایون به خودشون می‌گفتن حالا این یه چیزی گفته
اگر واقعا راست گفته بود خب حق با اون بوده
اگرم نگفته خدا اون بالاست دیگه ایشون رو اینطوری خراب نمِ‌کردن....

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
ربنای شجریان واقعا واقعا دم افطار خالیه
واسه شخص ضرغامی متاسفم....

تو دیگه چرا؟
داری از ولایت دور میشیا.
طرف دست نشانده جانشین بر حق امام زمانه. اینطوری در موردش حرف نزن.

neda.5522

عضو جدید
بچه ها چی کار با بقیه خواننده ها دارید
یه ماه رمضان بود و یه ربناااااااااااااااا..............
من واقعا دلم واسش تنگ شده
بیاید همه اعتراض کنیم
بیاید یه روز رو مشخص کنیم همه بزنگیم روابط عمومی صداوسیما و درخاست بدیم بذارنش
به ما چه که اونا دعوا دارن
ما ربنا میخایم..............
باشه؟

vioona

عضو جدید
من که ماه رمضان رو فقط با اذان موذن زاده و ربنای استاد شجریان میتونم حس کنم.من فبل افطار بدون توجه به برنامه های صدا وسیما ،خودم ربنای استاد و میذارم و با تمام جود گوش میکنم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
بچه ها چی کار با بقیه خواننده ها دارید
یه ماه رمضان بود و یه ربناااااااااااااااا..............
من واقعا دلم واسش تنگ شده
بیاید همه اعتراض کنیم
بیاید یه روز رو مشخص کنیم همه بزنگیم روابط عمومی صداوسیما و درخاست بدیم بذارنش
به ما چه که اونا دعوا دارن
ما ربنا میخایم..............
باشه؟

زنگ بزنی سری بعنوان محارب و ضد دین و ضد ولایت فقیه و ارتباط و طرفداری از خارج نشینان میبرنت اوین.
این کارو نکنی یه وقت.