تناسب آنچه ميخوانيم با آنچه مي خواهند

ceramist20

عضو جدید
نظرتون درباره تناسب دروس دانشگاهي مهندسي مواد با انچه در بازار كار و صنعت از مهندساي مواد انتظار دارن چيه؟

ceramist20

عضو جدید
نظرتون درباره تناسب دروس دانشگاهي مهندسي مواد با انچه در بازار كار و صنعت از مهندساي مواد انتظار دارن چيه؟
حالا كه كسي نيست اول خودم ميگم.من كه از اين همه رياضي خوندن خسته شدم .ديگه يه پا رياضيدان شدم به جاي سراميست

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا تالار خبری نیست. مثل این که همه رفتند عشق و حال. بگذریم...
درباره سوالت. من فکر می کنم متالورژی خیلی بیشتر از رشته های دیگه به صنعتش نزدیکه، برای خاطر همین کلاس های فوق برنامه بیرون از دانشگاه خیلی کم داره مثلا فقط کلاس های بازرسی و ... داره. اما در کل ما هرقدر هم به درس های دانشگاه مسلط باشیم باز باید خودمون پژوهش و تحقیق کنیم و تو یه زمینه بهتر باشیم چون واقعا چه سرامیک و چه متالورژی بسیار گسترده است.
فعلا...

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو متالورژی تو از هر چیزی یه ذره می خونی، ریختگری، استخراج، خوردگی، جوش، شکل دهی فلزات، انتخاب مواد و .....
این از این لحاظ که هر جا بعدا بخوای بری کار کنی یکمی ازش بلدی خوبه، ولی از این لحاظ هم که تو هیچی دقیقا تخصص نداری بده. شاید اگر یه چیزهاییش حذف می شد بهتر بود، مثلا وقتی رشته استخراج داریم، چرا تو مواد 5 واحد استخراج باید گذروند؟؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره
برای یکی تناسب داره برای یکی نه
مثلا یکی از رفقام با لیسانس مواد در استانداری کار میکنه:smile:

بالا