تفاوت strain hardening و work hardening

ali48742

عضو جدید
سلام.
از دوستان کسی میدونه تفاوت این دو چیه؟
اگه در این مورد مقاله یا مطلبی سراغ دارید ممنون میشم لینک بزارید.

TIEST

عضو جدید
سلام من فک کنم یچیزایی بدونم ولی در حد همونایی که خودت میدونی.بهرحال اگه بازم خاستی در خدمتیم

ali48742

عضو جدید
سلام من فک کنم یچیزایی بدونم ولی در حد همونایی که خودت میدونی.بهرحال اگه بازم خاستی در خدمتیم
سلام، من فکر میکردم هردوشون یه چیزه! اگه شما بیشتر میدونی ممنون میشم بفرمایید.
ممنون:)

Memol67

عضو جدید
این جوری که این جا نوشته و من هم تصور می‌کردم جفتشون یکی هستن:
work hardening (strain hardening)
increase dislocation density in metals through straining a material with an applied stress; degree of hardening may be
manipulated through recovery and recrystallization.

ali48742

عضو جدید
این جوری که این جا نوشته و من هم تصور می‌کردم جفتشون یکی هستن:
work hardening (strain hardening)
increase dislocation density in metals through straining a material with an applied stress; degree of hardening may be
manipulated through recovery and recrystallization.
اره اما ظاهرا فرق دارن. کسی میدونه؟

Q.T

عضو جدید
سلام
کرنش سختی از انتگرال تغییرات سختی روی مسیر کرنش (یعنی انتگرال با دی اپسیلون) به دست می آد. کار سختی از انتگرال روی کار پلاستیک حاصل می شه (یعنی انتگرال با دی دبلیوی پی). اگه ماده خواص ایزوتروپ داشته باشه که این دوتا نتیجه مشابهی دارند ولی اگه خواص سخت شوندگی ایزوتروپ نباشه نتیجه کاملا متفاوته چون با دونستن مقدار کار پلاستیک نمیتونیم مسیر تغییر شکل رو تشخیص بدیم. با این تحلیل میشه فهمید که در تغییر شکل های بزرگ که انیزوتروپی القایی ناشی از جهت گیری ترجیحی دانه ها رو داریم این دو تا با هم به احتمال زیاد فرق خواهند داشت.

ali48742

عضو جدید
سلام
کرنش سختی از انتگرال تغییرات سختی روی مسیر کرنش (یعنی انتگرال با دی اپسیلون) به دست می آد. کار سختی از انتگرال روی کار پلاستیک حاصل می شه (یعنی انتگرال با دی دبلیوی پی). اگه ماده خواص ایزوتروپ داشته باشه که این دوتا نتیجه مشابهی دارند ولی اگه خواص سخت شوندگی ایزوتروپ نباشه نتیجه کاملا متفاوته چون با دونستن مقدار کار پلاستیک نمیتونیم مسیر تغییر شکل رو تشخیص بدیم. با این تحلیل میشه فهمید که در تغییر شکل های بزرگ که انیزوتروپی القایی ناشی از جهت گیری ترجیحی دانه ها رو داریم این دو تا با هم به احتمال زیاد فرق خواهند داشت.
ممنون، بسیار عالی بود. برای این مطلب منبعی سراغ دارید؟
با تشکر

874847014

عضو جدید
من فكر ميكنم كه كار سختي در حين انجام تغيير فرم بدليل افزايش دانسيته نابجايي ها باشه كه طبق نمودار با افرايش تش سيلان همراه اما كرنش سختي با انجام كار و زمان دادن تا عناصر بين نشيني مثل CوN بتونن جلوي حركت نابجايي ها نفوذ كنند وپاعث قفل شدنشون بشن