تغییر و تحول... به پا خیزید ادامه تحصیل تو رشته صنایع غذایی را میپسندید؟چرا

آقا بهنام

عضو جدید
با سلام و عرض ادب/بنده لیسانس صتایع غذایی هستم/تو کارخونجات بزرگی چون پپسی مسئول کنترل کیفیش بودم/میخوام بدونم از کارشناسان صنایع غذایی با چه هدفی ادامه تحصیل رو دوست دارن؟آیا با این اوضاع رشته خودمون امیدی هست؟من که تغییر رشته میدهم/شما چی؟هدفتان رو بگید؟علت رو بگید
1- ما میتونیم بعد از چند سال حدودا 15 تا 20 سال کار کردن بشیم تازه مهندس خبره و با تجربه(تازه اگر کارفرماها اجازه بدن که تو فرمولاسیون دست ببریم بیاریم/ حقوق تازه میشه 5تومان
2-بیمه نشدن و حقوق کم و نداشتن امنیت شغلی
3-عدم استخدام ارشد این رشته توکارخانجات
4-حق التدریس اساتید این رشته
توجه توجه
اگر از هر استانی بتوانید تعدادی از نمایندگان مجلس رو متقاعد کنید تا قرارد مالی ما مستقیم باشه و از وزارت بهداشت بگیریم /پایه حقوق ما میشه 900هزار
ما کارشناسان صنایع غذایی از شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی روی این کار میکنیم/امید است شما هم کمک ما باشید هر کسی خواست تو این امر مهم مارو یاری کنه/ باتشکر
1- بهنام عابدین پور از تبریز
2-......
3-
4-

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده همین چند ساعت پیش اخرین امتحان دوره کارشناسی رو داده و فارغ التحصیل شدم!

به نظر من هرکس باید از خودش بپرسه که کجاست ، چه میکند ، با توجه به وضعیت موجود چه میخواهد بکند ، من خودم این سوال ها رو از خودم کرده ام و نتیجه این بوده که :

فرمولاسیون چیز ثابتیه که باید با ذائقه تنظیم بشه که اونم به عادت مردم ربط داره که زیاد نمیشه روش جولان داد...
بحث میکروبی که کلا بررسی وجود و عدم وجود و نحوه نگهداری و ... هست که اونم در استانداردها وضع شده و....
بحث مهندسی هم که در ایران کاربرد نداره چون دستگاههای ما وارد میشه و...

ما میتونیم فقط از نظر علمی بریم جلو و کار علمی بکنیم و اخرش در دانشگاه مشغول بشیم...

یا میتونیم وارد کارخانه بشیم و مسئول فنی بشیم که یک ترم درس واسه اونکارا کافیه....

خب اولی شاید امنیت شغلیش بیشتر باشه...

در کل صنعت جدای از دانشگاه هست و این جالب نیست

و اینکه صنعت در دست گردن کلفت و ... هست که اینم جالب نیست

و کلا وضعیت زیاد جالب نیست لذا به نظر من هرکس باید یه فکری برای خودش بکند...

در ضمن اون 15 سال هم گفتید ، برای اکثر رشته ها تقریبا هست ، یه معلم از روستا شروع میکنه ، یک دکتر از روستا شروع میکنه ، ما هم از صفر و کارگری شروع میکنیم...

آقا بهنام

عضو جدید
دکتر از روستا شروع میکنه ماهی 10 میلیون ت میگیره نه اینکه مثل رشته ما 500ت ماهی...ساعات کاری رو چی میگه 12 ساعت کارخونه با این اون سرکله زدن

بالا