تغییر رشته از حرارت و سیالات به طراحی کاربردی!!!!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]دوستان عزیز، من لیسانسم مکانیک حرارت و سیالات هست . میخوام برای ارشد طراحی کاربردی بخونم،خواستم بدونم که از لحاظ درسی برام مشکلی پیش نمیاد؟طراحی کاربردی بیشتر برای بچه های جامداتی خوبه،من میترسم دروس تخصصی مثل مقاومت3،مکانیک شکست مقدماتی،مقدمه بر اجزای محدود،پلاستیسیته عملی و تغییر شکل،مواد مرکب(کامپوزیتها) که بچه های جامداتی در مقطع لیسانس پاس میکنند من رو در خوندن درس و ادامه تحصیل در این رشته(طراحی کاربردی) دچار مشکل کنه،چون دقیقا همین دروس به صورت پیشرفته تر در رشته طراحی کاربردی هست،مانند دروس اجزا محدود1،مکانیک شکست،مقاومت مصالح پیشرفته،پلاستیسیته،مواد مرکب(کامپوزیت ها) و ....فرض کنین به این رشته آمدم آیا به من دروس تخصصی مثل مقاومت مصالح3 و مکانیک شکست مقدماتی و مقدمه بر اجزای محدود و پلاستیسیته در ترم اول به صورت پیش بهم میدن که من آماده شم و در طوا تحصیل از بقیه کم نیارم؟از شما بچه های جامداتی خواهش میکنم بیشتر برام توضیح بدین و راهنماییم کنین،خیلی میترسم.من دانشگام برای لیسانس زیاد خوب نبود.[/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز جامداتی دمتون گرم،کمک کنین دیگه بابا!!!دروس اجزا محدود1،مکانیک شکست،مقاومت مصالح پیشرفته،پلاستیسیته،مواد مرکب(کامپوزیت ها)منو برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد طراحی کاربردی دچار مشکل نمیکنه؟اگه مقومت مصالح1و2 و طراحی اجزای1 و2 و علم ومواد برای کارشناسی رو قوی کنم کافیه؟ممنون میشم که راهنمایی کنین.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی نیست راهنمایی کنه؟:(

دوست عزیز نیازی به این همه نگرانی نیست
اگه شما تو دوره ی کارشناسی سیالات مشکلی بابته درسای خودتون نداشتید و راحت اونارو یاد گرفتید و اگر تو درسای جامدات(استاتیک مقاومت اجزا) هم مشکلی نداشتید نگران ادامه تحصیل نباشید
مکانیک اگه سخت باشه همه ی گرایشای اصلیش سختیای خودشونو دارن
اگه تو شهرتون دانشگاهی هست که مقطع ارشد مکانیک رو داره بهترین کار اینه بری اونجا و از دانشجوهای ارشد و استادا سوال کنی که خیالت راحته راحت بشه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
من هم خودم سیالاتی هستم ولی تا اونجا که میدونم توی ارشد طراحی زیاد درس ها به درس های انتخابی در کارشناسی ربطی نداره در نهایت می تونی کتاب های مرجع را بگیری و در مورد اون مبحث خاص در ارشد مطالعه کنی.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود من هم خودم سیالاتی هستم ولی تا اونجا که میدونم توی ارشد طراحی زیاد درس ها به درس های انتخابی در کارشناسی ربطی نداره در نهایت می تونی کتاب های مرجع را بگیری و در مورد اون مبحث خاص در ارشد مطالعه کنی.
یعنی شما کارشناسیتون سیالات بود ولی واسه ارشد طراحی کاربردی خوندین؟مشکل خاصی براتون به وجود نیومد؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3torabi

عضو جدید
سلام منم از سیالات به طراحی کاربردی اوومدم.سیالاتم قوی بود ولی خواستم تغییر گرایش بدم که دستم باز باشه.من طراحی کاربردی اصفهان میخونم.نترس ربطی به دوره کارشناسی نداره مباحث کاملا جداس از تبدیل راحت تره . مباحث اصلی کوانتینیوم و الاستیسیته و اجزا محدوده سخت ترین درس هم پلاستیسیته است.بقیه چیزی نیستن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام منم از سیالات به طراحی کاربردی اوومدم.سیالاتم قوی بود ولی خواستم تغییر گرایش بدم که دستم باز باشه.من طراحی کاربردی اصفهان میخونم.نترس ربطی به دوره کارشناسی نداره مباحث کاملا جداس از تبدیل راحت تره . مباحث اصلی کوانتینیوم و الاستیسیته و اجزا محدوده سخت ترین درس هم پلاستیسیته است.بقیه چیزی نیستن
سلام دوست عزیزم،تو که رشتت مهندسی عمرانه داداش من چه ربطی به سیالات داشت،اصولا جامدات مهندسی عمران باید قوی باشه و تو طراحی کاربردی راحتره.در هر حال باز ممنون،منم سیالاتم قوی هست،ولی باید جامداتمو قوی کنم،به همون دلیلی که شما دارین میکنین،در هر حال باز ممنون.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
یعنی شما کارشناسیتون سیالات بود ولی واسه ارشد طراحی کاربردی خوندین؟مشکل خاصی براتون به وجود نیومد؟
نگفتم ارشد طراحی می خونم
هنوز ارشد قبول نشدم
ولی تا اونجا که اطلاع دارم ارشد زیاد به کارشناسی مرتبط نیست.

3torabi

عضو جدید
سلام مهندس.الان شدم مهندس مکانیک:D انقدر سخت نگیر فقط چند روز پروفایلمو تغییر دادم.خلاصه کارشناسی ربطی به ارشد نداره و اگه وقتشو داری جامداتت رو قوی کن ولی به کارت نمیاد

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام؛
برای تغییر گرایش مشکلی وجود نداره . کسایی هستند که با داشتن لیسانس کشاورزی دارن طراحی کاربردی می خونن . فقط کمی پشتکار می خواد.
موفق باشید.

saeed fotovvat

عضو جدید
سلام دوست من
من لیسانس جامداتم،اینکه بگم درسای ارشد ربطی به کارشناسی نداره حرف درستی نیست ولی ربطش در حدیه که یه سیالاتی هم باهاش آشنایی داره جامداتی ها دید سیالاتی دارن سیالاتی ها هم دید جامداتی.درسای ارشد واسه یه آدم حامداتی یا سیالاتی زیاد فرقی نمی کنه.مثلا مقاومت 3 درس تخصصی اختیاریه بعضیا اصلا پاس نمی کنن ولی پاس بشه بهتره.مقاومت 3 مسائلی که ببرسی می کنه معادلات و روشش شبیه سیالاته راحته نگران نباش دوست من.ما یه استاد سیالاتی داشتیم می گفت من مقاومت 3 پاس نکردم خودم خوندم تدریس کردم.

آی ناز

عضو جدید
نگران نباشید. طراحی کاربردی چند شاخه داره اگر گرایش ارتعاشات کنترل برید ک هیچ مشکلی ندارید چون دروس مقاومت و الاسیسته و .. ربطی به این گرایش نداره.ولی اگر گرایش تنش کرنش برید پیشنهاد میکنم درس مواد مرکب و مقاومت 3 پیش مطالعه داشته باشید (کارتون راحت میشه)اگر پیش مطالعه نداشته باشید هم میتونید در طول ترم با کمی پشتکار مسلط شوید.من دوره کارشناسی مواد مرکب و مقاومت 3 پاس نکرده بودم و در ارشد درس الاسیسیته داشتم که مشکلی پیش نیومد.فقط باید نسبت به بقیه بیشتر تلاش کنید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نگران نباشید. طراحی کاربردی چند شاخه داره اگر گرایش ارتعاشات کنترل برید ک هیچ مشکلی ندارید چون دروس مقاومت و الاسیسته و .. ربطی به این گرایش نداره.ولی اگر گرایش تنش کرنش برید پیشنهاد میکنم درس مواد مرکب و مقاومت 3 پیش مطالعه داشته باشید (کارتون راحت میشه)اگر پیش مطالعه نداشته باشید هم میتونید در طول ترم با کمی پشتکار مسلط شوید.من دوره کارشناسی مواد مرکب و مقاومت 3 پاس نکرده بودم و در ارشد درس الاسیسیته داشتم که مشکلی پیش نیومد.فقط باید نسبت به بقیه بیشتر تلاش کنید

سلام دوست من
من لیسانس جامداتم،اینکه بگم درسای ارشد ربطی به کارشناسی نداره حرف درستی نیست ولی ربطش در حدیه که یه سیالاتی هم باهاش آشنایی داره جامداتی ها دید سیالاتی دارن سیالاتی ها هم دید جامداتی.درسای ارشد واسه یه آدم حامداتی یا سیالاتی زیاد فرقی نمی کنه.مثلا مقاومت 3 درس تخصصی اختیاریه بعضیا اصلا پاس نمی کنن ولی پاس بشه بهتره.مقاومت 3 مسائلی که ببرسی می کنه معادلات و روشش شبیه سیالاته راحته نگران نباش دوست من.ما یه استاد سیالاتی داشتیم می گفت من مقاومت 3 پاس نکردم خودم خوندم تدریس کردم.

سلام دوستان ممنون من رفتم رشته تبدیل:Dدیگه راهنمایی نکنین:D

آخرین ویرایش:
بالا