تعریف یک موضوع نو در وادی مکانیزم ها و ارتعاشات برای پروژه پایانی کارشناسی

Arezoocad

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی دوس دارم پروژم در مورد مکانیزم ها باشه. طراحی و ساخت. اما موضوع خاصی مد نظرم نیست. یک موضوع ساده می خوام که در عین حال جای نوآوری و ابداع داشته باشه. کسی می تونه کمکم کنه؟ کسی می دونه تو صنعت چه مکانیزم هایی بیشتر مورد استفاده است که بشه یه حرکتی در راستای بهتر شدنش زد و عملیش کرد.:dیا چه مکانیزم هایی مورد استفادشونه؟ اطلاعاتم خیلی کمه. اصلا نمی دونم از کجا شرو کنم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من خیلی دوس دارم پروژم در مورد مکانیزم ها باشه. طراحی و ساخت. اما موضوع خاصی مد نظرم نیست. یک موضوع ساده می خوام که در عین حال جای نوآوری و ابداع داشته باشه. کسی می تونه کمکم کنه؟ کسی می دونه تو صنعت چه مکانیزم هایی بیشتر مورد استفاده است که بشه یه حرکتی در راستای بهتر شدنش زد و عملیش کرد.:dیا چه مکانیزم هایی مورد استفادشونه؟ اطلاعاتم خیلی کمه. اصلا نمی دونم از کجا شرو کنم.
مکانیزم که جهت بستن درهای شیشه ها استفاده می شه، همیشه مورد بحث سازنده های مختلف بوده شاید بد نباشه که یک مکانیزم عملی و در عین حال ارزان طراحی کنی.

P.Guardiola

اخراجی موقت
اول برو سیمولینک متلب رو کمی کار کن تا بتونی قدرت مدلسازی پیدا کنی.
بعدا دنبال موضوع برو.

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
مکانیزم درهای شرکت اتوبوس واحدم جالبه واسه شروع هم راحته!

Arezoocad

عضو جدید
اول برو سیمولینک متلب رو کمی کار کن تا بتونی قدرت مدلسازی پیدا کنی.
بعدا دنبال موضوع برو.
استاد راهنمام بهم گفته working model یاد بگیرم. تاحالا ندیدم کسی باهاش کار کنه. تو نرم های دیگه نمیشه مدل سازی کرد؟

behnam.s

عضو جدید
بهترین نرم افزار برای شبیه سازی دینامیکی و مکانیزم ها بدون شک ADAMS
ورکینگ مدل اسونه و در عین حال عذاب اور هنگام قید گذاری !!!

saeidtaslimi

عضو جدید
سلام
بهترین نرم افزارهای مدلسازی catia,solidworks,pro engineering هستند و برای تحلیل دینامیکی adams و برای تحلیل تنش abaqs,pro engineering و البته catia ورژن جدید هستش که ماژول تحلیل تنشش از abaqus بهره گرفته. و در کل catia,pro engineering در سه زمینه مدلسازی و تحلیل تنش و ماشینکاری بسیارعالیست و adms یکه تاز در تحلیل دینامیکی. من اندوختم همین قدر بود امیدوارم مفید بوده باشه.

آخرین ویرایش:

gulunc

عضو جدید
مکانیزم درهای شرکت اتوبوس واحدم جالبه واسه شروع هم راحته!
برای طراحی مکانیزم درهای اتوبوسها باید با مدارهای پنوماتیکی آشنایی داشته باشید، اگر پنوماتیک بلد باشید همونطور که گفتین مکانیزم راحتیه، در واقع یک مدار ساده پنومایک هست که عملگرش در اتوبوسه

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای طراحی مکانیزم درهای اتوبوسها باید با مدارهای پنوماتیکی آشنایی داشته باشید، اگر پنوماتیک بلد باشید همونطور که گفتین مکانیزم راحتیه، در واقع یک مدار ساده پنومایک هست که عملگرش در اتوبوسه
البته احتمالاً ایشون تا حالا فارغ التحصیل شده باشن.

bahrami1678

عضو جدید
سلام دوست عزیز
یک مکانیزم نسبتا ساده ای هست به نام "فیلتر پرس" که در خیلی از کارخانه ها ازش استفاده می کنند و به صورت کلی وظیفش جدا سازی مایع از جامد تا حد ممکن هستش. این مایع می تونه آب ، اسید نیتریک ، اسید سولفوریک ، شربت خوراکی ، آب طلا و ... باشه و مواد جامد هم گاهی گل خاک ، تفاله چغندر و یا هرچیز دیگه ای باشه
راندمان فیلتر پرس با درصد مایع باقی مانده در قسمت جامد پس از انجام کاره بطوریکه هر چقدر درصد مایع پایین تر باشه کارکرد فیلتر پرس بهتر بوده
اما امروزه کشورهای پیشرفته مثل آلمان از مدل های جدید فیلتر پرس استفاده می کنند که شاید دیگه بهش نشه گفت فیلتر پرس. که به دلیل تحریم و گرانی و ... نمیشه واردش کرد. خلاصه صنعت ما به این مکانیزم نیاز داره
راستی تا یادم نرفته بگم این مکانیزم در کارخانه های بزرگی همچون مس سرچشمه ، مس کرمان ، توسعه روی ایران ، صنایع دفایی ، اکثر کارخانه های فرآوری روی و سرب ، کارخانه های جدید سنگ بری ، کارخانه های مدرن تولید کنسانتره ، کارخانه های کود و ... استفاده میشه
موفق باشی

jmech

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما می تونی برای طراحی مکانیزم از کدنویسی استفاده کنی و با نرم افزاری مثل آدامز اون رو صحه گذاری کنی(مکانیزمی مثل برداشت اتوماتیک سبدهای زباله توسط کامیون های شهرداری)،از اونجایی که گرایش ارشد خودم ارتعاشات بود،تحلیل ارتعاشاتی حداکثر سه درجه آزادی رو پیشنهاد می کنم.باز اگه سوالی بود و من بلد بودم در خدمتم.
jalal.abdollahabadi@yahoo.com