تعریف رشته هوا فضا

سادات حسنی

عضو جدید
سلام دوستان
من خودم مواد - سرامیک خوندم اما امسال دخترم کنکور داشت و می خواست رشته شما ( هوا فضا ) رو انتخاب کنه . از شما که احتمال زیاد تحصیل کرده و شاغل این رشته هستید خواهش می کنم توضیحاتی در زمینه این رشته و بازار کار اون به من ارائه کنید ممنون

سلام دوست عزیز
بطور کلی رشته هوافضا مثل تمام رشته های مهندسی دیگر تشکیل شده از طراحی تحلیل و ساخت..
طراحی و تحلیل و ساخت وسایل پرنده یا بخشهایی از آن..
شرکت های خصوصی و دولتی فراوانی در ضمینه هوافضا فعالیت میکنند که بخشی از آنها به صورت جداگانه فعالیت میکنند و به تولید محصول میپردازند و برخی هم به صورت پروژه محور بخشی از مشکلات صنعت را حل میکنند..
فردی که به دنبال کار و فعالیت در ضمینه هوافضا هست میتواند از این شرکت های خصوصی شروع کند و هم مهارت و اعتماد به نفس خود را بالا ببرد و هم سابقه ای در ضمینه هوافضا پیدا کند.. بسیاری از دوستان تنها با این شعار که کار وجود ندارد از کار کردن حتی با دستمزد کم فرار میکنند در حالی که مشکل اصلی رو باید در خودشون جستجو کنند...
با کسب مهارت و دانش کافی میتوان برای فعالیت اقتصادی جداگانه تلاش کرد یا اگر اهل ریسک نیستید میتوانید وارد یک مجموعه صنعتی یا نظامی شوید البته این نکته وجود دارد که ضمینه فعالیت هوافضا بیشتر نظامی است و در ضمینه نظامی مشکلات خاصی وجود دارد ولی این مشکلات مانع از فعالیت اقتصادی یا زندگی شخصی فرد نخواهد شد.. به نظر من در ضمینه هوافضا اطلاع رسانی بسیار ضعیف است البته شاید اینطور اقتضا میکند! ولی با این حال بازار کار این رشته نتنها کم نیست بلکه میتونم بگم از بسیاری از رشته های دیگه بازار کار بهتر و فعالتری داره..
همه چیز به فرد بستگی داره.