تعدد معماران

zanememar

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نمیدونم . . .!
ماشالله شما اینقد مودبی که آدم از بحث کردن با شما لذت میبره . . .!
جوزف مورفی میگه ریشه ی همه ی تناقضات در لحن بده . . . !
به نظرم شما به تناقض خوردی که نمیتونی مودبانه جواب بدی . . .
هر وقت یاد گرفتی من در خدمتم . .
شب بخیر . . .!:gol:

:Dبابا ادب!بابا مورفی! بابا تناقض!
تو که منو کوشتی.آقا جون تو دعوا که حلوا خیرات نمیکنن.ولی هرجور رفتار کردی همونجور جواب میبینی هم باشگاهی!
در خدمت با ادبان باش که ما بی ادبیم.
وقت خوابته؟شبت خوش!

architectinium

عضو جدید
بابا جعمش کنید این مسخره بازیها رو....:exclaim:

اصلا واژه مهندس چه ارزشی داره که دارید این همه خودتونو به در و دیوار میکوبید!:wallbash::wallbash:

من همینجا اعلام میکنم که kar20 و abolfazl و butterfly _سبز مهندس هستند :w24:و ما هنرمند تا شاید یه مقدار از درد جانکاهی که میکشند کم بشه و موجب تسلای خاطرشان بشه.

البته من به این دوستانمون حق میدم چون از روی ندونستن وارد این بحث بیهوده شدند و دچار جو گرفتگی شدند:w13: چون اگه میدونستند (با توجه به مهندس بودنشون:whistle:-وای که چقدر حسودیم میشه بهشون:cry: مهندس !:w04:چه واژه دهن پرکنی ممممممم:w05:) هیچ وقت اینقدر خودشون و رشتشون رو سبک نمیکردند .(من بچه های مکانیک رو آدمهای آگاهتر و روشنفکرتری میدونستم)

این مساله و این بحثی که اینجا صورت گرفته یه نمونه کوچیک و واقعی از جامعمونه که فقط بر ظواهر و القاب تکیه داره و برمیگرده به فقر فرهنگی که گریبانگیر جامعمون شده .همونطور که میدونید از بچگی پدرها و مادرها تو گوش بچه ها میخونند که یا باید مهندس شی یا دکتر .خدا رو شاکرم که این دوستانمون تونستند به آمال و آرزوهای پدر و مادرشون جامه عمل بپوشونند و رو سفیدشون کنند و مهندس شدند.

اما ما هنرمندان آرشیتکت ومعمار که فرزندان ناخلفی برای پدران ومادرانمون بودیم وارد رشته ایی شدیم که ته نداره و اونقدر گسترده وجامعه که ازش بعنوان پدر تمام هنرها یاد میشه حالا یا با پیشوند مهندس یا بدون اون .مهم ماهیت این رشتست که متاسفانه بعد از خوندن پست هاتون متوجه شدم که هیچ اطلاعی از اون ندارین دوستان من.(منظور همون 3 دوست بالاست:w31:)بهتره این رو هم بدونید که قسمت اعظمی از هنر ذاتیه و باید این استعداد در وجود کسی باشه تا بتونه وارد رشته ایی مثل معماری بشه نه مثل خیلی از رشته های به قول شما مهندسی که کاملا اکتسابیه!:w34:

البته اشکال از جای دیگست شاید هنوز لزوم وجود معماری رو درک نکردید وگرنه با یه نگاه به دور و ورتون متوجه میشدید که نقطه نقطه شهرهای ما از فقر معماری و خیانت مهندسان عمران در حق زیبایی شناختی رنج میبره که البته ایرادی به اونها هم وارد نیست چون از این مسایل سر در نمیارن!:w20:و یا بیش از حد درگیر مشکلات مادی هستند و زمان زیادی برای کارهاشون صرف نمیکنند.(البته استثنا هم پیدا میشه!)

پس بنابراین بر خلاف نظر شما ها که میگید دانشجوهای معماری زیادند من معتقدم که این مملکت خیلی بیشتر از اینها به این رشته نیاز داره کمااینکه تا بحال هم معماران بزرگی داشتیم و داریم که زحمات زیادی برای معماری این مملکت کشیدند تا احساس شادابی و لذتی که از دیدن و یا سکونت در یک بنای معمارانه به انسان دست میده رو به جامعه هدیه کنند. (البته ما هم مثل همه رشته ها یه سری سیاهی لشکر داریم که فقط اومدند مدرک بگیرند ولی اونها هم باید بدونند که بد رشته ایی رو برای صرفا کسب مدرک:twisted: انتخاب کردند چون به خاطر پرکار بودن و وقت گیر بودن این رشته پدرشون در میاد:w22:)

درهر صورت شما بهتره که به رشته خودتون مشغول باشید و سعی کنید که در کارتون بهترین باشید با این بحثهای بیهوده و بی منطق هم به جایی نمیرسید.
راستی اینقدر تو این دو سال غرق معماری شدم که یادم رفته بود من هم مثل شما مهندسم.:lol:من رشته اولم کامپیوتر بوده و مهندس کامپیوترم(البته اگه بازهم نیایید و یه بحث جدیدمطرح نکنید که لیسانس کامپیوتر مهندسی نیست:huh: ) والا به خدااااا:surprised::confused:

موفق باشید.:gol::gol:

آخرین ویرایش:

lili1122

عضو جدید
تعدد معماران(مهم،فوری)

شوخی واقعی نما یا واقعی شوخی نما

طی تحقیقات و براورد های انجام شده به این نتیجه رسیدند که تعداد مهندسین محترم و دانشجویان عزیز رشته ی معماری حاضر در باشگاه،از پذیرش دانشجوی معماری از بدو ورود این رشته به این مرز و بوم پیشی گرفته و دارای رشد تصاعدی میباشد.:D

اگه دعوا نمیکنید نظرتون را به دیده ی منت میخوانیم

تقدیم به کلیه معماران و معمار نمایان گل

ما زیادیم که زیادیم.... چه کنیم بعضی دوستان چشم دیدن ندارن..
شایدم بضی دوستان زیادی به این حرفه علاقه دارن میان تو گروه معماری...
مام که همگی مهمان نواز...
جه کنیم دیگه کار خداست این همه لطف تو وجود ما!!:biggrin:
:gol::gol:

مهندسی معماری؟!؟!؟!؟!؟!:w00:
از کی تا حالا آرشیتکت ها شدن مهندس؟؟!؟!؟:w39:

از وقتی جنابعالی به سیب زمینی میگفتی بیب بمینی...
:biggrin:
;)

kar20

عضو جدید
ما ایرانی ها همینطوریم دیگه عجوول
از این دوستان رشته ی مهندسی معماری یا هر اسم ، صفت ، لقب، پیشوند و هر چیز دیگه ای که اسمش رو میذارید که یا دانشجویید یا فارق التحصیل اما متاسفانه هنوز درست خواندن بلد نیستید ،کجای تاپیک بنده اسمی از این اومده که معمارها مهندسن یا نیستن؟ (
اصلا چه فرقی میکنه؟)به طنز اشاره به این شده که معمارهای باشگاه بیشتر از بقیه رشته هان ( به قول اون دوست باکلاسمون نیست کلاس داره همه استقبال میکنن یا به واسطه همون کلاس خودشون رو مهندس معمار معرفی میکنن) حالا جریان همون بالا چشمت ابرو شده

اون بحث مهندس یا هنرمند رو دوستان دیگه راه انداختن که این همه ضعف نشون دادن به یه اسم نیاز نداشت

لفظ مهندس دیگه دمده شده تو فکر فوق و دکترا باشیم بهتر نیست؟
حالا همه مشکلات این گربه شکل مشکل سرا حل شده جز این یکی؟
واقعا که، تحصیل کرده هامون که اینطوری برن تو شکم هم وای به حال غیره

فکر میکنم دیگه این بحث مسخره ی کی مهندسه کی نیست و تمام کنیم بهتره موافقید؟

تا یادم نرفته از یکی از خانمها که اسمش رو نمیارم به خاطر دامن زدن به این مباحث تشکر فراوااااان دارم که این تاپیک واسه هرکی چیزی نداشت واسه ایشون داشت و با کلی از آقایون به تفاهم رسیدن ( شوخی بود دوباره دعواتون نشه ،الانه که انجمن دفاع از حقوق بانوان پیاده بشه برامون)

از یه خانم دیگه ام که خیلی گله تشکر میکنم .(شخصی) (حق بحث محفوظ)

حالا بیاین دست و روبوسی کنیم و کدورت ها رو کنار بذاریم
معذرت
یا علی
:gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

bahare7

عضو جدید
مهندس و غیر مهندس نداریم دوستان گلم ............هر کی مایه داره بیاد وسط................الکی باهم بحث نکنین:smoke::victory::w36:

مهم نیست مهندس باشی یا دکتر یا حتی کسی که سواد نداره مهم اینه که انسانیت هنوز تو وجودت زنده باشه
اینقدر هم به ما معمارا تیکه نندازین که زیادین به خدا ما نصف جمعیت شما رو هم نداریم فقط فعالیتمون بیشتر :)

سیب سرخ 70

عضو جدید
دوستان هم رشته ای ،دستتون درد نکنه خیلی خوب جواب دادید. این مهم نیست که بهمون بگن مهندس یا نگن، مهم اینه که ما به خودمون ایمان داشته باشیم و وظیفمونو درست انجام بدیم. تا در آینده بچه های همین مهندسین عزیز به خاطر زندگی کردن تو ساختمون های قوطی کبریتی و فاقد روح دچار روان پریشی و افسردگی نشن.
این جوجه مهندسای مکانیک هم به خاطر همینه که به این حال و روز افتادن (البته ببخشید، جسارت نشه!) اما کلا بعضی از مهندسین مکانیک خود شیفته چون فکر می کنن خیلی باهوشن و رتبه ی کنکورشون گولشون زده از هر چی سر در نمی یارن تا می تونن ارزششو پایین می یارن!:child: حق دارن طفلکی ها !

bahare7

عضو جدید
دوستان هم رشته ای ،دستتون درد نکنه خیلی خوب جواب دادید. این مهم نیست که بهمون بگن مهندس یا نگن، مهم اینه که ما به خودمون ایمان داشته باشیم و وظیفمونو درست انجام بدیم. تا در آینده بچه های همین مهندسین عزیز به خاطر زندگی کردن تو ساختمون های قوطی کبریتی و فاقد روح دچار روان پریشی و افسردگی نشن.
این جوجه مهندسای مکانیک هم به خاطر همینه که به این حال و روز افتادن (البته ببخشید، جسارت نشه!) اما کلا بعضی از مهندسین مکانیک خود شیفته چون فکر می کنن خیلی باهوشن و رتبه ی کنکورشون گولشون زده از هر چی سر در نمی یارن تا می تونن ارزششو پایین می یارن!:child: حق دارن طفلکی ها !

مرسی پاسخ دندان شکنی بهشون دادی

partking

عضو جدید
سلام ارمین جان
منم کاملا بلهات موافقم
این دوستان باید بدونن که لازمه ارائه یک مطلب تخصصی داشتن اطلاعات کافی و غیر مغرضانه بیان کردنه
همونطور که دوستان معمار گفتن وجه تسمیه مهندس از هندسه گرفته شده. اگه یه کوچولو تحقیقات میدانی و مستند بکنیم به این نکته ایمان میاریم. من قبلا رشتم مکانیک بود و میدونم تو این رشته چه خبره
شما مکانیکا یه قطره کوچک از بیکران هندسه مهندسی رو میخونید .
لازمه بدونید که مهندسی معماری شامل طراحی،کانسبت،اقلیم،روانشناسی ،محاسبات ریاضی،زیباشناختی و مهمترین بخشش مربوط به هندسه طرحه، این عوامل باعث میشن که شرایط
آسایش و آرامش بخش و چشم نواز پدید بیاد.
خوب زیاد نمیشه به شماها ایراد گرفت چون در جو حال حاضر جامعه ما تخصص زیاد جایگاهی نداره بلکه تعهد از نوع خودشون مهمه.واسه همین شما مبلمان شهری و بنای معمارانه رو درک نمیکنید ...چون نیست... ویا خیلی کمه
اخه متولیان این امر مهندس معمار نیستند بلکه .......
در اینجا از همه دوستان مهندسین معمار خواهش میکنکم به یادگاران معماری کهن مرزوبوممان نظری با دقت بیشتری بیاندازند تا استیلای این رشته رو به رخ همگان به اثبات برسونیم و به ایرانی بودن خود ببالیم
چون یکی از افتخارات این دیار کهن معماریشه نه ........
با سپاس به امید اینکه معمار باشیم و معمارانه فکر کنیم

Alireza_2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای من و منیره و بهناز خالیه تو این تاپیک. وگرنه تا الان میترکید!

partking

عضو جدید
ما ایرانی ها همینطوریم دیگه عجوول

از این دوستان رشته ی مهندسی معماری یا هر اسم ، صفت ، لقب، پیشوند و هر چیز دیگه ای که اسمش رو میذارید که یا دانشجویید یا فارق التحصیل اما متاسفانه هنوز درست خواندن بلد نیستید ،کجای تاپیک بنده اسمی از این اومده که معمارها مهندسن یا نیستن؟ (اصلا چه فرقی میکنه؟)به طنز اشاره به این شده که معمارهای باشگاه بیشتر از بقیه رشته هان ( به قول اون دوست باکلاسمون نیست کلاس داره همه استقبال میکنن یا به واسطه همون کلاس خودشون رو مهندس معمار معرفی میکنن) حالا جریان همون بالا چشمت ابرو شده

اون بحث مهندس یا هنرمند رو دوستان دیگه راه انداختن که این همه ضعف نشون دادن به یه اسم نیاز نداشت

لفظ مهندس دیگه دمده شده تو فکر فوق و دکترا باشیم بهتر نیست؟
حالا همه مشکلات این گربه شکل مشکل سرا حل شده جز این یکی؟
واقعا که، تحصیل کرده هامون که اینطوری برن تو شکم هم وای به حال غیره

فکر میکنم دیگه این بحث مسخره ی کی مهندسه کی نیست و تمام کنیم بهتره موافقید؟

تا یادم نرفته از یکی از خانمها که اسمش رو نمیارم به خاطر دامن زدن به این مباحث تشکر فراوااااان دارم که این تاپیک واسه هرکی چیزی نداشت واسه ایشون داشت و با کلی از آقایون به تفاهم رسیدن ( شوخی بود دوباره دعواتون نشه ،الانه که انجمن دفاع از حقوق بانوان پیاده بشه برامون)

از یه خانم دیگه ام که خیلی گله تشکر میکنم .(شخصی) (حق بحث محفوظ)

حالا بیاین دست و روبوسی کنیم و کدورت ها رو کنار بذاریم
معذرت
یا علی

ببین مهندسی معماری خیلی بزرگتر از اونیه که شما بخواین به طنز چیزی راجع بهش بگید
بعدشم بی اطلاعت راجع به چیزی نظر دادن آخرش همین میشه
شما برو تحقیق کن اون موقع بیا بحث راه بنداز که اینجور توش نمونی ... درواقع هر موقع بزرگتر شدی بیا

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد رشته ای که چیزی ازش نمیدونی اظهار نظر نکن:mad:

دونستن همین حد که شما معمارها خودتونو تافته ای جدا بافته میدونید کافیه واسه اینکه در موردتون بحث بشه.

ای بابا دوستان بذارین این جوجه مکانیکا به اسم مهندس خوش باشن:-j

جوجه خودتی! مودب باش!

خداییش اگه معمارا نبودن اقایون مهندس سازه ومکانیک و ...... کجا میخاستن زندگی کنن
مگه اینکه بعد از اجرای سازه روش نایلون بکشن
حالا هی شما بگید نقاشی میکنین و هزار چیز دیگه.ارزش معمار با این چیزا پایین نمیاد

راستی یادم رفت یه چیزو بگم................ولش کن بی خیال

اگر مهندسین مکانیک نبودن شما باید با وسایل خیلی ابتدایی کار میکردی. از اول بخوام شروع کنم باید بگم اتود شامل یه سیستم مکانیکیه. اگه نبود باید با ذغال روی سنگ طرح میزدید. از اتود بگیر تا ماشین آلات خیلی پیچیده ای که به کمکشون میتونید طرح های هنرمندانتونو اجرا کنید. ارزش معماریم کسی پایین نیاورد.

مونده بود تا دلت بخواد.منتها از ظرفیت شما خارج بود که نگفتم!

بازهم میگم چرا شما فکر میکنید آسمون سوراخ شده و مهندس معمار که خیلی میفهمه از اون وسط افتاده پایین.

:Dبابا ادب!بابا مورفی! بابا تناقض!
تو که منو کوشتی.آقا جون تو دعوا که حلوا خیرات نمیکنن.ولی هرجور رفتار کردی همونجور جواب میبینی هم باشگاهی!
در خدمت با ادبان باش که ما بی ادبیم.
وقت خوابته؟شبت خوش!

مظلوم نمایی و سفسطه!

بابا جعمش کنید این مسخره بازیها رو....:exclaim:

:surprised:

اصلا واژه مهندس چه ارزشی داره که دارید این همه خودتونو به در و دیوار میکوبید!:::wallbash:

چون مهندس نیستی متوجه نمیشی!

من همینجا اعلام میکنم که kar20 و abolfazl و butterfly _سبز مهندس هستند ::و ما هنرمند تا شاید یه مقدار از درد جانکاهی که میکشند کم بشه و موجب تسلای خاطرشان بشه.

البته من به این دوستانمون حق میدم چون از روی ندونستن وارد این بحث بیهوده شدند و دچار جو گرفتگی شدند:: چون اگه میدونستند (با توجه به مهندس بودنشون::-وای که چقدر حسودیم میشه بهشون:cry: مهندس !::چه واژه دهن پرکنی ممممممم::) هیچ وقت اینقدر خودشون و رشتشون رو سبک نمیکردند .(من بچه های مکانیک رو آدمهای آگاهتر و روشنفکرتری میدونستم)

این مساله و این بحثی که اینجا صورت گرفته یه نمونه کوچیک و واقعی از جامعمونه که فقط بر ظواهر و القاب تکیه داره و برمیگرده به فقر فرهنگی که گریبانگیر جامعمون شده .همونطور که میدونید از بچگی پدرها و مادرها تو گوش بچه ها میخونند که یا باید مهندس شی یا دکتر .خدا رو شاکرم که این دوستانمون تونستند به آمال و آرزوهای پدر و مادرشون جامه عمل بپوشونند و رو سفیدشون کنند و مهندس شدند.

اما ما هنرمندان آرشیتکت ومعمار که فرزندان ناخلفی برای پدران ومادرانمون بودیم وارد رشته ایی شدیم که ته نداره و اونقدر گسترده وجامعه که ازش بعنوان پدر تمام هنرها یاد میشه حالا یا با پیشوند مهندس یا بدون اون .مهم ماهیت این رشتست که متاسفانه بعد از خوندن پست هاتون متوجه شدم که هیچ اطلاعی از اون ندارین دوستان من.(منظور همون 3 دوست بالاست)بهتره این رو هم بدونید که قسمت اعظمی از هنر ذاتیه و باید این استعداد در وجود کسی باشه تا بتونه وارد رشته ایی مثل معماری بشه نه مثل خیلی از رشته های به قول شما مهندسی که کاملا اکتسابیه!::

البته اشکال از جای دیگست شاید هنوز لزوم وجود معماری رو درک نکردید وگرنه با یه نگاه به دور و ورتون متوجه میشدید که نقطه نقطه شهرهای ما از فقر معماری و خیانت مهندسان عمران در حق زیبایی شناختی رنج میبره که البته ایرادی به اونها هم وارد نیست چون از این مسایل سر در نمیارن!:w20:و یا بیش از حد درگیر مشکلات مادی هستند و زمان زیادی برای کارهاشون صرف نمیکنند.(البته استثنا هم پیدا میشه!)

پس بنابراین بر خلاف نظر شما ها که میگید دانشجوهای معماری زیادند من معتقدم که این مملکت خیلی بیشتر از اینها به این رشته نیاز داره کمااینکه تا بحال هم معماران بزرگی داشتیم و داریم که زحمات زیادی برای معماری این مملکت کشیدند تا احساس شادابی و لذتی که از دیدن و یا سکونت در یک بنای معمارانه به انسان دست میده رو به جامعه هدیه کنند. (البته ما هم مثل همه رشته ها یه سری سیاهی لشکر داریم که فقط اومدند مدرک بگیرند ولی اونها هم باید بدونند که بد رشته ایی رو برای صرفا کسب مدرک:twisted: انتخاب کردند چون به خاطر پرکار بودن و وقت گیر بودن این رشته پدرشون در میاد)

درهر صورت شما بهتره که به رشته خودتون مشغول باشید و سعی کنید که در کارتون بهترین باشید با این بحثهای بیهوده و بی منطق هم به جایی نمیرسید.
راستی اینقدر تو این دو سال غرق معماری شدم که یادم رفته بود من هم مثل شما مهندسم.:lol:من رشته اولم کامپیوتر بوده و مهندس کامپیوترم(البته اگه بازهم نیایید و یه بحث جدیدمطرح نکنید که لیسانس کامپیوتر مهندسی نیست:huh: ) والا به خدااااا

شما اعلامم نمیکردی هم ما مهندس بودیم. درد جانکاه هم مربوط به خود شماست چون خودتونم تو مهندسی خودتون شک دارید. پس از موضع ضعف با سفسطه و مظلوم نمایی و یه حرفایی که اصلا نمیدونم چه ربطی به این بحث داشت شما خودتونو به در و دیوار نکوبید. یکی میاد مطلب درباره ی معماری کپی پیست میکنه اینجا که اصلا ربطی نداشت یکی هم مثل شما میاد سخنرانی میکنه تو جمع هم رشته ای هاش که درد و دل کرده باشه و آسمون ریسمون میبافه تا یکم استرس خودش و دوستانش کم بشه، چرا که رشته مقدس معماری (از نظر شما) که این همه بهش ایمان داشتید مورد نقد قرار میگیره و شما طاقت ندارید. منم میدونم معماری روح داره و خیلی چیزای دیگه ولی عمرا علم مهندسی نداره. تعریف دقیق مهندسیم تو پستای قبلی گفتم.

موفق باشید.:gol::gol:

مهم نیست مهندس باشی یا دکتر یا حتی کسی که سواد نداره مهم اینه که انسانیت هنوز تو وجودت زنده باشه
اینقدر هم به ما معمارا تیکه نندازین که زیادین به خدا ما نصف جمعیت شما رو هم نداریم فقط فعالیتمون بیشتر :)

شما آمارات شبیه یه نفره؟

این جوجه مهندسای مکانیک هم به خاطر همینه که به این حال و روز افتادن (البته ببخشید، جسارت نشه!) اما کلا بعضی از مهندسین مکانیک خود شیفته چون فکر می کنن خیلی باهوشن و رتبه ی کنکورشون گولشون زده از هر چی سر در نمی یارن تا می تونن ارزششو پایین می یارن!:: حق دارن طفلکی ها !

بچه های ما تو قوطی کبریت هم میتونن ماشین آلات بسازن ولی بچه های شما بدون ماشین آلات ...

جوجه هم خود شما تشریف داری!

سلام ارمین جان
منم کاملا بلهات موافقم
این دوستان باید بدونن که لازمه ارائه یک مطلب تخصصی داشتن اطلاعات کافی و غیر مغرضانه بیان کردنه
همونطور که دوستان معمار گفتن وجه تسمیه مهندس از هندسه گرفته شده. اگه یه کوچولو تحقیقات میدانی و مستند بکنیم به این نکته ایمان میاریم. من قبلا رشتم مکانیک بود و میدونم تو این رشته چه خبره
شما مکانیکا یه قطره کوچک از بیکران هندسه مهندسی رو میخونید .
لازمه بدونید که مهندسی معماری شامل طراحی،کانسبت،اقلیم،روانشناسی ،محاسبات ریاضی،زیباشناختی و مهمترین بخشش مربوط به هندسه طرحه، این عوامل باعث میشن که شرایط
آسایش و آرامش بخش و چشم نواز پدید بیاد.
خوب زیاد نمیشه به شماها ایراد گرفت چون در جو حال حاضر جامعه ما تخصص زیاد جایگاهی نداره بلکه تعهد از نوع خودشون مهمه.واسه همین شما مبلمان شهری و بنای معمارانه رو درک نمیکنید ...چون نیست... ویا خیلی کمه
اخه متولیان این امر مهندس معمار نیستند بلکه .......
در اینجا از همه دوستان مهندسین معمار خواهش میکنکم به یادگاران معماری کهن مرزوبوممان نظری با دقت بیشتری بیاندازند تا استیلای این رشته رو به رخ همگان به اثبات برسونیم و به ایرانی بودن خود ببالیم
چون یکی از افتخارات این دیار کهن معماریشه نه ........
با سپاس به امید اینکه معمار باشیم و معمارانه فکر کنیم

شما هم یه مقدار دقیقتر میخوندی پستای مارو متوجه میشدی که کاملا توضیح داده شد مفهوم مهندسی چیه نه معنای لغوی!

kar20

عضو جدید
ببین مهندسی معماری خیلی بزرگتر از اونیه که شما بخواین به طنز چیزی راجع بهش بگید
بعدشم بی اطلاعت راجع به چیزی نظر دادن آخرش همین میشه
شما برو تحقیق کن اون موقع بیا بحث راه بنداز که اینجور توش نمونی ... درواقع هر موقع بزرگتر شدی بیا

از این جواب شما مشخصه که یه فرد خیلی بزرگی هستید و در ضمن بذار از راه برسی و عرقت خشک بشه بعدا اینطور برخوری کن در شان شما اونم به خصوص شما یه مهههندس معماری نیست که اینطور به کسی توهین کنی.

Memar_70

عضو جدید
دوست من توجه داشته باش که معماری در کشور ما یک رشته ی مهندسیه همینطور در خیلی از کشور های دیگه این درست نیست که بیایی به بچه های معماریه عضو در سایت توهین کنی چون از هر نظر چه آماری چه دانشگاهی مهندسیه معماری بالاتر از مهندسیه صنایع هستش.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر مهندسین مکانیک نبودن شما باید با وسایل خیلی ابتدایی کار میکردی. از اول بخوام شروع کنم باید بگم اتود شامل یه سیستم مکانیکیه. اگه نبود باید با ذغال روی سنگ طرح میزدید. از اتود بگیر تا ماشین آلات خیلی پیچیده ای که به کمکشون میتونید طرح های هنرمندانتونو اجرا کنید. ارزش معماریم کسی پایین نیاورد.

اگه معمار نبود اتودتو میخاستی زیر کدوم سقف بسازی.؟؟
معمارا نشون دادن بدون این چیزایی که میگی هم میتونن اثاری خلق کنن که بعد از گذشت چند صد سال هنوزم ملت انگشت به دهن بمونن
والا مثالاش اینقدر تابلوئه که گفتن نداره .........اهرام مصر ..........طاق کسری........بزرگترین گنبد جهان (گنبد سلطانیه)در ایران خودمونو...................بازم بگم؟؟؟؟

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز

معمارا نشون دادن بدون این چیزایی که میگی هم میتونن اثاری خلق کنن که بعد از گذشت چند صد سال هنوزم ملت انگشت به دهن بمونن
والا مثالاش اینقدر تابلوئه که گفتن نداره .........اهرام مصر ..........طاق کسری........بزرگترین گنبد جهان (گنبد سلطانیه)در ایران خودمونو...................بازم بگم؟؟؟؟

من به ارزش رشته معماری ایمان دارم ولی نه در حدی که مقدس بشماریم یا الهی یا مادر علوم یا خیلی چیزای دیگه ای که ادعا میکنید!

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز

در ضمن معماری علم پیچیده ای نیست. یک هنر خلاقانه هست که جز نیازهای اساسی به شمار نمیاد. اگر تابلوی نقاشی تو خونه ی کسی نباشه اون آدم نمیمیره ولی اگر غذا نباشه میمیره. خوب معماری مثل همه ی هنرا غذای روحه ولی ما تو دنیای مادی زندگی میکنیم و آسایش جسمی مهمترین چیزه که به مدد مکانیک بیشتر از معماری تامین میشه. البته بحث داره به حاشیه میره و شما به حاشیه کشیدید چون در مقام علم و عنوان مهندسی به لحاظ مفهوم واسه رشتتون توجیهی نداشتید.

zanememar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازهم میگم چرا شما فکر میکنید آسمون سوراخ شده و مهندس معمار که خیلی میفهمه از اون وسط افتاده پایین.

مظلوم نمایی و سفسطه!

نه آقا ما مثل شما متکبر و خودبین نیستیم!اما به رشتمون افتخار می کنیم که انقدر گسترده و بی انتهاست!

منو مظلومیت؟؟؟:surprised: بلا به دور!

بالا