تضمین کیفیت

helia ba

عضو جدید
سلام دوستان من در یک مجتمع آموزشی کار می کنم تو بخش تضمین کیفیت. این جا ایزو گرفته شده ولی مدتی هستش که رها شده.اگر لطف کنید که قدم به قدم از اول من رو همراهی کنید تا متوجه کار بشم ممنون می شم چون خیلی گیج شدم و کارآموز هستم.
البته تاپیک های قبلی دوستان رو خوندم ولی باز هم برام روتین نشده.
یه سوال دیگه ایجاد تضمین کیفیت تو یه محیط اداری با صنعتی خیلی متفاوته؟

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان من در یک مجتمع آموزشی کار می کنم تو بخش تضمین کیفیت. این جا ایزو گرفته شده ولی مدتی هستش که رها شده.اگر لطف کنید که قدم به قدم از اول من رو همراهی کنید تا متوجه کار بشم ممنون می شم چون خیلی گیج شدم و کارآموز هستم.

سلام
اولین گام باید دفترچه ایزو رو گیر بیاری و بخونی و ببینی که برای ایزو گرفته شده چه الزماتی نیاز هست !
من قبلا تو کارخونه بودم و تو بعضی از موضوعات تضمین کیفیت آشنایی دارم !!
بیشتر تو زمینه ابزاری های تضمین کیفیت کار کرده!

helia ba

عضو جدید
سلام
اولین گام باید دفترچه ایزو رو گیر بیاری و بخونی و ببینی که برای ایزو گرفته شده چه الزماتی نیاز هست !
من قبلا تو کارخونه بودم و تو بعضی از موضوعات تضمین کیفیت آشنایی دارم !!
بیشتر تو زمینه ابزاری های تضمین کیفیت کار کرده!

خوب دفترچه رو دارم یعنی باید بندها رو با مدارکی که دارم مطابقت بدم؟
توضیح یه سری از بندارو خوب متوجه نمی شم کتابی رو می شناسید که روونتر باشه؟

AFRASIABI2001

عضو جدید

سلام
شما ابتدا باید یک دوره آموزشی در خصوص ایزو استقرار یافته در آن مرکز ( مثلا ایزو 9001 ) طی کنید. چون مطالب خیلی زیاد و بعضا تخصصی هست. در قالب این یادداشتها نمیشه تشریح کرد. من تقریبا 10 سال تو این زمینه کار کردم.اگر خواستید تماس بگیرید09125764084​

fateme tofighi

عضو جدید
سلام منم یه مشکلی تقریبا شبیه مشکل شمارو داشتم،البته بستگی به مرکز مورد نظر داره شاید فقط با خوندن الزامات و مستندات و فرمهای مربوطه نتونید تکمیل بشید ولی بنظر من 60-70% کار دستتون میاد،باید روشهای اجرایی و دستورالعملهارو با شرایط فعلی وقف بدید.برای اجرایی شدنشون نیاز به فرمهایی دارید که نشون دهنده سوابق هست و درواقع محل ثبت کارهایی هست که انجام میدید.
البته دقت کنید با توجه به موقعیت اون مرکز روشهای اجرایی و مستندات نیاز به بروزآوری داره.

mahsa_3a

عضو جدید
salam doostan man masoole keifiate 1 sherkat tazamoni (sarafi) shodam ke hodoode 2 sale ke govahiname iso daryaft karde. kheili az mavarede naghso adame entebeghha ro bartaraf kardam ama 2 tarife ahdafe keifiat be moshkel khordam . mamnoon misham komakam konid.

fateme tofighi

عضو جدید
salam doostan man masoole keifiate 1 sherkat tazamoni (sarafi) shodam ke hodoode 2 sale ke govahiname iso daryaft karde. kheili az mavarede naghso adame entebeghha ro bartaraf kardam ama 2 tarife ahdafe keifiat be moshkel khordam . mamnoon misham komakam konid.

سلام وقتتون بخیر
واسه اهداف یه سری شاخص که توی سازمان مدنظرتون هست رو به صورت پارامتر برای بلندمدت مثلا یک ساله تعریف کنید، فرضا افزایش رضایت مشتری یا چیزهایی شبیه این.
براشون میزان تحقق فعلی و میزان هدف رو به صورت کمی مشخص کنید و بازه کنترلی هم برای هرکدوم در نظر بگیرید. شاخص ها که همون اهداف هستن با توجه با سازمانتون در نظر گرفته میشن. فقط اهدافتون باید smart باشن. یعنی مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، واقع بینانه و زمان بندی شده باشن.
امیدوارم تا حدودی کمک کرده باشم بهتون.

بالا