تست تصمیم گیری برای مدیریت

nayyeri1982

عضو جدید
كدام ريل كدام قطار

كدام ريل كدام قطار

تصميم گيري مديران در لحظات بحراني يك تشخيص احتمالي نيست. كاملا طبق 2*2تا چهارتاست. كه بعد از آن هم بتواني از عملكرد و تصميمت دفاع كني... با احتساب اينكه شرايط براي قطار و فاصله بچه ها يكسان در نظر گرفته شده و بايد فقط يكي از اين دو روش را انتخاب كني منطقي است كه ريل را عوض كني و 1 كودك را فداي سه تاي ديگر كني. ولي خب مديريت يك سري ميانبرهاي ديگر هم دارد اگر امكان اتخاذ راه سومي توسط طراح مسئله به ما داده شود من راه سوم را انتخاب مي كنم... شايد ريل را عوض كردم و با داد و فرياد پسر تنها را از خطر آگاه كردم.اگر باز هم فرصت داشتم مي دوم پسر را مي كشم كنار.

آخرین ویرایش:

nayyeri1982

عضو جدید
شايد

شايد

شايد هم به بچه ها گفتم بخوابيد كف ريل. چون كوچيكن و قطار از روشون رد مي شه بدون اينكه آسيبي بهشون بزنه.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
تصميم گيري مديران در لحظات بحراني يك تشخيص احتمالي نيست. كاملا طبق 2*2تا چهارتاست. كه بعد از آن هم بتواني از عملكرد و تصميمت دفاع كني... با احتساب اينكه شرايط براي قطار و فاصله بچه ها يكسان در نظر گرفته شده و بايد فقط يكي از اين دو روش را انتخاب كني منطقي است كه ريل را عوض كني و 1 كودك را فداي سه تاي ديگر كني. ولي خب مديريت يك سري ميانبرهاي ديگر هم دارد آيا امكان اتخاذ راه سومي براي طراح مسئله به ما داده شود من راه سوم را انتخاب مي كنم... شايد ريل را عوض كردم و با داد و فرياد پسر تنها را از خطر آگاه كردم.اگر باز هم فرصت داشتم مي دوم پسر را مي كشم كنار.

این جمله قصار رو از کجا آوردین؟
به ندرت تصمیم گیری در شرایط اطمینان کامل وجود داره
پس متد های تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان برای کجاست؟

a.r.4410

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
لطفا جواب مسئله را در این تاپیک اعلام کنید.
بر روی ریل قطار 3 بچه در حال بازی هستند و قطار نیز نزدیک شده و دیگه برای ترمز کردن دیر شده.شما نزدیک اهرم تعویض کننده ریل قطار ایستاده اید و می توانیر خط قطار را عوض کنید.یعنی یک خط ریل دیگر وجود دارد و می توانید مسیر حرکت قطار را تغییر دهید ولی یه مشکل است و اینکه روی اون خط هم یه بچه داره بازی می کنه و در صورت تعویض خط اون بچه از بین میره.حال نظر دهید که خط را عوض می کنید یا خیر.:que:
چطور فرصت عوض کردن ریل هست امافرصت نجات دادن اون بجه نیست؟به هرحال عوض کردن بهتره

mpsn59

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
بر روی ریل قطار 3 بچه در حال بازی هستند و قطار نیز نزدیک شده و دیگه برای ترمز کردن دیر شده.شما نزدیک اهرم تعویض کننده ریل قطار ایستاده اید و می توانیر خط قطار را عوض کنید.یعنی یک خط ریل دیگر وجود دارد و می توانید مسیر حرکت قطار را تغییر دهید ولی یه مشکل است و اینکه روی اون خط هم یه بچه داره بازی می کنه و در صورت تعویض خط اون بچه از بین میره.حال نظر دهید که خط را عوض می کنید یا خیر.:que:
راستی خط سومی در کار نیست؟

mpsn59

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
آقا مردیم از بس فکر کردیم
فکر میکنم تا شما مهندسا تصمیم بگیرید قطاره دو سه هزارکیلومتری از اونجا دورشده باشد

a.r.4410

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
سلام فقط امیدوارم دیر نشده باشه قبلا گضته بودم عوض میکنم ولی الان به این نتیجه رسیدم نباید عوض کنیم چون ممکنه یه قطار دیگه از مسیر مخالف بیاد وبعدش کلی آدم میمیرن

Mehrab413

عضو جدید
سلام.در متن سوال گفتی وقت برای ترمز کردن روی ریل کنونی نیست.اگه من درست متوجه شده باشم باید ریلو عوض کرد و همزمان به اون یکی بچه هم هشدار داد تا بره از روی ریل کنار.
ولی در حالت عادی بدون توجه به نکته درون متن سوال منم با نظر اکثر دوستان موافقم.ریلو عوض میکنم:(:surprised:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اگه من باشم ریل عوض نمیکنم که هیچ می افتم دنبال اون یکی بچه که خودم بکشمش.آخه ریل قطار هم جای بازی کردنه
به جای این کارا باید بری سراغ پدر مادرشون که بچه ها رو ول کردن به امون خدا

mpsn59

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
فکر میکنم طراح سوال هم تو جوابش مونده:biggrin:

mohadese7

عضو جدید
باید قطار راه خودشو بره فکر نکنم ما اجازه داشته باشیم برای مردن و زنده بودن آدما تصمیم بگیریم. شاید اون یه بچه باید زنده بمونه!
فکر کنم تنها کاری که میتونیم انجام بدیم اینه که چشممونو ببنندیم :cry:

smk1

عضو جدید
خوب وقتی من دارم این صحنه هارو می بینم حتما میتونم برم اون بچه رو هم از اونجایی که هست برش دارم و جابجا کنم؟!!

immanent

عضو جدید
خیلی جالب

خیلی جالب

خیلی جالبه:eek:
همچنین موقعیتی تو محل کار برای ما پیش اومده.توی دفتر ما 3 نفر هستیم که بنا به تغییر سازمان (قطار) باید 2 نفر به قسمت دیگه توی کارگاه برن و مدیر قسمت ما باید تصممیم بگیره که کدوم 2 نفر برن و کی بمونه. :cry:
توی کارگاه شرایط سخت جنگی برقراره (در حد مرگ) ولی 2نفره و بالا توی دفتر آسوده خاطر ولی تنها.
در ضمن باید بگم که ما 3تا با هم خیلی رفیقیم و هیچکدوم راضی به این کار نیستیم و مدیر ما هم میدونه . حالا بگذارید چند روز دیگه باید تصمیم بگیره.(یه فیلم هندی کامل):cool:
البته فکر کنم یه فرق داشته باشه که اونم فرصت تصمیم گیری هستش ولی نتیجه هردو فکر کنم یکی باشه.
نتیجه اش رو با جواب خودم بعدا اعلام میکنم.:que:

آخرین ویرایش:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان عزیز.

با سلام :gol:
سوال و موضوع جالبی بود ;)

اکثر دوستانی که اینجا جواب دادن فقط 4 نفر رو مد نظر قرار دادند. 3 کودک در یک ریل و یک کودک در ریل دیگر اما مساله اینجاست که تغییر مسیر ناگهانی قرار در سرعت بالا حداقل باعث مضروب شدن عده زیادی در داخل قرار میشه و حتی ممکنه به واژگونیش منجر بشه :w20:

تا اونجا که من اطلاع دارم برای تغییر مسیر سرعت مطمئنه ای وجود داره و لوکوموتیو ران باید سرعت قطار رو تا حد ممکن کاهش بده :cowboy:

Candyman

کاربر فعال
سلام به مهندسان عزیز.

شاید یکی بگه با تغییر ریل اون یک بچه کشته میشه و تلفات از 3 به یک کاهش پیدا میکنه.
سوال من اینجاست؟
1)از کجا معلوم که ریل دیگه اخر داشته باشه و نیمه ساخت نباشه؟
2)مگه قطار سیستم ترمز نداره که بخواد سرعتشو کاهش بده که فرصت برای اگاه کردن بچه ها از خطر باشه؟
3)مگه قطار بوق نداره؟
4)تغییر مسیر پیش بینی نشده برای کمک به چند نفر ممکنه باعث تصادف دوتا قطار دیگه با هم بشه..البته اگر قرار نباشه قطار دیگه ای بیاد از روبرو.
5)اصلا چرا باید اطراف منطقه مسکونی ما ریل قطار داشته باشیم که بخواییم تلفات جانی بدیم؟
6)این بچه ها چرا یاد نگرفتند نباید در محلهای خطرناک بازی نکنند؟عیب از کجاست؟سیستم اموزش یا بیخیال بودن والدین اونها؟

و باز هم داستان تحلیل سیستم ترمز قطار باقیست...

elman13

عضو جدید
خوب من زبون دارم بچه هاهم گوش داد می زنم بیاین اینجاااااااااااااااااااا

VB_SOS

عضو جدید
فکر کنم باید در حالی که میریم خط قطار رو عوض کنیم اون یک بچه رو متوجه قطار بکنیم تا خودشو بکشه کنار (کنار بردن یک بچه ساده تره) و خط قطار رو عوض کنیم:biggrin::biggrin:

elman13

عضو جدید
فکر کنم باید در حالی که میریم خط قطار رو عوض کنیم اون یک بچه رو متوجه قطار بکنیم تا خودشو بکشه کنار (کنار بردن یک بچه ساده تره) و خط قطار رو عوض کنیم:biggrin::biggrin:

اره ولی این شد دو تا کار من حال ندارم هم دهقان فدار کار باشم هم سوزن بان

bahar687

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.

اگه بشه ریلو عوض نکرد که خودمو به اب و اتیش میزنم تا3 تا بچه هو متوجه قطار کنم برن کنار تا منم شب با عذاب وجدان نخوابم:smile:

اخه یکی نیس بگه شماها اونجا چیکار میکنید:mad::mad::mad:

درسته یک نفر بمیره بهتره تا 3 نفر.ولی اون یدونه شاید میدونست اونموقع اصا ازون ریل قطاری رد نمیشه حالا من بیام بخاطر3تا بچه شیطون دیگه جون اون 1 نفرو بگیرم:cry::cry::cry::cry:

نمیشه ریلو عوض میکم به شرطی که منم اینقد سریع باشم تا اون یه نفرم نجات بدم.اره این بهتره:D:D:D:D:D:D:D

smmnz

عضو جدید
سلام
جای اینکه زمانی رو صرف تغیر ریل کنیم اون سه تا بچه رو از روی ریل می بریم کنار.
حالا اگر من باشم این چهارتا بچه رو نفری یه سیلی حواله می کنم تا دیگه روی ریل بازی نکنن.