تر و خدا سریعا کمک کنید

civilica2008

عضو جدید
یکی از همسایه هامون موقع انتخاب رشته در انتخاب پنجمش یک کد رشته را اشتباهی وارد کرد و اون کدرشته ی اشتباهی رشته ی کارشناسی روزانه ی کشاورزی مازندران هست و اصلا دلش نمیخواد اون رشته را بیاره.
اون انتخاب رشتش را تا پایان انجام داد و بعد از روی پرینت متوجه این قضیه شد.

میدونم که سازمان سنجش اعلام کرد که بعد از پایان انتخاب رشته امکان اصلاح ان وجود ندارد و اگه هم قبول بشه این رشته را که امکانش زیاده اگه انصراف بده یک سال از کنکور معاف میشه

ولی من فکر میکنم اگه زود اقدام کنه حداقل سازمان سنجش ممکنه این رشته را براش حذف کنه زیرا هنوز نتایج نیومده و همسایه ی ما هم جای کسی را توی دانشگاه اشغال نکرده.

ترو خدا بیایید کمک کنید و هر کی هر راهی به ذهنش میرسه یا قبلا همچین تجربه ای داشته بیاد بگه که باس چیکار کرد.
مثلا نمیشه رفت سازمان سنجش توی تهران و یا به اونها زنگ زد که این رشته را حذف کنند؟؟؟؟:cry:

یعنی هیچ راهی نیست؟؟؟:cry: هر راهی حتی خنده دار اگه به ذهنتون میرسه لطفا سریعا اعلام کنید و نظرتون را دریغ نکنید.
ممنون از همتون

mary83

عضو جدید
یکی از همسایه هامون موقع انتخاب رشته در انتخاب پنجمش یک کد رشته را اشتباهی وارد کرد و اون کدرشته ی اشتباهی رشته ی کارشناسی روزانه ی کشاورزی مازندران هست و اصلا دلش نمیخواد اون رشته را بیاره.

میدونم که سازمان سنجش اعلام کرد که بعد از پایان انتخاب رشته امکان اصلاح ان وجود ندارد و اگه هم قبول بشه این رشته را که امکانش زیاده اگه انصراف بده یک سال از کنکور معاف میشه

ولی من فکر میکنم اگه زود اقدام کنه حداقل سازمان سنجش ممکنه این رشته را براش حذف کنه زیرا هنوز نتایج نیومده و همسایه ی ما هم جای کسی را توی دانشگاه اشغال نکرده.

ترو خدا بیایید کمک کنید و هر کی هر راهی به ذهنش میرسه یا قبلا همچین تجربه ای داشته بیاد بگه که باس چیکار کرد.
مثلا نمیشه رفت سازمان سنجش توی تهران و یا به اونها زنگ زد که این رشته را حذف کنند؟؟؟؟:cry:

یعنی هیچ راهی نیست؟؟؟:cry: هر راهی حتی خنده دار اگه به ذهنتون میرسه لطفا سریعا اعلام کنید و نظرتون را دریغ نکنید.
ممنون از همتون
فکر کنم همچین قانونی باشه که 2 تا کد رشته رو حذف کنند باید برین اونجا و حتما پیگیری کنین و اصرار . شاید هم خودشون تا چند روز دیگه بگن که مثلا چندتا رو حذف می کنن یا شاید هم اصلا همچین چیزی و نگن . فکر کنم ولی پارسال یک کارهایی می کردن یادم نیست دقیق حتما بپرسین
با زنگ زدم که اصلا کاری نمی تونی انجام بدی باید حتما بری ولی خوب زنگ زدن برای گرفتن اطلاعات بد نیست
بهتره دوستان دقت کنند آخه یک بار فکر کنم می پرسه که اینا رو انتخاب کردی اگه موافقی تایید کن

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
دو راه به ذهنم میرسه که اولیش رو نمی دونم میشه یا نه
1- بره کلا انتخاب رشتش رو لغو کنه و بخونه واسه سال بعد => اینجوری دیگه حداقلش مجبور نمیشه همین رشته رو بره و همین طور هم دیگه اون محدودیت 2 ساله شاملش نمیشه
2- بره همین رشته رو یک ترم یا هر دو ترم رو بخونه و واسه کنکور هم بخونه اونوقت کنکور که رشته بهتر قبول شد
بیاد یه سری از واحدها رو که توی کشاورزی پاس کرده تطبیق بزنه و بعد ادامه رو توی رشته قبولی جدید بخونه
من خودم شماره 2 رو پیشنهاد میکنم چون وقتش کمتر تلف میشه
خود سازمان سنجش اینقدر گفت که حواستون باشه که زبونشون مو در آورد
باید دقیق همه رو نگاه میکرد
علی علی

میتا

کاربر بیش فعال
دوستان سلام
دو راه به ذهنم میرسه که اولیش رو نمی دونم میشه یا نه
1- بره کلا انتخاب رشتش رو لغو کنه و بخونه واسه سال بعد => اینجوری دیگه حداقلش مجبور نمیشه همین رشته رو بره و همین طور هم دیگه اون محدودیت 2 ساله شاملش نمیشه
2- بره همین رشته رو یک ترم یا هر دو ترم رو بخونه و واسه کنکور هم بخونه اونوقت کنکور که رشته بهتر قبول شد
بیاد یه سری از واحدها رو که توی کشاورزی پاس کرده تطبیق بزنه و بعد ادامه رو توی رشته قبولی جدید بخونه
من خودم شماره 2 رو پیشنهاد میکنم چون وقتش کمتر تلف میشه
خود سازمان سنجش اینقدر گفت که حواستون باشه که زبونشون مو در آورد
باید دقیق همه رو نگاه میکرد
علی علی
فک میکنم راه دوم اصلا عملی نیست چون ممکن نیست با رفتن به دانشگاه کسی بتونه توی کنکور رتبه ی خوبی بگیره با این رقابت های شدید ! ثانیا اصلا نمیشه وقتی کسی داره توی یه رشته ای از سراسری درس می خونه توی کنکور شرکت کنه , مگه شما دفترچه کنکور که اول سال دادند رو نخوندید ؟
تازه اگه انصراف بده هم نمی تونه تو کنکور سال بعد شرکت کنه اما اگه راه اول عملی بشه خوبه

آخرین ویرایش:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از همتون

فکر کنم امسال یه مدتی بعد از انتخاب رشته در نظر میگیرن واسه حذف انتخاب های غلط ولی مطمئن نیستم. به هر حال حضوری بره سازمان سنجش بهتره! داوطلب گیج زیاده! حتما یه فکری هم واسه اونا میکنن!
یه راهشم اینه که دعا کنه از 4 تای اول یکیو قبول شه!

civilica2008

عضو جدید
بچه ها از همتون بی نهایت ممنونم.

دیگه نظری یا راهکاری نبود؟؟؟؟

لطفا اگه بازم راهکاری به ذهنتون رسید بفرمایید
بازم ممنونم.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درست کرد...

میشه درست کرد...

امروز صبح تو اخبار من شنیدم که سازمان سنجش مهلت انتخاب رشته رو تمدید کرد و گفت که فرصت اصلاحات به داوطلبان داده شده تا حدی که معدل شون اگر اشتباه وارد شده اصلاح کنند.
این یارو حسینی بای گزارش تهیه کرده بود...

بالا