****ترور تفکر ،ترور شخصیت****

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا اندیشه را می توان به میل و اختیار خود عوض کرد ؟
آیا شما جزء آن دسته آدمهایی هستید که به قول دانشمندان هر 10 یا 15 سال نگرشتان عوض میشود ؟
آیا میتوان تفکر را ترور کرد ؟
ترور تفکر = محکوم کردن اندیشه و تفکر فرد

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و ضمن تشکر از تاپیک خوبت......
اندیشه و تفکر به میل خود انسان تغییر نمیکنه و انسان هر کاری بکنه با توجه به نگرش ها و تفکراتش عمل میکنه بصورت کاملا نا خودآگاه......
و این امر که اندیشه و تفکر انسان هر ده یا پونزده سال تغییر میکنه یه چیز کاملا بدیهیه......از نظر من نه تنها هر ده سال و پونزده سال بلکه هر ماه و هر سال اندیشه ادم تغییر میکنه و نگرش هاش متفاوت میشه و عامل اون هم بیشتر شدن سن و رشد عقله بنابراین تفکر و اندیشه هم پخته تر میشه......

و اما در مورد ترور تفکر هم باید بگم که بله وجود داره...چه بسا انسان هایی که با طعنه و سرکوفت یا به سخره گرفتن که همشون جزیی از ترور تفکر هستن راه زندگیشون عوض شده و به اون چیزی که میتونستن برسن و حقشون بوده نرسیدند........ممنون.:gol:

beso

اخراجی موقت
یک کتاب جامعه شناسی در رابطه با همین موضوع دو سال پیش خوندم
چیزی که یادمه اینکه بیشتر تفکرات و رفتارهای ما جهت داده شدن
من تفکری رو تغییر میدم به خواست خودم ولی دست های پشت پرده در اصل تغییر دهنده تفکر ما هستندکه اصطلاحش فک کنم جمعیت توده بود
من دقیقا متوجه منظورت از سوال اول نشدم چیزی که متوجه شدم رو نوشتم

واسه سوال دومت اینکه شامل حال همه نمیشه
مث جوامع کمونیستی
بازش نمیکنم چون مطمنم خودت میدونی منظورم چیه

و سوال اخرت اطلاعاتی راجبش ندارم ولی فک کنم توی جوامع جهان سومی و عقب افتاده بیشتر از هرجای دیگه اتفاق بیوفته

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایناشو من نمیدونم :biggrin: من فقه میدونم شرایط زندگ هرکس نتیجه رفتار و کردار خودشه . و رفتار و کردار هر شخص نتیجه اندیشه و تفکرشه :D

ایناشو وقتی میدونی که با چوب بالاسرت وایستاده میگه همینه که هست تورم هست بیکاری هست و ... یا برو یا بمون بساز تو هم فقط نگاه می کنی و هر از گاهی تز میدی.
وقتی می تونی شرایط رو تغییر بدی که فکر ات رو عملی کنه ولی در جامعه باید کلی نگاه کرد تنهایی نمیشه.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایناشو وقتی میدونی که با چوب بالاسرت وایستاده میگه همینه که هست تورم هست بیکاری هست و ... یا برو یا بمون بساز تو هم فقط نگاه می کنی و هر از گاهی تز میدی.
وقتی می تونی شرایط رو تغییر بدی که فکر ات رو عملی کنه ولی در جامعه باید کلی نگاه کرد تنهایی نمیشه.

خوو همون دیه من میشنم طرف میزنه توسرم . تو میشی میزنه تو سرت و همه همینجوری و این میشه که جامعه میشه همینی که هست

ولی وختی من شرایطمو تغییر بدم . تو شرایطت رو تغییر بدی و همنیجوری اکثریت پیش برن کل جامعه تغییر میکنه

نهایتش اینه که شما وختی میبینی تو جایی هسی که تنها کسی هسی که داره برای تغییر شرایط تلاش میکنه ول میکنی میری جایی که همه دارن برای تغییرات تلاش میکنن :redface:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوو همون دیه من میشنم طرف میزنه توسرم . تو میشی میزنه تو سرت و همه همینجوری و این میشه که جامعه میشه همینی که هست

ولی وختی من شرایطمو تغییر بدم . تو شرایطت رو تغییر بدی و همنیجوری اکثریت پیش برن کل جامعه تغییر میکنه

نهایتش اینه که شما وختی میبینی تو جایی هسی که تنها کسی هسی که داره برای تغییر شرایط تلاش میکنه ول میکنی میری جایی که همه دارن برای تغییرات تلاش میکنن :redface:

پس قبول داری که برای تغییر باید کل جامعه همصدا باشند ؟

memar_w

عضو جدید
اما من خودم شرایط باعث تغییر رفتارم میشه یعنی ادمی نیستم که با تغییر تفکر زندگیم عوض بشه حتما باید شرایطمم تغییر بکنه
البته فقط نظر شخصیمه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس قبول داری که برای تغییر باید کل جامعه همصدا باشند ؟

بستگی داره چه تغییری هدف باشه .

اگه منظورت کلی و جامع باشه در سطح یه جامعه بله باید همه یه دست شن

ولی اگه نه زندگی خصوصمونو میگی؟ نه .!! خووو ببین من یه زندگی خصوصی دارمم توام داری همه همینطور . حالا من از وضعم راضی نیسم چشمم به جهان دیگره . ولی تو همین جامعه خیلیا هستن از زندگیشون بیش از 100% راضی هستن

فرق من و اون چیه ؟ تواناییه به انجام رسوندن تفکراتشه

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی داره چه تغییری هدف باشه .

اگه منظورت کلی و جامع باشه در سطح یه جامعه بله باید همه یه دست شن

ولی اگه نه زندگی خصوصمونو میگی؟ نه .!! خووو ببین من یه زندگی خصوصی دارمم توام داری همه همینطور . حالا من از وضعم راضی نیسم چشمم به جهان دیگره . ولی تو همین جامعه خیلیا هستن از زندگیشون بیش از 100% راضی هستن

فرق من و اون چیه ؟ تواناییه به انجام رسوندن تفکراتشه

نه زندگی خصوصی رو میدونم باید خودمون شرایط رو تغییر بدیم برای جامعه عرض کردم باید کلی باشه.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میشه
اما کسانی که میخوان خلاف جهت آب شنا کنن محکوم به مرگن ..
در هر حالتی افکار ما جهت گرفته از شرایطه ...
یه شرایطی رو تحلیل میکنی و بر علیهش میشوری
یه شرایطی تاثیر مستقیم روی بنیان تو گذاشته و همیشه همراه آدمه
بنظر من وقتی بنیان یه آدمو بشکنیم اون دیگه نمیتونه درست حرکت کنه!

nafas..

عضو جدید
اندیشه ما طبق شرایط و اطرافیانمون تغییر میکنه ما اطلاعات فردیمونو
از پیرامونمون میگیریم پس هر لحظه ممکنه شرایط تغییر کنه و اندیشه و
انتخابمون عوض شه این کاملا تو جامعه هست ..........!
اما زندگی شخصی آدما تحت تفکر و بینش و انتخاب خودشونه که ساخته میشه

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایناشو من نمیدونم :biggrin: من فقه میدونم شرایط زندگ هرکس نتیجه رفتار و کردار خودشه . و رفتار و کردار هر شخص نتیجه اندیشه و تفکرشه :D

شرایط زندگی هر کس نتیجه رفتار و کردار خودشه؟؟؟
مطمئنی؟؟
یه خرده شکی تردیدی چیزی نداری؟؟
اینجوری مشخص شد هیچی نمیدونی
آ آ

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال اول: آره من عقیدم اینه که میشه و تحت اختیار خود آدمه البته اون به شرایط بستگی داره که خود شرایط خیلی اوقات تحت اختیار آدم نیست
سوال دوم: من همه همه 22-23 سالمه تازه دارم اندیشه هامو میسازم هنوز نرسیدم به اونجا که ببینم هر 10-15 سال عوضش میکنم یا نه
سوال سوم: اینم به نظر من آره شدنیه
وقتی همه آرا و نظرات مخالف یه نظر باشن ینی اون یک نظر و یک تفکر ترور شدست از نظر اونا
البته اگه فرد دلیل قانع کننده و منطقی واسه طرز تفکرش نداشته باشه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرایط زندگی هر کس نتیجه رفتار و کردار خودشه؟؟؟
مطمئنی؟؟
یه خرده شکی تردیدی چیزی نداری؟؟
اینجوری مشخص شد هیچی نمیدونی
آ آ

توهین نشه ها یوخ دوستم :D
ولی برام اهمیتی نداره شما چی فکر میکنید در مورد دونسته های من :D اصولا در طول روز با 10ها نفر برخورد میکنیم که فکر میکنن بقیه چون مث اونا فکر نمیکنن پس هیجی نمیدونن و حالیشون نیس ولی افسوس که در چاه غفلت اسیرن