تخصص های کاربران

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام ...
فکر می کنم حالا موقع خوبی برای آشنایی با کاربران متخصص در یک رشته باشد.
هر کاربری که تخصصی در یکی از رشته های برق دارد . در این تاپیک عنوان نماید . بقیه هم می بینند . بیشتر همدیگرو می شناسیم . از هم بهتر می تونیم کمک بگیریم. تالار خودمونه . باید شروع کنیم. بسمه الله.

اول خودت مي گفتي!

اول خودت مي گفتي!

سلام
من تخصص ندارم .
دوست دارم با متخصصا باشم.
از برق صنعتي يه چيزايي سرم ميشه.
مدير خودت پس چي؟
ياعلي

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت مدیر تالار برق و سایر دوستان
من هم توی زمینه خاصی تخصص ندارم و اطلاعات کلی توی گرایش های مختلف دارم
تا اونجاییکه بتونم هستم ...در ضمن از اطلاعات سایر دوستان که روی سایت می فرستند کمال تشکر ...
خوش باشید;)

mohammad3947

عضو جدید
سلام
من ادعايی ندارم که این تخصص رو دارم ولی ازش چيزايی سرم ميشه
(نصب و تعميرات پست های فشار متوسط و فشار ضعيف)
چون هنوز اول راهم

ARC_2008

مدیر بازنشسته
...
یکی دو خاطره . هم جالبه. هم نیست .
1. ... چند سال پیش تازه برای خودم یه پروژه برداشته بودم . تابلو می زد لقمه بزرگتر از دهان منه . این جور پروژه ها رو یا باید وسط کار پرت کنی بیرون از دهنت یا خفه شی ! اره . من برداشتم . اول اینکه یکی رو می شناختم . بهش می گفتیم استاد ... . استاد دانشگاه نبود . سن و سال بالا و فارغ التحصیل از یک دانشگاه معروف ( نگید شریف بابا ! ) و تجربیات کاری فراوان در زمینه کاری من باعث شده بود از او یک " هنرپیشه " بسازد. خوب . هم دیگه رو خوب می شناسیم . به پشتوانه این یار قوی رفتم پروژه را شروع کردم . ...
... اصولا تا آنجا که می شد مزاحمش نمی شدم . اواسط کار اما دیگر واقعا نمی توانستم کاری کنم! . رفتم و ازش پرسیدم .
... یه نگاه گذرا و بعد بی رو دربایستی گفت : من نمی دونم ! . اه از این استاد
2. ... باز یکی از همون هنرپیشه های صنعت . فیلد کاریش کمی فرق دارد ( تخصصی تر از این حرف ها ! ) . دو سه روز پیش اومد پیش من . سن و سالش بیشتر از پدرم منه . ازش یه نرم افزار خواسته بودم برای پروگرام کردن یه برد . یه دستگاه . فکر می کردم بهم نمی ده . خوب طبیعی بود !. من قبلا تجربه کرده بودم . شرکت سازنده ایران رو تحریم کرده و من مانده بودم و یک پروژه نیمه کاره .
عجب مرد نازنینی بود . با چنان تواضعی صحبت می کرد . فکر می کردی تو می خواهی به او کمکی بکنی ! . cd کل نرم افزارهای اون شرکت رو برام آورد .
.
.
.
یه قسم با خودم خوردم ....
.
.
.
بنده در زمینه اتوماسیون صنعتی تخصص ناچیزی دارم .
همین.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

من عمده فعالیت تو کار تامین محتوا هستش، یعنی از نظر تهیه نرم افزار های مهندسی برق هیچ مشکلی ندارم الان هم در صدد تجاری کردن کارم هستم. البته کار من محدود به نرم افزار نیستش در هر زمینه ای به منابع زیادی دسترسی دارم کتاب، ویدیو های آموزشی و ....

ولی عمده فعالیتم هموننذم افزار هستش.

hedayat.k

عضو جدید
سلام ...
فکر می کنم حالا موقع خوبی برای آشنایی با کاربران متخصص در یک رشته باشد.
هر کاربری که تخصصی در یکی از رشته های برق دارد . در این تاپیک عنوان نماید . بقیه هم می بینند . بیشتر همدیگرو می شناسیم . از هم بهتر می تونیم کمک بگیریم. تالار خودمونه . باید شروع کنیم. بسمه الله.
برق قدرت . پست هاي فشار متو سط .اتوماسيون صنعتي .طراحي ومحاسبه و اجراي برق صنايع

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
تخصص كه اسم نداره داداش من ... هر سوالي داشتي بپرس. توي هر زمينه اي. بالاخره اگه خودم نتونم يكي پيدا ميشه
http://irelec.persianblog.ir

deluvan

عضو جدید
سلام عزيزاى خودم والا از شما چه پنهون منم يه دو ساليه فارغ التحصيل شدم (قدرت)و تجربه ى زيادى ندارم دوست دارم همكارى ما بيشتر بشه به اميد...
پيشنهاد من براى دوستان اينه كه يه سرى به اين لينك بزنن ضرر نميكنيدخاصتا قدرتياش:
www.namelectronic.ir
ضمنان اقاى احمد كوهستانى خوب گفتند, درسهاى دانشگاه رو بى خيال شيد.
--------
هر يك از ما اسمانى داشت
در انحناى فكر.
هر تكان دست ما با جنبش يك بال مجذوب سحر مى خواند.
جيب هاى ما صداى جيك جيك صبح هاى كودكى مى داد.
ما گروه عاشقان بوديم
و راه ما از كنارقريه هاى اشنا با فقر تا صفاى بيكران ميرفت.

soushian

عضو جدید
طراحی و محاسبه سیستمهای قدرت و کنترل واحد های صنعتی درفولاد و نفت ، طراحی سیتمهای اتوماسیون صنعتی و رله کنترلی ، تسلط کامل بر نرم افزارهای تخصصی برق Etap power station-AutoCAD Electrical-EPlan P8,Cabinet و نرم افزار های طراحی روشنایی و در حال حاضر مشغول در مهندسین مشاور... جهت طراحی فاز ... با شرکت های خارجی همکاری می کنیم

ali831124

عضو جدید
والا روم سیاه هنوز یه ترمم مونده تا تموم کنم :cry:
بلا نسبت همه مهندسا تخصصی غیر زبون بسته (خر:biggrin:) زدن ندارم :cry: :cry:

masood-ma

عضو جدید
من كوچيك شما از هر چي بخواين در خدمتم

برق-الكترونيك--اتوماسيون-هيدروليك -پنوماتيك-

sjjpo2002

عضو جدید
من ارشدم رو تموم کردم و عازم خارجم. در زمینه نرم افزار متلب و آمادگی برای تافل زیاد کار کردم. خوشحال می شم اگر بتونم کمکی کنم. کار فوری داشتید می تونید به gmail من (sjjpo2002) میل بزنید. گرایش اصلی که کار کردم فازی-عصبی است ولی در مورد کنترل ژنراتورهای سنکرون یدیده SSR و سیستم تحریک ژنراتور هم کار کردم.
در مورد بدست آوردن مدلهای فازی برای سیستمها و کنترل فازی هایپربولیک زیاد کار کردم.
با اکثر جعبه ابزار متلب هم آشنایی کامل دارم.
کنترل بهینه و مساله کنترل بهینه معکوس نیز در پروژه پایانی باهاش درگیر بودم.
دکوپله کردن سیستمها و طراحی خطی ساز فیدبک هم موضوع برخی مقالاتم بوده.

در ضمن گرایشم کنترل می باشد

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
اونطور که دیدم اکثر دوستان یا تخصص ندارن و یا ....
من از دوستانی که تخصص کافی دارن سوالم اینه:
یه فردی که تازه فارغ تحصیل شده چطور میتونه این تخصص ها رو به دست بیاره؟(من خودم هنوز دانشجو هستم) متاسفانه تو جامعه امروزی ما کسی به کسی کوچترین کمکی نمیکنه (غیر از موارد خاص) چه برسه به اینکه تخصصی یاد بده. برای یاد دادن یه نرم افزار ساده چقدر پول و وقت میخوان.
دوستان کمی در مورد تجربیات خودشون و اینکه چطور و از کجا بهتره شروع کرد بگن تا کمکی به ما هم کرده باشن.
ممنون

sjtm2003

عضو
سلام به تمامی مهندسین
من مثل بقیه دوستان ادعایی ندارم
ولی خوب در زمینه سیم پیچی ماشینهای الکتریکی و برق صنعتی یه چیزایی سرم میشه

behnam1988

عضو جدید
این جوری منم روم نميشه بگم چی بلدم .
ولی چون گرايشم الکترونيک هست چيز زيادی از قدرت حاليم نميشه ولی تو گرايش خودم و کنترل يه چيزهايي بلدم .
تخصص اصليم labview هستش که باهاش نون درميارم .
چيزهای ديگه هم تسلط دارم . ولی اگه نگم بهتره .

hanife

عضو جدید
در زمینه ی مخابرات سیستم و الکترونیک سیستم تا اونجایی که بتونم کمک میکنم

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصب و راه اندازی سایتهای مخابراتی BTS موبایل - مراکز تلفن و...(انجام پروژه های مختلف در طی 5 سال اخیر)
اصول طراحی و تعمیرات الکترونیک و سخت افزار کامپیوتر
آشنایی با اتوماسیون صنعتی
کالیبراسیون تجهیزات ابزار دقیق (حضور در پروژه های پتروشیمی )

alim2406

عضو جدید
خطر برق گرفتگی!

خطر برق گرفتگی!

با چند تا از رفقا محفلی ترتیب دادهایم تا فقط و فقط برقی ها باشند!

الکترونیک،قدرت،مخابرات،کنترل

http://www.tbi-net.com/

پیشاپیش خوش آمدید!

hamidreza137

عضو جدید
سلام. من در زمينه نرم افزار ، ميكروكنترلر ، ميكروپروسسور تخصص دارم. Labview , matlab , FpGA , Avr

m.pouralkhas

عضو جدید
با سلام به همه متخصصهای عزیز
صحبت از تخصص نمیکنم اما بعد از دانشگاه تو زمینه نصب انواع جرثقیلهای بندری و اخیرا" در زمینه نصب جایگاه های سوخت CNG فعالیت میکنم
از آشنایی یا شما عزیزا و استفاده از تجربیات و اطلاعات شما خیلی خوشحال میشم
برای تبادل تجربیات و اطلاعاتی که دارم همه جوره در خدمتم
یا

farizin

عضو جدید
دوستای انجمن تو قسمت برق کم کم دارن منو میشناسن...من استعدادم تو جمع اوری دیتا برای پروسس های مختلف هست و هم اینکه در قسمت ابزار دقیق و کنترل سیستم هم دارم کار میکنم.
آقا / خانوم میم. پورالخاص
شما تو کدوم شرکت هستین...؟؟زمینه همکاری ما انگاری یکی هست:smile:

moh3en

عضو جدید
سلام sjjpo2002امیدوارم ایام بر وفق مراد باشد من هم از شما سوال مشابه دوستان دارم چطور می تونم matlabرو کاربردی یادبگیرم رشته من مهندسی شیمی (پتروشیمی)هست تخصصی می خوام ممنون از شما

moh3en

عضو جدید
سلام دوستان من از همه شما دوستان یک درخواست دارم می خوام بدونم چطور می تونم matlabرو کاربردی یادبگیرم رشته من مهندسی شیمی (پتروشیمی)هست تخصصی می خوام ممنون از شما در ضمن در زمینه های مرتبط بارشته تحصیلی باید تجربه کاری کسب کرد من ترم 8 هستم و یواش یواش باید آماده کار شد آخه من سربازی ندارم دوستانی که در زمینه کاری می تونند تجربیات ارزشمندشونو دراختیار من قرار بدن لطفا دریغ نکنند moh3n30gate@yahoo.com اینم شماره من09139211389

farizin

عضو جدید
محسن جان...به نظر من بهترین کتاب راهنمای جامع MATLAB نشر عابد و ترجمه نیما جمشیدی
و .... هست

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همه چیز دان و هیچ چیز ندان
2 سال روباتیک کار کردم،میکرو،سیستم های مخابراتی تا حدودی،کدینگ،هوش مصنوعی یکم،الکترونیک،جدیدا هم فقط دارم روی گرایش خودم یعنی قدرت و روی ژنراتورها و ماشین ها و ترانس ها کار میکنم
عاشق ریاضی هستم
در خدمت همه دوستان